CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 149700|Reply: 1988

~Borak Animal Lover~ Part II

Close [Copy link]
Thread borak part I ditutup ye..untuk pembersihan dan tindakan susulan admin.
Kita sambung disini

[ Last edited by  ati1402 at 25-10-2008 10:07 AM ]

Borak Animal Lover V2

Gong Xi Fa Chai !!!

Selamat Tahun Baru Cina kpd semua forumner yang berbangsa Cina!!
Gong Xi Fa Cai!!!~

junior mlm smlm.. seb besk dea ok..
leh men2 lg..
klo tgk pg lepas dea jtuh tu.. riso jeee

ske sgt jun ni geget ekor kontot dea.. huhu

[ Last edited by  dar3d3vilgur7 at 15-6-2007 10:38 AM ]

larr... kesian kat dumu, jatuh dr tingkat atas??  perkhh.. tinggi tue, x leh bygkan camner dia struggle bangkit dr kejatuhan itu ... aper2 pon alhamdulillah dumu jumpe balik... cam akak hilang BUBU lar dulu dlm 3 hari...adoii... riasu bagai nak rak, kat ofis x leh nak fokus keje, kejap2 tipon hubby ckp risau..dah tue suruh dia cari keliling area tue... hubby wat dek jek:@  dia kata..alahh.. tau ler dia nak balik nnt... kalau x balik pon tak per ler, bubu dah besar tau ler dia jaga diri me ckp, kalau bubu x jumpe gak hari nie, akan ku mogok seminggu lar nanti   huhuhu... rasakan! dgn tak semena2... bubu balik gak, dr dlm rumah dgr sore dia nangis2 (ngeow3x) dr bawah..agaknye kompius cari rumah nak balik.... pe lagi akak sepantas kilat (mcm ultraman lar pulak) capai towel bungkus kepala terus bokak pintu rumah.. aku berlari langkah 2-3 anak tangga nak cepat sampai kebawah , siper pakai pon sebelah lain2 ... BUBU tgk akak dr jauh terus berlari laju kerah akak, mulut tak henti2 ngeoww4x..aaknye nak citer alr dia pegi mane, cari rumah x jumpe nak balik, org halau dgn penyapu(agaknye ler ) masa tue pagi2 hari.. tgk badan bubu penuh dgn tanah, kaki bubu berdarah, terus aku meraung kat situ jugak ... bawak naik umah masuk toilet terus mandikan bubu... sambil2 mandi bubu aku nangiss ..mulut aku nie tak abis2 ckp 'kaki BUBU darahh..uwaa..."   lepas mandi akak lap kering2 then taruk minyak gamat, 2-3 hari luka sembuh... tapi yg buat akak geram, masa akak kat opis, hubby akak kol siap perli2 aku... "huhuhu..bubu darahhh":@ :@ ..chaitt!   tapi bangga gak sbb dia citer kat opismate dia kata bini dia nie penyayang kucen   hehe.. itu ler citer nyerr....hahahaa skg bubu kue sihat walafait, kalau bole hari2 dia nak keluar rumah nak berpoya2 dgn kucen2 tino kat bwh tue...iskk... mamam babap montot tue kang!

gambar terbaru bubu (sebenarnya bubu nie duduk atas perut akak)
dok sibuk nak berkepit jer, akak terus ambik hp terus snap..hehee

Originally posted by ena1986 at 13-12-2007 05:20 PM
ehehe..harap suare & body jantan jer tapi tak ganas..
ati ade bela lagi bape kucing??comel2tak.ehehe

ha'ah skg ni ada dumu dumi ngan ati

ni dumu

ni dumi

Follow Us
ati dumi & dumi tu adek badek ek? lebey kurang je muka dia

Originally posted by millennium girl at 14-12-2007 09:22 AM
ati dumi & dumi tu adek badek ek? lebey kurang je muka dia

ha'ah adek badek...

nie si itamm..

dulu die tak suke makan.. tapi sekarang die kuat makan...
hahaha.. ade kah ini petanda die nak membesar..  meow3..

atie ni gamba si popeye

salam sume

comel sungguhlah anak tucen nih......

ni hadioh utk atie....lamo doh tok berbual-bual dgn atie

citer petama

boley borak kan thread nih?

ade dua pekara aku nak borak nih...

petama... hari sabtu hari tu aku jumpe anak kucen ngan mak kucen nang sangat la comel...dorang dua branak dok lam lobang longkang hokeh!...lobang longkang plak betul2 seblah tempat buang sampah...so i guess dorang dpt makan hasel bahan2 buangan le kot...sian

tapi seburuk2 tempat tinggal dorang pon...si ibu ialah seekor dsh yang montok muka broadface...dan anak dia..adeii...white + orange pakai stokin with classic tabby aka marble stripe tuh..howaaaa tu yang buat aku jadik penasaran kejap..sbb aku tetanye2..kocen sapa lah yang sesat nih?...tetapi ..setelah aku pegi dekat dan scrutinize closely ..dorang ialah stray cat yang memang tak ade owner...sbb nye..bila aku pegi dekat..emak dan anak lari lintang pokang masok lam longkang...pastu hissing bagai nak rak...not humanfrenli...so wild tho! takpa takpa..aku akan berusaha dengan umpan ayam rebos ku...doakan aku le kengkawann...ahak ahak ahak...

Rate

1

Reply #2222 arasham's post

walaikumsalam..*walo lambat aku tetap gak nak jawab

isk memang la kalo bley tamo ingat dan tamo besedey hati..tapi kan begoncang gak hati aku tau arasham ...nak tak ndak biar le aku citer sket...

petang ahad anak aku bawak naik (aku dok flat daaa) sekor anak tucen...die jumpe kat lam glongsor kat playground kat umah nun...anak tucen tu tak sampai 2 bln ...jenis DLH sbb bulu kat telinga dia mencanak2 keluar ...condition die ..pendek kate head to toe..kurapp bekerak/bulu2 nang mase lahir yang supposed to be gebu dan panjang menutup kaki dah tak ade..nampak kulet jek...idong yang comel dah tinggi dek kurap/fungus yang berkerak...cuping telinga dah menggerutu dek kurap...the only part yang masih cantik is mata dia jek... ...pastu menggigil mintak makan...howaa howaaa ngko ckp ngan aku ...mane la airmate aku tak mnitik...

pastu tengah aku tepinga2 kat dpn pintu sambel pegang si malang..laki aku kuar dari bilik dia soh anak aku p hantar balik kat mane tempat dia tadik... lagik aku melimpah...alasan dia..kekucen kita pon tak baik lagik nih...sudahnye dgn berat2 hati aku amek kotak kecik lapik2 tuala...bekalkan air fresh milk ngan kibble sebekas penoh...pastu aku pi masok bilik tak hanggop aku nengok anak aku bawak dia

anak aku balek die citer maa...anak kucen tu minom susu mcm gelojoh sangatt..isk isk iskk...mane Tasha letak? bawah tangga...nguaaa nguaaa...korang boley kutuk aku la kalo tindakan aku salah...sila sila...japp aku nak nanges balikkkkk...

aku cuma berharap laki aku jumpe balek la si malang ni biar die jatuh kesian jumpe ngan mate kepale die sendirik..sbb dulu si hitam kat rumah tuh pon camtu..pestaim jumpe member buat tak nampak jek ...2nd time jumpe tetau die dah jinjing mamat kecik tu balek umah..soh aku mandikan...tu yang lekat sampai sekarang...so harap2 miracle happen...sob sob sob....

WOII PANJANGNYE KARANGAN...500 PATAH PEKATAAN NIH...

atiiiiiiiiiiiiii....

mami ngan oyen tengah makan..sob sob sob...omak eh tomban kan...

memalu kucen...

?v=0

Reply #2411 hatemetoday's post

erkkk maik aihh kak hate!!geramm lahh:geram:
kotornya...eeee tgu laa dimandikann msti cun abesssssss

Aku dengar kalo kite amik gmbar kucing kite,

pendek la nyawa kucing tu,.

tul ker?

nie kata org tua2 dlu

Reply #18 the_slayers's post

dh ada perbicangan psl ni kt CLL
mitos semata! nyawa di tgn Allah