CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: teacher_shakira

perbincangan mengenai INSURANCE - tak kira jenama apa,sila buka satu topik,ok!!

Lama aku tak masuk sini......

Originally posted by azizr at 10-7-2008 06:02 PM
Lama aku tak masuk sini......

Selamat Kembali....

Originally posted by ibm632 at 9-7-2008 08:27 AM
Most Trusted Insuran in Malaysia is Prudential and Great Eastern

dua ni Islamik ke?

Yang Islamik nyer Prudential BSN Takaful Berhad....

Selamat Pagi semua...

Konvension utk ejen Prudential BSN di Penang selama 4 hari ....

lebih 5 ribu ejen yg qualified akan berada di Georgetown .... hotel mesti penuh nyer...

Jumpa di sana ----

Follow Us
Tak sabar nak dapat Laptop. Bagus betul Prudential nie. Dah le bg Blackberry free, lepas tu bagi pulak laptop...

Duit contest hari tu dah bagi. Tahun nie mmg banyak betul la goodies dapat dari Prudential....

Ada sesiapa minat nak join ke?....kitorang sekarang nie ada kat Penang. Boleh le orang Penang, sesiapa yang minat nak jadi Prudential Wealth Planner, and peluang nak jadi jutawan Takaful dalam prudential...boleh le contact2 saya.

atau masuk sini http://www.prubsninfo.com -> Syarat2 nak jadi agent.

Prudential BSN Takaful - Insurans + Medic Card + Unit Trust??

A'kum kengkawan sekalian,

Aku bukak topik nie adalah untuk mengetahui lebih lanjut mengenai produk Prudential BSN Takaful. Lebih tepat lagi jika dapat info dari pandangan peribadi kengkawan yg sudah subsribe ini services/insurances/etc sama ada positif atau negative. Hal ini adalah kerana makcik aku dok bising bising ehem ehem suh subscribe ini insurance so sebelum aku terjebak baik aku kaji betul betul. Sebelum itu sememangnya aku dah gegoogle sana sini untuk dapat info lebih lanjut but so far xbanyak info secara ilmiah atau lebih details melainkan semua ayat ayat marketing/promosi yg claim this product bagus.

So far apa yg aku paham yg makcik aku duh ehem ehem suh aku join nie, produk nie sekali subscribe akan dapat 3 benda kalu xsilap, polisi insurans, medical card dan 'saver' atau yg aku paham macam unit trust. Sememangnya aku lebih berminat utk buat investment dalam unit trust tapi xterpikir yg Prundential BSN Takaful nie pom ada unit trust dalam pakej tue. Ini semua apa yg aku paham lah ke 'saver' tue camana? leh kengkawan explain sket x?

aku nie pom bab bab insurance ke unit trust ke investment memang knowledge xde. kalu jadi ni lah first time aku utk semua huhuhu umur pom makin tua.. keje pom dgn komunis huhuhu jadi kali lelebih $$$ leh invest tue maybe membantu masa depan huhuhu... tapi sejak iklan PIDM - Perbadanan Insurans Deposit Malaysia ( http://www.pidm.gov.my ) bersepah dalam media yg memberitahu bahawa jika bank/institusi menjadi ahli PIDM jika berlaku pepe deposit kita at least xdelah burn hangus semua. Jadi Prudential BSN Takaful nie ahli PIDM ke? dah rujuk dah senarai kat http://www.pidm.gov.my/consumers/member/listed.php so far xterjumpa lagi xtaulah kot kot terlepas pandang.

Jadi apa pandangan kengkawan tentang produk ini?

[ Last edited by  Defcon at 14-10-2008 07:36 PM ]

Originally posted by Defcon at 14-10-2008 07:11 PM
Prudential BSN Takaful - Insurans + Medic Card + Unit Trust??

A'kum kengkawan sekalian,

Aku bukak topik nie adalah untuk mengetahui lebih lanjut mengenaiproduk Prudential BSN Takaful. Lebih tepat lagi jika dapat info daripandangan peribadi kengkawan yg sudah subsribe iniservices/insurances/etc sama ada positif atau negative. Hal ini adalahkerana makcik aku dok bising bising ehem ehem suh subscribe iniinsurance so sebelum aku terjebak baik aku kaji betul betul. Sebelumitu sememangnya aku dah gegoogle sana sini untuk dapat info lebihlanjut but so far xbanyak info secara ilmiah atau lebih detailsmelainkan semua ayat ayat marketing/promosi yg claim this product bagus.

Tips drp saya sebelum membeli insuran:
1. BUAT PERBANDINGAN: dr segi kadar premium dan manfaat yg awak akan dpt eg. dgn premium RM100, berapa byk & jenis manfaat akan dpt?
2. FAHAMI SKOP PERLINDUNGAN YG DI TAWARKAN & PENGECUALIAN PERLINDUNGAN: ada jenis insuran yg hanya cover sakit kritikal saja, ada insuran yg cover kemalangan saja tp penyakit tak cover dan sebagainya.
3. JANGAN MENIPU STATUS KESIHATAN SEMASA MEMOHON INSURAN
4. PASTIKAN TARIKH PERMULAAN PERLINDUNGAN & MATANG
5. PASTIKAN PEMBAYARAN DI BAYAR TERUS KEPADA SYARIKAT INSURAN, bukan pada ejen
6. BACA & FAHAMI BUKU POLISI: sebaik menerima drp ejen, kita di beri tempoh 15 hari meneliti kandungan buku polisi dan layak membuat pembatalan bersama pulangan premium jika tidak berpuas hati dgn coverage insuran seperti yg di janjikan oleh ejen tersebut.
7. PASTIKAN BYR PREMIUM ''ON TIME"

So far apa yg aku paham yg makcik aku duh ehem ehem suh aku join nie,produk nie sekali subscribe akan dapat 3 benda kalu xsilap, polisiinsurans, medical card dan 'saver' atau yg aku paham macam unit trust.Sememangnya aku lebih berminat utk buat investment dalam unit trusttapi xterpikir yg Prundential BSN Takaful nie pom ada unit trust dalampakej tue. Ini semua apa yg aku paham lah ke 'saver' tue camana? lehkengkawan explain sket x?

Betul la tu..3 manfaat dalam 1 plan = Insuran + Medical Card + Saving/Takaful Saver
Takaful Saver tu mcm awak buat simpanan mcm biasa, tp simpanan awak tu di insurankan..mcm kita simpan duit dlm bank tiap2 bulan RM20..tp tetiba bulan ke-3, kita jatuh sakit kritikal..masuk bulan ke-4, syarikat PruBSN plak akan teruskan tabungan kita RM20 setiap bulan sehingga lah kita berumur 80thn!

aku nie pom bab bab insurance ke unit trust ke investment memangknowledge xde. kalu jadi ni lah first time aku utk semua huhuhu umurpom makin tua.. keje pom dgn komunis huhuhu jadi kali lelebih $$$ lehinvest tue maybe membantu masa depan huhuhu... tapi sejak iklan PIDM -Perbadanan Insurans Deposit Malaysia ( http://www.pidm.gov.my) bersepah dalam media yg memberitahu bahawa jika bank/institusimenjadi ahli PIDM jika berlaku pepe deposit kita at least xdelah burnhangus semua. Jadi Prudential BSN Takaful nie ahli PIDM ke? dah rujukdah senarai kat http://www.pidm.gov.my/consumers/member/listed.php so far xterjumpa lagi xtaulah kot kot terlepas pandang.
Jadi apa pandangan kengkawan tentang produk ini?

Tujuan PIDM tu diwujudkan utk bank protect 'deposit' yg kita simpan kat bank, (bukan protect diri kita)..iaitu coverage simpanan deposit sebanyak RM60,000
So, katakan lah kita simpan deposit dlm bank RM100,000..tetiba2 harta tu kene 'songlap' - bank gagal menjaga deposit tersebut, jd bank akan gantikan semula deposit kita..tp takat RM60,000 aje lahhh...Bank pun pandai, amik insuran utk lindungi diri dia gak drp risiko tanggung kerugian ganti mala petaka kecurian..
Semua ahli PIDM adalah terdiri drp bank2 sahaja..

Prudential BSN Takaful bukan ahli PIDM..dia bukan bank..takde penyamun yg nak merompak syarikat insuran..paling busuk pun dia dpt la borang2 claim ke..

Prudential BSN Takaful adalah salah satu insuran islamic (takaful) syarikat berlesan  berdaftar di bwah Bank Negara M'sia

harap menjawab pertanyaan awak..

more detail, boleh set appointment dgn saya..

Thanxs jenglut di atas info yang diberikan. Saya tertarik dgn ini 'PASTIKAN TARIKH PERMULAAN PERLINDUNGAN & MATANG' , ada jugak ke jenis insurans katakan dah bayar 10 tahun pom belom tentu matang ek? hehehe saje je letak 10 tahun tue:p Jadi yang Prudential BSN Takaful nie berapa lama pulak ek? huhuhuhu

Originally posted by Defcon at 15-10-2008 09:47 AM
Thanxs jenglut di atas info yang diberikan. Saya tertarik dgn ini 'PASTIKAN TARIKH PERMULAAN PERLINDUNGAN & MATANG' , ada jugak ke jenis insurans katakan dah bayar 10 tahun pom belom tentu matang ...

Tarikh permulaan perlindungan:-
terdapat suatu ''tempoh menunggu'' sebelom bermulanya perlindungan walaupun permohonan insuran kita telah diluluskan/inforced, misalnya 30 hari dr tarikh polisi inforced, coverage penyakit telah bermula - tujuannya utk mengelak cheating drp pemohon
Tempoh menunggu berbeza2 mengikut company & jenis insuran dan jenis2 penyakit

Tarikh matang:-
Tarikh di mana suatu insuran hayat telah cukup ''tempoh matang" danjumlah muka perlu dibayar oleh syarikat insuran kpd policy holder, biasanya dgn syarat hayat polisi holder itumasih hidup sehingga tempoh tersebut. Tempoh matang/maturity normally related to ''Term Insurance" type..so u boleh pilih nak tempoh coverage ikut kemahuan u..eg, setahun? 5 thn? 10thn? 20thn? dan sbagainya..
Ikut contoh yg u kasi, kalau u amik term insuran yg tempoh matang nya 20thn..tp baru mencarum 10 yrs..memang blom cukup matang la policy tu..

PruBSN Takafulink bukan jenis 'term insuran/takaful'..so tiada tempoh matang sbb coverage whole life'up to 80yrs old..

regards,

Terima kasih jenglut di atas maklumat anda. Saya bebetul menghargai maklumat yg anda berikan di mana dapat memberi pengetahuan bagi orang seperti saya. Saya berminat tentang unit trust/Takaful Saver. Bolehkah saudara merangkan lebih lanjut hal hal berkaitan tentang unit trust/Takaful Saver ini. Berapakah peratus dividen/pulangan yang Prudential BSN Takaful tawarkan? Mengikut apa yang saya faham dari secara lisan dari makcik saya yg dok promote Prudential BSN Takaful ini di mana setiap tambahan caruman/investment adalah seminima RM 1K atau dalam gandaan RM1K? Selain itu bagaimanakah cara untuk mendeposit/menambah jumlah perlaburan? adakah memberi terus kepada agen? atau mendeposit melalui transaksi bank kepada Prudential BSN Takaful? atau lain lain maklumat /kaedah?

Bagaimana dengan penyata bagi sebarang transaksi Prudential BSN Takaful. Adakah dihantar setiap bulan atau tahunan?

Terima kasih.

topik insurance ni ada agenda rupanya , ada yg buat report defcon dan jenglut kalangan line yg sama, sama bertanya sama berjawap..

saya terpaksa lock topik ini utk elak lebih kepada promosi masuk insuran, ok.

kalau defcon nak tahu lebih lanjut sila pm jenglut

Sekarang saya berharap client merasa lebih yakin lagi dengan benefit yg menyediakan Medikal Coverage sehingga RM 1,500,000.00.

Reply #94 ibm632's post

baik2 en. ibm..depan ada speed trap nanti..

Tak apa ... aku tak mention medikal kad tu dari company mana ....

macam aku naik keta laju dan plat nombor tak nampak laaaa

oye..
smlm agen i ajak kuar lunch.. sembang2 dia bagi gift.. i dpt tea set. kwn i dpt jam. bagus agen ni. jaga sungguh client dia. sambil2 tu dia cite ttg pru lady, kisah client dia yang baru claim, kisah dia kena ragut dan bla bla bla. tapi kisah paling menarik dia kata semenjak ekonomi kurang stabil, bnyk kompeni insurans bermasalah. cthnya AIA. katanya, prudential ada beli share AIA sbb AIA skrg tak stabil.

bila ditanya.. mcmne dgn prudential? so far ok.. saham memang turun sikit. kalau ada apa2 dia akan inform secepatnya. manala tau...

Originally posted by ibm632 at 25-10-2008 11:51 AM
Tak apa ... aku tak mention medikal kad tu dari company mana ....

macam aku naik keta laju dan plat nombor tak nampak laaaa

orang naik 'Murah-no' itam memang mcm tu...pecut mcm buat sale..hihih

Originally posted by qumang at 31-10-2008 02:31 PM
oye..
smlm agen i ajak kuar lunch.. sembang2 dia bagi gift.. i dpt tea set. kwn i dpt jam. bagus agen ni. jaga sungguh client dia. sambil2 tu dia cite ttg pru lady, kisah client dia yang baru cl ...

betul la tu..Prudential beli AIA Asia..

Pound sterling dgn Dollar..tentu la Pound sterling lebih besar..buying power kuat kott

mmmmn Kalau dgn Ibm dapat apa yer....