CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 38299|Reply: 80

Berminat bina jenama kosmetik sendiri

salam semua, saya berminat untuk memasarkan produk kosmetik jenama sendiri, capital ada tapi tak banyak...

Saya perlukan bantuan member cari disini yang kenal kilang kosmetik dimalaysia

saya ada search google. "kilang kosmetik dimalaysia"

dan saya jumpa dengan satu agent kilang... harga memang murah esok saya jumpa dia.

cuma jika ada rakan2 disini yang ada contact 2-3 kilang kosmetik untuk buat survey.. amat dihargai..

kalau dapat sepcial price lagi best.

tq

saya tidak bersedia untuk membina kilang sendiri, rasanya buat permulaan mahu buat contract manufacturing dulu..

ada sape2 contact kilang kosmetik?

dlm metro selalu ada iklan..
kat mingguan wanita pun ada..
kat kedai yg supply brg2 utk salon pun ada gak...
aku pun ada gak impian nak keluarkan jenama sendiri..
tp blm berjumpa dgn produk yg sesuai dan juga dah terlalu byk produk kecantikan di pasaran...
kalau tak dpt produk yg betul2 bagus...
susah juga nak berkembang

hati2 memilih supplier sbb takut terlebih hidrokuinon, kena masuk jel pulak kita. kosmetik ni sama jer kan, mcm NV, riena's

Reply #1 prodigies's post

em..kat Balakong ada satu kilang contract manufacturing kosmetik nih.. dulu keje situ
kebanyakkan customer dia adalah melayu n famous2 lagi tapi malas la nak sebut sapa kan....

rasanya kalu nak leh nego ngan dia sebab saya rasa harga dia tawar murah....

betul katactredzuan tuh banyak yang guna hidroquinon bukan saja sebab dia murah tetapi ada setengah pelanggan kan nak cepat berkesan nak putih la, hidroquinon la jawapannya

sedangkan ang boleh replace dia boleh guna kojic acid tapi mahal la ...tambah licorice extract n glycyrrhiza glabra.....nak jimat kos guna pasal guna hidroquinon tambah ngan retine A.... hancus muka orang guna...

Reply #5 lukluk's post

dekat balakong ada ya?

saya baru balik jumpa agent kilang tu.. boleh tahan kilang dia. katanya dia punya R&D power bleh buat mcm2..

i kata tak nak produk experiment,   nak yang biasa2 tapi jenama i sendirilah.

cuma i nak cari juga kilang lain, kena survey dulu baru buat keputusan.

memandang kan i bukan perempuan so nak tanya awek2 forum cari... antara produk ni mana yang rasa paling dapat sambutan?

-Lipstik
-pencuci muka
-bedak badan
-ubat ketiak

atau ada apa2 cadangan

Follow Us
ada satu lagi.. ubat hilang bulu kaki...

ada market ke? sapu jer kat kaki lepas tu tunggu 2-3 minit bleh clear semua bulu2..
rasa produk ni ok..

Reply #7 prodigies's post

yang biasa orang datang untuk buat kosmetik nih rangkaian muka mcm cream malam n siang, toner, pencuci muka, moisturizer...kira mcm satu set lah...

oh krim cabut bulu kaki yer...alah kejap jerk nanti tumbuh balik...kasar plak tuh..dulu pernah testing tp x mo la atas diri...saya develop formula n lepas tuh soh bos test.. memnag cepat sekejap jerk ilang tapi bau ya amat busuk...hehehehe..apa lagi taruk perfume a..tapi krim bulu nih sapa sensitif sure merah2 kulit pas pakai

satu lagi yang saya rasa org berminat, krim h20 katanya yang boleh buat kulit jadi putih terus bila disapu dalam masa beberapa saat...saya tgk yang tu pun byk org pempuan berkenan...padahal ish..ish guna hydrogen peroksida yang menghakis tuh.....

apa kata kan awak buat rangkain pencuci pinggan ke, car shampoo ke, shampoo badan ke, ni lagi cepat jalan dari kosmetik..mcm dish wash warna hijau tu dah berapa banyak untung dapat sbotol tuh.....

kalo kosmetik den tak  berapa tau.. tapi kalo herba produk... aku memang tau...

u try la cek  di SIRIM ..actually SIRIM ada buat jugak business contract manufacturing ni..
..my company ada buat contract manufacturing dgn SIRIM

ada lg company lain. nanti i cekkan .

kami dah pun berjaya buat produk dgn jenama sendiri. produk kami murah, tetapi tiada bahan kimia atau hidroquinon....pelik kan? kita cuba tengok balik org zaman2 dulu dia org guna apa utk mencantikkan muka mereka? kalau you all blh jawab means, you all tau la

Originally posted by lukluk at 14-2-2008 12:13 PM
em..kat Balakong ada satu kilang contract manufacturing kosmetik nih.. dulu keje situ
kebanyakkan customer dia adalah melayu n famous2 lagi tapi malas la nak sebut sapa kan....

rasanya kalu  ...

byk produk terkenal ambik kat situ eh.

Jual sabun pun boleh kaya kalau kena gaya. Semernya pasal advertising aje. Beli sabun kat Balakong tu baru 1 - 2 ringgit sebuku, jual kat orang RM40. Sebulan orang order 100k buku, kayo laaa.... Itu baru sabun. Lom pembersih muka la, pelembab la, penyeri la, penawar la....

TAPI SEMUA ADA BAHAN KIMIA KAN? PRODUK AMI TAK ADA ETITIK PUN KIMA TAU..KALAU INTERESTED PM SAYA....

Reply #13 paparock's post

kalo right marketing mix nyer....
camne nak dpt pengedar byk2 selain advertise kat mag 0r sok kabar?
how?

utk dptkan pengedar or stokis.,

1.kene ade network dgn tiap2 org kt setiap negeri.
2.bole advertise kt mingguan wanita

sesape nk advertise bole cari i.i buat utk semua media.

tq

ayooo..dh ade ker produk hilang bulu kaki nie dipasaran..brand aper..teringin nk beli ler...

pd pandangan aku yg laris :

Produk hilang parut esp. parut demam campak yg lubang2 tuh.
Produk putih kulit
krim merahkan balik nipple pompuan
Yg paling laris krim hilangkan hitam2 celah ketiak dan pelepat kangkang
utk lelaki -krim bagi tumbuh janggut, misai dan bulu dada

Originally posted by lelaki_terakhir at 20-10-2008 07:11 AM
ayooo..dh ade ker produk hilang bulu kaki nie dipasaran..brand aper..teringin nk beli ler...

pd pandangan aku yg laris :

Produk hilang parut esp. parut demam campak yg lubang2 tuh.
Produk  ...

Aduhh... Ya Allah, sakit perut laa baca posting awak ni..

Untuk pembuka thread, bagi saya produk yang paling laris tentulah produk kecantikan, tapi since dah banyak sgt produk kecantikan di pasaran, kena lah cari kelainan sikit.  Contohnya mmg banyak produk untuk wanita dewasa, pekerja ataupun suri rumah, tetapi amat sukar untuk mencari produk penjagaan kecantikan khas untuk remaja. Remaja nowadays bukan macam ramaja dulu, remaja sekarang sudah pandai nak menjaga kulit muka, kalau pun mereka tidak peka sgt, si emak pula yg sebok nak licinkan muka anak. Maklumlah usia 16 tahun jer anak2 dah mula tumbuh jerawat coz kilang minyak dah semakin aktif.  Tapi sukar nak mencari produk yg berkesan dan kalau dipasaran yang saya tahu rangkaian produk clean n clear.  Yang penting produk utk remaja mestilah yg ringkas tapi berkesan agak tradisional pun tak apa.  Saya pernah tengok kawan saya belikan anaknya beli produk de'putih satu set untuk anak remaja yg baru 15 tahun, muka penuh jerawat sbb period tak tetap. Yg lain pula beli kan sabun natasya utk anak lelaki.  Kesimpulannya ramai juga yg merungut tak tahu nak beli produk kecantikan apa yg sesuai untuk anak remaja mereka.

[ Last edited by  alovera at 20-10-2008 09:03 AM ]

kalau dah ada produk tu...kena la buat trial pack with reasonable price....customer skrg dah bijak...biasanya utk product kecantikan ramai yg akan cari trial pack...tgk kesesuaian product...kalau sesuai n hasil memuaskan mereka akan terus gunakan product tu....biasanya kalau hanya ada packing yg besar n mahal org takut nak cuba....

Originally posted by prodigies at 14-2-2008 01:49 PM
dekat balakong ada ya?

saya baru balik jumpa agent kilang tu.. boleh tahan kilang dia. katanya dia punya R&D power bleh buat mcm2..

i kata tak nak produk experiment,   nak yang biasa2 t ...

kosmetik nih.. satu persaingan yang kuat..perancangan perlu kukuh...capital untuk produk tak sebanyak untuk marketing adn advertising.. allocatioan marketing and advertising perlu besar