CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Umm_Umar

MESIN JAHIT

Post Last Edit by jellypuff at 7-8-2009 22:29

Shopping di Giant, Mydin dan Kamdar (Memang Berbaloi) dan Isi Minyak Petronas Dapat Convert Duit...Kawan2 Shopping dan Isi Minyak Pun Kita Dapat Duit.....Produk Baru ni... nak tau sila ke ---------->  http://www.svr2u.net/?member=tinaharith

1130# buahcinta
no komen on janome nyer product.. tp NV50 nii mmg best, dah malas nak guna presser foot, push button jer mesin tuh dah bole jalan, then control speed jer. mesin nii pon senyap jer.  ...
rimbun1 Post at 4-8-2009 13:02

Rimbun, saya rasa brother NV50 awak ni a good buy la. Good choice you made. Sebab bagi saya kalau harga RM1500 dapat function memacam tu, best sesangat. Saya cek kat website NV50 tu ada memacam function. Mesin janome saya mahal lagi dari NV50 (mungkin stitches pattern banyak sikit). Ada semua macam NV50 cuma tak ada start/stop button. Kalau saya nak function start/stop tu kena tambah sikit duit ambik model lagi tinggi (beza rega beribu ringgit...tak munasabah).

Saya ni pengguna setia janome, sebab takut kot nak beli mesin lain (kecuali pfaff sbab tau review on pfaff semua best). Lagipun saya dah ada banyak feet dari mesin janome saya yang dulu sebelum upgrade yang baru. Saya rasa kalau ler saya belum terbeli janome saya sekarang, agaknya baiklah saya beli NV 50 ni. Better price, function pun banyak.

Ni function NV50 yang saya cek

Computerised
Rotary top loading bobbin
135 Stitch selections
Preset and variable stitch length
Preset and variable stitch width

Start / Stop button
Electronic speed limiter
Needle up / down control

1 Step auto sizing buttonhole
10 button holes styles
Buil in needle threader
7 piece feed dog

Drop feed facility
Stitch memory
Stitch mirror image

1129# rimbun1

sebelum ni sy nak beli janome 2049 tapi sejak semalam dah tukar, nk beli brother nv50 ni pulak...
buahcinta Post at 4-8-2009 11:26

Hi Buahcinta saya nak nyampuk sikit. Sorry lah pada pengguna janome (saya pun guna janome). Saya rasa NV50 tu lagi berbaloi la, dengan rega Rm1500 dapat function memacam. Mesin "yang itu" yang awak tak jadi beli tu overprice sangat kat msia. Kat luar negeri model tu orang jual equal to RM500, paling mahal RM700.
Sebab apa saya cakap macam tu, sebab dia takde  needle threader, front load bobbin (orang skang masuk bobbin ikut atas senang), stictches pattern pun sikit, mechanical machine bukan computerised. Mesin "yang itu" maybe boleh handle jeans, tapi boleh ke handle quilt.
Cuma satu je dealer (kat tempat saya) komen pasal janome. Katanya janome punya mesin antara jarang yang orang hantar repair. Kira bagus la tu kan. Sebab tu saya beli janome dulu.
Sorry saya review products ni as pengguna. Bukan jadi jurucakap product plak.  So komen2 ni as customer punya komen je la. Kot manalah tau useful pada orang yang tengah survey mesin especially pada yang berjinak2 dengan dunia jahitan.

Kalau nak tengok video
and brochure on NV50 boleh tengok kat sini. Mamat yang jual mesin kat laman ni ler yang cakap janome payah rosak.

http://www.sewingmachinesdirect.co.uk/brothernv50_info.htm

Video mesin jahit. Advance function on needle threader, threading system etc. Suka menengoknya.

http://www.youtube.com/watch?v=Sl4gv5IZMGE

1143# hafisha

tq hafisha. sebelum ni sy nak beli mesin janome tu sebab ada kursus belajar 24 projek setahun tu & depa akan ajar sampai pandai, setakat ni cuma ada basic menjahit baju kurung je.

sebab utama sy tak jadi tu adalah sebab kos material. masa belajar kena beli material dari depa, yg mana harganya adalah berganda, material pula kualiti yg tinggi. sy rasa utk belajar sj tak perlu guna material yg kualiti tinggi. pehtu training ini jg kita tak perlu ambik jika taknak, ada juga yg sy tak minat nak belajar. sy paling minat nak belajar buat telekung & tudung jer, rasanya ni takde dlm silibus training tu. so, jika sy nak belajar cuma yg ini, tak le sampai rm1000 (beza janome & brother), tak termasuk material lagi.

best tak pakai mesin NV50 tu? beli kat mana?
tunjukklah contoh sulaman dia
naninana Post at 6-8-2009 14:15

sorry belum test semua sulam2nya... tgh plan nak wat skirt untuk anak... nnt bole test sulamnyer kat skirt hehehe. excited dapat mesin baru tp masa plak takde.

Follow Us
1142# hafisha

TQ TQ... harap2 berbaloi ler beli NV50 ni.
rimbun rasa tips nak jaga mesin jahit niii is.. jgn bg banyak tangan usik... sbb bila org lain pakai, usik sana sini, cepat ler rosaknyer. Rimbun ada guna mesin jahit jenama ACME before this... kiranya mmg takde brand langsung tp masa tuh mmg tu je lah budget yg ada, sampai sekarang mesin tuh masih lg ok, sesekala letak minyak n tak pernah hantar service, dah 8 tahun dah. NV50 ni lebih pada function2 yg takleh nak wat kat ACME jer mcm twin needle.. sulam...

1145# buahcinta

...ada dengar apple nii ada kelas menjahit, tp bg rimbun, kalau nak belajar tuh g kelas specific lah, yg we r interested in. kalau g kelas yg kita separuh hati je g, nnt balik rumah tak buat dah kan, rugi jer. lgpon kos untuk belajar kelas specific mcm nak buat tudung tuh tak ler besar mana.. dlm RM100 dah bole dapat rasanya. rimbun belajar menjahit sejak umur 13 tahun, satu2 sampai ler bole buat baju melayu, baju kurung, blaouse etc. tp untuk pakai sendiri jer.
Ada tuh rimbun survey kelas jahit langsir kat setapak... banyak jugakler pattern langsir.. dlm RM400, weekend class... bestnyer kalau ada masa nak g kelas2 camni.

1148# rimbun1

saya pun rasa if banyak tangan yg godek memang, bukan ajer mesin jahit tapi mesin2 lain pun camtu gak, lekas rosak..tambah lak yg ala2 mcgyver..memang hancus apa2 mesin pun...

1148# rimbun1

saya pun rasa if banyak tangan yg godek memang, bukan ajer mesin jahit tapi mesin2 lain pun camtu gak, lekas rosak..tambah lak yg ala2 mcgyver..memang hancus apa2 mesin pun...
buahcinta Post at 10-8-2009 23:22

masalah/cabaran skit ngan mesin baru rimbun NV50 niii... anak rimbun suka benor nak try test sbb senang sgt nak operate hahaha. letak kain, turunkan tapak, tekan start.. dah jalan... asyik nak buat jer.. pening2 ngan kuasa airmata bila tak bagi.

Post Last Edit by rimbun1 at 28-7-2009 11:07

My New NV50... seronok dapat mesin baru
rimbun1 Post at 28-7-2009 11:06

wow.... best nya ada mesin jahit canggih......... u buat tempahan ke?

1149# buahcinta
Salam buahcinta, esok bila dah beli mesinnya. Nanti cerita lah kat sini. Kira2 macam bagi review la.
Saya tak reti nak bubuh gambar kat sini, kalau tak boleh bubuh gambar mesin saya, dan boleh cerita.

1149# buahcinta
Anak saya suka lukis gambar2 orang lidi bagi kat saya. Kadang conteng2 kertas bagi kat saya konon macam bagi kad ucapan la. Dalam kad ucapan mesti ada dia lukis mesin jahit.

1149# buahcinta
Salam buahcinta, esok bila dah beli mesinnya. Nanti cerita lah kat sini. Kira2 macam bagi review la.
Saya tak reti nak bubuh gambar kat sini, kalau tak boleh bubuh gambar mesin say ...
hafisha Post at 11-8-2009 15:38

senang jer...ko save kat fotobaket, peh tu ko kopi kod kat dlm kotak tu then pes kat thread ni..
err...faham ker?

1149# buahcinta
Anak saya suka lukis gambar2 orang lidi bagi kat saya. Kadang conteng2 kertas bagi kat saya konon macam bagi kad ucapan la. Dalam kad ucapan mesti ada dia lukis mesin jahit.
hafisha Post at 11-8-2009 15:41

eh! bagus la tu, dari kecik ni dah menunjukkan minat..

1151# liya71a
cuma tempahan tudung jer yg rimbun amik. tu pon bukanlah banyak sgt. skit2 jer... parttime jer. Yg lain2 tuh depends ler.. kalau org desperate sgt minta tolong jahit baju kurung ke.. or nak sgt baju melayu sulam cabut tuh.. rimbun buat ler jugak tp mmg limited lerr. lebih kepada buat baju sendiri, anak n hubby jer

1149# buahcinta
hafisha Post at 11-8-2009 15:41

hafisha... mesti anak hafisha nii dah faham sgt mamanyer suka sgt ngan mesin jahit kut kekekekekee.

1149# buahcinta
Saya tak reti nak bubuh gambar kat sini, kalau tak boleh bubuh gambar mesin say ...
hafisha Post at 11-8-2009 15:38

betul tuh... bg review kongsikan apa kelebihan or kekurangan yg mungkin org lain bole take note on the product. kita bukanlah nak promote product, just nak share jer..

hafisha.. register dulu kat fotobucket/fotopages pon bole jugak. then upload dulu gambar kat situ. nnt akan ada coding gambar tuh, then buka reply thread ni.. click kat gambar pokok kat menu tuh... paste link tuh.. insyallah jd.

1158# rimbun1

Thanks rimbun dan buahcinta. Nanti bila dah selesai urusan pindah rumah dan bila dah lapang sikit. Boleh la saya tempek gambar mesin jahit dan cerita serba sedikit fungsi2nya. Ada beberapa mesin saya simpan sebagai koleksi. Yang guna satu aje. Yang lain simpan sebab minat sangat dengan mesin (lebih dari menjahit itu sendiri kot ). Banyak mesin2 buruk (vintage), saya collect.

Post Last Edit by buahcinta at 12-8-2009 23:39

Lambat lagi ler nak nunggu mesin jahit saya...tak abis2 lagi ngumpul dana..