CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 6740|Reply: 17

Doktor Gigi? Takutkah berani?

Salam semua...

Kalau ingat pengalaman masa kicil (sekolah rendah), aku amatlah takut kepada doktor gigi. Kalau nama kena panggil untuk cek gigi, macam mau pura-ura pengsan..  Aku ingat lagi, masa umur 8 tahun aku kana kasi rumpang sebab auntie aku bilang gigi (susu) aku buruk...ndak pasal2 kena gelar nenekkebayan..

Masa tu jugalah, aku merasakan nurse & doktor gigi lebih jahat dari cikgu english yang suka rotan2..muahahaha

Sepanjang sudah kerja, ndak pernah lagi saya pigi denist kerajaan walaupun free...masih terbayang2 kengerian...

Setakat ni, aku baru pernah pi Klinik Dr Patricia sana Inanam...ok jugalah..ndak pula rasa ngeri. Mengkali Dr. melayan dengan penuh lemah lembut dan kasih sayang masa itu...( ataupun aku sudah kena bius sampai ndak sedar..hahaha)

Pengalaman kamurang macam mana? Mana doktor gigi yang kamu suka pigi?

p/s- Mod, kalau sudah ada cerita yg sewaktu dengannya, kasih merge saja kio.

Reply #1 dauntumeric's post

ehek,...aku pun lama sudah ndak pg dentist ni ..

dulu ..tu pernah ..tampal gigi depan...4 batang ..mcm rm480(3 lubang) ..huhu lubang gila2 ..
gigi. yg hitam tu..adeh ....teruk betul la aku ..time tu aku umur 15 thn kot...
tampal gigi kat klinik gg Arahab Tawau .....

skg ni gg bongsu aku tumbuh......adoi sakit yang amat..gusi mcm tak cukup ..jadi mcm nak kena cabut je ..tu...

hehe da alang2 kan ..ni mo tanya ada tak sesiapa yg pernah g cabut gg bongsu (gg gerham yg di belakang tu ) kalo dkt genral Hosp berapa lama arr... kalo dkt private berapa ..sbb aku rasa gg gerham aku ni mcm kena operate je kalo nak di tanggalkan............

opppppppps...terpanjang.......

sy cerita doctor gigi d cni bole? hahaha... sy suka pigi klinik gigi d kulim. mcm jauh jugak tu kan dr penang. sanggup bah. ada la pigi balik 100km.   tp doktor baik btul. trasa mcm kanak2 pulak dia layan. sy buat root scaling. sbb ada gigi ni balik2 sakit. murah lagik tu. rm120 seja dia charge. mungkin sbb sy buat2 muka kesian mengkali.

suda lama enda p sana la.

pengalaman ngeri mmg la time sekolah rendah. hish.... benci btul sy dgn tu nurse. ganas bah. sampai skrg sy tbayang muka dia.

masa skula renda dulu darjah 4, nurse tampal gg damaiii sakit adoiii... psatu malam tak buleh tido sebab sakit yg sudah kna tampal tu, jadi besoknya mamaku bawak p skula suruh itu nurse cabut gg ku yg kena tampal tu.. huhh sjak tu mmg jg gg dgn baiknya.. indak mau sudah kena2 tampal.. tapi dgr2 nya skrang ni tak la sakit mcm dulu2... last year lak p cabot satu gigi gerham.. pastu doc spital tu cakap leh tampal ni, blom besar lg lobang dia.. terus aku cakap, indak mau... cabut jak la.. huhuh jadi rumpang la sudah satu gg gerham.. hahaha... tapi indak la nampak jg sbb bhgian dlm gak kan...

Reply #2 cruz_gurl's post

Gigi geraham bongsu ku sudah tumbuh lama dulu (maknanya aku gentua sudah...). ndak bawa masalah sangat sebab kebetulan ada ruang untuk tumbuh dengan selesa..cuma macam bantut ja tumbesaran..

Reply #3 tomatosauce's post
uina, jauh ko mengembara untuk pigi tempat doktor yang ko suka..ko kerja di penang ka?

Root scaling Rm120? murah tu...

Reply  #4 damaii's post

samalah macam aku. Kalau sudah sakit gigi, memang dalam kepala mau cabut saja..Bila sudah cabut (gigi sebelah kiri), kalau mo makan daging yang liat2 baru terkial2 guna gigi geraham yang masih ada..

sekarang ini aku amat menjaga kebajikan gigi geraham sebelah kanan supaya dapat terus berbakti.

aku tk tau ni ..mcm mana ...gigi bongsu ku ..nxt week mo g dentist...
iseh malu seh

Follow Us
erk dentist? apa tuh   ketara betul nda pigi dentist..nnt kana marah bah abis sia moginggat
paling2 pun sia pigi scaling jak......gigi ok..sebab makan pinang

dulu masa sekolah2 takot tul mo pi dentist..lagi2 kalo ikut program pergigian d sekolah tu...
doc gov jahat2 bah.. suka mrh2... tu yg aku takut pi klinik gov.
skrg ni aku pi klinik pergigian inanam... doktor gigi tu perempuan...lupa lak aku namanya.tp baik tul... so skrg x takut suda p dentist..

Reply #8 navyna's post

klinik gigi Dr Patricia lah mengkali tu, ada cawangan baru dia di atas restoran taliban di Inanam tu.

mahal juga ya kalau bab2 gigi ni

sebelum ni aku ndak pernah cabut gigi di dentist.. dulu masa aku darjah enam.. pernah gigi aku kena list untuk di cabut.. ada dalam 3 batang mangkali... dentist tu kata bulan depan dia datang lagi untuk cabut (masa sekolah dulu.. durang datang sekolah buat lawatan pas tu check gigi satu persatu).. aku punya kecut.. saku sanggup cabut gigi tu sendiri.. heh heh heh..

now.. bulan lepas.. akupigi cabut gigi aku yang berlubang.. sebelum aku pigi cabut tu.. hubby aku kasi takut aku.. dia bilang 5 kali suntikan lah... pas tuklu ndak dapat cabut kena suntik lagi.. kurang hasam ni hubby aku ni kasi takut takut aku..

lama jugak la aku menahan sakit sebab takut mau cabut gigi... last last sebab udah ndak tahan.. terpaksa la aku mencabut gigiku di dentist di papar.. rm 40 jugak kena... doktor tu ok.. tapi.. satu minggu gusi aku bengkak sebab aku cabut gigi taim gigi tu sakit... masa doktor tu tanya gigitu sakit ka ndak.. aku siap tipu lagi ndak sakit...

hari ni gigi aku berlubang lagi... dan aku dalam dilema.. mau jumpa dentist lagi kaaaa... atau ndak...

Reply #11 malika's post

malika,
memang kalau  time sakit, dinasihatkan jangan cabut gigi. Biasa kalau pi private, Dr bagi antibiotik sama pain killer kasi surut bengkak. 2-3 hari pastu baru cabut.

Kalau lubang gigi masih kicik, tampal ja...

P/s- baru2 ni aku pi klinik kerajaan.  ambil no. giliran  jam 8.33 pagi, selesai cabut gigi jam 9.00 pagi... (katawa tutup mulut sebab sudah rumpang)

Reply #12 dauntumeric's post

lama sia tia dangar orang sebut rumpang ni

Reply #9 mac06's post

bkn mac.. doktor mlayu tu..pakai tudung.. dia ckp pun lemah lembut.layan aku mcm kanak2..besh..besh..

Wah ckp pasal dentist ada satu klinik sana foh sang (lupa apa nama klinik) kira mau cabut ja gigi sbb dah tak tahan sudah sekali doktor tu memandai ja suruh x-ray lagi.  Sekali kena charge mau sampai RM200.00 mentang2 dr. dia hensem....

Satu jer kelebihan private nie dia boleh buat on the spot tak payah tunggu buat aappointment.  Tapi kalau bab tampal menampal nie alahai kesan nya masih mcm yg sekolah2 dulu...kena gerudi lagi aduiiiiiiiiiii...tolong lah indak tahan.

ini ada senarai klinik gigi yang popular di KL & Selangor:

http://www.lookp.com/blog/dentist-dental-clinic-kl-selangor

jika hendak di negeri lain and boleh cari di link ini:

http://www.lookp.com/malaysia/dentist

ini juga ada artikel tentang perbezaan servi di klinik gigi kerajaan dan swasta:

http://www.lookp.com/blog/govern ... al-service-malaysia

Hey bro! Hi kawan2!!

Unlimited Deposit Bonus hanya untuk anda!!!

Deposit minimum MYR100 keatas dan dapatkan bonus anda sekarang!!!

Hari2 miskin, bila la nak kaya!!!

Hey bro! Hi kawan2!!

100% Welcome Deposit Bonus hanya untuk anda!!!

Deposit minimum MYR100 keatas dan dapatkan bonus anda sekarang!!!

Hari2 miskin, bila la nak kaya!!!