CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wineps

All About Jalan Kenanga [MERGE]

miyasri posted on 17-9-2012 06:45 PM
saya mencari direct supplier yg jual shawls half moon bermanik mcm yg radiusite, sugarscarf dan bebe ...

yg tu rasanya diorang design sendiri, beli kain, manik dan ada tukang jahit sendiri

kenanga mall dgn jalan kenanga tu jauh ke?
saya dr Trg. smalam buat pertama kali g Kenanga mall tu. itupon abang ipar bawak tunjuk arah, men ikut je.

saya pernah ke jalan kenanga, tp lama dah la dlm thn 2010 kot. ms tu g naik lrt je turun kene menapak wei.. jenuh. sbb nak g dgn kereta x tau jalan sgt.

pada saya, kenanga mall ni byk pilihan dr first floor ke 7th floor. ade ikut jenis pakaian yg di jual. kalo beli 1 or 2 helai dpt 20% less.
beli 3-6 lai 30% less. yg lain2 sy x tanya lah sbb beli mmg bukan tuk menjual. beli tuk pakai saje. n boleh campur jubah+blouse+skirt n etc.

paling saya suka, walopun pekerja kedai tu indon n tokeinya cina. layanan dia baik. walopun kdg2 rasa mcm duk kat Tanah Abang, Jakarta. tp saya suke suasana yg ade aircond sejuk x penat sgt jalan. since bwk anak2 sedara yg kecik n mak yg dah berumur di bulan puasa.
sebab pengalaman saya ke Jalan kenanga 2010 dulu kedai x bukak weekend. so kene amik cuti semata nak g jalan kenanga. n the tokey2 x layan sgt bile tgk budak pompuan bertudung dtg nak beli baju 8-10 helai. siap ade kedai bile kite minat nak msk dia ty:
" u dari kedai mana?"
bile kite jawap kt bukan dr kedai , terus dia ckp dia x jual!!
bengkak ati oke time tu.

smalam saya pegi agak awal dlm kul 10.30pg. walopun abaglong sy ckp dia selalu pegi tunggu kedai bukak. masa kitorg nak gerak blk tu dlm kul 12.15pm. ramai org br sampai i duk berebut parking. nampak mcm budak2 uni yg dtg penuh2 kete (aku xleh imajin depa beli bj byk2 nanti nak buh celah mana).

tp bile tgk baju blouse yg rege rm15/20 selai (ni kalo beli selai lah rege dia) kat FB budak2 uni jual rm39/45 exclude postage.
terfikir gile byk untung budak2 ni

kitaorg pon dok giler pi kwc ni... siap sehari kitaorg target 1 floor je sbb lunch hour sejam je..... tapi bygkan mermaid skirt yg kat online jual selai rm 40-50... tapi kat sana boleh dpt rm 18-25.  mmg meroyanla kitaorg... pi ramai2 pastuh kongsi2 la kan....hehehehe

hai korang, nak tanya. korang pernah beli dari taobao tak?

dah dapat jawapan kedai yg jual harga baju rm12 tuh??? tapi design mokcik sangat lahhh.