CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gto_girlz83

Antara Hajjah Deja Moss , Siti Nuhaliza & Sheila Rusly

Originally posted by gto_girlz83 at 22-2-2008 07:11 PM
terpanggil utk menjawab.. Tuan uma dh inform awal2 kat 1st post, terpulanglah pada mod utk menilai samada thread ini layak atau tidak.

Klu tidak layak, tuan uma pun dh bgtau awal2 lagi di 1st ...

pix yg tak pasti itulah yg mengaibkan tuan empunya diri....so tak perlulah diheboh2kan...tak baik mengaibkan org...

hahahaha....patut pergi yg 40 hari
baru rasa kenikmatan

semoga mereka dpt berubah jadi lebih baik dari sekarang...kita doakan aje

Reply #41 solitaire's post

dah di edit.. Blh baca at 1st post...

Originally posted by buahapple at 22-2-2008 07:19 PM
setahu aku, kalo pegi haji sebulan... ada ke naik haji 10 hari 2 minggu?

rukun wajib haji boleh dilaksanakan mengikut tertib dan dalam keadaan selesa dalam masa 1 minggu sahaja..
kebiasaannya ramai yg pergi selama sebulan atau lebih oleh kerana mereka dibawa ke madinah utk beribadat
di sana....selain dari menziarah tempat2 bersejarah disekitar kota makkah dan madinah....

mungkin keratan akhbar ini dpt menjelaskan persoalan tsbt...

KUALA LUMPUR 30 Okt.

Reply #45 solitaire's post

Seminggu je cadangan mrk..   alang2 dah pegi Tanah Suci Mekah n berasak org di sana, seronok n bgs klu dpt pegi at least, 2-3minggu pd pendapat aku...

Br dpt rasa nikmat di sana dan berpeluang melawat uma ibadat yg lain atau tmpt sejarah Islam..

Yg nak pegi cepat tu, terpulanglah pd diri masing2..

Follow Us
suka imej baru kak sheila......

apa2pun syabas wat sheila rusly..

wallahua'lam.. hal2 ibadah hanya Tuhan yang Maha Mengetahui

Originally posted by gto_girlz83 at 22-2-2008 07:34 PM
Seminggu je cadangan mrk..   alang2 dah pegi Tanah Suci Mekah n berasak org di sana, seronok n bgs klu dpt pegi at least, 2-3minggu pd pendapat aku...

Br dpt rasa nikmat di sana dan ber ...

itu cuma cadangan kerajaan....tp saya rasa tak mungkin tabung haji dpt melaksanakan....tempoh yg terhad tu akan menimbulkan bynk masalah logistik pd TH...
tapi kalau dipendekkan ke 3 minggu ok la rasanya....dpt kurangkan kos kpd bakal2 haji...mmg kalau boleh semua org nak tinggal lebih lama di tanah suci...
dan bg yg lanjut usia...kalau boleh mereka nak habiskan hayat mereka disana pun....

p/s    telah ambil maklum ttng 1st posting yg telah diedit.

hurm.. kenape masih nak quetion pasal orang ni.. kite ni dah g haji ke. kalau dah g.. elok sangat ke??

Reply #40 buahapple's post

ni lagi sorang... dah ramai explain pum lagi mau tanya ka

kepade mod tutop jelah thread ni... x payahla bincang bende2 mcmni... at least diorang tu dah jugak pegi haji mase usia mude diorang

Semua tu rezeki dari Allah...........masing-2 dapat habuan masing-2..........Alhamdulillah........

atte kalu bertudung pun
baju ghope tu gak
ketat memanjang

korang ... aku bukan nak jadi ustazah. Tapi aku dah lama geram pasal benda ni. Agama Islam ni mudah, Tuhan dah cakap jangan susahkan apa-apa pun. So, maksud aku janganlah kecoh kecohkan hal hal bertudung ni. Kalau kita kecoh bab ni, nanti org bukan Islam lagi pandang sinis pada Islam. Macamlah tak ada masalah lain dalam dunia ni selain drpd pakai tudung atau tak. Itu antara kita dgn Allah dan dlm apa hal sekalipun Allah tu Maha Pengampun. Dia akan ampunkan sesiapa saja yg Dia nak. Tapi kita jgnlah bagi imej negatif kepada agama suci ni dgn cara mengkecoh-kecohkan hal pakai tudung atau tak.

Korang belajar agama tak? Apa 7 dosa besar dlm Islam yang takkan diampunkan Tuhan? Syirik, membunuh, berzina, lari dari medan perang, derhaka kepada ibu bapa, menuduh perempuan mukmin berzina & MENGUMPAT@MENGADU DOMBA. Jadi dosa mana yang tak terampun antara kita yang mengumpat dgn org yg tak pakai tudung??? Kalau org tak pakai tudung dia hanya perlu mohon ampun pada Allah dan laksanakan kewajipan dia, insya Allah dapatlah hidayah. Kalau kita dok mengumpat dan memburukkan imej artis tu, ada dayakah kita minta maaf pada diorang??? Allah takkan ampunkan kita selagi manusia yang kita burukkan tu tak maafkan kita. Naaaa .... takut nanti kita ni yg tak terampun .... wallahualam .... Aku hanya berpesan-pesan pada kebaikan di bod gossip ni. Sapa yg tak suka tu, tak apa. Asalkan korang baca dah .....

korang ... aku bukan nak jadi ustazah. Tapi aku dah lama geram pasal benda ni. Agama Islam ni mudah, Tuhan dah cakap jangan susahkan apa-apa pun. So, maksud aku janganlah kecoh kecohkan hal hal bertudung ni. Kalau kita kecoh bab ni, nanti org bukan Islam lagi pandang sinis pada Islam. Macamlah tak ada masalah lain dalam dunia ni selain drpd pakai tudung atau tak. Itu antara kita dgn Allah dan dlm apa hal sekalipun Allah tu Maha Pengampun. Dia akan ampunkan sesiapa saja yg Dia nak. Tapi kita jgnlah bagi imej negatif kepada agama suci ni dgn cara mengkecoh-kecohkan hal pakai tudung atau tak. Korang belajar agama tak? Apa 7 dosa besar dlm Islam yang takkan diampunkan Tuhan? Syirik, membunuh, berzina, lari dari medan perang, derhaka kepada ibu bapa, menuduh perempuan mukmin berzina & [email=MENGUMPAT@MENGADU]MENGUMPAT@MENGADU[/email] DOMBA. Jadi dosa mana yang tak terampun antara kita yang mengumpat dgn org yg tak pakai tudung??? Kalau org tak pakai tudung dia hanya perlu mohon ampun pada Allah dan laksanakan kewajipan dia, insya Allah dapatlah hidayah. Kalau kita dok mengumpat dan memburukkan imej artis tu, ada dayakah kita minta maaf pada diorang??? Allah takkan ampunkan kita selagi manusia yang kita burukkan tu tak maafkan kita. Naaaa .... takut nanti kita ni yg tak terampun .... wallahualam .... Aku hanya berpesan-pesan pada kebaikan di bod gossip ni. Sapa yg tak suka tu, tak apa. Asalkan korang baca dah .....

sorry terpost dua kali. geram yg amat sgt dah ni n....

ct gi mekah 2 minggu..dlm 2 minggu sempat melalak/nyanyi atas permintaan pak arab..tahpape

Originally posted by MissLibra at 23-2-2008 11:51
sorry terpost dua kali. geram yg amat sgt dah ni n....

nasihat tu dah bagus.. tapi tak yah la geram2.. hehehe