CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 8306|Reply: 6

Nak cari info pasal bisnes vending machine

Akum, saya berminat nak ceburkan diri dalam bisnes vending machine tapi tak ada pengalaman dan tak tahu di mana nak cari info. Kalau boleh sahabat2 yang pernah buat bisnes vending machine nih leh tak kongsikan info kepada saya atau sahabat2 lain yang berminat.

Saya berminat dengan bisnes vending machine sebab ianya memerlukan penjagaan yang minimum. Kira macam konsep pasang dan tinggal pastu setiap minggu pergi collect duit dan buat maintanence jer.

Untuk pengetahuan, saya sekarang buat bisnes internet full time dan malam pulak dari isnin sampai jumaat belajar part time ambik PLK di UITM shah alam, memang sibuk la jadual harian saya, jadi bisnes vending machine ni saya rasa memang sesuai dengan saya.

Saya nak cari maklumat jenis vending machine dan profit marginnya, harga mesin dan cara-cara bagaimana kita nak apply tempat untuk letak vending machine. Harap boleh bantu.

Terima kasih.

Ade jumpe website nih http://www.sakauegroup.com/ macam menarik jer. pernah ada orang cuba ke? Harga dia cmne?

bisnes vending machine x semudah yg disangka.

1.kena tahu produk apa yg anda nak jual.
2.sapa yg akan hantar brg utk produk anda ke vending machine anda.
3.sapa yg bertanggung jawab kalo vending machine anda rosak.
4.mcm mana dgn tempat.nak sewa tu mcm mana.
5.vending machine tu boleh 'tahan' vandalisme x.
6.dll lg..........

ada byk lg perkara yg perlu difikirkan sebelum memulakan bisnes vending machine ni.selain itu kena buat market survey sket.mcm kat Malaysia ni kalo kita ckp vending machine org hanya pikir jual air je.tp sebenarnya vending machine ni org boleh jual surat kabar,rokok,buku,majalah,tisu,mainan,snak,mee cawan,tiket dll lg.

kalo nak tgk contoh bisnes vending machine yg jd budaya lihat jepun.kat jepun mcm2 diorang jual dgn vending machine.

satu lg kena pikir nilai tambah vending machine tu.mcm cth org beli air dlm cup guna vending machine.kalo pelanggan pulang cup kpd vending machine ,VC akan bg seposen.secara tidak langsung boleh kurang org buang sampah dan didik masyarakat.

Mengenai Sakaue vending machine tu,aku dah check dulu.VC dia tu yg second hand dr jepun.tp harga dia boleh tahan mahal.......

setakat tu dulu aku kongsi.........

p/s:aku pon sebenarnya dah 3 thn wat survey utk bisnes vending machine.

Bisnes vending machine ni biasa org letak kt pusat2 pengajian tinggi camtu.Klu ada kedai,letak la dpan kedai...
Ada sorang kawan dia ada bisnes ni,tp jual air mineral..bawa bekas sendiri @ beli je trus kt machine tu..
Takat ni dia letak kt universiti n depan kedai buku dia..tak tanya lanjut pula cemana ngan bisnes tu

Reply 3# tavarat

sekarang dah buat biz vanding machine x? boleh share?

Macam mana kalau self service laundry. Ala2 vending machine jugak. Tapi mesti letak dryer. dan tempat padat penduduk.

Follow Us