View: 7305|Reply: 24
|
senarai penuh calon-calon KeADILan yg akan bertanding
[Copy link]
|
|
Berikutan adalah senarai penuh calon-calon KeADILan yang akan bertanding di peringkat nasional dan negeri pada Pilihanraya Umum ke-12:
PERLIS
Rujukan | Kod | Kawasan | Calon | PRU12/P 002 | P 002 | KANGAR | TUNKU ABDUL RAHMAN BIN TUNKU ISMAIL | PRU12/N 01 | N 01 | TITI TINGGI | KERIA BIN SENAWI | PRU12/N 02 | N 02 | BESERI | DZULKEFLI BIN MAT DE | PRU12/N 08 | N 08 | INDERA KAYANGAN | POZIYAH BINTI HAMZAH | KEDAH
Rujukan | Kod | Kawasan | Calon | PRU12/P 004 | P 004 | LANGKAWI | WAN SALLEH BIN WAN ISA | PRU12/P 009 | P 009 | ALOR STAR | GOOI HSIAO LEUNG | PRU12/P 010 | P 010 | KUALA KEDAH | AHMAD BIN KASSIM | PRU12/P 014 | P 014 | MERBOK | RASHID BIN DIN | PRU12/P 015 | P 015 | SUNGAI PETANI | JOHARI BIN ABDUL | PRU12/P 017 | P 017 | PADANG SERAI | GOBALAKRISHNAN A/L NAGAPAN | PRU12/P 018 | P 018 | KULIM-BANDAR BAHARU | ZULKIFLI BIN NOORDIN | PRU12/N 02 | N 02 | KUAH | HASRUL MUHAIMIN BIN HASBI | PRU12/N 05 | N 05 | BUKIT KAYU HITAM | CHE ON BIN YUSOF | PRU12/N 08 | N 08 | PEDU | ZAMRI BIN YUSUF | PRU12/N 11 | N 11 | DERGA | CHEUNG KHAI YAN | PRU12/N 12 | N 12 | BAKAR BATA | ROHANI BT BAKAR | PRU12/N 22 | N 22 | GURUN | KALAI VANAN A/L BALA SUNDRAM | PRU12/N 25 | N 25 | BUKIT SELAMBAU | SAIFUL IZHAM BIN RAMLI | PRU12/N 28 | N 28 | BAKAR ARANG | TAN WEI SHU | PRU12/N 29 | N 29 | SIDAM | TAN JOON LONG @ TAN CHOW KANG | PRU12/N 34 | N 34 | LUNAS | MOHAMMAD RADZHI BIN SALLEH | PRU12/N 35 | N 35 | KULIM | LIM SOO NEE | PULAU PINANG
Rujukan | Kod | Kawasan | Calon | PRU12/P 044 | P 044 | PERMATANG PAUH | WAN AZIZAH BINTI WAN ISMAIL | PRU12/P 047 | P 047 | NIBONG TEBAL | TAN TEE BENG | PRU12/P 052 | P 052 | BAYAN BARU | ZAHRAIN MOHAMED HASHIM | PRU12/P 053 | P 053 | BALIK PULAU | MOHD YUSMADI BIN MOHD YUSOFF | PRU12/N 02 | N 02 | BERTAM | NOORSIAH BINTI MD ARSHAD | PRU12/N 03 | N 03 | PINANG TUNGGAL | MAHAMAD BIN HASHIM | PRU12/N 06 | N 06 | TELOK AYER TAWAR | NORHAYATI BINTI JAAFAR | PRU12/N 10 | N 10 | SEBERANG JAYA | RAMLI BIN BULAT | PRU12/N 12 | N 12 | PENANTI | MOHAMMAD FAIRUS BIN KHAIRUDDIN | PRU12/N 14 | N 14 | MACHANG BUBUK | TAN HOCK LEONG | PRU12/N 17 | N 17 | BUKIT TENGAH | ONG CHIN WEN | PRU12/N 18 | N 18 | BUKIT TAMBUN | LAW CHOO KIANG | PRU12/N 20 | N 20 | SUNGAI BAKAP | MAKTAR BIN HJ SHAPEE | PRU12/N 21 | N 21 | SUNGAI ACHEH | AZHAR BIN AHAMAD | PRU12/N 24 | N 24 | KEBUN BUNGA | ONG KHAN LEE | PRU12/N 35 | N 35 | BATU UBAN | RAVEENTHARAN A / L V SUBRAMANIAM | PRU12/N 36 | N 36 | PANTAI JEREJAK | SIM TZE TZIN | PRU12/N 37 | N 37 | BATU MAUNG | ABDUL MALIK BIN ABUL KASSIM | PRU12/N 39 | N 39 | PULAU BETONG | DR. MANSOR BIN OTHMAN | PRU12/N 40 | N 40 | TELOK BAHANG | ABDUL HALIM BIN HUSSAIN | PERAK
Rujukan | Kod | Kawasan | Calon | PRU12/P 058 | P 058 | BAGAN SERAI | MOHSIN FADZLI BIN HAJI SAMSURI | PRU12/P 061 | P 061 | PADANG RENGAS | ALIAS BIN ZENON | PRU12/P 062 | P 062 | SUNGAI SIPUT | MICHAEL JEYAKUMAR DEVARAJ | PRU12/P 063 | P 063 | TAMBUN | MOHAMAD ASRI BIN OTHMAN | PRU12/P 071 | P 071 | GOPENG | LEE BOON CHYE | PRU12/P 072 | P 072 | TAPAH | TAN SENG TOH | PRU12/P 073 | P 073 | PASIR SALAK | MUSTAFFA KAMIL BIN AYUB | PRU12/P 074 | P 074 | LUMUT | SUWARDI BIN SAPUAN | PRU12/P 075 | P 075 | BAGAN DATOK | MADZI BIN HASAN | PRU12/P 077 | P 077 | TANJONG MALIM | MOHAMAD AZMAN BIN MARJOHAN | PRU12/N 01 | N 01 | PENGKALAN HULU | LEE SING LONG | PRU12/N 02 | N 02 | TEMENGOR | MOON AKAU | PRU12/N 04 | N 04 | KOTA TAMPAN | HAMZAH BIN MOHD ZAIN | PRU12/N 07 | N 07 | BATU KURAU | ABDUL HAMID @ A HAMID BIN ALI | PRU12/N 09 | N 09 | KUALA KURAU | ABDUL YUNUS BIN JAMAHRI | PRU12/N 10 | N 10 | ALOR PONGSU | MD NASIB BIN RAHIN | PRU12/N 13 | N 13 | KUALA SAPETANG | TAI SING NG | PRU12/N 14 | N 14 | CHANGKAT JERING | MOHD OSMAN BIN MOHD JAILU | PRU12/N 21 | N 21 | LINTANG | MOHAMAD AUN BIN YOB ABAS | PRU12/N 24 | N 24 | HULU KINTA | AYYATHURAI A / L ACHUTHARAMAN | PRU12/N 34 | N 34 | BUKIT CHANDAN | ZULKIFLY BIN IBRAHIM | PRU12/N 39 | N 39 | BOTA | USAILI BIN ALIAS | PRU12/N 42 | N 42 | TUALANG SEKAH | NADARAJAH A / L MANIKAM | PRU12/N 44 | N 44 | SIMPANG PULAI | CHAN MING KAI | PRU12/N 45 | N 45 | TEJA | CHANG LIH KANG | PRU12/N 46 | N 46 | CHENDERIANG | ARJUNAN A / L MUTHU | PRU12/N 48 | N 48 | SUNGAI MANIK | MUSTAFFA KAMIL BIN AYUB | PRU12/N 52 | N 52 | PANGKOR | PKHRAZI @ PAKHRAZI BIN MUSA | PRU12/N 54 | N 54 | HUTAN MELINTANG | KESAVAN A / L SUBRAMANIAM | PRU12/N 59 | N 59 | BEHRANG | JAMALUDDIN BIN MOHD RADZI |
|
|
|
|
|
|
|
|
JOHOR
Rujukan | Kod | Kawasan | Calon | PRU12/P 141 | P 141 | SEKIJANG | ZULKAPLY BIN SALLEH | PRU12/P 144 | P 144 | LEDANG | LAU TEK HAI | PRU12/P 146 | P 146 | MUAR | NAH BINTI BUDIN | PRU12/P 149 | P 149 | SRI GADING | ALI BIN MARKOM | PRU12/P 150 | P 150 | BATU PAHAT | MUHAMMAD BIN ABDULLAH | PRU12/P 153 | P 153 | SEMBRONG | LEE SANG | PRU12/P 157 | P 157 | PENGERANG | NORAZAN BIN ABDULLAH | PRU12/P 159 | P 159 | PASIR GUDANG | MD RIZAN BIN MOHD SAMAN | PRU12/P 162 | P 162 | GELANG PATAH | ZALIHA BINTI MUSTAFA | PRU12/P 164 | P 164 | PONTIAN | MOHD ANNUAR BIN MOHD SALLEH | PRU12/N 04 | N 04 | KEMELAH | MOHD BARUDIN BIN NOR | PRU12/N 14 | N 14 | BUKIT NANING | ELIAS @ ALIAS BIN SHAMSIR | PRU12/N 17 | N 17 | SEMERAH | MUHAMAD HASMI BIN HASHIM | PRU12/N 27 | N 27 | LAYANG - LAYANG | YAB WENG KEONG @ YAP WENG LEONG | PRU12/N 31 | N 31 | KAHANG | ABDUL HALIM BIN MOHAMAD DAWAM | PRU12/N 39 | N 39 | TANJONG SURAT | ABD RAZAK BIN ESA | PRU12/N 40 | N 40 | TIRAM | KUMUTHA A / P RAHMAN | PRU12/N 41 | N 41 | PUTERI WANGSA | SELVA KUMARAN A / L M. KANAN | PRU12/N 44 | N 44 | TANJONG PUTERI | SUBRAMANIAM A / L PAIDATHALLY | PRU12/N 51 | N 51 | BUKIT BATU | LIEW SHIN KHEONG |
SELANGOR
Rujukan | Kod | Kawasan | Calon | PRU12/P 092 | P 092 | SABAK BERNAM | BADRULAMIN BIN BAHRON | PRU12/P 094 | P 094 | HULU SELANGOR | ZAINAL ABIDIN BIN AHMAD | PRU12/P 097 | P 097 | SELAYANG | WILLIAM LEONG JEE KEEN | PRU12/P 098 | P 098 | GOMBAK | MOHAMED AZMIN BIN ALI | PRU12/P 099 | P 099 | AMPANG | ZURAIDA BINTI KAMARUDDIN | PRU12/P 100 | P 100 | PANDAN | SYED SHAHIR BIN SYED MOHAMUD | PRU12/P 104 | P 104 | KELANA JAYA | GWO-BURNE LOH | PRU12/P 105 | P 105 | PETALING JAYA SELATAN | HEE LOY SIAN | PRU12/P 107 | P 107 | SUBANG | SIVARASA A / L K. RASIAH | PRU12/P 109 | P 109 | KAPAR | MANIKAVASAGAM A / L SUNDARAM | PRU12/P 112 | P 112 | KUALA LANGAT | ABDULLAH SANI BIN ABDUL HAMID | PRU12/N 07 | N 07 | BATANG KALI | MOHD NASHRUDDIN BIN ABD AZIZ | PRU12/N 09 | N 09 | PERMATANG | MAZLAN BIN HASSAN | PRU12/N 10 | N 10 | BUKIT MELAWATI | MUTHIAH A / L MARIA PILLAY | PRU12/N 11 | N 11 | IJOK | ABD KHALID BIN IBRAHIM | PRU12/N 13 | N 13 | KUANG | BADRULAMIN BIN BAHRON | PRU12/N 14 | N 14 | RAWANG | GAN PEI NEI | PRU12/N 16 | N 16 | BATU CAVES | AMIRUDIN BIN SHARI | PRU12/N 19 | N 19 | BUKIT ANTARABANGSA | MOHAMED AZMIN BIN ALI | PRU12/N 24 | N 24 | SEMENYIH | ARUTCHELVAN A/L SUBRAMANIAMS | PRU12/N 25 | N 25 | KAJANG | LEE KIM SIN | PRU12/N 32 | N 32 | SERI SETIA | NIK NAZMI BIN NIK AHMAD | PRU12/N 33 | N 33 | TAMAN MEDAN | HANIZA BINTI MOHAMED TALHA | PRU12/N 37 | N 37 | BUKIT LANJAN | WONG KEAT PING | PRU12/N 39 | N 39 | KOTA DAMANSARA | DR. MOHD NASIR BIN HASHIM | PRU12/N 40 | N 40 | KOTA ANGGERIK | YAAKOB BIN SAPARI | PRU12/N 41 | N 41 | BATU TIGA | RODZIAH BINTI ISMAIL | PRU12/N 43 | N 43 | SEMENTA | SUZAIMI BIN SALAM | PRU12/N 46 | N 46 | PELABUHAN KLANG | BADRUL HISHAM BIN ABDULLAH | PRU12/N 49 | N 49 | SERI ANDALAS | XAVIER JAYAKUMAR A / L ARULANANDAM | PRU12/N 50 | N 50 | SRI MUDA | MAT SHUHAIMI BIN SHAFIEI | PRU12/N 55 | N 55 | DENGKIL | ISHAMMUDIN BIN ISMAIL |
WILAYAH PERSEKUTUAN
Rujukan | Kod | Kawasan | Calon | PRU12/P 115 | P 115 | BATU | CHUA TIAN CHANG | PRU12/P 116 | P 116 | WANGSA MAJU | WEE CHOO KEONG | PRU12/P 118 | P 118 | SETIAWANGSA | IBRAHIM BIN YAACOB | PRU12/P 121 | P 121 | LEMBAH PANTAI | NURUL IZZAH BINTI ANWAR | PRU12/P 124 | P 124 | BANDAR TUN RAZAK | ABD KHALID BIN IBRAHIM |
NEGERI SEMBILAN
Rujukan | Kod | Kawasan | Calon | PRU12/P 129 | P 129 | KUALA PILAH | ANNUAR BIN MOHD SALLEH | PRU12/P 131 | P 131 | REMBAU | BADRUL HISHAM BIN SHAHARIN | PRU12/P 132 | P 132 | TELOK KEMANG | KAMARUL BAHARIN BIN ABBAS | PRU12/N 02 | N 02 | PERTANG | HALIM BIN A AZIZ | PRU12/N 06 | N 06 | PALONG | REBIN BIN BIRHAM | PRU12/N 07 | N 07 | JERAM PADANG | MANOHARAN A / L K KANNAN | PRU12/N 13 | N 13 | SIKAMAT | AMINUDDIN BIN HARUN | PRU12/N 14 | N 14 | AMPANGAN | RASHID BIN LATIFF | PRU12/N 15 | N 15 | JUASSEH | GHAZALLI BIN OTHMAN | PRU12/N 18 | N 18 | PILAH | ASMAON BIN BASIR | PRU12/N 20 | N 20 | LABU | MOKHTAR BIN AHMAD | PRU12/N 27 | N 27 | RANTAU | AISAH BINTI LAMSAH | PRU12/N 29 | N 29 | CHUAH | CHAI TONG CHAI | PRU12/N 32 | N 32 | LINGGI | RAMLAN BIN ROES | PRU12/N 33 | N 33 | PORT DICKSON | RAVI A / L MUNUSAMY |
MELAKA
Rujukan | Kod | Kawasan | Calon | PRU12/P 136 | P 136 | TANGGA BATU | ZAINON BINTI JAAFAR | PRU12/P 137 | P 137 | BUKIT KATIL | KHALID BIN JAAFAR | PRU12/P 139 | P 139 | JASIN | ZULKEFLY BIN OTHMAN | PRU12/N 03 | N 03 | AYER LIMAU | ABU HUSSIN BIN TAMBY | PRU12/N 06 | N 06 | REMBIA | MD. YUSOF BIN ABDULLAH | PRU12/N 07 | N 07 | GADEK | KANAGESWARI A/P SIBAPATHAM | PRU12/N 08 | N 08 | MACHAP | GINIE LIM SIEW LIN | PRU12/N 11 | N 11 | SUNGAI UDANG | ZULKEFLY BIN OTHMAN | PRU12/N 13 | N 13 | PAYA RUMPUT | TAHA BIN AHMAD | PRU12/N 25 | N 25 | RIM | AZMI BIN KAMIS |
|
|
|
|
|
|
|
|
PAHANG
Rujukan | Kod | Kawasan | Calon | PRU12/P 082 | P 082 | INDERA MAHKOTA | AZAN BIN ISMAIL | PRU12/P 083 | P 083 | KUANTAN | FUZIAH BINTI SALLEH | PRU12/P 084 | P 084 | PAYA BESAR | MOHD JAFRI BIN AB RASHID | PRU12/P 085 | P 085 | PEKAN | KHAIRUL ANUAR BIN AHMAD ZAINUDIN | PRU12/P 088 | P 088 | TEMERLOH | AHMAD NIZAM BIN HAMID | PRU12/P 089 | P 089 | BENTONG | PONUSAMY A/L GOVINDASAMY | PRU12/N 02 | N 02 | JELAI | ABDULLAH BIN ABDUL WAHAB | PRU12/N 04 | N 04 | CHEKA | ISHAK BIN SAT | PRU12/N 05 | N 05 | BENTA | ZAKARIA BIN ABDUL HAMID | PRU12/N 08 | N 08 | DONG | KAMALUDIN BIN ABD RAHMAN | PRU12/N 10 | N 10 | DAMAK | MOHD NOR BIN JAAFAR | PRU12/N 13 | N 13 | SEMAMBU | NANCY KHONG SAW GEK | PRU12/N 14 | N 14 | TERUNTUM | SIEW FOOK CHAN | PRU12/N 18 | N 18 | LEPAR | KHAZIZI BIN AHMAD | PRU12/N 23 | N 23 | CHINI | ALIAS BIN SULAIMAN | PRU12/N 25 | N 25 | KUALA SENTUL | BOSTAMIN BIN BAKAR | PRU12/N 27 | N 27 | JENDERAK | SULAIMAN @ SUHAIMI BIN SAID | PRU12/N 31 | N 31 | LANCHANG | AHMAD SAIM BIN ABU BAKAR | PRU12/N 39 | N 39 | KEMAYAN | MOHD SHUKRI BIN MOHD RAMLI | PRU12/N 41 | N 41 | MUADZAM SHAH | RABIDIN BIN KASMAWI |
TERENGGANU
Rujukan | Kod | Kawasan | Calon | PRU12/P 039 | P 039 | DUNGUN | SHAMSUL ISKANDAR @ YUSRE BIN MOHD AKIN | PRU12/P 040 | P 040 | KEMAMAN | MOHD. FARIZ BIN ABD. TALIB @ MUSA | PRU12/N 02 | N 02 | KOTA PUTERA | MOHD BIN MD AMIN | PRU12/N 06 | N 06 | PERMAISURI | WAN RAHIM BIN W HAMZAH | PRU12/N 11 | N 11 | SEBERANG TAKIR | MUZAFEQ AFFYULZAIFUZAN BIN MAMAT @ MUHAMMAD | PRU12/N 14 | N 14 | BANDAR | ABDUL MANAF BIN CHE MAT | PRU12/N 21 | N 21 | TELEMONG | ENGKU ABU BAKAR BIN ENGKU MOHD |
KELANTAN
Rujukan | Kod | Kawasan | Calon | PRU12/P 026 | P 026 | KETEREH | AB AZIZ BIN AB KADIR | PRU12/P 027 | P 027 | TANAH MERAH | NIK YUSOF BIN CHE AB LAH | PRU12/P 029 | P 029 | MACHANG | SAIFUDDIN NASUTION BIN ISMAIL | PRU12/N 01 | N 01 | PENGKALAN KUBOR | HASSAN BIN BERAHIM | PRU12/N 38 | N 38 | KUALA BALAH | RAJA EFFENDI | PRU12/N 43 | N 43 | NENGGIRI | MOHD ZUKI BIN IBRAHIM | PRU12/N 44 | N 44 | PALOH | REZA BIN DR ABDUL RAHIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
SABAH
Parliament (P) | DUN (N) | Kerusi | Calon | | | | | 167 | | Kudat | Amir Kahar Tun Mustapha | | 1 | Banggi | Mursalim Tanjul | | 2 | Tanjung Kapur | Ng Kim Kiat | | 3 | Pitas | Paul Tom Imbayan | | | | | 168 | | Kota Marudu | Anthony Mandiau | | 4 | Matunggong | Muada Joe Ojihi | | 5 | Tandek | Dr. Jurin Gunsalam | | | | | 169 | | Kota Belud | Saidil Simoi | | 6 | Tempasuk | Awang Laim Hj Ikin | | 7 | Kedamaian | Lukiah Indan | | 8 | Usukan | Hj Shukor Mumin | | | | | 170 | | Tuaran | Hj Ansari Abdullah | | 9 | Tamparuli | Henry Misun | | 10 | Sulaman | Hj Ansari Abdullah | | 11 | Kiulu | Gaibin Ransoi | | | | | 171 | | Sapanggar | Mohad Ibrahim @ Paul Kuleling | | 12 | Karambunai | Ag Maidin b Ag Apong | | 13 | Inanam | Daniel J Jambun | | | | | 172 | | Kota Kinabalu | Christina Liew | | 14 | Api Api | Christina Liew | | 15 | Likas | Jeffrey Yap | | 16 | Luyang | Alexander Wong | | | | | 173 | | Putatan | Hjh Saukinah | | 17 | Tanjung Aru | Ag Ahmadsah Ag Sahari | | 18 | Petagas | Salleh Tiaseh | | | | | 174 | | Penampang | Dr. Edwin Bosie | | 19 | Kepayan | Datuk Chau Chin Tang | | 20 | Moyong | Maurice Miji | | | | | 175 | | Papar | Wahab Hj Idris | | 21 | Kawang | Evelyn Gobile | | 22 | Pantai Manis | Hj Ag Bakar Ag Hussein | | | | | 176 | | Kimanis | Hj Ismaily Bongsu | | 23 | Bongawan | Ag Wasli Hj Ag Yahya | | 24 | Membakut | Hj Ag Tengah Ag Amin | | | | | 177 | | Beaufort | Lajim Hj Yusof | | 25 | Klias | Abd Rahman Yakub | | 26 | Kuala Penyu | Guandee Kohoi | | | | | 178 | | Sipitang | Hj Karim Tassim | | 27 | Lumadan | Dojit Hj Muda | | 28 | Sindumin | Hj Ramlee Dua | | | | | 179 | | Ranau | Jonathan Yasin | | 29 | Tambunan | Mozes M Iking | | 30 | Karanaan | Atin Naisin | | 31 | Paginatan | Paul Karangkas | | | | | 180 | | Keningau | Datuk Dr. Jeffrey G Kitingan | | 32 | Tambunan | Mozes M Iking | | 33 | Bingkor | Datuk Dr. Jeffrey G Kitingan | | 34 | Liawan | Jius Awang | | | | | 181 | | Tenom | Adri Taripin | | 35 | Melalap | Jimmy Jawatah | | 36 | Kemabong | Peter Lonok | | | | | 182 | | Pensiangan | Danny Andipai | | 37 | Sook | Paul Gitang | | 38 | Nabawan | Gabriel Uwing | | | | | 183 | | Beluran | Michael Luban | | 39 | Sugut | Imam Sapri Akli | | 40 | Labuk | Ambrose Sipin | | | | | 184 | | Libaran | Ahmad Thamrin Jaini | | 41 | Gum-gum | Mohaspa Mohd. Hassan | | 42 | Sungai Sibuga | Ahmad Thamrin Jaini | | | | | 185 | | Batu Sapi | Dr. Yusuf bin Ahmad | | 43 | Sekong | Datuk Nahalan Dansal | | 44 | Karamunting | Johnny Tan | | | | | 186 | | Sandakan | Philip Lee | | 45 | Elopura | Samuel Pang | | 46 | Tanjung Papat | Philip Lee | | | | | 187 | | Kinabatangan | Haji Ahmad Abdul | | 47 | | Abdul Razak Jamil | | | | | 188 | | Silam | DSP Dr. Hasbullah Taha | | 49 | Tungku | Jamal Sulai | | 50 | Lahad Datu | Zainuddin Zulkarnain | | 51 | Kunak | Hj Bedu Kudosat | | | | | 189 | | Semporna | Aziz Abd. Hamid | | 52 | Sulabayan | Abdul Wahab Pg Abdullah | | 53 | Senalingan | Hasaman b Sagaran | | 54 | Bugaya | Abdullah Sani | | | | | 190 | | Tawau | Eddi Berhan Ruslan | | 55 | Balung | Abdillah | | 56 | Apas | Vun Kon Fah | | 57 | Sri Tanjong | Dtk Kong Hong Ming | | | | | 191 | | Kalabakan | Bachok Pendrongi | | 59 | Tanjong Batu | Ismail Senang | | 60 | Sebatik | Rabin Kahong |
SARAWAK
Kawasan | Nama | P193 Santubong | Rahamat Idil Bin Latip | P194 Petra Jaya | Mohamad Bin Jolbi | P195 Bandar Kuching | Dominique Ng Kim Ho | P196 Stampin | See Chee How | P197 Kota Samarahan | Hussain Bin Apok | P198 Mambong | Majen Ak Panyok | P200 Batang Sadong | Phee Bin Ling | P205 Saratok | Mohd Yahya bin Abdullah | P209 Julau | Labang ak Jamba | P212 Sibu | Lim Chia Chuang | P218 Sibuti | Dr. Teo Yu Keng | P219 Miri | Chong Koo Fatt | P221 Limbang | Lau Liak Kei | P222 Lawas | Japar Bin Suyut |
|
|
|
|
|
|
|
|
oh ...kawasan ak dun PKR ghupanyer ..huhuhu .....huhu... |
|
|
|
|
|
|
|
Tobby, ko orang PKR ke? ;) |
|
|
|
|
|
|
|
SENARAI PENUH CALON PILIHANRAYA 2008 ( DUN & PARLIMEN )
|
|
|
|
|
|
|
Oh my God... kat Sarawak banyak clash dgn DAP. Camner nie.... |
|
|
|
|
|
|
|
P195 Bandar Kuching
Dominique Ng Kim Ho (PKR) vs Chong Chieng Jen (DAP)
P196 Stampin
See Chee How (PKR) vs Voon Lee Shan (DAP)
P212 Sibu
Lim Chia Chuang (PKR) vs Wong Ho Leng (DAP)
P219 Miri
Chong Koo Fatt (PKR) vs Fong Pau Tek (DAP)
ADuss... mmg kerjasama DAP & PKR tak berhasil lar kat Sarawak... |
|
|
|
|
|
|
|
Kerusi Parlimen utk org Cina kat Sarawak terlalu sikit.. mgkin sbb tu kerjasama antara PKR dan DAP tak berapa berhasil. |
|
|
|
|
|
|
|
byk sgt. malas plak |
|
|
|
|
|
|
|
TERENGGANU
PAS
KERUSI DEWAN UNDANGAN NEGERI:
N.01 Kuala Besut - Nik Muhammad Zawawi Salleh
N.02 Kota Putera - (Parti Keadilan Rakyat-PKR)*
N.03 Jertih - Muhammad Hassan Salleh
N.04 Hulu Besut - Mat Zin Hassan
N.05 Jabi - Dr Azman Ibrahim
N.06 Permaisuri - Wan Rahim Wan Hamzah (PKR)
N.07 Langkap - Tengku Ahmad Tengku Hussain
N.08 Batu Rakit - Samshudin Abdul Wahab
N.09 Tepoh - Abu Bakar Abdullah
N.10 Teluk Pasu - Ridzuan Hashim
N.11 Seberang Takir - (PKR)*
N.12 Bukit Tunggal - Dr Alias Razak
N.13 Wakaf Mempelam - Mohd Abdul Wahid Endut
N.14 Bandar - Dr Abdul Manaf Che Mat (PKR)
N.15 Ladang - Datuk Tengku Hassan Tengku Omar
N.16 Batu Burok - Dr Syed Azman Syed Ahmad Nawawi
N.17 Alor Limbat - Datuk Mustapha Ali
N.18 Bukit Payong - Mohd Nor Hamzah
N.19 Rhu Rendang - Datuk Seri Abdul Hadi Awang
N.20 Pengkalan Berangan - Mohd Deraman
N.21 Telemong - (PKR)*
N.22 Manir - Datuk Harun Taib
N.23 Kuala Berang - Muhyiddin Abdul Rashid
N.24 Ajil - Mohd Razki Alias
N.25 Bukit Besi - Nordin Othman
N.26 Rantau Abang - Azman Shapawi Abdul Rani
N.27 Sura - Wan Hassan Mohd Ramli
N.28 Paka - Satiful Bahri Mamat
N.29 Kemasik - Mohamad Mahadi Nawi
N.30 Kijal - Hazli Jusoh
N.31 Cukai - Hanafiah Mat
N.32 Air Puteh - Ismail Harun
PARLIMEN
P.033 Besut - Datuk Hussin Awang
P.034 Setiu - Mohd Pauzi Muda
P.035 Kuala Nerus - Mohd Shukrimun Shamsuddin
P.036 Kuala Terengganu - Mohamad Sabu
P.037 Marang - Datuk Seri Abdul Hadi Awang
P.038 Hulu Terengganu - Kamaruzaman Abdullah
P.039 Dungun - Shamsul Iskandar Yusri Mohd Akin (PKR)
P.040 Kemaman - Fariz Musa (PKR)
BN
PARLIMEN
BESUT
Datuk Dr. Abdullah Mohd. Zin
SETIU
Datuk Mohamed Jidin Shafie
(sebelum ini di DUN Permaisuri)
KUALA NERUS
Mohamed Nasir Ibrahim Fikri
KUALA TERENGGANU
Datuk Razali Ismail
MARANG
Datuk Dr. Ahmad Ramzi Mohamad Zubir (muka baru)
(menggantikan Datuk Abdul Rahman Bakar yang digugurkan)
HULU TERENGGANU
Mohd. Nor Othman
DUNGUN
Matulidi Jusoh (muka baru)
(menggantikan Datuk Rosli Mat Hassan yang digugurkan)
KEMAMAN
Ahmad Shaberry Cheek
DEWAN UNDANGAN NEGERI (DUN)
KUALA BESUT
Dr. A. Rahman Mokhtar (muka baru)
(menggantikan Abdullah Che Muda yang digugurkan)
KOTA PUTERA
Muhamad Pehimi Yusof (muka baru)
(menggantikan Wan Mohamad Wan Hassan yang digugurkan)
JERTIH
Datuk Seri Idris Jusoh
HULU BESUT
Nawi Mohamad
JABI
Ramlan Ali
PERMAISURI
Abd. Halim Jusoh
LANGKAP
Ashaari Idris
BATU RAKIT
Khazan Che Mat
TEPUH
Mohamed Ramli Noh
TELUK PASU
Datuk Abdul Rahin Mohamed Said
SEBERANG TAKIR
Ahmad Razif Abd. Rahman (muka baru)
(menggantikan Mohd. Shapian Ali yang digugurkan)
BUKIT TUNGGAL
Tuan Arif Sahibu Fadilah Tuan Ahmad (muka baru)
(menggantikan Mohamed Nasir Ibrahim Fikri yang berpindah ke Parlimen Kuala Nerus)
WAKAF MEMPELAM
Othman Awang (muka baru)
(kawasan ini dimenangi Pas pada pilihan raya 2004)
BANDAR
Toh Chin Yaw
LADANG
Datuk Wan Hisham Wan Salleh
BATU BURUK
Senator Nordiana Shafie (muka baru)
(menggantikan Datuk Che Mat Jusoh yang digugurkan)
ALUR LIMBAT
Alias Abdullah
BUKIT PAYUNG
Zaidi Muda (muka baru)
(menggantikan Datuk Dr. Abdul Latiff Awang yang digugurkan)
RU RENDANG
Razali Idris (muka baru)
(kawasan ini dimenangi Pas pada pilihan raya 2004)
PENGKALAN BERANGAN
Yahya Khatib Mohamad
TELEMUNG
Rozi Mamat
MANIR
Wan Sagar Wan Embong
KUALA BERANG
Mohd. Zawawi Ismail
AJIL
Datuk Rosol Wahid
BUKIT BESI
Datuk Din Adam
RANTAU ABANG
Za'abar Mohamed Adib
SURA
Mohd. Rosli Harun (muka baru)
(menggantikan Ahmad Kamal Abdullah yang digugurkan)
PAKA
Zakaria @ Ariffin Abdullah
KEMASIK
Radilah Abd. Wahab (muka baru)
(menggantikan ...
KIJAL
Datuk Ahmad Said
CUKAI
Datuk Mohamad Awang Tera
AIR PUTIH
Wan Abdul Hakim Wan Mokhtar(muka baru)
(menggantikan Wan Ahmad Nizam Wan Abdul Hamid yang digugurkan) |
|
|
|
|
|
|
|
Reply #9 Muntz's post
LATEST Update!
Dominique Ng yg telah menang DUN Padungan di Sarawak 2 tahun lepas memutuskan utk MENARIK DIRI dari bertanding di Parlimen Bandar Kuching. Jadi skarang Parlimen Bandar Kuching akan ada straight fight antara Alan Sim (BN-SUPP) dan Chong Chieng Jen (DAP). Jadi aku rasa penulis thread bolehlah edit ko punya list tu.
(source: website PKR Sarawak)
[ Last edited by Muntz at 25-2-2008 01:13 AM ] |
|
|
|
|
|
|
|
Senarai calon pilihan raya negeri: Perlis
P1 PADANG BESAR (36,613)
M:83.48% C:11.5% I: 1.09%
T: 3.34% L: 0.66%
1. Datuk Azmi Khalid (BN)
2. Zolkharnain Abidin (Pas)
Penyandang: Datuk Azmi Khalid (BN)
Majoriti: 9,265 undi
N1 TITI TINGGI (7,830)
M: 73.57% C: 23.23% I: 2.82%
T: 0.49% L: 0.10%
1. Yip Soon Onn (BN)
2. Muhammad Razi Mustaffa (Bebas)
3. Keria Senawi (PKR)
Penyandang: Loh Yoon Foo (BN)
Majoriti: 2,192 undi
N2 BESERI (6,932)
M: 71.31% C: 26.15% I: 0.62%
T: 0.85% L: 1.07%
1. Mat Rawi Kassim (BN)
2. Dzulkefli Mat De (PKR)
Penyandang: Datuk Zahidi Zainul Abidin (BN)
Majoriti: 1,871 undi
N3 CHUPING (8,825)
M: 83.34% C: 3.37% I: 0.79%
T: 12.39 % L: 0.11 %
1. Mansor Jusoh (BN)
2. Mohd. Ali Puteh (Pas)
Penyandang: Mansor Jusoh (BN)
Majoriti: 2,590 undi
N4 MATA AYER (5,547)
M: 91.82% C: 3.84% I: 1.08%
T: 0.59% L: 2.67%
1. Khairi Hassan (BN)
2. Wan Kharizal Wan Khazim (Pas)
Penyandang: Khairi Hasan (BN)
Majoriti: 1,603 undi
N5 SANTAN (7,479)
M:99.14% C:0.80% I:0.05%
T:0% L:0%
1. Sabry Ahmad (BN)
2. Abd. Rashid Abd. Rahman (Pas)
Penyandang: Sabry Ahmad (BN)
Majoriti: 578 undi
[size=+1]P2 KANGAR (43,560)
M:79.26% C:17.74% I: 1.84%
T: 1.13% L:0.02%
1. Datuk Seri Mohd. Radzi Sheikh Ahmad (BN)
2. Tunku Abdul Rahman Tunku Ismail (PKR)
Penyandang: Datuk Seri Mohd. Radzi Sheikh Ahmad (BN)
Majoriti: 12,548 undi
N6 BINTONG (9,385)
M: 95.35% C: 3.25% I: 1.18%
T: 0.21% L: 0%
1. Datuk Mat Isa Sabu (BN)
2. Mohd. Anuar Tahir (Pas)
Penyandang: Rusli Mat Husin (BN)
Majoriti: 1,508 undi
N7 SENA (9,604)
M: 82.15% C: 10.94% I: 3.43%
T: 3.39% L: 0.08%
1. Jamil Saad (BN)
2. Osman Abdullah (Pas)
Penyandang: Azihani Ali (BN)
Majoriti: 1,584 undi
N8 INDERA KAYANGAN (8,517)
M: 44.65% C: 49.85% I: 3.92%
T: 1.55% L: 0%
1. Dr. Por Choo Chor (BN)
2. Poziyah Hamzah (Pas)
Penyandang: Oui Ah Lan @ Ng Ah Lan (BN)
Majoriti: 3,564 undi
N9 KUALA PERLIS (8,257)
M: 76.93% C: 22.97% I: 0.10%
T: 0% L: 0%
1. Mat Hassan (BN)
2. Ahmad Tajuddin Salleh (Pas)
Penyandang: Bakar Saad (BN)
Majoriti: 2,824 undi
N10 KAYANG (7,797)
M: 95.35% C: 2.94% I: 0.26%
T: 0.21% L: 0%
1. Bakri Ali (BN)
2. Yaakob Abu Seman (Pas)
Penyandang: Azam Rashid (BN)
Majoriti: 1,327 undi
[size=+1]P3 ARAU (39,877)
M:86.72% C:8.80% I: 1.58%
T: 2.85% L 0.07
1. Ismail Kassim (BN)
2. Datuk Harun Din (Pas)
Penyandang: Datuk Seri Syed Razlan Syed Putra Jamalullail
Majoriti: 3,243 undi
N11 PAUH (8,107) M: 74% C: 17.84% I: 5.40%
T: 2.48% L: 0.28%
1. Datuk Syed Razlan Syed Putra Jamalullail (BN)
2. Abu Bakar Ali (Pas)
Penyandang: Datuk Abu Bakar Ismail (Cikgu Bakar) (BN)
Majoriti: 1,585 undi
N12 TAMBUN TULANG (8,683)
M: 84.04% C: 3.96% I: 1.62% T: 10.42% L: 0.05%
1. Datuk Seri Shahidan Kassim (BN)
2. Che Nordin Che Ahmad (Pas)
Penyandang: Datuk Seri Shahidan Kassim (BN)
Majoriti: 1,742 undi
N13 GUAR SANJI (8,180)
M: 97.63% C: 2.09% I: 0.16%
T: 0.12% L: 0%
1. Jafperi Osman (BN)
2. Ahamd Adnan Fadhil (Pas)
Penyandang: Jafperi Othman (BN)
Majoriti: 145 undi
N14 SIMPANG EMPAT (6,961) M: 88.15% C: 11.46% I: 0.29% T: 0.10% L: 0%
1. Zahari Bakar (BN)
2. Rus'sele Eizan (Pas)
Penyandang: Zahari Bakar (BN)
Majoriti: 276 undi
N15 SANGLANG (7,946)
M: 90.13% C: 9.44% I: 0.24%
T: 0.19% L: 0%
1. Abdullah Hassan (BN)
2. Hashim Jasin (Pas)
Penyandang: Hashim Jasin (Pas)
Majoriti: 45 |
|
|
|
|
|
|
|
Reply #13 Muntz's post
rugi ler, kalau diaorg pegi bertanding dekat kawasan yg menang bertanding pon okey gak |
|
|
|
|
|
|
|
Wilayah Persekutuan
P114 KEPONG (60,775)
M: % C: % I: % B/Sab: % B/Swk: % L: %
1. Lau Hoi Keong (BN)
2. Dr. Tan Seng Giaw (DAP)
Penyandang: Dr. Tan Seng Giaw (DAP)
Majoriti: 1,854 undi
P115 BATU (70,544)
M: % C: % I: %
B/Sab: % B/Swk: % L: %
1. Lim Si Pin (BN)
2. Chua Tian Chang (Tian Chua) (PKR)
Penyandang: Ng Lip Yong @ Ng Lip Sat (BN)
Majoriti: 11,517 undi
P116 WANGSA MAJU (54,509)
M: % C: % I: %
B/Sab: % B/Swk: % L: %
1. Wee Choo Keong (PKR)
2. Yew Teong Look (BN)
Penyandang: Yew Teong Look (BN)
Majoriti: 10,185 undi
P117 SEGAMBUT (57,349)
M: % C: % I: %
B/Sab: % B/Swk: % L: %
1. Ma Woei Chyi (BN)
2. Lim Lip Eng (DAP)
Penyandang: Dr. Tan Kee Kwong (BN)
Majoriti: 16,968 undi
P118 SETIAWANGSA (57,161)
M: 56.38% C: 31.31% I: 9.95%
B/Sab: % B/Swk: % L: 2.36%
1. Datuk Seri Zulhasnan Rafique (BN)
2. Ibrahim Yaacob (PKR)
Penyandang: Datuk Zulhasnan Rafique (BN)
Majoriti: 19,669 undi
P119 TITIWANGSA (49,892)
M: % C: % I: %
B/Sab: % B/Swk: % L: %
1. Dr. Lo'Lo' Mohamad Ghazali (Pas)
2. Datuk Aziz Jamaludin Mhd. Tahir (BN)
Penyandang: Datuk Astaman Abdul Aziz (BN)
Majoriti: 11,815 undi
P120 BUKIT BINTANG (59,986)
M: % C: % I: %
B/Sab: % B/Swk: % L: %
1. Fong Kui Lun (DAP)
2. Datuk Lee Chong Meng (BN)
Penyandang: Fong Kui Lun (DAP)
Majoriti: 304 undi
P121 LEMBAH PANTAI (56,650)
M: % C: % I: %
B/Sab: % B/Swk: % L: %
1. Nurul Izzah Anwar (PKR)
2. Datuk Seri Shahrizat Abdul Jalil (BN)
3. Periasamy a/l Nagaratnam (Bebas)
Penyandang: Datuk Seri Shahrizat Abdul Jalil (BN)
Majoriti: 15,288 undi
P122 SEPUTEH (74,702)
M: % C: % I: %
B/Sab: % B/Swk: % L: %
1. Chew Chee Lin (BN)
2. Teresa Kok Suh Sim (DAP)
Penyandang: Teresa Kok Suh Sim (DAP)
Majoriti: 11,503 undi
P123 CHERAS (68,725)
M: % C: % I: %
B/Sab: % B/Swk: % L: %
1. Tan Kok Wai (DAP)
2. Jeffery Goh Sim Ik (BN)
Penyandang: Tan Kok Wai (DAP)
Majoriti: 11,861 undi
P124 BANDAR TUN RAZAK (67,241)
M: % C: % I: %
B/Sab: % B/Swk: % L: %
1. Datuk Tan Chai Ho (BN)
2. Tan Sri Abdul Khalid Ibrahim
Penyandang: Datuk Tan Chai Ho (BN)
Majoriti: 17,527 undi
P125 PUTRAJAYA (6,608)
M: % C: % I: %
B/Sab: % B/Swk: % L: %
1. Mohamad Noor Mohamad (Pas)
2. Datuk Tengku Adnan Tengku Mansor (BN)
Penyandang: Datuk Tengku Adnan Tengku Mansor (BN)
Majoriti: 3,546 undi
P166 LABUAN (22,006)
M: % C: % I: %
B/Sab: % B/Swk: % L: %
1. Matusin Abd.Rahman (Pas)
2. Datuk Yusoff Mahal (BN)
3. Lau Seng Kiat (Bebas)
Penyandang: Datuk Suhaili Abdul Rahman (BN)
Majoriti: 7,901 undi |
|
|
|
|
|
|
|
Negeri Sembilan
P126 JELEBU (38,682)
M: 64.24% C: 28.7% I:6.6% L: 0.44 %
1. Datuk Seri Dr. Rais Yatim (BN)
2. Norman Ipin (Pas)
Penyandang: Datuk Seri Dr. Rais Yatim (BN)
Majoriti: 14,780 undi
N1 CHENNAH (9,898)
M:43.47 % C:53.7% I:2.45% L: 0.4%
1. Siow Shen Tin (BN)
2. How Wee Shiong (DAP)
Penyandang: Mej.(B) Datuk Lim Yong @ Lim Chen (BN)
Majoriti: 1,531 undi
N2 PERTANG (8,713)
M:66.9 % C: 24.4% I: 7.9% L: 0.8%
1. Halim A. Aziz (PKR)
2. Datuk Razak Mansor (BN)
Penyandang: Datuk Razak Mansor (BN)
Majoriti: 2,094 undi
N3 SUNGAI LUI (12,163)
M: 80.7 % C: 7.8% I: 11.2% L: 0.4%
1. Kateran Marman (Pas)
2. Zainal Abidin Ahmad (BN)
Penyandang: Zainal Abidin Ahmad (BN)
Majoriti: 4,644 undi
N4 KLAWANG (8,448)
M: 63.3%C: 32.6% I: 3.8% L: 0.3%
1. Datuk Yunus Rahmat (BN)
2. Saiful Bahari Jaaman (Pas)
Penyandang: Jalaludin Alias (BN)
Majoriti: 1,308 undi
P127 JEMPOL (53,478)
M: 57.9% C: 28.3% I: 13.7% L: 0.5%
1. Datuk Lilah Yassin (BN)
2. Siti Merian Naam (Pas)
Penyandang: Tan Sri Mohd. Isa Abdul Samad (BN)
Majoriti: 17,080 undi
N5 SERTING (14,687)
M: 71.5% C: 18.8% I: 9.7% L: 0.3%
1. Somingan Nasir (Pas)
2. Shamsulhakar Mohd. Deli (BN)
Penyandang: Datuk Lilah Yassin (BN)
Majoriti: 5,231 undi
N6 PALONG (12,567)
M: 89.9% C: 2.3% I: 7.8% L: 1%
1. Rebin Birham (PKR)
2. Datuk Aziz Shamsudin (BN)
Penyandang: Aziz Shamsuddin (BN - UMNO)
Majoriti: 5,346 undi
N7 JERAM PADANG (9,960)
M: 47.5% C: 13.8% I: 38.6%L: 0.1%
1. Manoharan Kannan (PKR)
2. Mogan Velayatham (BN)
Penyandang: Datuk Dr. L. Krishnan (BN)
Majoriti: 4,084 undi
N8 BAHAU (16,264)
M: 27.7% C: 65.9% I: 6.4% L: 0.07%
1. Teo Kok Seong (DAP)
2. Lim Fui Ming (BN)
Penyandang: Lim Fui Ming (BN)
Majoriti: 642 undi
P128 SEREMBAN (84,675)
M: 41.8% C: 45.8% I: 12% L: 0.3%
1. John Fernandez (DAP)
2. Yu Chok Tow (BN)
Penyandang: Datuk Hon Choon Kim (BN)
Majoriti: 16,236 undi
N9 LENGGENG (12,879)
M: 75.1% C: 17.3% I: 7.6% L: 0.1%
1. Zulkefly Mohamad Omar (Pas)
2. Mustapha Salim (BN)
Penyandang: Datuk Ishak Ismail (BN)
Majoriti: 3,942 undi
N10 NILAI (16,009) M: 62.5% C: 52.3% I: 21% L: 0.2%
1. Yap Yew Weng (DAP)
2. Datuk Peter Lai Yit Fee (BN)
Penyandang: Datuk Peter Lai Yit Fee (BN)
Majoriti: 2,759 undi
N11 LOBAK (15,162)
M: 4.1% C: 79.6% I: 15.9% L: 0.4%
1. Loke Siew Fook (DAP)
2. Siow koi Voon (BN)
Penyandang: Loke Siew Fook (DAP)
Majoriti: 1,842 undi
N12 TEMIANG (9,848)
M: 28.5% C: 61.8% I: 9.1% L: 0.6%
1. Ng Chin Tsai (DAP)
2. Lee Khee Chong (BN)
Penyandang: Datuk Lee Yuen Fong (BN)
Majoriti: 919 undi
N13 SIKAMAT (15,491)
M: 58% C: 32.7% I: 8.7% L: 0.6%
1. Aminuddin Harun (PKR)
2. Datuk Md. Yusop Harmain Shah (BN)
Penyandang: Md Yusop Harmain Shah (BN)
Majoriti: 3,701 undi
N14 AMPANGAN (15,286)
M: 59.3% C: 32.6% I: 7.9% L: 0.1%
1. Mohd. Nor Awang (BN)
2. Rashid Latiff (PKR)
Penyandang: Datuk Zakaria Nordin (BN)
Majoriti: 4,065 undi
P129 KUALA PILAH (42,328)
M: 77.1% C: 17.7% I: 5.1% L: 0.07%
1. Anuar Mohd. Saleh (PKR)
2. Datuk Hasan Malek (BN)
Penyandang: Datuk Hasan Malek (BN)
Majoriti: 13,342 undi
N15 JUASSEH (8,495)
M: 81.5% C: 12.9% I: 5.5% L: 0.06%
1. Ghazali Othman (PKR)
2. Mohamad Razi Kail (BN)
Penyandang: Mohd. Razi Kail (BN)
Majoriti: 3,064 undi
N16 SERI MENANTI (7,653)
M: 95.8% C: 3.8% I: 0.4% L: 0.01%
1. Mohamad Noor Abdul Rahman (Pas)
2. Abd. Samad Ibrahim (BN)
Penyandang: Ibrahim Jahaya (BN)
Majoriti: 1,558 undi
N17 SENALING (7,014)
M: 75.1% C: 21.3% I: 3.5% L: 0.04%
1. Datuk Ismail Lasim (BN)
2. Zaharuddin Othman (Pas)
Penyandang: Datuk Ismail Lasim (BN)
Majoriti: 2,516 undi
N18 PILAH (10,513)
M: 65.2% C: 26.3% I: 8.4% L: 0.09%
1. Asmaon Basir (PKR)
2. Adnan Abu Hassan (BN)
Penyandang: Datuk Norhayati Omar (BN)
Majoriti: 2,185 undi
N19 JOHOL (8,653)
M: 72.1% C: 21.5%I: 6.3% L: 0.07%
1. Datuk Roslan Md. Yusof (BN)
2. Kamarudin Tahir (Pas)
Penyandang: Roslan Md. Yusof (BN)
Majoriti: 2,359 undi
P130 RASAH (72,115)
M: 27.6% C: 51.5% I: 20.4% L: 0.5%
1. Datuk Dr Yeow Chai Thiam (BN)
2. Loke Siew Fook (DAP)
Penyandang: Datuk Goh Siow Huat (BN)
Majoriti: 4,563 undi
N20 LABU (12,477)
M: 67.8% C: 13.9% I: 18.2% L: 0.2%
1. Datuk Hasim Rusdi (BN)
2. Mokhtar Ahmad (PKR)
Penyandang: Datuk Muhammad Shahlan Shaid (BN)
Majoriti: 2,673 undi
N21 BUKIT KEPAYANG (16,510)
M: 14.2% C: 64.7% I: 20.6% L: 0.5%
1. Cha Kee Chin (DAP)
2. Datuk Chan Khee Voon (BN)
Penyandang: Chan Khee Voon (BN)
Majoriti: 430 undi
N22 RAHANG (14,262)
M: 29% C: 49.2% I: 20.7% L: 1.1%
1. Datuk Yip Chee Kiong (BN)
2. Arumugam Karuppan (DAP)
Penyandang: Yip Chee Kiong (BN)
Majoriti: 1,756 undi
N23 MAMBAU (16,298)
M: 13.7% C: 64.5% I: 21.4% L: 0.4%
1. Wong May May (DAP)
2. Datuk Goh Siow Huat (BN)
Penyandang: Yu Chok Tow (BN)
Majoriti: 1,517 undi
N24 SENAWANG (12,568)
M: 21% C: 57.8% I: 20.9% L: 0.5%
1. Datuk Woo Ah Lek (BN)
2. Gunasekaren a/l Palasamy (DAP)
Penyandang: Datuk Woo Ah Lek @ Woo Siak Chee (BN)
Majoriti: 4,640 undi
P131 REMBAU (62,896)
M: 68.9% C: 15.2% I: 15.8% L: 0.07%
1. Khairy Jamaluddin (BN)
2. Badrul Hisham Saharin (PKR)
Penyandang: Datuk Firdaus Muhammad Rom Harun (BN)
Majoriti: 18,656 undi
N25 PAROI (23,060)
M: 65.2% C: 16.7% I: 18% L: 0.1%
1. Mohd. Taufek Abd. Ghani (Pas)
2. Datuk Zaharudin Mohd. Shariff (BN)
Penyandang: Bibi Sharliza Mohd. Khalid (BN)
Majoriti: 4,107 undi
N26 CHEMBONG (12,997)
M: 78% C: 10.3% I: 11.5% L: 0.08%
1. Zaifulbahri Idris (BN)
2. Brig. Jen. (B) Datuk Zakaria Dahlan (Pas)
Penyandang: Datuk Mohamad Rais Zainuddin (BN)
Majoriti: 5,694 undi
N27 RANTAU (15,124)
M: 52.7% C: 22.5% I: 24.8% L: 0.03%
1. Aisah Lamsah (PKR)
2. Datuk Seri Mohamad Hasan (BN)
Penyandang: Datuk Mohamad Hasan (BN)
Majoriti: 6,199 undi
N28 KOTA (11,715)
M: 87% C: 8.2% I: 4.7% L: 0.03%
1. Azhar Ibrahim (PAS)
2. Datuk Dr. Awaludin Said (BN)
Penyandang: Dr. Awaludin Said (BN)
Majoriti: 4,601 undi
P132 TELOK KEMANG (60,186)
M: 40.6% C: 36.1% I: 22.2% L: 1.1%
1. Datuk S. Sothinathan (BN)
2. Datuk Kamarul Baharin Abbas (PKR)
3. Mohd. Rashid (Bebas)
Penyandang: S. Sothinathan (BN)
Majoriti: 17,777 undi
N29 CHUAH (10,159)
M: 26.4% C: 57.7% I: 21.7% L: 0.09%
1. Foo Ming Chee (BN)
2. Chai Tong Chai (PKR)
Penyandang: Foo Ming Chee (BN)
Majoriti: 3,234 undi
N30 LUKUT (11,276)
M: 17% C: 62.3% I: 20.7% L: 0.07%
1. Cheok Leong Huat (BN)
2. Ean Yong Tin Sin (DAP)
Penyandang: Datuk Dr. Yew Chai Thiam (BN)
Majoriti: 1,504 undi
N31 BAGAN PINANG (14,192)
M: 66% C: 10.5% I: 19.9% L: 3.5%
1. Azman Mohd. Nor (BN)
2. Ramli Ismail (Pas)
Penyandang: Mohd. Faizal Ramli (BN)
Majoriti: 4,411 undi
N32 LINGGI (12,711)
M: 55.2% C: 24.1% I: 19.8% L: 0.9%
1. Ismail Taib (BN)
2. Ramlan Roes (PKR)
Penyandang: Ismail Taib (BN)
Majoriti: 5,262 undi
N33 PORT DICKSON (11,848)
M: 33.9% C: 36.6% I: 29.1% L: 0.4%
1. Datuk T. Rajagopalu (BN)
2. Jeeva Kumar Marimuthu (Bebas)
3. Ravy Munusamy (PKR)
Penyandang: Datuk T. Rajagopalu (BN)
Majoriti: 1,893 undi
P133 TAMPIN (47,655)
M: 60.9% C: 25.2% I: 13.3% L: 0.7%
1. Datuk Shaziman Abu Mansor (BN)
2. Abd. Razakek Abd. Rahim (Pas)
Penyandang: Datuk Shaziman Abu Mansor (BN)
Majoriti: 18,084 undi
N34 GEMAS (17,966)
M: 82.5% C: 9.9% I: 5.9% L: 1.7%
1. Mohd. Ali Maarof (Pas)
2. Zainab Nasir (BN)
Penyandang: Ir. Jamlus Aziz (BN)
Majoriti: 6,842 undi
N35 GEMENCHEH (13,870)
M: 61.3% C: 23.9% I: 14.8% L: 0.06%
1. Datuk Mohd. Kamil Abd. Aziz (BN)
2. Zakaria Khalim (PAS)
Penyandang: Mohd. Kamil Abd. Aziz (BN)
Majoriti: 3770 undi
N36 REPAH (15,819)
M: 35.9% C: 43.6% I: 20.4%L: 0.09%
1. Veerapan a/l Superamaniam (DAP)
2. Yap Seong Fook (BN)
Penyandang: Datuk Gan Chin Yap (BN)
Majoriti: 2,850 undi |
|
|
|
|
|
|
|
MELAKA
P134 MASJID TANAH (40,606)
M:81.83% C:14.21% I:3.81% L:0.14%
1. Datuk Wira Abu Seman Yusop (BN)
2. Ab. Ghani Ab. Rahman (Pas)
Penyandang: Datuk Wira Abu Seman Yusop (BN)
Majoriti: 18,399 undi
N1 KUALA LINGGI (8,933)
M:71.86% C:26.19% I:1.88% L:0.07%
1. Ismail Othman (BN)
2. Julasapiyah Kassim (Pas)
Penyandang: Datuk Abdul Rahman Palit (BN)
Majoriti: 4,028 undi
N2 TANJUNG BIDARA (7,613)
M:93.81% C:4.93% I:1.26% L:0.00%
1. Imran Abdul Rahman (Pas)
2. Datuk Ab. Karim Sulaiman (BN)
Penyandang: Datuk Ab. Karim Sulaiman (BN)
Majoriti: 3,267 undi
N3 AYER LIMAU (8,737)
M:89.80% C:5.07% I:5.10% L:0.03%
1. Amiruddin Yusop (BN)
2. Abu Hussin Tamby (PKR)
Penyandang: Datuk Idderis Kassim (BN)
Majoriti: 4,018 undi
N4 LENDU (7,978)
M:74.71% C:19.44% I:5.40% L:0.45%
1. Datuk Idderis Kassim (BN)
2. Mohd. Amir Yaakub (Pas)
Penyandang: Abdul Haziz Abdul Ghani (BN)
Majoriti: 3,259 undi
N5 TABOH NANING (7,345)
M:79.94% C:14.32% I:5.55% L:0.19%
1. Halim Said (Pas)
2. Latipah Omar (BN)
Penyandang: Datuk Nawi Ahmad (BN)
Majoriti: 3,571 undi
P135 ALOR GAJAH (54,097)
M:57.81% C:30.01% I:12.09% L:0.09%
1. Tan Lay Siang (DAP)
2. Datuk Seri Dr. Fong Chan Onn (BN)
Penyandang: Datuk Seri Dr. Fong Chan Onn (BN)
Majoriti: 22,548 undi
N6 REMBIA (10,946)
M:63.36% C:22.54% I:13.94% L:0.13%
1. Norpipah Abdul (BN)
2. Md. Yusof Abdullah (PKR)
Penyandang: Datuk Abdul Wahab Abdul Latip (BN)
Majoriti: 4,776 undi
N7 GADEK (10,795)
M:53.68 % C:35.09% I:11.06% L:0.17%
1. Datuk Abdul Ghafaar Atan (BN)
2. Kanageswari Sibapatham (PKR)
Penyandang: Datuk Abdul Ghafaar Atan (BN)
Majoriti: 4,686 undi
N8 MACHAP (10,358)
M:39.22% C:45.90% I:14.64% L:0.25%
1. Lai Meng Chong (BN)
2. Ginie Lim Siew Lin (PKR)
Penyandang: Lai Meng Chong (BN)
Majoriti: 4,081 undi
N9 DURIAN TUNGGAL (8,919)
M:67.99% C:23.60% I:8.26% L:0.14%
1. Ab. Ghani Ab. Rahman (Pas)
2. Datuk Ab Wahab Ab Latip (BN)
Penyandang: Datuk Wira Hamdin Abdollah (BN)
Majoriti: 2,660 undi
N10 ASAHAN (13,125)
M:58.27% C:29.45% I:12.14% L:0.14%
1. R. Perumal (BN)
2. Amdan Sudin (Pas)
Penyandang: Datuk R. Raghavan (BN)
Majoriti: 4,455 undi
P136 TANGGA BATU (60,188)
M:69.98% C:24.70% I:3.39% L:1.93%
1. Datuk Idris Haron (BN)
2. Zainon Jaafar (PKR)
Penyandang: Datuk Idris Harun (BN)
Majoriti: 19,244 undi
N11 SUNGAI UDANG (13,268)
M:86.15% C:5.33% I:1.58% L:6.94%
1. Datuk Yaakub Md. Amin (BN)
2. Ir. Zulkefly Othman (PKR)
Penyandang: Datuk Yaakub Md. Amin (BN)
Majoriti: 6,452 undi
N12 PANTAI KUNDOR (11,292)
M:78.75% C:20.21% I:0.77% L:0.27%
1. Datuk Ab. Rahaman Ab. Karim (BN)
2. Kamis Saat (Pas)
Penyandang: Abdul Rahman Kassim (BN)
Majoriti: 4,152 undi
N13 PAYA RUMPUT (13,335)
M:56.24% C:34.85% I:8.69% L:0.22%
1. Datuk Tahir Hassan (BN)
2. Taha Ahmad (PKR)
Penyandang: Tahir Hassan (BN)
Majoriti: 6,474 undi
N14 KELEBANG (15,396)
M:54.34% C:43.02% I:2.31% L:0.33%
1. Seet Har Cheow (BN)
2. Koh Sze Choon (DAP)
Penyandang: Seet Her Cheow (BN)
Majoriti: 4,177 undi
P137 BUKIT KATIL (75,777)
M:53.16% C:40.99% I:5.52% L:0.33%
1. Khalid Jaafar (PKR)
2. Datuk Md. Sirat Abu (BN)
Penyandang: Prof. Datuk Dr. Mohd. Ruddin Ab. Ghani (BN)
Majoriti: 27,252 undi
N15 BACHANG (20,702)
M:49.46% C:45.57% I:4.67% L:0.31%
1. Wendy Ngo Kim Hwa (BN)
2. Lim Jak Wong (DAP)
Penyandang: Datuk Chua Peng Song (BN)
Majoriti: 4,004 undi
N16 AYER KEROH (20,779)
M:35.74% C:55.89% I:7.89% L:0.48%
1. Chiew Hong Lan (BN)
2. Khoo Poay Piong (DAP)
Penyandang: Datuk Seah Kwi Tong (BN)
Majoriti: 2,987 undi
N17 BUKIT BARU (13,509)
M:59.52% C:35.94% I:4.20% L:0.34%
1. Datuk Seri Mohd. Ali Rustam (BN)
2. Bakrin Sidek (Pas)
Penyandang: Datuk Seri Mohd. Ali Rustam (BN)
Majoriti: 5,992 undi
N18 AYER MOLEK (11,044)
M:86.25% C:9.50% I:4.18% L:0.07%
1. Datuk Mohd. Yunos Hussin (BN)
2. Salim Tahir (Pas)
Penyandang: Md. Yunus Husin (BN)
Majoriti: 3,857 undi
P138 KOTA MELAKA (84,805)
M:33.49% C:61.77% I:3.49% L:1.26%
1. Wong Nai Chee (BN)
2. Sim Tong Him (DAP)
Penyandang: Wong Nai Chee (BN)
Majoriti: 219 undi
N19 KESIDANG (15,502)
M:33.00% C:64.46% I:2.26% L:0.28%
1. Datuk Koh Nai Kwong (BN)
2. Goh Leong San (DAP)
Penyandang: Koh Nai Kwong (BN)
Majoriti: 1,701 undi
N20 KOTA LAKSAMANA (18,957)
M:10.87% C:85.65% I:3.24% L:0.23%
1. Lee Kiat Lee (BN)
2. Betty Chew Gek Cheng (DAP)
Penyandang: Betty Chew Gek Cheng (DAP)
Majoriti: 3,642 undi
N21 DUYONG (15,585)
M:44.57% C:51.26% I:3.79% L:0.38%
1. Gan Tian Loo (BN)
2. Damian Yeo Shen Li (DAP)
Penyandang: Datuk Wira Gan Tian Loo (BN)
Majoriti: 3,282 undi
N22 BANDAR HILIR (18,771)
M:12.48% C:77.52% I:4.35% L:5.65%
1. Chock Choon Sin (BN)
2. Tay Kok Kiew (DAP)
Penyandang: Goh Leong San (DAP)
Majoriti: 356 undi
N23 TELOK MAS (15,047)
M:70.02% C:27.95% I:1.62% L:0.41%
1. Datuk Latif Thamby Chik (BN)
2. Ab.Rahman Jaafar (Pas)
Penyandang: Datuk Wira Amid Nordin (BN)
Majoriti: 4,566 undi
P139 JASIN (56,121)
M:70.74% C:19.04% I:10.15% L:0.07%
1. Zulkefly Othman (PKR)
2. Datuk Wira Ahmad Hamzah (BN)
Penyandang: Datuk Mohd. Said Yusof (BN)
Majoriti: 21,334 undi
N24 BEMBAN (12,556)
M:59.36% C:25.85% I:14.66% L:0.13%
1. Chua Kheng Hua (BN)
2. Ho Kia Kim (DAP)
Penyandang: Datuk Chong Tam On (BN)
Majoriti: 4,438 undi
N25 RIM (9,119)
M:57.59% C:26.19% I:16.11% L:0.11%
1. Mohd. Yazed Khamis (BN)
2. Azmi Kamis (PKR)
Penyandang: Datuk Ramlah Abbas (BN)
Majoriti: 3,950 undi
N26 SERKAM (12,600)
M:88.83% C:7.75% I:3.39% L:0.03%
1. Ghazale Muhamad (BN)
2. Kamarudin Sedik (Pas)
Penyandang: Datuk Ahmad Hamzah (BN)
Majoriti: 4,347 undi
N27 MERLIMAU (10,192)
M:64.69%C:21.11% I:14.16% L:0.04%
1. Datuk Mohd. Hidhir Abu Hassan (BN)
2. Jasme Tompang (Pas)
Penyandang: Hidhir Abu Hassan (BN)
Majoriti: 5,087 undi
N28 SUNGAI RAMBAI (8,751)
M:80.70% C:16.27% I:2.98% L:0.05%
1. Hassan Rahman (BN)
2. Aminuddin Abdul Jalil (Pas)
Penyandang: Datuk Abu Pit (BN)
Majoriti: 3,068 undi |
|
|
|
|
|
|
|
SARAWAK
P192 MAS GADING (21,968)
M: 5% C: 21% I: %
B/Sab: % B/Swk: 74% L: %
1. Dr. Patau (SNAP)
2. Dr. Tiki Anak Lafe (SPDP) (BN)
3. Favian Anak Tisen (bebas)
4. Apin Anak Baeng (bebas)
Penyandang: Dr. Tiki Anak Lafe (BN)
Majoriti: 2,712 undi
P193 SANTUBONG (30,836)
M: 82% C: 9% I: %
B/Sab: % B/Swk: 9% L: %
1. Rahamat Idil (PKR)
2. Datuk Wan Junaidi Tuanku Jaafar (PBB) (BN)
Penyandang: Datuk Wan Junaidi Tuanku Jaafar (BN)
Majoriti: 10,560 undi
P194 PETRA JAYA (40,533)
M: 81% C: 12% I: %
B/Sab: % B/Swk: 7% L: %
1. Fadillah Yusof (PBB) (BN)
2. Mohamad Jolhi (PKR)
Penyandang: Fadillah Yusof (BN - PBB)
Majoriti: 12,816 undi
P195 BANDAR KUCHING (53,216)
M: 5% C: 91% I: %
B/Sab: % B/Swk: 3% L: %
1. Chong Chieng Jen (DAP)
2. Sim Yaw Yen (SUPP)
Penyandang: Chong Chieng Jen (DAP)
Majoriti: 2,041 undi
P196 STAMPIN (67,257)
M: 11% C: 76% I: %
B/Sab: % B/Swk: 12% L: 1%
1. See Hee How (PKR)
2. Datuk Yong Khoon Seng (SUPP) (BN)
3. Voon Lee Shan (DAP)
Penyandang: Datuk Yong Khoon Seng (BN)
Majoriti: 7,731 undi
P197 KOTA SAMARAHAN (28,517)
M: 63% C: 15% I: %
B/Sab: % B/Swk: 22% L: %
1. Datuk Seri Sulaiman Abdul Rahman Abdul Taib (PBB) (BN)
2. Hussein Abang Apok (PKR)
3. Awg Bakar Awg Daud (Bebas)
Penyandang: Tan Sri Abdul Taib Mahmud (BN)
(menang tanpa bertanding)
P198 MAMBONG (36,147)
M: 5% C: 29% I: %
B/Sab: % B/Swk: 66% L: %
1. Majen Anak Panyog (PKR)
2. Datuk Dr. James Dawos Mamit (PBB) (BN)
Penyandang: Dr. James Dawos Mamit (BN)
Majoriti: 9,098 undi
P199 SERIAN (27,901)
M: 7% C: 11% I: %
B/Sab: % B/Swk: 81% L: %
1. Datuk Richard Riot anak Jaem (SUPP) (BN)
2. Sylvester Belayong Anak Japang (SNAP)
Penyandang: Richard Riot anak Jaem (BN)
Majoriti: 9,695 undi
P200 BATANG SADONG (16,794)
M: 69% C: 6% I: %
B/Sab: % B/Swk: 24% L: %
1. Nancy Shukri (PBB) (BN)
2. Pieeling.... (PKR)
Penyandang: Datuk Seri Adenan Satem (BN)
Majoriti: 9,732 undi
P201 BATANG LUPAR (22,417)
M: 72% C: 4% I: %
B/Sab: % B/Swk: 24% L: %
1. Abang Eddy (Pas)
2. Datuk Rohani Abdul Karim (PBB) (BN)
3. Ali Semsu (bebas)
Penyandang: Datuk Rohani Abdul Karim (BN)
Majoriti: 5,214 undi
P202 SRI AMAN (25,724)
M: 8% C: 17% I: %
B/Sab: % B/Swk: 75% L: 24%
1. Masir Kujat (PRS) (BN)
2. Cobbold John Lusoi (bebas)
Penyandang: Jimmy Lim @ Jimmy Donald (BN)
Majoriti: 4,368 undi
P203 LUBOK ANTU (17,647)
M: 2% C: 9% I: %
B/Sab: % B/Swk: 90% L: %
1. William @ Anak Nyallau Anak Badak (PRS) (BN)
2. Nicholas Bawin Anak Anggat (Bebas)
Penyandang: Jawah Gerang (BN)
Majoriti: 2,035 undi
P204 BETONG (22,088)
M: 40%C: 8%I: %
B/Sab: %B/Swk: 52%L: %
1. Edmund Stenley Jugol (SNAP)
2. Datuk Douglas Uggah Embas (PBB)(BN)
Penyandang: Datuk Douglas Uggah Embas (BN)
Majoriti: 9,723 undi
P205 SARATOK (23,982)
M: 36%C: 7%I: %
B/Sab: %B/Swk: 57%L: %
1. Mohd. Yahya Abdullah (PKR)
2. Jelaing Mersat (SPDP) (BN)
Penyandang: Jelaing Mersat (BN)
Majoriti: 7,545 undi
P206 TANJONG MANIS (28,706)
M: 71%C: 5%I: %
B/Sab: %B/Swk: 24%L: %
1. Norah Abdul Rahman (PBB) (BN) [MTB]
Penyandang: Datuk Wahab Dolah (BN)
(Menang tanpa bertanding)
P207 IGAN (15,735)
M: 79%C: 4%I: %
B/Sab: %B/Swk: 17%L: %
1. Junak Anak Jawek (Bebas)
2. Datuk Abdul Wahab Dolah (BN)
(kawasan baru)
P208 SARIKEI (31,675)
M: 4%C: 70%I: %
B/Sab: %B/Swk: 26%L: %
1. Lau Kieng Chi (Bebas)
2. Ding Kuong Hiing (BN)
3. Dr. Wong Hua Seh (DAP)
4. Kung Chin Chin (Bebas)
5. Ngu Tieng Hai (Bebas)
Penyandang: Datuk Seri Law Hieng Ding (BN)
Majoriti: 13,818 undi
P209 JULAU (20,306)
M: 1%C: 5%I: %
B/Sab: %B/Swk: 94%L: %
1. Datuk Joseph Salang Gandum (PRS) (BN)
2. Labang Anak Jamba (PKR)
Penyandang: Datuk Joseph Salang Gandum (BN)
Majoriti: 2,688 undi
P210 KANOWIT (17,613)
M: 3%C: 13%I: %
B/Sab: %B/Swk: 84%L: %
1. Ago Dagang @ Aaron (PRS) (BN) [MTB]
Penyandang: Ago Dagang (PRS) (BN)
Majoriti: 2,057 undi
P211 LANANG (49,530)
M: 5%C: 76%I: %
B/Sab: %B/Swk: 19%L: %
1. David Wong Kee Woan (DAP)
2. Tiong Thai King (SUPP) (BN)
Penyandang: Tiong Thai King (BN)
Majoriti: 4,721 undi
P212 SIBU (53,679)
M: 18%C: 67%I: %
B/Sab: %B/Swk: 15%L: %
1. Wong Ho Leng (DAP)
2. Lim Chin Chuang (PKR)
3. Datuk Robert Lau Hoi Chew (SUPP) (BN)
Penyandang: Datuk Robert Lau Hoi Chew (BN)
Majoriti: 3,345 undi
P213 MUKAH (22,851)
M: 72%C: 10%I: %
B/Sab: %B/Swk: 18%L: %
1. Hai Merawin @ Bonaventure (Bebas)
2. Datuk Dr. Leo Michael Toyad (PBB) (BN)
Penyandang: Datuk Dr. Leo Michael Toyad (PBB) (BN)
Majoriti: 9,178 undi
P214 SELANGAU (20,057)
M: 3%C: 4%I: %
B/Sab: %B/Swk: 93%L: %
1. Joseph Entulu Belaun (PRS) (BN) [MTB]
Penyandang: Joseph Entulu Belaun (BN)
Majoriti: 3,616 undi
P215 KAPIT (22,723)
M: 4%C: 13% I: %
B/Sab: %B/Swk: 83%L: %
1. Alexander Nanta Linggi (PBB) (BN) [MTB]
Penyandang: Alexander Nanta Linggi (BN)
(Menang Tanpa Bertanding)
P216 HULU RAJANG (17,185)
M: 2%C: 1%I: %
B/Sab: %B/Swk: 97%L: %
1. George Lagong (Bebas)
2. Billy Abit Joo @ Abit Joo (PRS) (BN)
Penyandang: Billy Abit Joo @ Abit Joo (BN)
Majoriti: 3,666 undi
P217 BINTULU (50,404)
M: 24%C: 27%I: %
B/Sab: %B/Swk: 49%L: %
1. Lim Su Kien (DAP)
2. Tiong King Sing (SPDP) (BN)
Penyandang: Datuk Seri Tiong King Sing (BN)
Majoriti: 11,267 undi
P218 SIBUTI (22,143)
M: 46%C: 22%I: %
B/Sab: %B/Swk: 32%L: %
1. Ahmad Lai Bujang (PBB) (BN)
2. Dr. Michael Teo Yuu Keng (PKR)
(kawasan baru)
P219 MIRI (55,963)
M: 22%C: 61%I: %
B/Sab: % B/Swk: 17%L: %
1. Fong Pau Teck (DAP)
2. Datuk Peter Chin Fah Kui (SUPP) (BN)
Penyandang: Datuk Peter Chin Fah Kui (BN)
(menang tanpa bertanding)
P220 BARAM (24,425)
M: 6%C: 11%I: %
B/Sab: %B/Swk: 83%L: %
1. Kebing Wan (Bebas)
2. Datuk Jacob Dungau Sagan (SPDP) (BN)
Penyandang: Datuk Jacob Dungau Sagan (BN)
Majoriti: 3,310 undi
P221 LIMBANG (20,315)
M: 37%C: 23%I: %
B/Sab: %B/Swk: 39%L: %
1. Dr. Lau Liak Koi (PKR)
2. Hasbi Habibollah (PBB) (BN)
(kawasan baru)
P222 LAWAS (15,717)
M: 45%C: 10%I: %
B/Sab: %B/Swk: 45%L: %
1. Henry Sum Agong (PBB)
2. Japar Suyut (PKR)
Penyandang: Henry Sum Agong (BN)
(menang tanpa bertanding) |
|
|
|
|
|
|
|
Reply #15 DTECCONAN's post
Bagi aku, diorang kalau boleh, jangan kacau sangat seat DAP. Better diorang fokus pada kerusi2 Bumiputera sbb kerusi parlimen majoriti org Cina kat Sarawak cuma 7 jer. |
|
|
|
|
|
|
| |
|