CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: nates

berpisah

Ini adalah salah satu dari risiko orang yg duduk jauh2 kalu boleh lepas kawin cuba lah duduk bersama. Salah seorg kena lah mengalah....

hm...mungkinkah maser berkahwin itu tidak dengan rela hatinyer???

Reply #58 nates's post

kuatkan semangat sentiasa.

Originally posted by Lily_Savage at 4-3-2008 02:46 PM

erk..harap2 harap idaklah terkenan mcm manak,
jgn kecik ati lak..huhu

Tak terkenan takper Lily, Manak tak kecik hati......jgn dia kuar jer nanti instead of dia nangis waaaaaaaaaaaa...dia tersebut......Manaaaaaaakkkkkkkkkkkkk......

mana la plak tuan rumah nie.....?

Originally posted by nates at 3-3-2008 08:08
tolong saya isteri saya nak berpisah ngan saya.apa yg perlu saya buat.saya memang sayang kan rumah tangga saya.banyak dah pengorbanan saya dah
buat.saya baru je genap setahun kawin.kami memang d ...
...orang pompan nie...kalau dorang dah mintak cerai...dah bley kita katakan dorang dah pikir masak2 dah...sebab tu...segala discussion pon will most of the time ended ngan keputusan yang sama jer...once they have made up their mind...thats it...sukar tuk ko nak tukarkan balik pikiran mereka tu...

...aku tak taulah apa reasons yang dia berikan pada ko tuk justify her request for a divorce...tapi...i have a feeling yang ianya pasti melibatkan a third party...she could have found someone else yang dia rasa more secure to be with...

...kalau ko nak bincang ngan parents dan parents in law ko...bley saja...but...kena ingat...keputusan tetap ditangan dia...kalau dia mati2 nak berpisah jugak...then what else yang ko bley buat selain daripada letting her go??...

Follow Us
Originally posted by blackmore at 8-3-2008 04:05 AM
found someone else yang dia rasa more secure to be with...

Cam ala ala job hopping gitu lah kekdahnya eh darleng?????

Originally posted by namakurahsia at 3-3-2008 11:29 AM

bini2 sekarang semakin terlalu cerdik ker makin bangang....!!!

Hikhikhik, emosional nampak.

Kenapa terus nak judge isteri tanpa selidik PUNCA isteri nak minta cerai?

Jawapan pada persoalan you tu,

Samada Isteri zaman sekarang semakin cerdik sebab tahu HAK dia sebagai isteri ATAU Isteri zaman sekarang semakin bangang sebab tak tahu HAK dia sebagai isteri dan membiarkan diri dia dianiaya suami sendiri.

Mcmlah kes seorang hamba Allah ni, Bila dah syok kat seseorang mulalah cerita keburkan suami dia itulah tak kena,inilah tak kena......lepas tu minta cerai tapi bila tetang lelaki tu dah terbongkar kaki kikis bini org barulah mcm bersalah, sampai la ni tak bercerai lagi kalau tidak sepatutnya dah bercerai..

Harap2 berbaiklah kembali tapi tu le malu jugalah dah canang keburukan si suami kat org, semua org dah tahu  Nasib baik si suami tu cool je sebab masih sayang lagi kat si wife ni....

tapi gua setuju dengan kebanyakan forumer kat sini...ketahui dari lu punya isteri napa nak berpisah....

macam BM kata perempuan ni kalau dah buat keputusan maknanya dah fikir habis....tapi kadang tu yang menghabiskan pemikiran perempuan ni ialah lelaki ketiga yang lebih banyak melakukan d thinking for the woman...not the woman herself....

so amat afdal la kalau lu tau kisah sebenar and kalau lu siasat lebih jauh...gua rasa kalau masih ada rasa cinta dalam diri ke atas isteri lu tu, lu semestinya nak yang terbaik for her kan....so bila dah tau punca musabab....lu sebagai ketua keluarga yang dilantik sejak azali lagi....must make the decision which is the best for you and for your wife...

kalau kelemahan lu yang membuatkan isteri lu membenci lu and lu tak boleh nak ubah dah...then she will never be happy with you....tapi if lu rasa lu boleh berkorban untuk memperbaiki gaya hidup lu untuk mengembirakan isteri lu dan minta la sesi percubaan dengan isteri lu sekali lagi...

tapi kalau lu rasa, isteri lu mungkin akan lebih bahagia tanpa bersama lu...maka anggap jer la....setakat tu jer ALLAH pinjam dia sebagai suri rumahtangga lu....

peahjamboo replied at 3-3-2008 12:47 PM
tak tau la parents zaman skrg ade concern lagi ke tak ngan anak2 diorang...

aku tgk/dgr, kebanyak ...

aku dapat mertua mcm ni. bila tiba mak aku nak bersemuka jumpa mertua aku, sbb hal ni dah smpi peringkat patut masuk campur,masing2 bg alasan ada kenduri la itu ini la...mmg lepas tgn

Edited by adila39 at 7-8-2018 06:59 AM

TT awak ni lelaki la kan? janganla panik steady sikit

Apa punca?

Dah tanya dia tak sebab nak cerai?

Kalau sayang then ubahla apa yg dia tak suka tu

Sedihnya cerai ni semua...x best langsung...ruginya yg dah ada family tapi  nak gini...   sigh

simpati apa yang berlaku...

mesti ada puncanya...sampai dia patah hati....
1. ada suami...tapi macam tak ada suami..semua kena buat
2. semua kena tanggung....baik tak payah ada suami.
3. ada suami....tapi sunyi....macam tak ada suami

ini semua, ada dalam pemikiranya....bukan sebulan..dia fikirkan...tetapi berbulan bulan...tanpa ada jawapan bila ia akan berakhir...kecuali perceraian yang dia nampak...

so...berubah untuk dia, jika awak sayang dia...
1. jangan lostkan perhubungan...walaupun jarak jauh.....sekurangnya 5 kali call per day
2. ringankan badan dan tenaga...untuk bantu dia....
3. dll......
selamat maju jaya

la thread 10 tahun lepas..tt pun mungkin dah move on

NtahSapaNtah replied at 3-3-2008 03:26 AM
Biasalaa... musim... kengkadang musim deroyan.. kengkadang musim rambutan.. kengkadang musim cur ...

Hikhikhik dasattttt