CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 13930|Reply: 28

anak cerebral palsy

saya ingin berkongsi pengalaman menjaga anak kurang upaya.  kebanyakan cerita adalah berkenaan anak yang sempurna.  as all children are precious.... why not we share.... sharing is caring yaaa....

Rate

1

salam noyy

tell us your story please

i want to share with you one of my friend's experience in bringing up her 2nd son. maybe we can invite her to share her experience here

http://hazmanuddin.blogspot.com/

it brings tears to my eyes everytime i read her blog, a heart rending story

[ Last edited by  mekbunga at 4-3-2008 06:44 PM ]

sapo yang menjaga/memalihara anak OKU ni dapat pahale banyak kan?? dengar citer la. sama pahale cam menjaga anak

Reply #2 mekbunga's post

thanks for the link.. i cried like hell..

Originally posted by Delifrance at 4-3-2008 09:12 PM
thanks for the link.. i cried like hell..

me tooooo        

kental sungguh semangat mama hazman ni...

Tak sanggup eynda nak baca semua yg tertulis

Follow Us

Reply #4 Delifrance's post

everytime I visit her blog, my tears is on auto-run

I came to know abt her blog by chance and after Hazman dah pergi meninggalkan kita

She must be a strong woman to be able to withstand the test and I admire her sebab tak pernah give-up in making sure Hazman received the best treatment

sedey nyer...respek ngan mamat hazman..tabah..

saya dah baca blog tersebut.  saya pun menangis sambil mengenangkan nasib anak saya.  tapi sebenarnya saya selalu mengelak utk menangisi apa yang telah berlaku kepada diri anak saya.  untuk cuba melupakan kenapa dia jadi begitu secara saintifiknya.  saya selalu abaikan perasaan sedih saya. dan buat-buat taktau.  agaknya kalau buat macam tu, saya akan jadi lebih tabah, seolah2 tiada apa yang berlaku kepada anak saya. seperti dia adalah sama macam org lain.  saya pun kurang pasti apa sebenarnya saya patut rasa dalam hati saya....

just wanna ask...kenapa thread ni closed?..is it because it's already exist?.

noyy

i don't think this thread is closed but it was moved.

tell me more about your kid, pls

perhaps we can share your burden here and help ease you emotionally

Reply #10 mekbunga's post

ooo...moved means what eh?..sori...org baru...

well...due to a complication during delivery.  my son was admitted to NICU and SCBU for about 20 days.  one week on ventilator.  mulanya dia pun pakai rest tube sebab daya hisapan dia tak kuat. then buat la stimulation masa di hospital. bila dah boleh menyusu sendiri baru discharge.
in a nutshell, he is now 2 years old.  diagnose with cerebral palsy.  dia baru pandai meniarap.  belum pandai duduk, having difficulties waktu makan, so semua kena blend.  tapi boleh la dikatakan makanan utama dia adalah nestum.
nak pegang barang boleh, tapi selalu terlepas.  dia tak boleh control pergerakan tangan.  boleh bersuara tapi belum boleh bercakap.  just engeh! engeh!..not ma or pa...
kalau dia nak kan sesuatu dia akan nangis.like when he sees his sister writing...dia pun nak...so, saya pegangkan pensel kat tangan dia dan buat2 la macam dia yg tulis.  seronok betul dia.  
fortunately, his IQ is ok.  so, we can say he can think like normal child but physically weak.  i think kehendak dia sama macam org lain...tapi....terhad disebabkan keadaan dia.  tu yg sedih..

p/s kat mana nak dapatkan rawatan akupuntur?

[ Last edited by  noyy at 6-3-2008 02:25 PM ]

Reply #11 noyy's post

noyy

perhaps you would like to consider chakra treatment

for more details:

http://www.7chakra.com/blog/index.php/category/kerusi-malas-ayah/

btw, moved means topic ini dipindahkan ke board yg lebih sesuai and related

[ Last edited by  mekbunga at 6-3-2008 03:29 PM ]

Em.. ank eza pun disahkan cerebral palsy. Ibu mana yang tk sedih, bila dpt tau ank berpenyakit. Dia terkena jangkitan kuman (miningitis) slps 3 hari dilahirkan, then now disahkan cerebral palsy, condition sama mcm yang noyy ceritakan. Tp Alhamdulillah skrg umur dia dh 2 thn, nmpk byklah perubahan bila dh besar nih.

noy n ezadha, anak i autistic... masa i berubat ngan master leong kat menara promet hari tu,
ada budak cerebral palsy boleh jalan lepas 3 month treatment....

tapi bapak dia mmg work hard...berlatih ajar anak jalan.... anak dia dalam umur 10 tahun

sabar ye semua ibu yg ada anak oku...

Reply #14 sayang_papa's post

thanks so much.. menara promet tuh kat mana ek..?
eza selain appointment ngan hospital, eza cuma bw ank wat fisio ngan berurut je sebulan sekali...

salam...

i org baru kat thread ni...nakkongsi pengalaman

i adopt a baby girl..now she is 19 months and only pandai meniarap...doctor kata dia alami PACHYGYRI...a neuro disorder ...masih belum pandai jalan ...cakap apatah lagi...everyday on ubat yg buat dia slwo (doc pun kata mmg indeed dia adalah slow developer) ...on goingly attending fisio kelas...at the same time we try homeopathy.....saper tahu tntg this neuro disorder?

master leong

sayang_papa, saya ada terfikir nak jumpa master leong. tapi hari tu pergi hari isnin, rupanya pukul 11 dia baru ada. sebab saya dah terawal, saya balik je la. parking payah kat situ kan.  

sebelum ni saya ada juga guna color vibration therapy.  saya tak pasti ok ke tak.  mungkin sebab kesannya lambat. masalahnya, ubat yg diberikan perlu dihabiskan dalam masa yang ditetapkan(contoh macam dalam masa 3 hari).  jadi payah sikit sebab anak saya hantar taska.diorang tak boleh asyik nak layan dia je.

saya dah lama tak login pasal mabuk pregnant anak ke tiga.  sebenarnya macam takut juga.  takut perkara yang sama berulang, tapi saya tawakal je la.  sekarang saya mula hantar anak ke pusat jagaan rahmah di seksyen 10 shah alam.  separuh hari.  siap dgn terapi.  ada ramai juga physiotherapist kat situ.  pastu tghari, diorang akan hantar ke taska lama dia di sek 4.  

kalau perkembangan dia, dia dah mula nak makan nasi.  laksa, dll selain dari nestum.  dari kaunseling dietician tu, dia suruh makan kek, aiskrim, dll utk tambah berat badan dia.  alhamdulillah nampak macam dia nak makan. tapi masih underweight la.  

harap2nya keadaan dia semakin baik.

ezadha, macamana dgn perubahan yang dimaksudkan? macamana dgn perkembangan anaksekarang?

Balas #18 noyy\ catat

sori, i baru naik cuti bersalin 4 2nd bb. Alhamdulillah anak i yg kedua nih pun day 42 masuk nicu suspect meningitis juga. eza rs sedih takut jadi mcm ank yg sulung, alhamdulillah buat lumber punture, scan, lab test sume clear negative... Tuhan aje yg tahu. Now my bb dh nak masuk 4 bln. Kakak dia dh blh gerak2 (kayuh) kai dan tangan.. boleh menggenggam..

sedih baca pengalaman u all...

anak intan baru demam pun dah nangis tengok dia terlantar mcmtu..

ezadha,
meningitis tu cene jangkitan dia?maaf, intan tak tahu..

12Next
Return to list New