CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: True-X

POMPUAN: PENDAPAT MENGENAI LELAKI KELANTAN

In setakat ni, takde apa2 masalah dengan kwn2 kelantan...

In mmg tak faham cakap depa... tp depan In elok je dia ckp bm...

suka kwn kelantan sbb depa rajin, suka melawak.. bsifat melindungi..

setakat ni, In mmg takde kes dgn kwn2 dari kelantan....

faktor bahasa?  dari kecik dibesarkan untuk petah dalam dialek tempatan jadi bila merantau, bayangkan rasa seronok terserempak set set dan gu gu sendiri.  sakan la berborak dalam dialek sendiri.  kengkawan lenlain terpinga-pinga tak faham jadi dok diam.  diorang pun mungkin tak nak buat korang kekok, jadi diorang pun move to the side la.  lama-lama bila dah selalu camtu, nampak le macam berpuak-puak.
ala, cuba korang lepak dengan cina dan india.  dok cakap bm/bi tapi bila jumpa kengkawan diorang bercakap dalam bahasa ibunda, sakan la jugak kan.  rajin jugak diorang lepak sesama diorang aje.  kita tak pulak marah diorang berpuak-puak.

masa study dulu, diorang dan aku takde masalah sangat mungkin pasal aku faham dialek diorang.  tak banyak beza dengan dialek melayu pattani belah keluarga mak aku.  malah dialeknya lebih kasar berbanding dialek melayu kelantan.  tapi aku tak reti nak cakap sangat.

tapi dari segi ego, pemakaian, kebersihan diri, etc. tu, aku tak nak komen sangat.  pada aku, ini bukan hal negeri tapi pendidikan diri kot.  namun begitu, aku tak nafikan ianya agak ketara sikit untuk para lelaki kelantan.

x der ramai kelantanis friends...yg. aku kenal ok jer.
But I dengar kelantanis semangat kenegerian tinggi.
Org Kelantan nie..cakapnye kasar eh...x sure certain words susah nak faham...

Saya takde problem ngan orang kelantan ... cuma bahasa diorg tu jer payah nak paham ... so susahla nak beramah mesra ...

kite x byk kawan lelaki or kenalan yg berasal dr kelantan..
tapi mintak maaf lah mmg kite nie agak prejudis terhadap diorang...
asalnye bukan dtg dari diri sendiri tp sbb terpengaruh ngan cite kawan-kawan yg x leh ngam ngan org kelantan..
so, pemikiran kite terhadap org kelantan (dan terengganu) pun agak terpesong sket..duhh..

tapi dak lelaki kelantan claz kite ramai yg jenis x mengaku kelantanese....
sume pakat ngaku org kl..tanak ngaku kelantan tue...adeihhh...
loghat kelantan mmg hilang..tp bile ckp ngan member sekampung kuar laa loghat kelantan tue..

yg pompuan ade gak member...
ade sorang sedara kite yg kawen ngan wanita kelantan..
kalo jumpe sedara mara alahaiiii.....malas nye nak bukak mulut...
membantu kat dapur jauh sekali...nak beramah tamah ngan sedara pun x pernah...
tp sekali tue ade org kelantan dtg umah dgn meriah nye dia leh borak2..padahal br kenal..huhu...

same gak dulu ade kwn org kelantan..
bile jumpe member kelantan abes ditinggalnye kite...
(maybe segelintir je x semua yg jenis camnie..)

pastu, kite sering disogokkan dgn ayat "lelaki/perempuan kelantan akan berkahwin ngan org Kelantan jugak"
walaupun bercinta ngan org negeri len tp mak ayah diorang ttp suh kawen ngan org kelantan sendiri...
part nie agak x best laa...

and no matter what, mak ayah kite x sarankan kite kawen ngan org Kelantan....

Reply #1 True-X's post

tak leh nak nilaikan lelaki kelantan tu mcm mana...sebab takde kenalan lelaki kelantan...

cuma xboss dulu org kelantan....ok je swit tengok...penuh dengan sence of humor...bess....dan tak de tekanan kerja ngan dia walaupun masa tu bz gila...

susah nak dapat boss yang cam dia....

Follow Us
Originally posted by indah1285 at 10-3-2008 07:34 PM
In setakat ni, takde apa2 masalah dengan kwn2 kelantan...

In mmg tak faham cakap depa... tp depan In elok je dia ckp bm...

suka kwn kelantan sbb depa rajin, suka melawak.. bsifat melindungi ...

nanti pangge kita makan kenduri tau In...

Reply #67 Hang's post

tunggu respon abg agul....

aku ore pahang..bf aku org klate..gf abg aku rg klate..jiran aku ore klate-teranggnu

osmate aku ore klate....adui...

a lot of terrible buat aku..

ayh n mak dah pesan jan duk cari org klate..

tapi aku nk wat camner...mmg org klate slalu lekat kat aku..

tapi..becinte ngan ore klate ni mmg banyak dugaan....sabar jela...

sape lagi yg senasib ngan aku........................

Originally posted by rempahratus at 11-3-2008 01:04 PM
aku ore pahang..bf aku org klate..gf abg aku rg klate..jiran aku ore klate-teranggnu

osmate aku ore klate....adui...

a lot of terrible buat aku..

ayh n mak dah pesan jan duk cari org kla ...

baran tak??  kawan aku masa berr bf kan org kelantan...tiap2 hari kena maki..hari2 mesti dia nangis..skang dah kawin pun tp tatau la apa citer

Reply #69 rempahratus's post

aper dugaannyer....

star orang negeri sebelah kelantan... laki star orang kelantan.... mula2 memang ban lah orang lelaki klantan ni... asabiyah... macam bagus.... couple2 star sblm nih either johor/kl/kedah... tp semua perangai cam hampeh..

tp bila dah kenal ngan sorang lelaki kelantan nie.. baik nyer tutur kata... sopan santun... dan first time star dapat couple bertahan more than 1 year... n then on the 3rd year star decide... he's the right one...

cuma tak tahan certain ahli keluarga dia.... so, the prejudice thought ada benarnya jugak.. but different on my hubby... mungkin sbb dia pun mix, bukan pure malay...

tula..aku ada jugak duk gaduh2 pasal ni..waima psl parents aku yg tak berapa suka org klate pun aku citer..dulu2 background die ni terukla juga..tapi takdela smpai buat bnd n ambik tak elok....cuma jenis yg sosiol2 jugak la..
at d end..bile die dapat aku die berubah ckt demi ckt...n aku mula nmpak perubahan tu kat die.tapi....
yela...attitude die yg asobiyyah tu mmg susah nak buang.kalo dah duk berpuak mmg aku yang diam..aku tak faham dorg cakap aper.adala ckt2 yg aku paham...
tapi..
susah aku nk cuba communicate ngan org klate ni.sume bnd laen..aku a lil bit tension kalo aku kuar skALi ngan kawan2 die..
sabar je..

korang ada tak pengalaman yg macam aku ni..SUMTIME AKU RASE TAKLEH NK BLAH NGAN ORG KLATE NI..TULUN...

aku dulu konon2 x ske ngan org kelantan, aleh2 jadi laki aku.. biarpun dia lahir kat pahang, tp mak dia still ckp kelantan. tu yg buat aku selalu terkedu.dia tanya,aku sengeh.dia buat joke, aku angguk. tah apa2 menantu dia ni.
kdg2 aku gaduh ngan laki aku, pasal bende2 mcm ni lah. bila aku masak singgang pesen aku, dia ckp, org kelantan bukan masak mcm ni..terasa gak ati aku.aku ckp, kalau nak rasa mcm org kelantan, nape tak cari bini org kelantan aje dulu?
dulu pakwe2 yg aku kenal pun ramai orgkelantan, ckp memang cair + ngan "gatal". bukan sorang 2, tapi ramaiiiiiiiiiiiiii sangat.cepat2 aku blah.
sib baik laki aku bukan mcm tu. yg pompuan lak setakat aku jumpa, xde masalah.

bagi maza lak....

lelaki yg jadi Tok Guru dan dapat perintah negeri jadi aman, makmur dan ikut acuan Islam adalah lelaki Kelantan.

Yang dok banyak mengaji Quran dan jadi tok guru2 sekolah pondok....lelaki kelantan.

Yang jadi ulama2' dan pernah jadi mufti2 bgi negeri2 selain kelantan...pun datangnya ada gak dari sekolah pendidikan dari Kelantan..

Sekular yg dok pisah, jahat, memilih ikut statistik bukan Quran, dan prejudis terhadap org beriman  memang selalu takut dgn org2 kelantan....

Pompuan yg mementing hal2 keduniaan dan selalu daratan.....sampai mampus dia kalau boleh tak nak org kelantan jadi laki dia....heheehheeh...sbb asyik2 kena tarbiyah jerk.....

Kalau pompuan2 nak jadi baik & solehah.....kenapa perlu lari dari lelaki kelantan?!

jgn marah aaa....nie padangan aku.yea.......hehehee

satu lagi.....korang nei.....

memang tak boleh lari dari fitrah seorang pompuan.......fitnah....bawak mulut dgn memburuk2an org.....

kang bila ada org bukak citer jgn kawen org ng.9, johor, selangor bagai kang... ada lak sampai bersingsing lengan.......ishk ishk ishk....

Nilaikan org mengikut iman........baru tak perjudice.....
Kalau diri wanita itu sendiri selalu menilai org melalui kaca mata perjudice dan material.....patut pun kalau org lain menilai anda dalam sekala yg sama gak......heheeh

mcmmana nak jadi wanita yg solehah nie.....
Perbuatan tak mencermin kan niat anda sendiri yg kononnya wanita yg sejati, baik budi perkerti, sopan santu dsbagainya.. mcamna?!

Bila org cakap wanita skrg banyak runtuh nilai akhlaknya.....marah..cakap dah besar panjang, sekolah dah tinggi, dah cerdik.....tapi akhlak....perhhh

heheheh

"hadis nabui, :Bercakaplah benar walaupun pahit"....

Mengubah diri menjadi baik lebih mulia daripada dok menjaja sana sini; mencaci....a.k.a membuat fitnah...

suami burn orang kelantan....burn pun sama....
dah lama kitaorang kawin...sama je...cuma mungkin lelaki kelantan nie 'pogoh' skit...tu je...

Reply #76 maza's post

terase ker...:bg:  hehehhehe

neeway this topik is for fun only.... aper yg aku try katekan kat sini adelah aper yg terjadi kat luar saner..  tak perlu nak kaber2 line... memnag btol lelaki kelantan sllau kene kutuk kan...  dan memnag betol ramai perents yg bg nasihat jgn carik org klate...

.... it fun to share xperiences and stories ... dan mane tauw this dicussion leh grow and we can learn more bout each other.. than leh paham situasi org2 yg bercinta ngan org klate.... esp parent yg x ske bermenantukan org klate

... kl ader yg terase.. mintak maaf laa ek....

nampaknyer u cant handle the heat of conversion.....

......

Reply #76 maza's post

again..... ni bukan fitnah....... ... sesedap rase ko je ek...

aku bercakap walaupon pahit>>>> " LELAKI KLATE SLALU KENE KUTUK"

laaa maza, aku tengok ok je diorang berborak kat sini.  yang kau tu terasa kenapa.  diorang bercakap benar berdasarkan pengalaman diorang.  kan kau sendiri kata,
"hadis nabui, :Bercakaplah benar walaupun pahit"....

.
.
kenapa, terasa ke?