CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 7954|Reply: 22

suzuki jeep: sj410 jimmy

ada sesapa pakai kenderaan ni?  tau tak kat mana nak cari parts terutamanya di kawasan berdekatan perak?  atau, tau tak apa parts model kenderaan lain yang compatible?

for now, aku nak cari rear side window punya clamp.  rubber cap tu dah takde.  ntah la, tengok macam dah kena kopek.  ada orang cuba nak pecah masuk rasanya.

Tak brapa popular keta ni

Originally posted by albob at 11-3-2008 07:45
Tak brapa popular keta ni

kat malaysia ramai gak pakai.

Originally posted by Gemukkkkkkk at 10-3-2008 21:27
ada sesapa pakai kenderaan ni?牋tau tak kat mana nak cari parts terutamanya di kawasan berdekatan perak?牋atau, tau tak apa parts model kenderaan lain yang compatible?

for now, aku nak cari re ...

kalo kat perak tak tau la爇at mana燽lh燿pt爏parepat,爐api爇alo爇at燢L爊i爇ebanyakkan爇edai爌otong燽oleh燿apat.

aku ske keta nie..... nampak rugged.. shesuwei utk pompuan urban dan modern serta serba canggih dan berpikiran matang dan indeipenden.. konpiden...

aku ske keta nie..... nampak rugged.. shesuwei utk pompuan urban dan modern serta serba canggih dan berpikiran matang dan indeipenden.. konpiden...

Follow Us

aku rase kena cari forum 4 by 4 baru leh dpt details...
sini den rase tak byk kaki offroad...aku minat offroad...tp poket tak cukup tebal lagi...

aku rase ade org suka offroad...tp diaorg nyuruk n bertapok kat sini ?

target aku: nak pakai Land Rover Defender. Station Wagon 200Tdi.

alamak, sori aku lama tak jenguk thread ni.  bukan apa, aku dok sibuk dengan mesyuarat bulanan.  dah la aku lupa bookmark thread ni.  jap aku reply posts korang ye.

terimakasih in advance!

Reply #4 batu_bergolek's post

bro, boleh bagitau kat area mana aku nak cari kedai potong yang ada spare parts camni?

sejarahnya, kereta ni bapak aku beli 2nd hand je back in 1989.  kitorang teroka tanah hutan belukar untuk buat dusun.  jadi, off-road use jugak la walaupun tak la teruk mana pun.  sekarang dah ok sikit pasal dah buat jalan.  
sebab dah jarang pakai ke dusun, jadi aku pun mintak bapak aku hantar kedai untuk simenkan dan cat warna baru.  sekarang ni aku pakai untuk bergerak dalam town ipoh saja.  semuanya masih original.  

cuma rear side window clamp tu punya rubber car je dah kena kopek.  aku rasa, sure kena beli 1 set terus.

ada orang kata, kat perlis pun ada.  dah suruh sorang ni tengok-tengokkan tapi masih takde hasil.

Reply #8 don_chinozie's post

bro, boleh bagi alamat forum 4x4 tu tak?  

aku, nak kata minat off-road, seronok jugak tengok diorang dok layan off-road.  tapi aku punya poket tak cukup tebal la nak tampung hobi sebegini.  main radio amatur pun dah banyak kali kosongkan poket aku.
rata-rata, geng 4x4 pun main radio jugak.

update:

dah lawat beberapa kedai tapi tak berhasil.  satu tu memang source kebanyakan bengkel kalau nak cari barang suzuki.  laman web suzuki malaysia pun tak boleh dipakai.  service centre kat ipoh ni dah takde.  dah bertukar rupanya.

harap-harap service centre baru ni ada parts tu atau boleh tolong carikan.  dah janji nak ke sana 5pm karang.

kalau tak, ada orang cadangkan untuk pergi cari di kawasan ayer tawar/sungkai.  adehhhh  

Originally posted by Gemukkkkkkk at 14-3-2008 20:05
bro, boleh bagitau kat area mana aku nak cari kedai potong yang ada spare parts camni?

bro you try cari燿lm爕ellow pages and motortader, try call diorang dulu, kalo ader baru turun kat kedai. kalo tak jenuh la nak turun setiap爇edai爅ual爌arts.

bro, dah try round kedai spare parts, tapi tak de luck.  di autoworld pun, ada satu thread saja.  

anyway, tadi dah ke suzuki punya service centre.  diorang cakap, diorang try check dengan hq.  worse comes to worst, order dari h jepun      makkk, berapa la harganya tu gamaknya   

anyway, aku ada dapat info dari sorang kawan (family di negeri sembilan).  bapak dia ada beli sj413 dari orang perak.  dia dah bagi no. telefon orang tu.  harapnya penjual tu boleh rekomen kedai/bengkel mana-mana...

hohoho..dulu blakang umah aku ada mamat tu pakai vitara..accident ngan kawan aku.,.dia bleh tekan budak tu, bumper depan vitara harga 1000..dia cakap mmg harga dia camtu..btul ke?

aku pun tak tau.  mungkin sebab original kena import dari jepun kot.  mintak le resit pembelian, kalau betul harganya RM1000.

aduh........gemukkkkkkk...............

kau pegi kat kedai potong atau spare part.......pastu kau cari lah cabel tight ker, kau clip je lah............

tak pun, kau cari lah jip2 yg ada benda tu, modified sikit.........mesti boleh masuk nyer lah..............

dulu aku nyer side mirror kene langgar n pecah, so aku straight g sparepart, aku cari yg serupa kaki dia tu terus aku pasang. modified sikit.........

mukkkkkkkkkk

haku guna jimny kat opis nih

12Next
Return to list New