CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rhoyo

OBE/Astral Projection atau Roh Keluar Dari Badan

Reply 46# olyd88

lepas baca thread nih, saya cuba buat. tapi sambil zikr. mungkin sebab badan letih sangat end up tertidur..saya nak tanya, adakah ini juga AP? satu hari entah kenapa saya niat nak rehatkan minda(this is before i read your thread somewhere early this year), so saya baring dengan seselesa mungkin dan dalam hati saya sebut Allan@zikir. semua anggota badan saya relax kan as well as fikiran. saya biarkan kegelapan envelop me. Semakin lama saya semakin tenggelam dan saya mula nampak garis-garis cahaya. Saya  sedar tapi saya taklah rasa melayang cumanya senses saya sepertinya makin clear. saya mula nampak sesuatu. saya nampak seseorang sedang berjalan ke satu arah, dengar bunyi deruan air dan nampak tempat tuh seperti dekat jalan....(malas nak detail apa yang saya nampak)... last sekali seseorang tadi(saya just nampak kakinya/ tangannya seperti saya yang berjalan) bukak pintu kereta dan berlalu pergi... kemudian saya buka mata... ada juga beberapa kali saya nampak rumah.. dan beberapa gambaran yang tak jelas (saya selalu cuba buat ini).Cumanya saya tak pernahlah rasa melayang-layang,badan ada vibrration jer. Selalunya gagal jugak.... apapun, setiap penerokaan minda, fikiran dan badan haruslah tenang dan selesa....

Rate

1

olyd88 macam mana jadi pasif dan tumpukan perhatian kat pernafasan......rasa cam susah la.....lepas  ...
Slasher^^Buzz Post at 18-7-2012 13:52

Ok camni, lpas kite da rileks tu, time kita tumpukan phatian kat pnafasan tu semakin lama kita akan semakin tenang dan sedikit demi sedikit deria rasa kita thdap "badan fizikal" tu menghilang dan dlm proses ini kita juga akan nampak banyak bayangan ataupun gambaran or imej2 yg bersilih ganti cthnya: nmpk muka ker,pemandangan ker rumah ker dan sbgainya...so dlm situasi ne kita harus "pasif" dan pasif maksud saya kita kena "let go" ataupun melihat imej2 tu muncul dan hilang dan tanpa rasa  tertarik ataupun terfokus pada imej tu..begitu juga dgn kesedaran thdap badan fizikal..kita seboleh2nya jgn fikir atau fokus dgn badan fizikal coz tu semua akan "interrupt" stage2 ne..kalau dah start nampak imej ke(keadaan ne biasanya kita dah separa sedar) kita teruskan "pasif" jer kalau x samada kita tertido atau masuk ke alam mimpi..dan masa "pasif" tu just tenang jer..kalau vibration muncul just "pasif" jugak n jgn lawan atau tertanya2 "eh aper ne??" always be passive n tenang jer..dan dlm proses ne of course sebagai beginner kebanyakan akan rasa x ok bila smpai vibration coz vibration ne kdg2 pndai jdi kuat dan kdg2 mcm semut2 jer..so klu kita lawan pun xper la coz saya faham sbb kitorang masih baru..juga kdg2 vibration ne berselang seli dgn suara2 mcm berdengung yg kuat n sometime kita akan dengar mcm suara2 yg x dikenali or menyeramkan dan sbgainya dan as usual be passive dan rilek jer..tu semua cuma "bayangan" ataupun halusinasi k..so if kita pasif dan tenang, kita akan "move" ke next stage..

Note;
Kalau dah smpai stage vibration or dengar2 suara bising tu..kita actually one step lg da success..
Kalau ader persoalan post jer ya ? Saya akan cuba bantu semampu sy..

Rate

1

Reply  olyd88

lepas baca thread nih, saya cuba buat. tapi sambil zikr. mungkin sebab badan letih ...
magpie5672 Post at 18-7-2012 16:20

"hypnagogic images" ne biasa org barat panggil kalau dalam situasi begitu..
dia leh jadi visual images dan saya pasti yg awak nmpak tu x tetap kan..dier silih ganti..sebenarnya bleh gak kita masuk kat imej2 ne tpi susah sikit kalau kita x reti camner nak lakukannya..

Reply 144# olyd88

oh it's called that.... tapi ada jugak yang saya dah nak sampai stage macam kat atas tuh.... tapi sekejap jer lepas tuh sedar....  mostly sampai kat stage nampak wajah-wajah... and sound... tapi hypnogogic images tuh lah yang sering saya dapat... should i say event sebab kadang2 ia seperti saya melihat orang lain berbuat sesuatu...

boleh tak kalau saya wish to see someone alive?

Reply 143# olyd88

adakah ketika nak menenangkan diri ni kita perlu berzikir.....sebab saya ni jenis yg x duduk diam....

terus bro..menarik...

Follow Us

Meraga Sukma aka Astral Projection

Salam warahmatullah.

Apabila kita sudah sampai 'keluar' tanpa arahan otak, disitu akan ada perbezaan akal zahir dan akal bathin.

Akal bathin ini yang harus diajar supaya tahu setiap perbuatan diri bathin. Suatu ketika, ia akan keluar dan 'buat kerja' tanpa arahan diri zahir. Berzikir sambil menyelam lautan dalam. Berzikir sambil terbang ke alam serba putih. Solat disuatu tempat yang serba putih dan tiada berpenghujung. Bermacam lagi.

Pandangan bathin masih 'tertutup'. Hanya melihat sekadar yang diizinkan. Tetapi, Ruh kudus yang lain seperti para anbia dan para aulia boleh melihat kita. Cuma kita tak nampak mereka. Mereka boleh pilih untuk mengenalkan diri mereka. Itu bergantung. Harus ada connection dengan guru yang arif. Ini yang dikatakan 'cable' alam ghaib. Jika takde cable, anda takkan mengenali sesiapa pon di sana.

Jika sudah lebih jauh, kamu akan dibawa ke suatu tempat yang menyerupai masjid seluas satu daerah. Ianya masjid yang sangat besar. Indah. dikelilingi sungai yang jernih. Ada pengawal disetiap pintu. pengawal akan beri laluan jika kamu dijemput. Pengawalnya lelaki yang tinggi cantik dan putih. Berpakaian serba putih tetapi bertemakan baju perisai para mujahid. Sukar dijelaskan.

Untuk sampai ke tempat itu, sudah pasti ujiannya tersangat berat. Hanya zikir mampu menyelamatkan. Jika tiada zikir yang hidup dalam hati, jangan mimpi akan ke sana.

Ujian demi ujian akan mematang diri bathin. Ini bergantung pada istiqomah. Cekal dan rasakan zikir. Sebut saja muhammad sudah rindu. sebut saja Allah sudah sebak hendak menangis. Allahhumma solli ala Muhammad.

(posted by mobile)

Rate

1

Reply  olyd88

oh it's called that.... tapi ada jugak yang saya dah nak sampai stage macam kat at ...
magpie5672 Post at 18-7-2012 18:08

If u wish to see someone alive,you must practice and practice..until u passed all the stage and "learned" what is higher and lower dimension. Theres no "shortcut" to be able to see someone alive while u still "dont know" what are you doing. But there are possibilities to see alive person when u already "knowledgeable" in this area..

Reply  olyd88

adakah ketika nak menenangkan diri ni kita perlu berzikir.....sebab saya ni j ...
Slasher^^Buzz Post at 18-7-2012 18:48

Berzikir dan "keep" aware mksud saya biarkan diri "hanyut" tapi usahakan dgn keadaan tenang dan rilek tanpa terlena..

saya pernah baca dalam forum luar negara mengenai astral projection ni , ada sorang ni mengaku semasa astral dia selalu pi kat satu tempat namanya akashic record , i dah check kat google akashic record ni katanya berkenaan pengalaman manusia dan rahsia alam . please clarify bro .. lagi satu ada u mentioned kalau tak kuat ibadah, kalau jumpa gangguan di alam sebelah sana tak selamat atau susah nak lawan ? what do u mean by tak 'selamat' ?? kita mati atau ??

Ok camni, lpas kite da rileks tu, time kita tumpukan phatian kat pnafasan tu semakin lama kita a ...
olyd88 Post at 18-7-2012 17:32

Salam bro, kita tumpukan perhatian kat pernafasan tuh ....meaning kita just concentrate turun/naik @keluar/masuk nafas dalam badan sambil bersikap pasif ker? Dan terus concentrate kat keluar/masuk nafas sampai rasa semut-2 kat kaki merayap naik atas dan bunyi lebah kat telinga ker bro?

Berzikir dan "keep" aware mksud saya biarkan diri "hanyut" tapi usahakan dgn keadaan tenang dan  ...
olyd88 Post at 19-7-2012 09:26

owh maknanya ada zikir la ye...ok thanks TT

Salam bro, kita tumpukan perhatian kat pernafasan tuh ....meaning kita just concentrate tu ...
tarabas1976 Post at 19-7-2012 12:10

maybe kot..... mlm td time aku nak tdo aku tringat psl nih.... pikir jap jer, pastu ingt cara yg TT ajar nih.... trus jer mcm nak jd.... tp time tu sbb duk mengiring kekanan, mula2 layan pernafasan tuh ok ar... pastu rase kebas sluruh bdn(ni kot yg TT maksudkan vibrate tu kot), pastu makin lama makin x dngr lagu yg aku pasang kat PC nih....
tp sbb rase mcm blm sedia, aku cuba bngn jer....hehe x brani woo..... cuba tdo mula mcm biasa tp jd lg... mcm skelip mata jer.... nafas aku makin laju sbb takot kot.... haha... trus bangn pakai baju trun gi mamak pekena roti telor sorg2.....

TT, komen skit.. apekah itu?

saya pernah baca dalam forum luar negara mengenai astral projection ni , ada sorang ni mengaku semas ...
animaniac Post at 19-7-2012 12:01

Betul la tu..Secara peribadi tt faham aper tu "akashic record"..kita akan memahami "konsep" ini dgn sendirinya biarpun x pernah tau aper tu akashic record..dan kalau dlm bhasa kiter ne owg Malaysia.."hidayah" tu adalah satu "sign" yg mana owg tu dah ader "connection" dgn "akashic record"..so take note, sama ader ibadah ker aper2 pun cara kita tuk mengenal diri tu actually "lead" us to the "ultimate source"..tt xnk ckp bnyk coz tt faham secara peribadi dan sukar nak terangkan pada org ttg bende yg "beyond of human knowledge" ne..coz makin kita cuba terangkan makin lah "jauh" dari jangkauan akal dan manusia akan mulai ckp yg kiter ne "gila" "mencarut" dan sebagainya..so tt lbih suka "diam2" dan "study"..

Ttg x kuat ibadah dan jumpa halangan time Ap ne.."sukar" tu maksud tt bukannya x dapat lalui dan kita akan mati..please note that "WE WILL NEVER DIE" biarpun kita bdepan dgn beratus makhluk ghaib semasa astral..so ttg ibadah..simple jer..time kita senang kite bdoa dan bersyukur pada Allah.same jgak time AP..ibadah adalah untuk "protection" supaya kita "always connected with Allah"..imagine ja camner kita nk "survive" dlm hidup tnpa pertolongan dari Allah..So to be clear, ibadah yg penuh keimanan kpda Allah dan usaha untuk "mengenal diri", ibadah bertujuan tuk "eliminate" "kuasa2 jahat" yg mungkin ambil kesempatan thdap klmahan kita apalagi klu dlm usaha kita nk "mengenal diri", bile dah xder protection, x pcye dgn Allah..so someone would ended "Syirik"..
hope lebih difahami kepentingannya..

Salam bro, kita tumpukan perhatian kat pernafasan tuh ....meaning kita just concentrate tu ...
tarabas1976 Post at 19-7-2012 12:10

Wslm bro..
Yup..klu bro dah smpi mcm tu kira "good progress" da tu..ader bnyak teknik slain fokus thdap pnafasan tpi tt mula2 dlu pun buat bgtu jgak..
Bagus arr da dengar voice aka bunyi lebah bgi bro lah..hehe. Praktis lg..ok dah tu

maybe kot..... mlm td time aku nak tdo aku tringat psl nih.... pikir jap jer, pastu ingt ca ...
Esterozie Post at 19-7-2012 16:42

Bro dah sampai stage "vibration" da tu...naper takut bro..teruskan lg dan post jer aper2 yg dialami..nti tt baca gak

Note; sentiasa ingat tuk lawan rasa takut..x kira time vibration atau da "exit"..selagi ada "fear" selagi itulah kita x dpt2 k..

Bro dah sampai stage "vibration" da tu...naper takut bro..teruskan lg dan post jer aper2 yg di ...
olyd88 Post at 19-7-2012 23:33

hehehe... ngak brani dong..... xde lah.. blm ready lg.... sbb rase x sedap ati.. tu ar, next time ar cuba... ape2 nnt aku info...

hehe.yg x sdap hati tu la "fear" tu yg perlu kene "ignore"..
Ok

Reply 159# olyd88

xde.. jd mcm tu sbb terkejut..... hehe... sblm ni xtau kan.. bila baca penerangan TT tu, try nak buat trus mcm nak jd....tokojut den...... hahaha......

Reply  olyd88

xde.. jd mcm tu sbb terkejut..... hehe... sblm ni xtau kan.. bila baca penera ...
Esterozie Post at 20-7-2012 00:22

Hehe..jgn jer teriak.."yes!!yes!!" tengah mlm nti mak bpak sgka ngko kene loteri.hehe