CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bobbie80

Macam mana kehidupan selepas bercerai(wanita)

sebelum berpisah kena ada persediaan emosi/mental
setkan emosi yg baik-baik sahaja supaya outcome nyer +ve
once dah set -ve ... ermm susah la kan.

Cuma kita ni kena buka mata dan perasaan, bukan kita sorang jer yg melalui semua ini, ada yg lebih teruk dari kita... yg melarat untuk hidup bila tiada pasangan.

Saya berpendapat... setiap org bila dia melalui perkara sebegini... dia akan belajar untuk menyesuaikan diri dari segi emosi... mungkin ambil masa sedikit.  Perubahan tidak boleh berlaku dlm sekelip mata, ianya memerlukan proses yang mungkin sedikit panjang bergantung pada kekuatan emosi individu itu sendiri.

Percayalah... selagi kita duduk -ve memikirkan hal yang telah berlalu, selama itulah kita akan terus lemah dan makin lemah.  Kadang kita mengharapkan org luar memberikan harapan dan kekuatan serta dorongan, tp sumbangan mereka untuk membentuk emosi yg +ve itu amat kecil... hakikatnya ianya tetap berbalik pd diri sendiri.

Bila solat tu... duduk lama sket atas sejadah... doa dan terus berdoa.  Kalau betul kita dizalimi oleh pasangan... InsyaAllah, kebahagiaan menanti di hadapan.

Biasa kita dgr ada hikmah atas sesuatu perkara.... sejauh mana kita percaya.. atau sekadar kita sebut sahaja di bibir?

myseposen....

[ Last edited by  Cint@ at 16-4-2008 06:01 PM ]

alaa cik kak ni seme..kan bleh rojokkk balik haa kan?

kalo cik kak seme ni dengo lecture saya..sudah pasti melolong lolong nangis , berkejaran nak rojok balik..hihihihihi

tapi saya wisau..nanti cik kak kejor saya plak..

pendapat saya lah kan..kita kawin bukan for the sake of marriage tapi kita kawin sebab kita nak hidup bersama pasangan tu, teman yang tuhan sebut lam quran tu..lawan jantina tu k.

so kita nak  idup bersama. ni sebenonya pasal kawin. kalo kawin sebab ini saya kira maybe panjang skit lah umuq kawin tuh

so ikut islam kalo nak idup bersama laki pompuan..kene akad..kene ada perjanjian . bukan kita kawin sebab kita nak kawin or sebab oang lain pun kawin, sebab kita dah tua sebab nanti tua tadak anak kalo tadak sapa jaga..abis tuu tuhan tu apa gunanya?

kita takut hari tua tadak sapa jaga tapi masa sama kita tau tuhan tu maha berkuasa, so kat mana level IMAN kita tu pasal Allah?

so kita kawin tu dengan fikiran kalut.

kalo kita kawin sebab mahu idup bersama, katakan ada masalah now hidup bersama ini sedang di uji, agaknya isu macam cerai ni akan kita fikirkan ke? to me ..langsung tak masuk lam perkiraan kita sebab bercerai ialah lawan pada hidup bersama.

btui dak?

saya nak idup sama dengan awak satu rumah. kita sama sama makan, sama2 minum, sama2 manja, sama2 susah, sama2 senang, sama2 mandi haa macam nabi tu  mandi sama ngan bini, sama2 blajo agama, sama2 seeeeeeeegalanya.

So kawin ni motto utamanya ialah HIDUP BERSAMA, teman dan menemani. Bukan kawin kerana kawin ni adat..so naikkan skit kefahaman or kesedaran tu so dengan cara itu isu cerai ni maybe takkan langsung kita fikir..kita duk fikir camnaaaa kalo de masalah tu tetap akan di atasi supaya idup bersama ni kekal abadi aa gitu kan?

sebab itu saya post dulu kata saya langsung tak entertain isu cerai..langsung tak fikir isu cerai poligami seme ni..tak masuk kamus otak ni langsung sebab? sebab pada saya kawin tu hidup bersama dalam islam. faham dak?

errr.. encek Aji... yg hang duk sibuk suruh org kawin yg hang duk membujang tu aper hal?..

Originally posted by Cint@ at 16-4-2008 06:16 PM
errr.. encek Aji... yg hang duk sibuk suruh org kawin yg hang duk membujang tu aper hal?..

mungkin pasal dia tak mo idup bersama kot..

dia cukup happy dok sengsorang?

alamak.. terlebih suda..    

memandai jerk aku

takutzzzzz.......

dia membujang sbb tunggu cinta....bkn ko, cinta sejati dia laaa.......biar ler dia membujang janji tak nyusahkan org....

Follow Us
ilang pagee........

kredit pree lagikkkk.....yeyeyeyeyyee

lgkkkk......last one lerrr ni..

apa kene mengene apa aku tulis dengan status aku plak?

naik jenuh tinger aku dengor oang suh aku nikah

kalo aku dah nikah..tulisan aku lain ke? kalo aku dah nikah ada bini ada anak..ko nak lagi percaya dan yakin aku tulis ke minah?

pakcik nabi tu haa..abu talib, first hand pengalaman, anak sedara sendiri senang2 leh seru dia, malah sampai dia masa nazak nabi duk pujuk peluk lah islam, tinggalkan agama berhala sampai Allah swt tegur nabi pasal ni..kenapaaa? apa hal?

ko ingat aku de masa nak layan korang kalo aku ada anak dan bini? sapa tau aji maybe langsung tak tulis satu huruf pun pasal di dia busy dengan anak dan bini..sapa tauuuuuuuu? ko tau ke minah?

ko ingat aku jenis manusia yang suka tulis sini lain sana lain? sini cite dia dengan kucing dia jeki chan kendian kat post lain cite lain..sindir orang tapi cermin kat umah dia berkarat dia tak nampakkkkkk muke huduh dia?

sapa takmo kawin? bila masa aku cakap takmo kawin? masih tak kawin kawin sama ke dengan niat takmo kawin?

kalo soang tu lamaaaaaaaaaaa bujang takkk kawin2..ko pasti dia tu ada niat tak mo kawin?

kalo aku kata tadak soang pompuan bujang layak jadik bini aku lagi..ko nak marah? kalo aku kata aku tak layak lagi jadik suami pada anak pompuan sapa2 pun lam dunia nih..ko paham ka?

kalo ko seme dah ready, persiapan segala, niat kemahuan segala, tuhan kata NO..apa jadik? kalo ko tak ready, tak niat tadak kemahuan sana sini cakap tak mo kawinn tak mo kawinn but tuhan kata jadi kawin lah ko..ko jadi kawin gakk akhirnya..tak gitu?

napa la otak ko singkat beno yer? kalo ko bujang..memang out dahhh..tak masuk buku aku langsung..bau pun takdok ok?

raja nazrin tu..putera sultannnnnnn..pak dia tuu lord presidentt..soal ilmu soal duit soal tenaga soal kemampuan seme beres..pasai pa da tua bangka 50 baru kawinnnnnnnnnnnnn haaa labu??? da dapat anak soang tu ha..lawo bini , ADA AKAL..tentu tak macam ko...nampak gaya lama la aku nak nikah lagik ni..stok pompuan ada otak terlalu berkurangan..

for me...sangat menyakitkan...maybe sbb masih baru..

Reply #323 Cint@'s post

Cint@,

Itu kena bukak topic lain 揔enapa Aji masih membujang

Originally posted by namakurahsia at 16-4-2008 05:42 PM
erkkkk... udah la tu..jgn sedey2...g la cari pakwe lain....ex korang bahagia korang la nak menderita....

ishhhhh...sedey la aku tengok korang..

nak suh berpoligami dah tak leh da ...

yang nie mmg selalu org suggets.
but bukan senang2 je ekk nak cari pakwe lain..
lagi2 kalau kita ader anak2..
nanti2 just menambah masalah je..
lagipun susah ooo hati nie nak tembus..
ialah take times...

Originally posted by ajinomotonosuga at 16-4-2008 06:56 PM

kalo aku dah nikah..tulisan aku lain ke? kalo aku dah nikah ada bini ada anak.. ...

fuyooo.....aji sudah anginnnn..... ....

aper pun...gua rasa...as known...dalam forum ni...gender pun agak samar...and to some status pun agak samar....why does status and gender be your gauge to try to understand the message yang cuba disampaikan atau pendapat yang cuba diluahkan...

memang la ada pendapat yang boleh kita terima ada yang tidak...so all you need to do is read the content...then evaluate...then analyze then give your comments...ni tidak...instead of trying to read in between the lines...to see and to feel the depthness of the issue....kita sibuk pasal status orang....kita kan hidup dalam masyarakat...dikelilingi manusia yang mempunyai banyak kisah hidup yang adakalanya mereka kongsikan...adakalanya kita perhatikan...saper yang peka and lebih mudah dalam pemerhatian mereka...saper yang tak peka...nasib la kan...

so pendapat dan hujah boleh didapati dari pemerhatian dan penilaian...dari pembacaan dan dari perkongsian....so tka boleh kah pendapat diberikan dari semua tu....and to be able to experience it ....is a bonus....first hand experience...tapi tak semua yang melaluinya akan memberikan penilaian yang sama....lain padang lain belalang.....

Reply #330 ajinomotonosuga's post

abe aji.. act. i ada gak nak tanya tapi segan le

Originally posted by ajinomotonosuga at 16-4-2008 06:56 PM

kalo aku dah nikah..tulisan aku lain ke? kalo aku dah nikah ada bini ada anak.. ...

aku dah haaagaakk dah..... sure berbaris-baris dia menjawab
usik sket melenting bagai   bebawak bertenang encek Aji

[quote]Originally posted by kaknoo at 17-4-2008 08:16 AM
Cint@,

Itu kena bukak topic lain 揔enapa Aji masih membujang

Originally posted by Cint@ at 17-4-2008 10:20 AM

aku dah haaagaakk dah..... sure berbaris-baris dia menjawab
usik sket melenting bagai   bebawak bertenang encek Aji

psstttt...biasa la owang tua nih jiwa dia sensitippppp.....jgn g tau sesaper..kita2 ajer..

Originally posted by bakawali_04 at 17-4-2008 08:27 AM

yang nie mmg selalu org suggets.
but bukan senang2 je ekk nak cari pakwe lain..
lagi2 kalau kita ader anak2..
nanti2 just menambah masalah je..
lagipun susah ooo hati nie nak tembus..
...

belum ketemu lagi tu...jgn tak tau....saham janda lagi tinggi dr andartu...

Originally posted by namakurahsia at 17-4-2008 10:59 AM

belum ketemu lagi tu...jgn tak tau....saham janda lagi tinggi dr andartu...

kalau janda muda...plus cantik.. plus banyak duit..
mmglah tinggi..
kalau yang biasa2 je nie..
xder nye org nak!!! anak2 dara pun bersepah...