CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bobbie80

Macam mana kehidupan selepas bercerai(wanita)

perghhh semalam aku meltdown, after 2 years I ingat I am ok, tapi ada masanya .

Originally posted by SleepyFish at 14-3-2008 09:38 AM
perghhh semalam aku meltdown, after 2 years I ingat I am ok, tapi ada masanya .

what do to do..
kenangan beb.. bukan mudah nak lupa walau berthn2..

saya dah 7 bln bercerai ...agak baru. Kehidupan saya rasanya 100x baik lepas bercerai. Alhamdullillah saya blm ada anak lagi...mmg saya ambil keputusan bercerai sblm ada anak dgn dia takut nanti kesian lak kat budak tu dan tak nak nanti anak dijadikan alasan untuk berjumpa dagn saya atau mengugut saya balik pada dia.

Awal-awal mmg sedih bkn sedih sbb sayangkan dia...sedih sbb kenapa la saya jumpa manusia mcm nie...buang masa saya je.   Lepas cerai saya erase semua kenangan dgn dia...lagipun kenangan yg pahit terlalu banyak dari yg manis. Saya pernah berselisih bahu dgn dia ...tapi kitaorg buat tak perasan...mcm tak pernah kenal. Mak mertua hingga ke hari ini pujuk saya suruh balik dgn anak dia.... kesian kat dia...saya sayangkan mertua saya tapi saya tak boleh hidup dgn anak dia lagi....Nahi..nahi  nahi...

Hidup saya skrg Alhamdullillah...i...  lepas bercerai, saya sibukkan diri dgn kawan2, pergi bercuti, sibukkan dgn kerja, pergi kursus..... Cuma dilema says skrg, saudara mara dan org di pejabat tak tau  status saya skrg.... saya belum sedia nak cerita status saya sbb saya malu   biarlah masa menentukan...

Rate

1

Aja..tak perlu nak sembunyikan status...maksud saya kalau orang tahu dan bertanya iyakan aje...janji kite jaga peribadi kite...tempat saya kerja ada seorang kawan ...masa mula2 dia divorce dulu..teruk jugak dia down...saya antara kawan yang bagi semangat pada dia...lepas hampir 5,6 bulan saya tengok dia makin ceria dan bersemangat...hubungan ngan ex pun baik demi anak2 2 orang...ex dah pun kawin lain..ok jer dia ngan isteri ex tu...ikut cerita dia..divorce terjadi atas campurtangan MIL..wallahualam...saya happy tengok dia ceria sekarang...

Originally posted by bakawali_04 at 14-3-2008 09:28 AM

mula2 mmg kita akan pk mcm2.. aper org kata..
itu standard flow yang kena lalui..
walaupun nk pekak telinga..
kadag2 x terhandle jugak..
but ingat ajela..
hari nie hari kita susah..
eso ...

tu la bakawali..tak larat dengar org mengata..:@
harap2 dikuatkan semangat syl..seram sejuk jugak pkir psl mase depan..

Originally posted by Aja at 14-3-2008 04:47 PM
saya dah 7 bln bercerai ...agak baru. Kehidupan saya rasanya 100x baik lepas bercerai. Alhamdullillah saya blm ada anak lagi...mmg saya ambil keputusan bercerai sblm ada anak dgn dia takut nanti  ...

sama la kita aja..belom ade anak.2x gugur sblm nih..mmg tau jodoh tak panjang agak nyer..
syl bpisah bkn kerana org ke 3..ntah laa..sedey..syl bln 8 ni baru genap 2 taon kawen..tak smp lagi 2 taon da pisah..
takde chemistry..panas jer rase..ya Allah, berilah hambamu ini sedikit kekuatan utk melalui saat2 yg terlalu sukar ini..

Follow Us
ya allah rasa sedih je bila dengar cerita anda2 semua....sedih pun ada gembira pun ada...sedih mengenang kan nasib kita sebagai seorang perempuan dan gembira kerana anda semua sememangnya seorang yang tabah....

burn berdoa agar anda semua dapat bersabar...dekatkan diri pada Allah...anggaplah ianya satu dugaan yang besar dari Nya utk kita...insya allah kita dapat hadapinya...banyak2lah bersabar... hanya kesabaran yang paling penting ...

Reply #25 Juh's post

setuju dgn statement nie.... ketenangan dlm hati kita tukita yg tentukan bukan org lain...

sedih bila bercerita pasal cerai berai ni,ada yg baru kawen dah bercerai dan tak kurang pula yg dah lama kawen mcm sy ni pon turut menghadapi masalah ni.
susah kita nak justify kenapa berlaku penceraian.kebahagiaan yg bina bertahun-2 lesap sekelip mata.
yg mana bercerai tanpa anak, kira mcm clashed ngn pakwe makwe je, tp sy faham mcm mana perasaan mereka w.pon tanpa anak,tp dah pernah hidup bersama,melakukan sesuatu bersama-2,tiba-2 terpaksa membawa haluan masing-2.
yg mana dah ada anak, tgg jawap menjadi lebih berat utk menjaga kebajikkan mereka.mungkin juga berlaku perebutan hak penjagaan anak-2.
sy rasa sy sorang saja kat sini lelaki yg rata-2 membalas posting ada lah wanita. tp selagi kita bernama manusia,samada mencerai atau dicerai,pasti hati dan perasaan akan hancur llebur, serik pon ada utk berkawin lagi.
hidup perlu diteruskan, kadang-2 terfikir sendiri, dimanakah diri sy ini akan berada keesokan hari,hanya berserah kepadaNya.

nak tanya.....reramai yg dah de experience bercerai ni....penah ka terlintas kat kepala korang or dah buat punnn, ms memula cerai tuhhhh sengaja pisahkan anak2 ngan x somi korang?

Originally posted by bakawali_04 at 14-3-2008 09:27 AM

thanz u..
actually my ex hubby xlah teruk sgt..
he actully a good guy.. kalau x xkan saya sayang giler kat dia..
cuma ujian dah dtg utk kami..
n kami x berjaya survive..
dia berubah pun  ...

sometimes kan bakawali ini soal jodoh...

kalo kita tauhid pada Allah kita kena belajar mengingatkan diri yang no matter sebaik mana usaha kita, sehabis mana kita berkorban kalo dah tertulis jodoh kita dengan sipolan atau setakat itu jodoh kita dengan sipolan kita kena berusaha mempertahankan dan belajar redha....andaikata dah habis upaya dan akhirnya tetap penceraian, maka itu ketentuan dari Allah....

mungkin dah tertulis jodoh bakawali setakat itu sahaja.....itu sebab hidup, mati, jodoh dan rezeki tu hanya Allah yang mengetahuinya.....

nak dpt keredhaan dari Allah kita kena belajar meredhai ketentuan Allah....then bila kita mulai redha, hati lebih tenang......cari ketenangan tu, bila kita mencari, InsyaAllah kita akan jumpa....

Rate

1

Originally posted by shafik72 at 15-3-2008 05:07 PM
sedih bila bercerita pasal cerai berai ni,ada yg baru kawen dah bercerai dan tak kurang pula yg dah lama kawen mcm sy ni pon turut menghadapi masalah ni.
susah kita nak justify kenapa berlaku pe ...

nih sementara je shafik....memanglah pahit, samada lelaki atau perempuan..penceraian itu sangat pahit sebenarnya especially bila you puas mempertahankan, the other party yang nak sangat bercerai...

but you have to remember, only the chosen one yang akan merasai semua nih...meaning? that you and the rest of our friends here are very strong than the rest kami-kami yang masih berusaha mempertahankan sebuah perkahwinan....Allah itu menduga hambaNya yang Dia tahu mampu melaluinya.....

Setiap manusia nih ada bahagian masing-masing...some bahagia dalam perkahwinan, semua kita nampak like almost perfect tapi the truth mungkin ada masalah lain....some tak bahagia dalam perkahwinan, tapi mungkin ada kelebihan dari segi lain....so ini bahagian you and kawan2 kita yang dah melalui, bahagian kami yang masih lagi mempertahankan dan masih lagi bahagia belum tahu lagi dari segi apa pula dugaanNya....

yang penting all of you dah puas berusaha...at least bila dah berusaha sebaik mungkin, kurang 'ralatnya'....yang ralat sangat bila tak habis berusaha terus short-cut untuk bercerai, kunun itulah jalan keluar...in the end of the day, they just realised ibarat keluar mulut harimau, masuk mulut buaya......that is why it is important bila kita masih dlm perkahwinan, jadilah yang terbaik dan berusaha mempertahankan...dan bila sudah sehabis daya, dah setakt itu jodohnya...maka kita kena belajar redha...

semua orang ada masalah bro, even couple yang paling cun dan handsome with beautiful kids and lots of money dalam dunia sekalipun ada masalah......kita je yang tak tahu masalah depa sebab depa takmo cerita

Originally posted by cantthinkofany at 11-3-2008 05:53 PM

menu baru jangan lupa......

..menu baru(org baru)...sikap/perangai buruk tetap yg lama...kesudahannya tetap yg sama........cerai lagik.....adehhhhhh....

Reply #52 hemorion's post

semua orang ada masalah bro, even couple yang paling cun dan handsome with beautiful kids and lots of money dalam dunia sekalipun ada masalah......kita je yang tak tahu masalah depa sebab depa takmo cerita
betol sesangat lah...bila kita dlm keadaan down ni..tengok org lain mcm hepi je, tengok kengkawan yg sama2 kawin dgn kita dulu..tengok diorg hidup senang..ada keta, ada umah,gi jalan2 bwk anak..makin2 down rasanya..tapi maybe ada org lain yg nampak kita hepi je n jeles lak nengok kita kan...kita semua tak tahu masalah masing2..kita try to cover je...

Originally posted by bobbie80 at 11-3-2008 04:57 PM
ye lah sajer nak tahu...sunyi ker..sedih ker...dulu buat apa pun berdua pas bercerai kena buat sendiri...berapa lama masa yg diambil untuk 'pulih' spt biasa....menyesal ker tak...macam mana nak h ...

bahagia....kalo masa dlm berumahtangga sepanjang masa ditemani airmata dan sentiasa dlm kebimbangan nak buat apa...
tak lama utk nak pulihkan diri sbbnya perkara yg terjadi tu mmg dah lama disedari akan terjadi...penyesalan pada penceraian tu tak ada...hidup lebih bermakna sendirian...tak perlu menanggung hutang yg bukan kita buat tp kena sama2 tanggung...utang yg dibuat pun bukan utk kegunaan bersama atau kegunaan dlm rumahtangga...

[ Last edited by  puteri_malam at 16-3-2008 04:49 PM ]

Originally posted by hemorion at 15-3-2008 08:10 PM

nih sementara je shafik....memanglah pahit, samada lelaki atau perempuan..penceraian itu sangat pahit sebenarnya especially bila you puas mempertahankan, the other party yang nak sangat ber ...

setuju dgn hemorion....penceraian yg terjadi setelah berusaha shabisnya utk nak cuba mempertahankan dr terjadi buat rasa ralat tu kurang...jgn yg kecik2 hal pun s'pai nak bercerai-berai...dan tak dinafikan ada gak yg masih dlm rumahtangga yg sama walaupun masalah yg ada tak selesai2 dan tak akan ada jln penyelesaian...org yg mcm ni yg kadang2 rasa kagum gak dgn derang sbb mcmana la derang menghadapi antara satu sama lain....

Reply #50 BingkaUbi's post

Pisahkan anak2 dengan suami? Tak pernah pulak terfikir nak buat macam tu..

Reply #52 hemorion's post

pandangan anda itu benar, dlm sesuatu perkahwinan yg bahagia di pandangan mata
tp siapa tau ada masalah tersendiri yg bersarang di hati, mempertahankan sesuatu
institusi perkahwinan adalah satu tggjawap bersama.
melalui perkahwinan, kita dpt melengkapkan satu kehidupan bersama kearah berkeluarga dgn lebih matang
perkahwinan itu sendiri pada dasarnya adalah saling melengkapi antara satu sama lain
mana yg kurang pada isteri, suami la yg melengkapinya,begitu la juga sebaliknya.
antara pasrah atau tidak,sy terima dan redha,dlm hati ni hanya tuhan je yg tau betapa
sedih yg tak dpt digambarkan,hanya senyuman kepuraan ditunjukan pd teman yg masih tidak
dpt menghidu kes sy ini
melalui porem ini lah sy banyak meluah perasaan dan ramai kenalan juga byk membantu
memberi nasihat. sedikit sebanyak dpt mengurangkan kesedihan sy.sedikit demi sedikit dpt juga sy gagahkan diri utk cuba mengembalikan life sy spt dulu.
tidak dinafikan,kita dah biase berteman,kadang-2 terasa sunyi juga.nasib baik anak-2 berada disisi sbg pengubat rindu.

Rate

1

Originally posted by shafik72 at 16-3-2008 10:42 PM
pandangan anda itu benar, dlm sesuatu perkahwinan yg bahagia di pandangan mata
tp siapa tau ada masalah tersendiri yg bersarang di hati, mempertahankan sesuatu
institusi perkahwinan adalah satu ...

untung gak shafik masih ada anak2 tmpt nak menghilangkan sunyi selepas berpisah...kawan saya langsung keseorangan sbb derang tak sempat ada anak...tak ada rezeki, derang kawin lebih dr 10thn...tp sebahagian lagi pulak dia beruntung gak sbb dia tak ada masalah nak menghadapi kerenah anak2 yg mesti menanyakan kenapa mak dan ayah mereka tak duduk bersama....

Reply #59 soda's post

tuhan tu maha kaya,dia tarik wife sy,tp dia tinggalkan zuriat utk sy sbg pengganti. mereka2 ini lah harta2 paling bermakna buat sy.