CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 33240|Reply: 34

Berapa lama bateri kete boleh tahan?

biasanya bateri kete boleh pakai berapa lama sebelum kong? kete aku (city ) dah clock 46+++km.satu hari kete susah nak start ingatkan bateri dah nak kong.tel SC di suruh bawak ke sana nak check sebab kalau tukar kat  luar pun still kena bawak gi SC untuk calibarate sesuatu.lepas diorg  check pomen kata bateri masih ok.
waranty bateri untuk kete baru cuma 2 thn (ikut servis book) kete aku dah lebih 2 thn.risau takut mati waktu nak g keje.

Reply #1 mikasa's post

waah.. tengah mlm teringat pasal bateri ker?.. hihihii
tengok kegunaan gak laa.. (eg: tak off radio masa switch off engine)

approximate :2-3 tahun gak laa jangka hayat.
aku dedulu, simpan bateri spare kat car porchhhh.. standby for worst case baybehh...

aku tidoo dulu!...

pakai lah i charge... doktor bateri, dia akan bagi hint bila  bateri akan kong......

Originally posted by hanizal12 at 25-3-2008 07:41 AM
pakai lah i charge... doktor bateri, dia akan bagi hint bila  bateri akan kong......

mana nak dapat i-charge tu?berapa harga?

google pasal i-charge.ada kat ebay jual rm600.mahal nya.ingat tak sampai rm100.anyway tq for info

ikut pengalaman aku, bateri keta jarang mati terus, selalunya akan start buat hal dulu. (melainkan ko jarang hidupkan keta sampai berminggu2). kalo ko jenis observant bunyi masa crank enjin (waktu pagi)) tu pun dah ada petunjuk yg bateri dah lemah, itu sebelum keta ko start buat bunyi click.

mcm keta aku, ada volt indicator, kalo pagi masa sebelum牋start keta, dia punya volt rendah drpd hari2 sebelumnyer atau bila keta dah jln pun masih low, aku terus check batteri and alternator, pakai multimeter sblm hantar bengkel

tak pun kalo takut apply la AAM, jadi aper2 senang.

[ Last edited by  batu_bergolek at 25-3-2008 08:37 AM ]

Follow Us
paling lama 3 tahun pernah pakai...lps tu keta dh jual jd x tau ler brp lama lg leh thn.

erkk...keta injection leh main sembrg ker bukak bateri?

bateri kete aku skang ..aku beli pd 25-11-2005 .....bateri jenama Company yg aku keje skang....dah masuk 2 tahun 4 bulan hari ni.....bateri air ( bukan MF ).....air mmg aku jaga....kereta 3 atau 4 hari kalau tak bergerak aku start bg panaskan enjin sambil minum teh tarik... ....

Bateri 1st aku ( Brand Yokohama ) tahan 2 tahun 11 bulan 12 hari..... .....jenis air gak

So....ketahanan/jangka hayat bateri ni boleh menjangkau 3 tahun ...tp kene pandai menten...

ramai org tahu merungut ( pakai bateri jenis air ) jerk ..bateri tak tahan laa....3 bulan dah kong la ( walaupun ada kes manufacturer defect ) ...tp kalau pandai jaga..insyaAllah...tahan lama...plg kurang pun 2 tahun...

bergantung cara penggunaan dan penjagaan... tak kira jenis air atau MF.

kalau yg dah 3 tahun tu.... ada kemungkinan lebih 3 tahun jangkahayat bateri tu...(termasuk waktu simpanan dlm stok)

mikasa...susah

Reply #7 itik_magic's post

x kisah la tik.....injection ke x ke...leh buka je bateri tuh.....janji ko matikan enjin masa nak buka bateri tuh....

kalau selalu pakai kereta lebih 2 tahun pon leh.....kes2 kecik ko cuba le elakkan cam buka radio masa matikan enjin.....lupa tambah cecair bateri bagai....

paling senang pakai bateri free maintenance.....bila nak abis je ada indicator kat bateri tuh akan berubah warna.....haku pakai 3 tahun lebih baru tukar...itu pun sebab masa tuh haku simpan kete dekat 2 bulan tanpa dihidupkan....huhuhu

Reply #11 dewamafia's post

waahh 2 bulan tak pakai keterr..
ehh.. ko adaa baper bijik keter ni?..

Reply #12 takumi86's post

errrrrrrrrrrrrrrrrr....sebijik tu je la...klu kete mainan anak haku memang le banyak.....
nih cite tahun lepas la......skarang at least seminggu skali haku idunpkan enjin gi jalan....minggu lepas naik genting buat 2 pusingan pastu turun balik umah.....kekekekekekekkek

Reply #10 dewamafia's post

ok...TQ utk info tu........

aku biasa buat beteri tu aku basuh buang air beteri basuh bersih2 jemur bagi kering
pastu pi letak balik asid beteri (bukan air beteri)pastu cas balik leh pakai balik

aku biasa buat beteri tu aku basuh buang air beteri basuh bersih2 jemur bagi kering
pastu pi letak balik asid beteri (bukan air beteri)pastu cas balik leh pakai balik

Reply #16 adzril's post

perghhhhhhhhhhhhhhhhhhh......rajin betoi ko ekkkkk

aku nyer bateri aku pakai 2 tahun 6 bulan, aku jarang lock guna remote, lock manual je, bila nak bukak kereta baru aku guna remote. alhamdulillah la .. malam pun jarang jalan.

tq semua sempat bagi pendapat

2 tahun je OK.
Lepas tu anytime boleh kong.

12Next
Return to list New