CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3614|Reply: 12

Tunjuk ajar memulakan "online business"

Selepas thread saya yang lalu, banyak sungguh email yang saya dapat mengenai orang yang menanyakan mengenai online business. tetapi, kemana hilangnya thread itu aku pun tak pasti.

namun, kini saya telah update dengan lebih baik laman website tutorial saya. tutorial site saya bukanlah gemik atau menjanjikan anda seribu janji manis seperti " buat sebulan Rm40,000 dengan hanya bekerja 15 min sehari" seperti banyak iklan iklan google adsense yang anda boleh lihat apabila melayari internet.

Saya boleh GUARANTEE 99%, jika anda percaya bulat bulat iklan iklan seperti itu, anda tidak akan buat duit melalui internet. yang pasti, anda perlu berusaha dan berfikiran positive. Jika anda ingin belajar online business seperti affiliate marketing, google adsense, survey, cara generate visitors , search engine optimization dan lain lain, sila lawati laman sperti dibawah.

Laman saya ini bukan lah hebat, tetapi mampu dan telah banyak tolong orang yang BLUR mengenai online business. ianya untuk newbies. kalau anda dah expert, tak perlulah. Cuba anda bayangkan, dengan laman sepeti ini pun saya boleh boleh buat income yang ok... cuma usaha yang perlu banyak.

Jika anda ada input bagaimana saya boleh improve maklumat didalam laman ini, harap dapat berikan idea2 bernas.

Get this 100% free information from this site:   http://www.toliveonline.com

NOTE: THIS IS NOT A WEBSITE WHICH ASK YOU TO BUY EBOOK OR JOIN ANY MLM OR ETC.

GOOGLE ADSENSE Tutorial

-----------------------------

http://www.toliveonline.com/Adsense/Adsense.htm

AFFILIATE MARKETING Tutorial

-----------------------------

http://www.toliveonline.com/Affiliate/Becoming%20Affiliate%20Marketer.htm

ONLINE SURVEY Tutorial

------------------------

http://www.toliveonline.com/survey/index.htm

Ebay MARKETING Tutorial

-------------------------
http://www.toliveonline.com/Selling%20Via%20Ebay/Selling%20In%20Ebay.htm

Traffic Generating Techniques

---------------------------------------------------------
http://www.toliveonline.com/STORAGE/Get%20Free%20Traffic%20Tips.htm

ada adsense dalam melayu tak..

bro, boleh bagi adsense dalam melayu tak, aku tak paham inggeris sgt la...

AAAA!!!JUMPE KO BALIK..SENASIB LER KITE DULU..

tutorial dalam bahasa melatu utk adsense

Salam mindcontrol...

Waa... gua caya sama lu... nick name hebat... kalu boleh control mind macam cite X-men.... best

Okay... aku tak ada tutorila yang lengkap dalam b.melayu untuk affiliate dan lain lain. Cuma dulu aku ada buat sikit lepas itu jadi project terbengkalai.  tapi info dia ada sikit sikit yang ko boleh pakai...

Yang ada cuma untuk adsense sahaja...

Ini laman dia:   http://www.bm.toliveonline.com/index.htm

Moga moga dapat tolong....

rahmanalwi...

bro aku nak sgt memahami affiliate marktung itu laa...
adsense tu aku ada beli buka raja adsense tu.. kira ok la. aku rasa affiiate site ko tu ok, macam ada step by step lah kan. aku tgk macam adalah flow dia.

tapi kalau ko ada dalam bahasa melayu, rasanya byk org kita dpt belaja. ramai kat sini yang fail inggeris rasa aku... jadi tak paham.

kalau2 ko free buat la... kira sedekah... hehehe :handshake:

kalau nak dapat apa2 referance tentang internet marketing or business affiliate bleh baca dekat artikel direktori paling berjaya dari malaysia punya team..

gi kat www.timestreets.com/article

kat sini blh dpt sumber artikel perniagaan internet percuma, aku pun banyak belajar dari sumber ni. lagi pun free jer.. rajin2 lah belek2.. mesti korang jumpa apa yg korg nak.

Follow Us
gabanhansem...

bro, ini website org malaysia ke? Okay gak metarial dia. :victory:

Ko tahu tak any website milik malaysian yang di mana boleh submit article... macam ezinearticle. Article hanya dalam bahasa melayu?
Aku tak pernah jumpa lagi.

mindcontrol...

aku ader hantar ko PM, check sikit. Ada free information dan ebook2 untuk ko.

Kalau ada masa nanti aku buatlah affiliate marketing dalam BM. S'kang sibuk...

Originally posted by mindcontrol at 30-3-2008 01:04 AM
gabanhansem...

bro, ini website org malaysia ke? Okay gak metarial dia. :victory:

Ko tahu tak any website milik malaysian yang di mana boleh submit article... macam ezinearticle. Article ha ...

ntah la.. aku rasa setakat ni " timespr newswire " lah kita bleh submit article free, nak listing dalam search engine pun satu cara terbaik. Brother2 IM luar dah lama dah submit artikel marketig dalam directory cuma kat malaysia jer kurang sikit..

Timespr newswire pun boleh hantar artikel bahasa dalam tu, direktori artikel dwi bahasa.

tapi standard kualiti artikel kena jaga, aku dah submit 2-3 artikel tapi 1 jer lepas. diorang ni jaga kualiti artikel, bukan tangkap muat jer..

timespr ni malaysia punya x silap owner melayu relaks jer diorang.. ni lah baru melayu berwawasan. tengok visitor bukan datang dari malaysia,dari luar tuu..

gabanhansem, thanks bro..

aku harap dalam byk lagi article directory dalam b.melayu akan ada dimasa hadapan.

rahmanalwi  ang buat lah artikel direktori bahasa, bleh aku tumpang antar artikel aku...

timespr ni memang bleh dapat trafik masuk dalam blog saya tapi artikel yang aku hantar mesti tak nampak kat depan, aku tengah try buat satu artikel paling dasat, harap2 kali ni dapat listing kat depan...

Jom kita belajar n lihat...

PREBIU PERCUMA membangunkan laman web menggunakan 7Portal akan diadakan di lokasi dan tarikh yang tersebut di bawah. Ketahui bagaimana sebuah portal dapat dibangunkan dalam masa 2 jam. Tiada kepakaran IT diperlukan. Hanya dengan kemahiran minimum dalam Ms Word, seseorang individu mampu berperanan sebagai Webmaster kepada portalnya.

Tarikh: Sabtu (12 April 2008)
    Masa: 9:00pagi.hingga 12:00 tgh
    Tempat: Wisma Basis, Medan Tuanku, Jalan Tuanku Abdul Rahman, Kuala Lumpur

kalo nak tahu lanjut korg leh kol atau sms nama n hp ke 0176865450

tq

Originally posted by hantu13 at 6-4-2008 11:41 PM
Jom kita belajar n lihat...

PREBIU PERCUMA membangunkan laman web menggunakan 7Portal akan diadakan di lokasi dan tarikh yang tersebut di bawah. Ketahui bagaimana sebuah portal dapat dibangunk ...

org yg nak ajar tu ape portal dia? bg link kat sini, nak tgk gak kalau portal dia success baru la boleh nak ajar org.
kalau blog semua org bleh buat