CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: OlimpiaMecouri

sapa ada beli barang thru lelong.com.my meh cite sket

孤僻鱼 posted on 1-8-2012 04:12 PM
saya setuju sekali dengan cadangan tuan ini, hanya aku punya pengetahuan perkataan melayu terhad d ...

tp pada saya Bahasa Melayu anda adalah lebih bagus dan berkulaiti berbanding poremer Melayu disini...

medangmru posted on 1-8-2012 04:15 PM
tp pada saya Bahasa Melayu anda adalah lebih bagus dan berkulaiti berbanding poremer Melayu disini ...

ker dia pakai google tranlator. hehehe... out of topic skjp. sorry momod..

medangmru posted on 1-8-2012 12:45 PM
informasi yang manthoppp....

cuma nak tanya ...cam aku ni.....banyak kali gak buat transaksi me ...

erm.. senang citer cenggini lar tuan mod.. takder sistem yg foolproof drpd manipulasi semua pihak baik seller, buyer, pengendali lelong.my tu sendiri.. mmg tak dpt dinafikan bila berurusniaga secara online nih, sentiasa ada jer malaun yg nak ambik kesempatan.. iyer ler, seller ngan buyer tak jumpa face2face..

tapi sets of guidelines & procedures yg digunapakai boleh meminimumkan kes2 fraud dan seterusnya mengurangkan dispute antara seller & buyer.. pengendali lelong.my menjadi mediator kepada kedua2 pihak tetapi priority mereka lebih kepada buyer.. sbb kalau seller screwed up, akaun mereka akan digantung pending investigation.. kalau didapati bersalah akaun akan didelete drpd lelong.my.. bleh refer kat sini: http://bbs.lelong.com.my/bbs/showthread.php?t=7073

Rate

1

孤僻鱼 posted on 1-8-2012 01:12 PM
Saya rasa geram sebab utama ialah perangai seller tersebut yang kurang sopan, sesiapa pon akan ras ...

ok drpd penerangan kamu ni, pengalaman tak berapa best bermula di ebay malaysia:
Inilah sebab aku pakai netpay. Sepanjang ini aku membeli-belah di ebay pakai paypal, tak ade juga masalah, tapi ada mengalami satu fraud kes dari malaysia menjual barangan palsu, nasib dapat juga refund sebab pakai paypal, penguatkuasa tersebut frozen account paypal seller tersebut dan mengembali duit kepada saya. Itulah saya tidak mahu direct transfer kepada seller malaysia yang saya deal pertama kali, sudah phobia dengan pengalaman ebay malaysia seller itu.
dan seterusnya kamu mengambil langkah berhati2 menggunakan netpay utk urusniaga pertama di lelong.my.. bagus langkah berjaga2 yg kamu ambil tu.. saya lebih yakin kalau deal COD utk pembelian pertama dgn seller yg kita baru kenal.. dgn cara ini, kita dpt sedikit idea bagaimana wajah seller itu, hp apa dia gunakan, kereta apa yg dia pandu dan dgn 1st impression samada kita boleh percaya kan dia atau tidak utk urusniaga seterusnya dimasa2 hadapan.. namun itu semua bukanlah jaminan yg kita tidak akan tertipu sbb manusia ni mmg sukar dijangka..

anyway, good info dan semua boleh jadi panduan kpd forumer lain yg ada buat pembelian di lelong.my

dasatgiler posted on 2-8-2012 09:27 AM
ok drpd penerangan kamu ni, pengalaman tak berapa best bermula di ebay malaysia:
dan seterusnya k ...

kalo saya di semenanjung mmglah saya pakailah COD ni, tapi saya di sabah.

medangmru posted on 1-8-2012 04:15 PM
tp pada saya Bahasa Melayu anda adalah lebih bagus dan berkulaiti berbanding poremer Melayu disini ...

terima kasih atas kepujian

bahasa melayu aku biasa digunakan sebagai percakapan harian sahaje, jarang digunakan secara tulisan. Semasa sekolah menengah saya tidak beberapa betul-betul belajar bahasa melayu gak dan nasib tdk gagal subjek tersebut dan sampai kini masih juga ingat sikit-sikit, tidak payah pakai google translator.

Follow Us
孤僻鱼 posted on 2-8-2012 09:31 AM
kalo saya di semenanjung mmglah saya pakailah COD ni, tapi saya di sabah.

wah jauh tu bah.. tapi pengalaman ku dgn seller sabahan pada 2009 aman2 saja bah.. bergantung pada nasib jugak lah aku pikir..

dasatgiler posted on 2-8-2012 09:36 AM
wah jauh tu bah.. tapi pengalaman ku dgn seller sabahan pada 2009 aman2 saja bah.. bergantung pada ...

ya, saya pon rasa nasib baik ni, seller tersebut tdk berapa jujur tapi mengembalikan duit juga.

tetapi pada pendapat saya, COD pun tdk boleh dijaminkan 100% selamat, rujuk daripada LYN sini, ada poremer yang mengalami kes fraud melalui COD gak :

COD is not 100% safe.

What if the seller gives (COD) you the item that does not work?
For example, like electrical items or computer items.
Unless if you can test the item first before you pay to the seller.
The 2nd case, I COD an AMD processor in Wangsa Maju, when I back home to test it, I found out it was a faulty processor,
I could not do anything about this case. Because the seller already stated on his posting that he was not sure the processor
working or not, I lost RM 50 because of my careless. This is the only money I lost in lelong so far.
kita semua yang ingin buat pembelian secara online pon takut dan penat btul, kena siasat macem sherlock holmes dan buat pembelajaran keatas seller, dan kena tanggung risiko.

孤僻鱼 posted on 2-8-2012 09:48 AM
ya, saya pon rasa nasib baik ni, seller tersebut tdk berapa jujur tapi mengembalikan duit juga.  ...

iya bah.. kalau nasib tidak baik usahkan dgn seller COD, dgn adik beradik pun bisa ditipu bah..

26/3 lalu ku ada beli camera guna "buynow" drpd seller di lelong.my.. bila terima item, diuji hardware nya ok cuma software nya ada bug (glitch).. lalu ku minta seller exchange semula item itu dgn yg baru, uji dulu sebelum kirim kpd ku dan ku desak dia jgn sampai ku beri bad rating.. dia setuju, minta ku pos semula faulty camera itu dan tukarkan dgn yg baru.. ternyata seller tersebut genuine dan ingin berniaga lama di lelong.my..

dasatgiler posted on 2-8-2012 10:12 AM
iya bah.. kalau nasib tidak baik usahkan dgn seller COD, dgn adik beradik pun bisa ditipu bah..
...

Tapi ramainya peniaga di sana perlu di gertak, diugut! (terasa macam along pula bunyinya) kalau kita jenis yang malas nak panjangkan isu dan mengamalkan konsep redha dan tawakal atau aman-aman saja mustahil kita akan dapat apa kita nak. Banyak komen yang memberikan natural rating aku perhatikan selalunya mengamalkan konsep ni, ada juga yang lantang bersuara tapi akhirnya tak jadi apa juga contoh aku ingat lagi kes gambar jam replika tak sama dengan jam pada page seller yang dia katakan gambar hasil dia sendiri.

孤僻鱼 posted on 2-8-2012 09:35 AM
terima kasih atas kepujian

bahasa melayu aku biasa digunakan sebagai percakapan ha ...

pakai google translator lagi berterabur jadinya....ayat hujung pangkal tak sama...hehehe

You have actually had it with jigsy hiking to the laundromat, and www.smore.com you prepare to begin the doing-laundry-at-home The 8 best washer & dryer sets phase of your life. The only near issue you live in top rated washer and dryer an apartment, and also thus aren't exactly this link swimming in open space.