CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: preta_zinty

Komik/buku ape yang best masa kecil??? (merge with exclusive vvip)

Enid Blyton , Alfred Hitchcock 3 Penyiasat, 5 Penyiasat, Nancy Drew, siri alihbahasa Charles Dickens, Alexendre Dumas, (Oliver Twist, 3 musketeer, David Copperfield, Tom Sawyer, Great Expectation, Monte Cristo, Prisoners at Zenda, Tales of Two Cities etc.), Karya Ahmad Patria (lagenda artakusiad), 3 tahun 8 bulan, anak manja ayah..king solomons mne, karya khadijah hashim..Yg bestnya masa sekolah rendah jadi librarian.. jadi memang senang laa nak pinjam sampai 3,4 bjik buku sekaligus..pulang lak lewat..hihi..  

Bila sekolah menengah..kumpul buat koleksi komik Slamdunk, Dragon Ball..Dewata Raya (sebelum ceritanya mengarut)..

Rate

1

Yang aku igt dulu aku baca masa kecik2...

1. Buku Kelab Buku Kenari (eh ye ke.. ala..novel nipis2 tuh...byk smp aku jd member lagi)
2. Taming Si Budak Pintar ( Allahyarham Sudirman Haji Arshad - aku suka sangat buku ni)
3. Buku cite pasal kucing... Tuah & Jebat kot nama kucing tu.. ape eh nama penulis x igt (nnt aku igt aku edit )
4. 365 Kisah2 Dongeng (yg 1st kuar...masa tu hardcover lg)

Dalam 4 ni..yg masih dlm simpanan rak aku..no 2 3 je..no 4 tu aku sayang sangat tp aku x igt dah letak mana!

Komik2...
1. Doraemon ... banyak..siap arwah atok tolong belikan ..sayangnye..aku x reti simpan masa tu..patutnye aku simpan kan...
2. Komik LAT ...pon dah ilang..sbb aku pandai bawak gi padang pastu gi tinggal.

Len2..spt majalah..yg aku salu beli dulu2.
1. Kuntum. ehehe
2. Bujal (Bujal Monyet..mak aku kata tym tu dah lama da Bujal ni...tp aku sempat baca kejap je..pastu da xde da bujal ni)
3. D'Light (ni mag English...aku langgan dr Sekolah)
4. Gila Gila (pacik/macik/mak aku salu beli..aku men baca je... nak2 Professor Serba Tahu tu..naseb aku x percaya die..hahaha)

..Sekian~!

[ Last edited by  fa_stellar at 24-4-2008 11:27 PM ]

Rate

1

korang ada tak komik2 ni lagi...
bukan apa saya mmg kumpul komik2 lama2 dulu...
klu ada meh la jual kt saya...

i am merging this topic sat lagi

buku2 enid blyton best...hardy boys..nancy drew...kisah si kembar di sek apa ntah..best...

komik lah..bujal..ujang..

Masa kecik baca tidurlah intan, sebelum sekolah rendah

sekolah rendah, enid bliton, hardy boys, nancy drew

sekolah menengah, christopher pike, r stine

matriks dan uni, baca masa prepare exam jer.........

Rate

1

Follow Us
aaaa...sumer org baca enid blyton...dulu SIL sy tukang belikan utk sy baca,langsung mempengaruhi sy nak jadi PI pulak...

sy tak baca novel masa kecik atau komik lain selain GILA-GILA coz...adik beradik yg lain semuanya lelaki dan GG adalah majalah satira paling best masa tu.

ada jugak baca majalah al-ain masa skola rendah... cikgu skola agama jual...

Rate

1

time kanak2 -tidurlah intan,nancy drew,hardy boys,enid blyton etc
dah besar sikit -  mills n boon,judith mcnaught,john grisham,sydney sheldon,j.k rowling etc
dah keje ni bace PS je coz xde mase nak bace buku sgt.tp suke sgt buku awang goneng

Rate

1

AKu suka baca:
-siri nancy drew
-siri 5 sekawan
-siri 3 penyiasat alfred hitchcock
-siri hardy boys
-siri 5 penyiasat
-siri 7 penyiasat
-siri yg girls kat school seri melur & tengku asyikin

Rate

1

dulu layan gak gila2. makcik aku suka beli. aku minat sgt 3 dara pingitan,zack kapcai, from taiping with love

Rate

1

suka baca kisah pelajar kat Seri Melur & Tengku Asikin..
pastu majalah Gila-gila tetiap bln mst beli..
sklh menengah,start baca novel2 remaja..terbitan creative enterprise paling byk..

Rate

1

Ada pernah dengar tak majalah Bambino dan Bujal? Sanggup kumpul duit untuk beli majalah ni. Bila baca komik ni kena sorok-sorok, maklumlah mak garang. Tapi aku tak pernah miss beli.

Rate

1

banyak yang ciksurie baca....tidurlah intan, nancy drew versi melayu, hardy boy, bintang kecil, ceritalah lagi

ader satu time tue...pakcik ciksurie kerja tukang kebun kat skolah, pastu skolah tue nak buang buku lama2, pakcik tahu ciksurie hantu buku so dier kutipler...ader buku citer dongeng dari china, dongeng dari burma...buku tulisan lama ala2 zaman p.ramlee....
buku pung mcm kitab lama2

ader lagi - hikayat merong mahawangsa, hikayat panji semirang....
buku Nodi di negeri permainan

ciksurie pung baca gaks bujal & bambino....
bykler...

Rate

1

Masa kecik dulu dh tentulah majalah gila2 jadi teman sejati....
Satu lagi komik Dragon Ball ngan Slam Dunk....

Rate

1

pedang setiawan,raja rimba,alamperwira dan  majalah fantasi

Rate

1

masa sekolah rendah
- 7 penyiasat, 365 cerita dongeng (siap sorok2 dlm library takut org len pinjam,maklumla pustakawan mase tu), 5 penyiasat, pastu yg mcm tahun 5 melur di sekolah sri meranti dll..

mase sekolah menengah
mule bace komik conan, budak getah, penyiasat remaja, detektif Q, majalah ujang, gempak, starz, utopia..

Rate

1

Nak tanya ler...rasanya buku ni terbitan DBP...buku lama gila masa sekolah rendah dulu...ada sapa2 tahu buku ni genre misteri, menyiasat & pembunuhan... Tajuknya lelaki berkaki kayu... Payah nak jumpa buku ni lg...sbb aku pernah baca....tp tak habis...sbb pinjam kejap kat kawn..

Bermula seorag remaja lelaki yg masih bersekolah menengah....menyiasat kes pembunuhan yg berlaku disebuah ladg getah kalu tak silap...pembunuhan tu terjadi agak misteri kerana hanya tapak kasut sebelah aje yg tinggal jejak kat tanah lembab baru lepas hujan lebat kat ldg tu...tetapi kesan tpak sebelah lagi seperti berlubang....agak misteri & bingung remaja ini melihat kesan tapak kaki yg aneh itu... so remaja ini bertekad utk menyiasat siapa pembunuh yg sebenar....

Gitulah sinop yg aku igt...

Rate

1

komik doremon,kawan

Rate

1

Masa kecik-kecik dulu baca gak Bambino n Bujal..tapi tumpang baca kat rumah jiran.. Lepas tu Gila Gila tu memang ada je dlm rumah..ayah beli.. Pastu mak lak belikan Enid Blyton Lima Sekawan both version bahasa Melayu dan bahasa Inggeris. Yg Bm tu mmg byk hilang..biasala org pinjam teruss.. Bila dah besar sikit adik beli komik Shin Chan, Dragon Ball, Doraemon, Sailormoon, Yuyu Hakusho dan Pedang Naga (tajuk tak berapa ingat..rasanya ye kot pedang naga)..byk lagi la. Baca Ujang dr start form 4 dan baca Apo start masa uni. Err..jauhnya citer..anyway sampai skang still baca komik maybe sampai tua kot hahaha..

Rate

1

DORAEMON DAN KOMIK GILA GILA ATAU UJANG

Rate

1