CariDotMy

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 27161|Reply: 78

Problem tinggal di apartment atau condo

Ingin nak tahu pengalaman forumer semua yang tinggal di aparment atau condo ....apa problem yang sering kau orang hadapi ye ?.....contoh yang aku pernah dengar adalah kalau kereta 2 maka tak cukup parking lot lalu terpaksa parking tepi jalan , ceiling tiris , laluan air sumbat , dinding retak .... lagi ? Kongsi lah ye pengalaman kau orang kat sini . Thanx.

Rate

1

Balas #1 free2rhyme\ catat

BISING!!! orang tumbuk lesung batu, kanak2 lari, drill dinding, hammer dinding, dll bergegar2 otak..

dan kadang2 tu ada bunyi2 tu tapi tak da orang kat atas. means h***u kot...

Dan bagi yang suka dan enjoy tinggal di apartment atau condo maka bolehlah senaraikan kelebihan2 tinggal di situ .... bukan apa, aku nak invest beli apartment atau condo tapi tak berapa pasti samada investment aku tu ok ke tak nantinya sebab aku sendiri tak pernah duduk kat tempat gitu. Pengalaman kau orang amat berharga bagi aku .

Oooo ko nak duduk atas kayangan yekkk...

org suke baling brg dari atas.
baju jatuh bwh.
cepat rase bergegar bile indon ade earthquake, cuak siott.
kena tunggu lif lama. tetambah ade plak yg tahan lif nk tunggu kwn la ape laa.
parking agak jauh dr umh. kena naik basement bagai.

klu ade lg aku update. tp pasal lif tu mmg aku hangin gile aa

aku xde experience tinggal di kondo ataupun apartment.

tp aku ada experience kerja dgn developer yg wat kondo & high end projects.

pertama sekali, ko kena le faham yg tinggal di kondo ni berkongsi bangunan.

psl parking kereta, selalunye bile dah beli kondo, dpt 1 free car park. kdg2 ko kena beli car park tu. harganye memang mahal. mcm kat tempat aku RM 16k utk 1 lot. Sebab tu ramai yg suka parking tepi jln. memang xde org yg mampu bayar cash utk beli car park sebab bank pun memang xde wat loan utk beli car park, kecuali wat personal loan.

Ceiling tiris tu kira subjektif. Sesetgh tempat memang tiris teruk. depends on the developer punye kontraktor. yg penting kena tgk workmanship dan developer yg bagus.

laluan air sumbat tu memang berlaku. tp selalunye 2-3 thn lepas kita duduk.

dinding retak pun biasa gak sbb bangunan ni tinggi, selalunye blok lain terletak bersebelahan. so masa construction memang bergegar le.

pd aku yg plg penting kalo ko minat nak beli kondo, please think about these:

1. Trusted developer with proven track record.
2. Location.
3. Price (sama ada berbalaoi ke x dgn pakej yg kita beli)
4. Maintenance fee (berapa RM dia caj. Selalunye bukan diaorg maintain pun, masuk dlm poket developer)
5. Tanye2 dulu org yg dah dudk kat situ.

Tu le serba sedikit yg ko perlu amik tau.

Hope u r satisfied.

Follow Us
sepengalaman aku..masalah parking tuh memang biasa...tengok tempat jugak..kalo dok sekali dengan area2 student tuh lagi ler problem...problem defect tuh biasa ada kat siling toilet jer...dier ader watermark...kalo crack tuh, setakat hairline crack tuh normal ler...
lagi satu rpoblem kat tempat jemuran yg betui2 kecik..kalo dok ramai2 tuh, time nak sidai baju..berlayer2 ler..siap boleh jadik bau hapak.. lagi satu, risiko baju nak ilang tuh tinggi pasainyer sesetengah apatment/kondo, tempat jemur tuh letak betui2 sebelah ngn koridor..kalo ader grill, save... itu je le masalah yg penah dialami...sekian..tq...

duk kondo atau apartment bagi aku  mmg ada masalahnya jugak. Mcm skrg, kat blok aku duduk, penduduk kat situ suruh penghuni isi borang masuk ahli blok dgn bayaran 30.00. Mau ke takmau ke, kena masuk gag. Dah la tu, skrg, tempat parking motor ajk2 blok dah pasang pagar dan akan di solek. So, setiap pengguna motor kena byr duit utk dapatkan kunci solek. Kalau tak daftar motor, motor akan di rantai, dan didenda.. Ni yg aku geram :@ .. Katakan ada org larikan solek atau tukar solek, tak ke lagi naya????  Pastu, tempat parking keta di buat parking motor pulak oleh penghuni yg ade otak, tapi mcm lembu..:@  Org atas umah aku pulak asyik gaduh laki bini sampai aku pulak yg tak senang duduk... Keta kena blok dgn keta lain psl x cukup parking dh jd perkara harian.. siap budak bujang buat mini studio jamming lg, lg bising.. aku sabar je sementara tunggu umah siap. Beli umah teres lebih baik....

boring....kalau condo tue aku tak tau la...aku dok apartment tak best la...takde tanah nak bercucuk tanam....

Reply #2 emirsza's post

i agreed with you..

mcm mlm td aku dgr either org tgkt bwh @ atas mcm hentak2 kt dinding pastu menangis..aku ingat org tu gaduh kot   huh..tensen aku nk tdo pun susah

Kalo nak buat investment...
Better beli aje Low Cost Flat- rega RM42K..mmg laku la utk sewa..mthly pun dlm 300 jer..

Apatment/kondo kalo sakit...mak aii..nak jln pi car park harus pengsan tgh jln...

Baru-baru ni aku pergi survey beberapa apartment for sale kat desa anthurium di cameron highland dan silverpark di fraser hill , ingatkan tempat gitu ok laa kot , tak ok jugak conditionnya , kat desa anthurium banyak taik burung layang2 , tiris bilik air pun ade gak , kat silverpark pulak laluan air di balconinya dah sumbat dengan akar pokok , mak oi jadi macam kolam renang laa pulak punya banyak air hujan dah bertakung since owner nya tak jenguk setahun lebih aku ingatkan waktu memula melangkah masuk apartment tu ada swimming pool , teruja laa tup tup air penuh dengan taik burung .... kesian aku kat owner tu   basah habis carpet di apartment dia tu , nak kering bukan senang , nak hilang bau lagi laa susah memandangkan cuaca yang sejuk dan lembap memanjang di situ , dan akar pokok tu dah menjalar jauh ke dalam saluran tu , tak tau la macam mana dia nak tarik keluar akar tu .

balik kampung lg bagus...kat kampung rumah pun murah!

kena time lift rosak... jenuh wooo nak mandaki tangga...

maintenance fee mahal setiap bulan.

pengalamanku.. dok kat apartment selama 18tahun. hehehe. emm masalah ceiling tu takde kot.. ayah siap bli umah sbelah,cantumkan jadik dua lagi.. pecahkan ceiling. hehehe.erkk yang 5 tingkat tu apartment ke flat ek? pape lar.. parking lak.. mmg takde masalah.. melambak je parking.. memang dia wat lebih.. tp banyak gk org luar datang parking pastu gi keje..siottt je.. sengal kan..

jiran2 lak.. ok je kot.. buat hal masing2 la.. cume kalau jiran sbelah gado..dengar gk.ekekeke.. yang tak tahan bile time bola.. dengar la bunyik org sorak2 wooooo bla bla.. ganggu ku nak tido je.ehehhe. thats all la.. takde la truk pn dok apartment or kondo nie.. best jer..lagi2 yang dekat ngan tempat kemudahan.ehe.sekian.

pertama tgk kawasan mana.

pada sy bab parking kat umah sy ni x de masalah.sbb setiap unit mmg dpt 1 covered parking..so kalau ada kete lebih kena parking kat open but tetap dlm kaw pagar.

biasa x de masalah dgn bising ketuk2 dinding segala sbb ada rules yg blh buat tu bila weekdays sje.weekend x leh langsung.jd aman weekend.
sebenarnya tgk gak org jenis mcmana yg dok condo/apt ni..kalau nk beli jgn ler beli yg byk blok.tu yg jd masalah parking n perangai org yg bukan2.

so far tpt aku xde masalah tang bising n parking.

bab bocor n sumbat tu mmg biasa la..mana2 sure akan jadi..

tpt aku ni so far org2 xde masalah..cuma org yg baru pindah sini jer yg selalu buat perangai tp x lama ler sure kena sound punye.

kawasan n org kat tpt aku so far ok but problem cuma pada management sje.biasa la collect duit byk tp buat kje tah apa2..but resident kat sini ok bila meeting sure management kena hentam teruk..

Originally posted by emirsza at 11-4-2008 10:16 AM
maintenance fee mahal setiap bulan.

Ada tak penghuni2 yang refuse membayarnya ? Macam mana ye kalau jadi gitu ? Adakah service akan ok kalau ada kes orang yang tak ndak bayar fee ni?

i berpengalaman & masih sedang menyewa di condo.
i suka duduk condo.
rasa selamat nak balik kampung tinggalkan rumah, sebab mustahil perompak dapat nak panjat tingkap tinggi

aku duk service apartment. ok jer.. senyap jer...

ps: area umah aku takder student. mostly org keje