CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 8017|Reply: 14

Apa Software hebat untuk buat Interior Design

Saya seorang Interior Designer...ku pernah guna banyak 3d software....

2 bulan lepas, kawan recomend saya guna satu software yang hebat....

InteriCAD Software (http://www.ts-exim.com/intericad6000/index.htm)

Software ini punya function bagus...senang diguna, cepat kat rendering, banyak 3D models punya library....terpenting ialah senang diguna... bagi orang malas seperti ku, I susah nak belajar software baru lepas graduate....tapi, software ni, saya dapat belajar dalam situasi yang relax.... inilah apa yang saya ingin share out....

I hope ada sharing yang hebat daripada sesiapa pun....

Terima kasih...

[ Last edited by  trunks at 7-11-2008 10:37 PM ]

Rate

1

tq... ni freeware ke eh?

Nope...bukan freeware... commercial software.

Reply #1 DND's post

wow...perfect...cuma nampak gaklaa softwarenye kawan aku guna alias maya + lupa dah nama software tu ..combination kedua2 software tu memang nampak real artwork kita...kawan aku ada project usahasama dgn tutt buat robot..company tu cadangkan guna software jepun...tapi bukan freeware laa hehe...korang ni cari freeware sajee segala jenis tools function button dlm bahasa jepun..nak taknak kena pandai speaking jepun laa

Sekarang kalau pakai sketchup pun dah cun... guna google Sketchup dan tambahkan plugin vray...rajin-rajinlah belajar camana kau nak pakai vray tu dan cara kau nak set kan dia punya lampu dan pengcahayaan dalam lukisan dalaman kau tu... Cuma kalau na pakai Vray tu biarlah guna komputer yang agak laju sebab kalau pakai komputer lembab memang masaklah kau nak tunggu dia habis render...

Bawah ni sebahagian contoh hasil render yg menggunakan Vray Sketchup...

Selain dari tu Lightwave pun okey gak tapi aku tak pernah pakai, tapi aku pernah tgk dia punya hasil.. boleh tahan..
Kalau guna 3dsmax lagi baik hasilnya berbanding Sketchup... Semenjak lahirnya plugin vray nie, hasil render semakin berkualiti...

[ Last edited by  highcastle at 6-11-2008 11:07 PM ]

Rate

1

Reply #5 highcastle's post

uik cantik nya.. ku try guna sketch up ni.. pening ler.. nak rotate object pon makan masa

tak pandai2 lagi

Follow Us
Originally posted by bawanghitam at 7-11-2008 08:51 AM
uik cantik nya.. ku try guna sketch up ni.. pening ler.. nak rotate object pon makan masa

tak pandai2 lagi

He He He... Bawang, kalau kau nak belajar vray sketchup tu mulakan dengan Drawing 3D yang "ringkas"... Kalau kau rajin jelajah kat youtube, memang banyak tutorial/panduan sketchup kat sana...

Sila klik DI SINI .Kat sini ada diberikan cara-cara utk kendalikan pengcahayaan dan material untuk vray SketchUp... Selamat Mencuba..

[ Last edited by  highcastle at 7-11-2008 10:04 AM ]

Reply #7 highcastle's post

mekaseehh... akan ku cuba lagi nanti walaupon da bnyak kaliii putus asa

Salam Bro... Kenapa x cuba Lumion... rasanya lagi senang rendering dan cepat...tutorial pun ada untuk beginner : http://adfoc.us/54361176238846

sekadar share...

highcastle replied at 6-11-2008 10:59 PM
Sekarang kalau pakai sketchup pun dah cun... guna google Sketchup dan tambahkan plugin vray...rajin- ...

Boleh pakai external graphic card tak sekiranya laptop tiada graphic card di dalamnya? Sebab saya nak edit video, gaming dan banyak lagi..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

hayrin86 replied at 12-11-2020 08:43 AM
Boleh pakai external graphic card tak sekiranya laptop tiada graphic card di dalamnya? Sebab saya  ...

Saya x pernah cuba.. Tapi di sini saya bagi link camana nak setup.......... KLIK DI SINI

highcastle replied at 6-11-2008 10:59 PM
Sekarang kalau pakai sketchup pun dah cun... guna google Sketchup dan tambahkan plugin vray...rajin- ...

Kiranya benda ini hanya untuk laptop yang tak ada grafik dalamannya.. Sambung melalui USB kan?

Edited by highcastle at 12-11-2020 05:52 PM
hayrin86 replied at 12-11-2020 04:27 PM
Kiranya benda ini hanya untuk laptop yang tak ada grafik dalamannya.. Sambung melalui USB kan? ...

Begitulah yg saya faham.. Tapi ada yg kata tak sehebat seperti kita guna PC........ Walau bagaimanapun saya ucapkan terimakasih atas reply dari bro.. Waktu saya post komen di atas tu anak saya baru lahir.. Skg dah darjah 6.........

highcastle replied at 12-11-2020 05:51 PM
Begitulah yg saya faham.. Tapi ada yg kata tak sehebat seperti kita guna PC........ Walau bagaiman ...

Sama-sama.. Harapnya bila ada external graphics card sambung ke laptop (terutama jenis yang tak ada kad grafik di dalamnya) nanti boleh sunting video guna Adobe Premiere Pro, gaming, guna Adobe After Effects dan banyak lagi..

highcastle replied at 12-11-2020 05:51 PM
Begitulah yg saya faham.. Tapi ada yg kata tak sehebat seperti kita guna PC........ Walau bagaiman ...

https://amanz.my/2018168526/