CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 119501|Reply: 120

[Aduan] company penipu

aku nak kongsi pengalaman ler sikit, agaknye benda ni dah lama jadi atau pernah ada thread ker aku tak tau ler. aku ngah job hunting ler skang ni... ye ler kontrak dah nak abis, nak jadik cerita i come across to this one vacancy ad kat one of our nation most fovourite tabloid.... die tuilis kat situ jawatan pengurusan ada kekosongan bla..bla...aku call ler, pompuan jawap. soh aku dtg interview sok ari, orait aku dtg ler. pepagi lg dah sampai, hq dier kat subang jaya nama company die pro-direct,aku sesampai jer terkejut aku... ngan muzik dipasang ngan kuat. ada dalm 15 org kot dalam tu ngah bising2. aku dok dediam je ler, nak tgk kan whats goin on. diowang leh tak perasan aku

lps tu dtg sorang mamat ni, ketua diowang ler kot. dok bising2 pasal sales. lelama2 aku dpt tangkap, door to door salesman diowang ni. tp aku tak syak apa apa lagi. dah diowang selesai motivasi cara2 meningkatkan jualan, memasing blah. aku pun turut blah sekali. aku sempat beborak ngan amoi ni. cerita2 rupa2nya dia tertipu.

company ni letak ad dlm paper kate ade jawatan kosong dalam management sebenarnya hampeh, jawatan2 tersebut rekaan semata2 dgn tujuan untuk memancing budak2 baru untuk join diowang. kiranya macam skim piramid ler. untungkan upline. dia kate time interview manager tu kabarkan kat dia jawatan pengurusan telah abis diisi tinggal jawatan customer service sahaja. dia time tu plak freshie lagi so tak tau ler plak benda2 ni. dia cakap die consider je ler. die dipanggil utk 2nd interview, amoi ni bersama2 team yg baru dibawa ke satu tempat bernama kuchai lama untuk melihat acara interview tesebut. cuba jual sebanyak mungkin kek ngan biskut disney. mula2 diowang akan lihat team leader diowang buat keje lps tu giliran diowang buat plak atas nama training nak dapat keje tu lar kekononnya, pada hal diowang buat sales tp yg dpt untungnya si team leader ni tadiler. training tu dr kul 9pagi sampai 5 ptg, tak giler.  dalam kul 7 br balik hq.. itu pun lom leh balik lagi... kena dengar syarahan motivasi dan marahan dr upline sebab2 jualan sikit (padahal die duduk goyang kaki). amoi ni cakap kemudian die diberi sedikit quiz and test aper yg telah diajar.  lps tu dlm kul 9.30 malam die dilantik jadik salesman. and dipaksa sign agreement time tu gak, die dgn rendah diri mengaku dah sign agreement tu tanpa menyedari bahawa ianya tiada gaji tetap, payment on commission basis setelah ditolak hitung ngan share upline segala benda... saturday it a must working day and no epf. minyak , makan tanggung sendiri. terperanjat aku dengar, hampeh tol manusia ni. tipu org yg tak tau.

skang ni keje die jual biskut ler, package spa ler ntah ape kebenda lagi... kesian sering dihalau dr opis2.kalau tak buat sales kena marah gila2 dr upline. gaji sampai la ni tak dpt. aku tanya lg knp tak berenti. dia senyum jer kat aku. lps tu van pengangkutan diowang sampai. ntah kemana agak nye dia gi menjual.

aku nak tgk sendiri ler, betul ker idak cerita tersebut. aku naik bailik, jumpa ngan kakak kat depan tu cakap dtg interview. dia kata tggu jap. dlm 30 minit, kuar ler mamat sorang ni panggil aku utk interview . dia cakap kat aku jawatan pentadbiran yg dok kat opis dah abis diisi, yg tggl jawatan customer service... aku angguk jer ler, aku try tanya payment, epf, working hour, die ngelat, die cakap suma tu akan diterangkan dalam interview ke 2. dan td dia call soh aku dtg ari isnin untuk second interview, dgn bangganya aku cakap kat kakak tu aku lebih rela keje kat kilang dari jadi salesman yg gaji pun takde. apekebenda keje tu. terkedu dia, lps tu cakap kat aku keje nye buka direct selling tp advertising. ye ler tu.... pirahhh

aku try selidik co. kat internat mmg direct selling skim piramid rupe2nye. Keje nye rekrut seramai munglin askar kerahan tenaga untuk menjual barangan tersebut, agar yg kat atas ni jadi kaya-raya.  Mmg tak salah diowang nak buat cam ni. yg aku geram knp tipu dalam iklan keje kosong tu. kesian yg tak tau ape2. alhamdullillah , Tuhan tolong aku, tunjukkan awal2. kalau tak . tipah tertipu ler jawapnye.

pada korang kat luar sana careful, bila pegi interview, kalau ikaln dia mencurigakan lps tu byk cawangan seperti kuala lumpur, butterworh, klang, ada chance company penipu ler tu. so becarefu.

apa nama company tu?

dah ko ada pengalaman hampir ditipu ni
kan ke bagus ko  terangkan
. apa nama akhbar yg siarkan iklan ni
. apa nama sykt ni
. mana lokasi
. sapa bos dia

ke ko nak simpan jugak
biarkan rakyat malaya lain kena tipu jugak ?
bertanggungjawab la sikit bro !

haku paling menyampah golongan mcm ni lah (tuan tanah)
takut sgt nak beritahu
bukan tulis dlm akhbar
dlm forum
pun takut
bukan org tahu siapa ko pun

dah banyak kes mcm ni
kekononnya tak nak bagi aib sykt tu la
padahal yg menganiaya org lain tu ... bagus la tu
sokong kebendenya .... nyampah haku fikiran rakyat mcm ni

selindung tak kena  tempat

ye la bagitahu lah supaya memeber lain tak terkena dan berhati2.benda ni sepatutnya kena buat report tak bole biarkan.tulah benda2 ni tak henti2 nak tipu org dgn cara ni sebab takde org report diaorg bebas buat pa ja....

Follow Us
alah biscot
dlm forum yg kita tak sama sama kenal pun
ada yg masih melindungi sykt ni ...
emm .. sama je perangai dgn sykt ni
sama sama tak bertanggungjawab
nasib la org malaya kena tipu tak habis habis

haku pon boleh tulis cerita dongeng mcm ni ...
dah baling batu sembunyik tangan
kerat tangan tu kang .. susah pulak nak kopek bawang

nasib lah voicce nie rajin bertanya.

mmg tension bila kita xd kerja then tetiba jadi mcm tue kan. ok, nie tips kalau nak cr kerja dr newspaper.

tgk nama company.buat research sikit2. surf dkt internet, wujud ke company tue. kalo tau area mn company tue, g lah check2 company tue mcm mn.

sebab mmg senang sgt org nak tipu kita sekarang nie. tgk jea lah apa jadi dkt wanita2 yg kena tipu kerja dkt ovc tue. sume terlalu money oriented.

Voicce, u dah dpt kerja x? u pernah try jobstreet x? Jobstreet mmg bagus. misz selalu guna n company akan call kita xsampai a week kalo dorg interested.

kalo dlm paper, misz akan tgk nama company.kalo familiar n well known misz rs ok lah tue.

Bukan ke dlm citer tue ader nama company...?

Pro-Direct

letak la maklumat penuh pro-direct neh
alamat penuh, no telefon  
bos dll ...

kalo korang tau nama company tu pun nak buat apa.sbnrnya kes kena tipu psl keje ni dah bnyk berlaku.the mesej is kena hati2 la.teliti betul2 company tu n skop keje dulu b4 sign apa2 kontrak.

aku pun ada pengalam rs mcm tertipu walaupun x la seteruk mana.
cthnya aku penah attend intvw jwtn pegawai sistem maklumat kat 1 private company.sekali aku dtg intvw rupa2nya keje dia kena cr orang utk melabur dlm projek kat dlm bisnes dorang.projek apa aku x tau.pegi mampus la dorang.

2nd job plk nama jawatan kerani data.dtg2 intvw rupa2nya keje aku kena cr pelabur utk melabur dlm saham yg company ni urus.aku x tau ler saham apa jadahnya.

cinabeng.walaupun aku x kena bayar apa2 tp terasa ruginya jgk penat aku,masa aku  n minyak motor aku ke sana.hampeh.aku dah lah tgh desperate time tu sbb x de keje n btl2 memerlukan keje.sekali dpt keje bodoh2 mcm ni plk.tolonglah..

[ Last edited by  otai_g at 19-4-2008 09:54 PM ]

Reply #13 otai_g's post

utk. bebudak lain yg baca cari.com.my neh berhati hati
sekurang kurangnya bantu org lain tak terkena mcm ko lah ..
lu jgn pentingkan diri sendiri bro !

memang kita dah terkena
tapi baik ingatkan org lain juga
harap polis ? mmmm .. malam lahhh
takat lapor .. lepas  tu masuk tong sampah

banyak company penipu. dulu masa saya baru2 nak cari kerja, hampir tertipu gak dengan company yang bat forex trading. sehari je datang training, pas tu hati dah rasa lain macam. esoknya tak datang langsung. kesian fresh graduate yang ditipu company macam ni.

company yang jual biskut & kek disney ni memang banyak kali datang area setapak. pernah borak dengan sorang budak yang jual tu. dia dulu belajar kat UIA, bidang kimia kot. tu hari first dia datang kerja. saya nasihatkan dia, balik sajalah. sebab kebetulan dia duduk kat gombak. jangan buang masa ikut dia orang. penipu je lebey

Pro Direct Sdn. Bhd
http://www.dnmc.com.my

Address: No.55-2, Jalan SS15/4,
Subang Jaya - 47500
Selangor
Email:  

Company description:

Pro Direct Sdn Bhd is proud to be the Malaysian affiliate of Innovage International Inc., the fastest growing network of wholesale distributors worldwide.

While Innovage has grown in strength with over ten thousand offices in more than 100 countries since 1981, it is not until the early 1990s that saw our expansion taking growth in Asia, namely in Singapore, Malaysia, Thailand, Brunei and the Philippines.

From our single office right here in Kuala Lumpur back in 1993, we have grown into having 20 offices throughout Malaysia all strategically placed in major cities located from as far north as Butterworth right down to Johor Bahru in Peninsular Malaysia, and all the way to Kota Kinabalu in Sabah, East Malaysia.

Operating our Advertising Division under the global trademark - Granton Marketing, Pro Direct Sdn Bhd has constantly accomplished successful marketing campaigns for our principal business partners under brands such as Domino's Pizza, Johnny抯 Restaurant, Kenny Rogers Roasters, The Fish Shop, Swensen抯, Burger King, Shakey抯 Pizza, California Fitness, Fitness First, Thomas&Guy, Snips, Proton, Shell Auto SV just to name a few.

Our key approach to become known in the local market scene, is our unrivaled face to face approach. We are successful in heightening the awareness of all the brands we work with. Our proven approach and techniques ensure that customer loyalty to the brand is assured and intensified.

We have dedicated marketing professionals and regional account managers to provide complete support services for every branding campaign that we lead. We assist our business partners via our Customer Services Department and our Toll-Free phone services where available.

By using our signature 揻ace to face human commercials

Aku baru je dapat address company menipu ni..

Last 5 thn lepas masa aku mula2 cari keje lepas grad, banyak kali gak kena.

Kalau korang tgk iklan Event Management Company atau apa2 je la..nakkan Pelatih Pengurusan, Business Development Executive, jangan la apply. Pastu kalau tgk iklan jawatan kosong tu ada telefon number bagi setiap negeri, kompen direct selling.

Just nak bgtau, kat Wisma Central (sebelah KLCC) ada gak direct selling company (tingkat 7) yang iklan dia tiap2 hari sabtu ada kat The Star. Satu la kat Megan Avenue, Jln Yap Kwan Seng pastu satu lagik kat Plaza Sentral, KL Sentral.

Hati2 la yer?

[ Last edited by  narcolepsy at 20-4-2008 01:32 PM ]

now mmg byk benda mcm ni
smu penipu suruh lu jual barang
then teruk2 kau keje bg upline kaya
so mmg kena hati2 la

regards

sorry ek..... ingatkan nak sambung , line tak de plak.. ni br dpt accesss...

berlambak gak ah company ni... setelah diselidiki, kebanyakkannya ditubuhkan oleh upline yg dah kaya raya dan mampu untuk rekrut foot soldier diowang sendiri...

yg kat subang tu, betul ler yg posh tulis tuuuu....
kat area klang... syarikat dnmc international, lebuh gopeng....upline teratas mamat perasan bernama syed.....
company yg lain macam, cobra group kat wisma goldhill, kat bukit bintang channel direct asia,
banyak lagi ler - jack tan, dreamworks,

pendek cite sebelum nk cari keje tu,elok tahu latar blakang kampeni.penting tu