CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ahmad_dhani91

dafi nak tembus indonesia . hohohohoho......

Originally posted by dupleh at 22-4-2008 05:07 PM
hmmm.... aku tak paham apa yang nak di'offer' oleh si dafi/davi/gaddafi/'baik punya' di indonesia... ????

a)  suara? ----> tak yah mimpi la.... org indon lagi berbakat, suara durang lagi best  ...

tak payah motif kalau bapak die kate "aku nak ank aku di ofer gi indon cam maner care skali pon"
nak buat cam ner.......

kesimpulannye ader duit sumer blh jadi maaa.........

aper ni ......page mendap

Originally posted by are_in at 22-4-2008 05:11 PM

tak payah motif kalau bapak die kate "aku nak ank aku di ofer gi indon cam maner care skali pon"
nak buat cam ner.......

kesimpulannye ader duit sumer blh jadi maaa.........

fikir baik2....artis indon suara best2 pun cari duit kat sini...ko nie suara x best harap muka,x pyhla.nnti akak plak malu nk g indon

kita layan jer dulu ~ Tunggu & Lihat camno? Motif? KRU pon dak lepas laku kat Indon..ni kes promo hanak2 ikan jambu ler tu kann..going internasional katanyer..hopefully boley sukses..

Penyanyi Malaysia Anggap Pasar Indonesia Lebih Potensiol

Jakarta (ANTARA News) - Penyanyi beraliran pop asal Kuala Lumpur, Jaclyn Victor, mengatakan pasar musik di Indonesia lebih potensiol, dan pemasaran lagu-lagu di negerinya lebih sulit karena penggemar musiknya masih terbatas.

" Pasar di Indonesia beda sekali dengan di Malaysia, di sini lebih besar, penggemar musiknya juga lebih banyak," ujar pengagum penyanyi Krisdayanti dan Rossa, saat ditemui di Jakarta, Senin.

Menurut Jac, sebagian pecinta musik Malaysia masih mempunyai kecenderungan mendengarkan musik-musik Melayu dan pop, sehingga yang berkembang di negeri itu hanya lagu-lagu pop Melayu.

"Kalau di Malaysia, sebagian orang di sana memang sangat menyukai musik pop, sehingga sulit untuk penyanyi dengan aliran musik lainnya untuk masuk," ujar penyanyi kelahiran Kuala Lumpur, 4 Desember 1978.

Karena alasan itu, gadis hitam manis ini memantapkan diri di jalur musik pop, kendati sebenarnya Jac juga gemar menyanyikan lagu-lagu pop, hip hop, dan blues.

"Bagaimana lagi, itulah diinginkan publik Malaysia," ujarnya.

Pemenang Malaysian Idol itu mengungkapkan album keduanya "Inilah Jac" yang dirilis pada 2006 mulai dipasarkan di Indonesia.

Sebagai strategi pemasaran, Jac menggaet penyanyi Rio Febrian untuk duet dalam salah satu lagunya berjudul "Ceritera Cinta".

Meski di Indonesia penjualan albumnya belum menunjukkan angka yang berarti, keinginannya untuk tampil di publik Indonesia terwujud.

"Aku pernah tampil bersama Delon, pemenang Idol Indonesia pada 2005 lalu," kata Jac.

Berikutnya, Jac juga tampil di salah satu televisi swasta di Indonesia baru-baru ini untuk menunjukkan kemampuan bernyanyinya.

"Saya ingin mengembangkan karir menyanyi di negara-negara lain, dimulai yang terdekat dulu dari Malaysia misalnya Singapura, Indonesia, Brunei Darussalam, dan Philipina," kata Jac. (*)

Di dunia ini tak ada yang tak mungkin bukan? Apa salahnya di coba. Tapi kalau gagal bukan karena kami anti Malaysia atau apa, mungkin suara/lagunya yang tak memenuhi selera pencinta musik Indonesia

Kekuatan Industri musik Indonesia sepertinya ada di grup band, macam badminton juga, dulu Indonesia kuat sekali di double/beregu, dan kalau gue lihat sih untuk single (laki) Indonesia masih kurang kuat jadi masih ada peluang untuk Dafi asal tidak salah memilih lagu/komposer.

Follow Us
Originally posted by malon at 22-4-2008 05:32 PM
Di dunia ini tak ada yang tak mungkin bukan? Apa salahnya di coba. Tapi kalau gagal bukan karena kami anti Malaysia atau apa, mungkin suara/lagunya yang tak memenuhi selera pencinta musik Indones ...

terima kasih dong atas komentarnya... tapi sebenarnya aku rasa macam a little bit unfair lah kan. ramai lagi penyanyi2 kita yang berbakat besar, tp belum berkesempatan nak mengembangkan sayap ke luar negeri (mgkn mereka ni asal kampung, kabel pun tak besar...)... tp dafi pulak yang diberi kesempatan... padahal, dengan suaranya yang macam tu, rasanya macam menjatuhkan lagi reputasi musik malaysia di mata indonesia, tak gitu.... (tak baik punya....)

ya allah dafi...
buat2 le mengucap... x sedap mana pun suara ko tu...

sora tak sedap.. kalo lagu sedap boleh jugak popular..
irwanshah tu sora tak sedap pun..
tambah lg yg nyanyi lg makhluk tuhan paling sexy tu..
sora mcm itik aje.. tp popular gak..

Suara ahmad dhani yahudi tu lagi macam vaviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

i'm sure with his connections and hardwork Dafi will make it. wish him luck and stay cool and tak payah ada gossip-gossip murahan.

eeeiiihehehe dafi naynyi lagu eskreem dgn gita
aku rasa peminat2 dafi kat sana mesti terdiri dr kalangan gadis2 bawah umur, yg baru akil baligh, yg baru nak tumbuh bulu
kalau di klgn dewasa, mgkn ada nyonya2 sosiolita yg terpikat utk amik dafi jd gigolo kat jakarta

suare mcm lembu
berenti jela menyanyi

bapakk org menteri. senang la nk tembus mana2 talian

Originally posted by upin_ipin at 23-4-2008 12:29 PM
bapakk org menteri. senang la nk tembus mana2 talian

yee btoll
lps ni dafi boleh kembangkan bakat dia kat papua new guniea, uganda, zimbabwe, sudan

anak org kaya, petik jari, sume bleh dapat. cakap je ngan daddy nak apa, sume bleh dapat.
lepas ni kalau dafi nak jadi model suor dalam boxer utk psrn asia pun bleh dapat tanpa gi odisyeen

Muka dah sepongkes dah aku tgk..
cengkungkan sket muka dan bdn tu..

amek nafas sket bio tak semput nyanyi...
barulah boleh masuk pasaran sana.. takler memalukan Malaysia...

Jgn ler dok tiru artis indon yg harap muka jek hensem (hensem ker? ) masuk sini,
tapi suara ntah hape-hape..

Sapa ler peminat artis Indon   tak paham aku...

dia pon dah lebarkan sayap kat kawasan org asli ....

ni baru plan awal ... sat lagi pi singapore. japan, China ....
Baek punya ....
seba baik lor ko ada rupa ....
kalo tak tak ke mana da ....

hrp2bejaye la...chaiyok2..!!!!

tak pe la kalau dia nak cuba luar negara lak...

sebab kat sini pon bukan bole wat duit banyak pon sebab sume tau kelemahan dia ni...

kot2 kat obersea or luar sukakan suara dia lak...