CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ilhamumaira

[MERGED] BUASIR

Reply 27# moshimoshi

moshi2...
namanye xyloproct
berkesan for me...ritu ene truk geks
tp die ngecut cpt

saya dah selamat dioperate pada 27/4/10..dpt bb boy..  
pas operate je...buasir dah mengecut..ska ...
BeeHaa Post at 8-5-2010 13:42

a'ah betik tu sejuk..mmg tak elok
altenatif lain letak minyak gamat kat montot kmu tu agar ia cpt kecut dan tak rasa sakit

lagik satu makan nasi lembik..agar proses pembuangan air besar tidak mengganggu kesakitan ;montot' mu ittew

Buasir time preggy

Calling for mum those yg dpt BUASIR time preggy...

Tlg share infos ubat apa yg korang amik...
aku dah amik ubat lembut najis..tapi still sakit bila nak berak koz melalui daging buasir yg bengkak..
aku dok cari ubat yg bole KECUTkan daging buasir......

meh sini kongsi info....
TQ

Reply 1# koko2

masa me kena baru2 ni, my dad suh sapu serbuk kulit kayu manis/cinnamon kat bengkak daging tu...memula sapu memang rasa nak terloncat, menangis2 me menahan, pedihnya ya amat..malam tuh sekali lagi sapu sbelum tidur,esok bangun tidur, nampak makin kecik bengkak tuh, so, sapu last ..kali ketiga n then petang tuh terus surut , takder lgi, cuba la...

Daflon, tp tak sure safe utk pregnant ladies & the baby tak. Cube tanye dgn doc..(daflon ni actually mengecutkan saluran darah kite)....

another option, sumbat ubat roket, pastu baring...dok diam2...better insert b4 sleep at night....

Reply 2# anisk

kulit kayu manis tu asah kat pasu ya...letak air sikit kan..then sapu..camtu..?
kalo betul cara yg koko imajen ni...mlm ni bole cuba...TQ...

Follow Us
Reply  anisk

kulit kayu manis tu asah kat pasu ya...letak air sikit kan..then sapu..camtu..?
ka ...
koko2 Post at 8-6-2010 12:19

ayah ajar camtu..tapi cam payah no nak buat, me amik kulit kayu manis, blend kan jadi serbuk, then sapu serbuk tuu..itu pasai pedih dia teramattt la snagat, ayah kata, air2 dr asahan tuh laaa di sapu..tapi rasanya sebab me sapu serbuk tu kot terus kecut mecut bengkak tuu..cuba laaa kalau berkesan utk u , k

try minyak but but.. product HPA

try le ubat bullet tu, ambil kat klinik..insyallah..berkesan..

Letak garam..nnti buasir tuh jd lebih besar saiz XXL, leh masuk Guinness Book of Records...gituhh..**sambil juih-juih bibir ala kak kiah..

koko preggy ke...bape minggu dah...dulu kakak ipar penah kena...mak metua soh rendam dlm air rebusan asam gelugor/keping...alhamdulilah...kecut trus..pas beranak pon kakak ipar kata buasir tuh tak berulang pong....skang dia amal mkn enzim betik...bentuk pil...yerlah takott gak dia prob tu ulang...sakit yg amat dia kata...

btw mak mertua kata air rebusan nih leh rendam tuk yg lepas bersalin...nk kecut kan luka jahitan...but pas rendam kena make sure kat tutttt...kering...

Reply 9# hakass009

aku now ni dah 6 bulan yang...
tiap kali nak berak ada rasa ketakutan plak.... 1 jam ++ dlm toilet...

bole try la ni...
rebus asam keping...letak dlm basin..then remdam suam2...
pastu lap bontot & cheee pap kekering ya..? camtu..?

Post Last Edit by hakass009 at 10-6-2010 09:32

Reply 10# koko2

ooooooooo.....dh 6 bulan dah....sian koko...dah le bawak perot..susah plak nk yak...koko kurang mkn serat ke...kenkadang susu formula tuk preggy mom pong leh jadik kan sembelit...vitamin tuk tambah drh pong leh sbb kan najis jadik keras...ala yg kaler itam tuh...tuk naik kan hemoglobin...cer cek ngan dokter koko

cer byk mkn buah oren sunquick...tak pong minum oren peel fresh...but peel fresh ni manis lah plak....kang gula naik plak...

hakass tak penah try pong rendaman air asam keping tuh... kakak ipar yg try but mmg menjadik ngan dia...bile  pas beranak pong dia rendam lagi sbb mak mertua kata leh baikkan jahitan kat tuttt cepat...well x salah kalau koko cube...make sure rajin2 ekk.....kalau sekali je buat mana nk nampak hasil kan...good luck

P/S;- mase ngah sakit buasir tuh kakak ipar hakass wat 3-4 kali sehari....bile dh ok skett dia wat 2 kali mase mandi pagi ngan mandi petang...bile dh baik dr buasir haram....langsung tak buat...kui kui kui

Reply 11# hakass009

aku ni makan sayur + buah mmg byk...
kalo makan nasik lebih byk sayur dari nasik...still gak sembelit..
dah takut nak makan nasik...

aku makan bihun jer..asikkkkkk bihun sup..
tak pun bihun tomyam sayo buatan seniri...
segalanya sayo laaaaa....

ubat itam karat tu & segala ubat spital aku dah on/off makan...
since 5 bulan aku dah tak amik sgt koz takut anak besar...
aku rasa aku amik susu an-mum coklat kot yg sembelit ni..
sekali bancuh segelas 3 scoop penuh....
susu biasa yg putih kureng lalu laaa....

uwaaaaaa....nak duduk pun sakit...nak jln pun tak selesa...tido mlm berdenyut...
kencing takut..berak takut...daging tu kuar jer..
sian makkkkkk.....

dlm dok sakit bontot ni gigih lagi aku pi survey playpan anak...
baju budak koser aku servey...pakai mana ada...

Reply 12# koko2

kan hakass dh agak.....misti ader minum susu tuk preggy

susu preggy mmg leh wat sembelit tuk sapa yg tak rasi....tuka minum susu segar cokelat plak...pehtu bykkan minum jus oren, air barli...air kundur...kureng gule hoke, sume jus wat sendrik sbb nk adjust gula....insyaallah...misti ko yak ngan lebeh aman pehni..pas kuar jamban mesti ko tersenyum jek...go go koko...go go koko

Calling for mum those yg dpt BUASIR time preggy...

Tlg share infos ubat apa yg korang amik. ...
koko2 Post at 8-6-2010 11:15

buasir ni seram gak...huhu

ku ada terbaca kalu nak redakan bengkak tu leh berendam lam air suam..ada gak yg ckp siram air garam...ada gak yg cakap bertangas ngan air cuka..ada yg kata sapu gamat healin..

masa preggy aritu, alhamdulillah ku tak kene buasir..sb pagi2, ku harus minum teh ais...tanpa teh ais rasa tak lengkap hari tu ...pastu terus melabur ...huhuhu

p/s: koko2, topik ni dah ada kat Pratanggapan, Kehamilan & Post-Natal..ku mergekan je ek?

ku pun na citer pengalaman buasir nih.. may 2010, preggy 7 bulan buasir besar kuar, tanak masuk balik.. 2 minggu duk terseksa menda alah tu tersepit kt luar.. last2 ku jumpa doktor.. malu-malu tolak tepi dah masa tu

Doktor tengok.. tanpa belas kasihan dia sumbat balik ke dalam! Menggelepar aku cam ikan kena sembelih! Adoiii... tp bagus lah dia buat camtu.. kalu tidak sampai bila pun takkan baik sakit ku tu.. pastu doktor bagi ubat kecut Xyloproct

Lepas beranak nnti, aku rasa nak bedah buang trus buasir ku itu.. since 1998 aku dpt (start dari sembelit lah) dan ku biar-biarkan.. hasilnya besar dan tulah punca takleh masuk balik aritu kecuali dgn paksaan dan kesakitan

i pun preggy ni ada buasir gak... kadang2 tu tak berak kat montot tuh macam berdenyut2 jer sakit....

hi aku sekarang da masuk 35 weeks aku  kene buasir sekarang... tak pernah2 pun aku kene b4... daging tkeluar dari montot aku benkak... sakit jangan cakap lah mmg berdenyut2 tahap gaban... nk2 bila aku duduk n bangun... aku da gi jumpa gynae dia kasi daflon n ubat cucuk montot... tapi x tahulah bila nk surut bengkak ni...

i pun pernah ke buasir masa preggy anak ke 2...masa tu preggy 3 bulan...setiap kali nak yak2 tu...sejam dalam toilet siap nangis2 lagi...buasir tu terkeluar masa tu i kat toilet opis ...terkejut i benda tu pun bengkak sekali takut nak tengok...balik keje pkai kaik batik terus ke klinik sebb nak duduk pun sakit...jumpa doktor perempuan doktor  kata buasir dah keluar dia suruh naikkan balik dan bagi ubat sapu dan makan...tapi i guna minyak mustajab NR...dokto kata biasa kalau preggy kena buasir nie...selalunya buasir akan mengecut bila kita lepas bersalin dan boleh kena balik bila kita sush nak yak2....alternatif masa preggy tu i cuba makan gamatemas....alhamudullilah senang yak2....tapi kena pantang makan pedas laaa...dan kurangkan minyak..makan probiotik sekali...