CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Urban_Iz

Kucing Dan Kutu...!!!

uols shampoo machiko neh yang mana satu? kiri or kanan?

luvly_snow8608 posted on 10-9-2012 11:50 AM
uols shampoo machiko neh yang mana satu? kiri or kanan?

Dua2 shampoo Machiko cuma satu shampoo medicated dan yang satu lagi untuk fleas...

boocik04 posted on 10-9-2012 03:30 PM
Dua2 shampoo Machiko cuma satu shampoo medicated dan yang satu lagi untuk fleas...

oke.. so utk anak bulus iols yang ada kutu putih mcm telur tuh buleh guna yang neh eh kaka?

luvly_snow8608 posted on 10-9-2012 03:36 PM
oke.. so utk anak bulus iols yang ada kutu putih mcm telur tuh buleh guna yang neh eh kaka?

boleh... beli yang untuk fleas tu.

kucing moi pakai machiko yg botol itam tuh...wangiiiii

nobody posted on 5-1-2009 09:38 AM
anak2 bulu nob pon tersangtlah banyak kutu....dah buh spray frontline tuh..pastu mandi bagai..tetap  ...

xyah bagi mandi,g jerk kedai pet @ klinik haiwan mintak ubat kutu yg jenis cecair.dan cecair tu dititiskan di belakang tengkuk,dlm beberapa hari kutu dan segala bagai parasit akan hilang sebab kulit kucing tu dah diracuni .

Follow Us
ha'ah.. bg jek ubat kutu titis kat tengkuk... senang skit kerja..
lps tu jgn lupa aaa.. titiik kan ubat kutu telinga sekali..

zehra2 posted on 28-7-2012 11:31 PM
aku prefer spot on.. sbbnya aku tuan kucing yg malas.. & takut nak mandikan kucing..
aku berhara ...

Mak aiii...banyaknya kucinggg...saya yang ada 10 ni puuunnn sakit2 pinggang dah kalau mandikan...ni kalau 30 lebih!

U bagi makan apa? Mandulkan ke atau beranak pinak? mesti u banyak duit kan? Ya Allah banyak nya soalan...

Saya sangat kagum dgn org2 yang bela banayk2 kucing ni... Last edited by coco_chanel on 7-10-2012 01:54 AM

harimau76 posted on 31-8-2012 10:50 AM
aku pernah sekali satu rumah kena serang ngan kutu kucing.. sampai ke atas katil fleas tu melompat.. ...

Dasyatnye serangan kutu...Mintak dijauhkan...

Memang rumah org2 yang ada kucing ni kena selalu jaga kebersihan...kena jadi rajin

Rumah saya kena vacuum & mop seboleh-bolehnya 3 kali sehari..lain lagi vacuum dorang punya bed semua...kengkadang terlupa jugak...potty dorang saya cuci hari2...saya kena sentiasa buat sebab tetamu selalu bertandang...

Saya cukup tensen bila tetamu dtg tak bagi tahu..tup2 dah sampai rumah dah bukan apa..kalau org yang tak bela kucing tak pe..sepah2 pun tak de bau & tak de bulu2 kucing yang lekat kat cusion bagai....ni dah la mai tak habaq, rumah tunggang langgang...nak vacuum lagi, nak bersih potty lagi...lagi2 kalo yg dtg takut kucing...nak tangkap masuk kandang bagai..nanti nak solat merungut pulak banyak bulu kucing lekat ...aduuhhh... tak nak la kalau dtg tetamu cium bau2 yang tak menyenangkan nanti balik mengata pulak...sapa suruh tak bagitahu???!! Stress kalau ada yang tak faham!

Serangan kutu ni memang saya takut...bukan apa, payah nanti nak bersihkan satu rumah...sebab tu sebelum teruk, saya prevent awal2...kucing2 outdoor saya pastikan titik spot on combo tu tiap bulan...yg dalam rumah alternate month (depends jugak..kalau nampak semacam je..titik terus)... masa nak boardingkan pun saya pastikan dorang dah dilindungi oleh frontline...balik boarding mandikan terus! Sakit pinggang beb!

Saya mandikan yang inddor & outdoor sebulan sekali je....dulu saya rajin...yang outdoor 3 kali sebulan....yang indoor 2 kali sebulan..masa tu boleh la sebab semua masih kecik ..sekarang dah besar dan berat...tak larat tangan ni nak mandikan...

Saya biasa mandikan dengan shampoo anti tick & flea jenama frisian...wanginya kekal untuk beberapa hari....

Last edited by coco_chanel on 7-10-2012 02:48 AM

coco_chanel posted on 7-10-2012 02:44 AM
Dasyatnye serangan kutu...Mintak dijauhkan...

Memang rumah org2 yang ada kucing ni kena ...

haiyoo.. saya pernah jd mcm awak... kalau org nak dtg rumah main terjah2.. maunye aku suruh org tu tunggu luar rumah dulu.. dah abis kemas lebih kurang baru bg masuk.... tp still tension sbb tak boleh kemas btol2....
bukan apa, kalau tamu yg jenih takut kucing la.. yg hidung bau mcm2 peh tu buat muka... eee... tak pasal2 aku stress!!!

leotazz818 posted on 8-10-2012 10:16 PM
haiyoo.. saya pernah jd mcm awak... kalau org nak dtg rumah main terjah2.. maunye aku suruh org tu ...

Tau tak pe...

Saya dah kena beberapa kali macam tu. STRESS TAHAP MAKSIMA tau takkk! Kalo tetamu jenis yang tak kisah or memang  tak jenis mulut longkang, tak le hamba ni kesah sangat..ni kebanyakan suka mengata pasal rumah orang begitu begini..tak mustahil la kalo mengumpat pasal rumah kita kan(eleeeh..rumah dorang pun bukan nya bersih & kemas sangat...kengkadang masuk2 dah bau hampak .. TAPI...ADA AKU KESAH! )

Itula pasal kalo dah buat2 muka tu..haishhh...terasa tau! Lain kalau ada yang terpegang mainan ke sikat kucing ke...terus jerit "Eeeeww!" ohh puhhhlease la! Geli2..p asyik bertandang je rumah nih!

So, titik tolak dari situ la, saya kena selalu standby! Itu la yang kena kerap vacuum dan mop...kalo tak tercirit2 la bibik ni nak kemas kalo main terjah2 je!

Op topic pulak ye...sesi luahan perasaan pulak!

eleh kalo tetamu jenis ngada2 mcm tuh mmg kita tensen, kalo dh geli sgt sapa soh bertandang ishhhh

as-salam.. laks org baru kat sini.. salu jd SR jek, n mmg suka lepak kat CARI ni coz byk info bguna.. btw, nak tanya.. ada x petua utk ilangkan kutu pd anak bulus yg umur sbulan lebih? coz anak bulus laks ada maaanyak kutu nih rasanya berjangkit from mommy dia or dr stray cats yg lepak kat umah laks ni kot.. nak spray frontline, tp was2 plak takut chemical dia kuat sgt, kang xpasal2 kejung plak anak bulus nih..

laydeelaksa posted on 12-2-2013 12:04 AM
as-salam.. laks org baru kat sini.. salu jd SR jek, n mmg suka lepak kat CARI ni coz byk info bguna. ...

pakai frontline spot-on combo.selamat untuk kucing bunting dan kittens.
letak kat bahagian tengkuk dia jer.telur kutu pun mati.
kalau frontline spray tu, kutu jer mati tapi telur kutu tu still ada...