CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: freekey

BIG APPLE - Halal atau Tidak?

pd sape yg was2, xyah bli..
cam aku, aku yakin halal.

tp klu Jakim later bgtau xhalal, i'll follow what Jakim said laa

dont worry big apple halal.

owner dia cina malaysia dan dia gi us semata-mata untuk belajar buat donut.

apa yang membuatkan donut dia sedap daripada yang lain.
Dia buat donut fresh.
maknanya, dia tak buat donut banyak-banyak dalam satu masa. dia buat donut cukup-cukup untuk jualan hari tu,
Donut yang anda makan hari ini adalah donut yang di masak hari ini.
Lagi satu owner dia memang jaga kualiti donut dan dan akan pastikan setiap beberapa bulan ada menu baru diperkenalkan.

aku bukan pekerja big apple atau mana-mana berkaitan dengan big apple tetapi aku tahu sedikit maklumat mengenainya aje.
Lagi satu big apple tak difrancaiskan.

Manakala JCO aku tak tahu yang aku tahu JCO adalah dari Indon.

Rate

1

aku suke J.CO
aku yakin die halal
sbb aku g makan kat Indon ade tande halal

Originally posted by ayamkatik at 18-8-2008 04:07 PM

Dia buat donut fresh.
makna ...

cakap pasal kuantiti donut tu kan..

aritu aku gi c4 wangsa maju kan.. waktu malam.. nak dekat kol 10.. ada beli donut kat dunkin donuts' kat situ..

pastu tgk.. donut dia masih ada byk lagi.. so abang ipar aku cakaplah.. takleh nak mintak sikit ke.. since waktu operasi dah nak tutup.. dia kata bos dia tak bagi.. then bila abg ipar aku tanya, so dia akan watper dgn donut2 yg tak abistu.. dia kata diorang akan buang..

erkk.. ye ke??

takkanlah nak main buang mcmtu je??

Rate

1

Reply #44 freekey's post

mcm mcd laa..xabes,buang..
staff nk bwk pun xleh sgt..kdg2 je bos bg amik 1,2..

Originally posted by kashaz at 22-8-2008 11:37 AM
mcm mcd laa..xabes,buang..
staff nk bwk pun xleh sgt..kdg2 je bos bg amik 1,2..

tp mcd takdalah produce byk2 sgt kan..

mcm donuts ni kan mmg dia akan produce byk2 sebab customer datang terus pickup & beli..

so mmg byk sgt lebihan donuts tu masa tu..

sayang je...

Follow Us

Balas #44 freekey\ catat

Priki.....apa yg aku tau berdasarkan pengalaman aku keje kat McD selama 2 tahun...lebihan2 produk yg tak abih mmg akan dibuang....consider as a waste product dan dianggap tak selamat utk dimakan....polisi ketat ni mmg kebanyakannya diamalkan oleh Company fast Food ( international ) and no compromise...jika tak buang dan dibawak balik olh Pekerja sbg contoh....any side effect sbb memakan produk2 waste tu ..management yg akan tanggung.....tp sbeelum tu yg akan kene natijahnya adalah Shift manager ....mmg ada kes sampai tahap buang kerja kalau polisi nio tak dipatuhi kalau ada staf yg bawak balik waste product tadik keracunan makanan ...

So...kalau jadik camni....susah nak kasihan kat waste2 product tu...ye lah...logically....waste2 product tu takder le sampai 2-3 hari terbiar...baru je 1-2 jam....takkan dah jadik waste kan....tp itulah dia....tahap keselamatan Produk mmg dijaga...In fact..kalau nak tahu....Any produk dalam tansfer Bin di McD tu is supposed to be hold there within 10 minutes times...selepas tu dikira sbg waste...huhuhuhuh

Originally posted by medangmru at 22-8-2008 11:46 AM
Priki.....apa yg aku tau berdasarkan pengalaman aku keje kat McD selama 2 tahun...lebihan2 produk yg tak abih mmg akan dibuang....consider as a waste product dan dianggap tak selamat utk dimakan. ...

So...kalau jadik camni....susah nak kasihan kat waste2 product tu...ye lah...logically....waste2 product tu takder le sampai 2-3 hari terbiar...baru je 1-2 jam....takkan dah jadik waste kan....tp itulah dia....tahap keselamatan Produk mmg dijaga...In fact..kalau nak tahu....Any produk dalam tansfer Bin di McD tu is supposed to be hold there within 10 minutes times...selepas tu dikira sbg waste...huhuhuhuh

wow.. 10 minutes je??? motif aku selalu dpt burger sejuk je??

ooo medang penah keje mcd ke.. selalu tak dpt bwk balik makanan??

abang aku dulu keje kfc selalu bawak balik.. best je dpt makan free..

ok noted.. tp kalau drpd buang tu, kan baik sedekahkan je kt sesapa yg teringin drpd buang saja2 mcmtu..  kalau sakit, sendiri tanggung lah.. takleh ke??

Rate

1

Balas #48 freekey\ catat

pasalbawak balik tu mmg selalu la....tp tangungan memasing...masa aku ajdik shift manager tu..mmg nak termuntah makan produk2 burger McD ni....ayam pun slalu bawak balik.....

tp..imagine....Nugget mentah McD tu..kalau korang taruk kat freezer...konpem cair nyer sbb freezer tu mmg tak cukup sejuk tuk bekukan raw nugget tu....kene freezer -20 Celcius kekdahnya...tu sbb...kebaynkan raw produk cam ayam , nugget , patties dll mmg tak seswai tuk dimasak kat rumah.....suhu x cukup kuat ...moralnya....raw product McD tu mmg tak seswai tuk digoreng kat rumah dan bakal sebabkan bahan2 tu dimasak tak cukup masak...possibility food poisoning....

mmg holding time kebanyakannya burger adalah 10 menit....cam French fries 20 minet sebelum jadik soggy....

My advise..kalau burger sejuk....mmg leh mintak baru....jgn takut.....derang sure bg yg baru ....fight for ur right...

Originally posted by medangmru at 22-8-2008 12:02 PM
pasalbawak balik tu mmg selalu la....tp tangungan memasing...masa aku ajdik shift manager tu..mmg nak termuntah makan produk2 burger McD ni....ayam pun slalu bawak balik.....

tp..imagine....Nu ...

ait??

motif raw material pun nak bawak balik??

oooo... mmg semua benda2 pun kena bwk balik eh medang???

penah tak mcd tu tutup awal sebab stok abis awal??

Balas #50 freekey\ catat

Kdg2 ada stok yg abih sebelum next delivery...cthnya cam lettuce ...terpaksa pinjam dr store lain....McD ni takder masalah sbb kalau brg abih.,...leh pinjam dr store Berdekatn..

Ok...pelik kan naper raw Product pun bawak balik....aku bg cth nugget....kdg2 pernah gak masa nak bawak kluar Nugget dr freezer....plastik bocor...abih berterabur kat lantai...walaupun secara loogiknya...boleh amik balik dan masak ( konpem kuman mati kan )...tp dah polisi...any raw product yg jatuh ke lantai...even 3 second kita leh kutip balik tp dah dianggap waste...imagine....one big plastic of Nuggets ( contains 300 nugget /packet ) ..mmg sayang nak buang kan...so ada staff yg bawak balik...try goreng mmg tak menjadik...

sebenarnya polisi melarang any raw material dr bawak balik...just...sbb malas nak membazir...tu yg bawak balik....

[ Last edited by  medangmru at 22-8-2008 02:41 PM ]

aritue masa kat alamanda teringin nak makan dunkin donuts'. sekali masa tengah memilih terlihatlah aku seekor lipas berlari-larian dicelah-celah donut. husband aku pun bgtau ler staff yg ada kat situ. maka berlari-larian gak lak staff itu mengejar sang lipas. dan pada masa yg sama gak terlihatlah aku seeekor langau tgh menyembunyikan diri di tengah-tengah lubang donut. aku pun apa lagi. terbantutlah seleraku utk membeli donut2 disitu.

maka pada mereka2 berhati-hatilah semasa memilih donut. aku lak masa tue lupa plak bawak kamera. kalu idak memang aku dah amik gambo dan post kat sinin.

ms keja Mcd dulu pun,mmg manager kata,klu nk angkut bwk balik,kutip r tong sampah..

so,adela burger2 ke,kena masuk gak dlm plastik itam tu.. lps tu,amek la dr beg tu..
wlupun beg plastik tu bersih, tp kena gak wat cukup syarat dah di tongsampahkan..
manager x bagi amek gitu jek..

klu donuts,xsure lak aku

Balas #52 ibuina\ catat

hahahahhaa...lipas berlari2an...

tue ler... si lipas berlari-larian, si staff berkejar-kejaran..si langau bersembunyi-sembunyian...

Originally posted by ayamkatik at 18-8-2008 04:07 PM

Dia buat donut fresh.
makna ...

dulu aku keje kat klcc, depan tuh ada dunkin donut , tepat waktu tutup , diorg akan agih2kan donut yg tak laku tuh pada kitorg dan pekerja2 yg dekat kat dunkin donut..huhuhuhu..so kalau balik shift malam, mmg kenyanglag sikit sbb de cucur pun selalu kasi kueh 2 yg tak laku tuh

donut big apple mahal..cepat muak...
tak pernah nampak sijil halal pun..
.. nk buat dougnut kena  guna shortening, lelemak kita tak sumber dia ambik kt mana..

BA ni indon punyer produk kan?
tp pekerjanye byk nepal
aku tak suker,manis sgt.
tp kalau logo halal yg mcm tu, mmg aku ragu.
so mmg tak mkn la donut BA.

aku sgt suke big apply...best sgt....jco 2nd lah...aritu mkn dgn my lover...syok gile..suap2 kt pantai..hehe