CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 9208|Reply: 28

ivf bgi yg ada hidrosulfinx & endometriosis

Assalamualaikum..
Hi.. nadyf ahli baru kat forum ni..
saya nak tanye kat forum ade x yg ada hidrosulfinx & endometriosis buat
rawatan IVF.. kalau nak buat ivf adakah saya kene buang dulu tiub.. saya tengah confius nak
buang ke tak tiub sebelum buat IVF.. kalau buang sah2 saya dah tak boleh preggy cara normal..
saya ada simpanan sikit nak buat IVF.. dan kalau boleh tolong lah bagi idea kat mana ye saya nak buat IVF.

harap2 ada yang sudi membantu

Reply #1 nadyf's post

saya ada hydrosalpinge... on my right tube..
saya penah tanya doktor pasal ni... perlu tak saya remove tube tu sebelum ivf..
doktor cakap, terpulang lah pada kita..
dia kata, tak semestinya hydrosalpinge tu yg menyebabkan embryo tak lekat.. dan tak semestinya bila buang tube tu kita akan mudah lekat..
entah la.. dia pun cakap mcm tu.. kalau u buang tube, chance u nak preggy natural mmg takde..

dia bagi i satu kes.. patient dia sendiri.. ada masalah hydrosalpinges on both tubes.. dia baru tgh dlm proses ivf, tgk inject sakan2 lah.. tup2 dgn kuasa Allah, dia preggy naturally..

so, kesimpulannya.. terpulang pada diri sendiri.. kalau rasa remove is better, then remove lah..

Reply #2 lady_cactuss's post

Tq for your reply..
boleh tanye tak cacctus buat dengan dr mana ye.. sekarangni saya
tengah cari dr utk buat IVF.. Mula tu dr saya kata nak buang endo tu jer.. tapi bila kate nak buat IVF dia soh saya buat laposcopy utk ikat tiub.. Hubby terus tak kasi...Dr saya kata kalau buat IVF terus macam buang duit jer.. sedih jer dengar dr tu cakap camtu..macam tak de harapan jer

hidrosulfinx tu aper?

Reply #3 nadyf's post

i buat kat lppkn... last year..
tapi takde rezeki... tak lekat.. huhu

Reply #4 cocorine's post

hodrosulfinx tu tiub bengkak pastu ada air dalam tu..
bila buat HSG pewarna tu tak spray keluar.. Dr kata air tu yng buat telur tak boleh nak lekat kat rahim...

Follow Us

Reply #5 lady_cactuss's post

Saya baru jer nak buat appoitment kat Lppkn.. kalau nak buat IVF kat situ lama tak tunggu turn.. Haritu call dorang mintak saya buat appointmt masa first day period.. So harini nak call semula..
Bila pikir jer pasal nak buat treatment mula la nak tensyen.. camne
yer nak buat.. Hubby dah push suruh cepat2 buat.. lagi lak tambah tensyen..:kant:

Reply #6 nadyf's post

ohhhk.... air tu dtg dari mana sebenarnya ek?

tak tau la cocorinie.. bila buat shg nampakla bengkak.. agaknye la paip dah rosak.. hu..hu..

Hari khamis lepas sayapergi LPPKN ambil darah hari ke dua..lepastu tanye pasal cost utk IVF kat situ.. nurse tu kata lebih kurang 15k.. baru jer naik tahun ni .. aduh betul ker tu.. mahal yer macam dah sama jer dengan private hospital..

Balik dari LPPKN Hubby ajak beli Hpone baru.. dia taknak saya bersedih sangan pasal nak buat IVF ni.. lepas jer tu dalam perjalanan balik rumah saya dapat berita yang sangat menyedihkan.... hu..hu..
kawan baik saya.. tempat mengadu segala suka duka saya  telah pergi utk selamanyer...
Ya Allah tuhan saja yang tahu perasaan  masatu.. menggii satu badan.. kebetulan pulak kesedihan dan ujian Allah tu datang berturut2... Nasib baik juga hubby ada time tu... terus drive ke johor.. tapi tak sempat nak tatap wajah aruah buat kali terakhir.. Tak sangka baru jer menyambut besday yang ker 32 thun..Maaf la kalau tetibaje masuk citer lain .. tak tau mana nak luah kan perasaan..

Al- Fatihah utuk sahabat terbaik yang pernah saya miliki.....Samiha.. semoga rohnya di tempatkan bersama orang-orang yang beriman... Amin..

paip rosak? erm.. sbb darah haid kita ker?

mahalnya kos nak buat ivf dkt lppkn, bukan ker nie gov punya..
kenapa rate sama mcm swasta... hurm...

so sorry to hear about your friend... semoga rohnya dirahmiati Allah...amin..

nadyf ......

boleh tanya ..kenapa ur frend meninggal??

sory jadi joyah jap...

nadyf ........

kesian saya pada isteri2 yang susah nak pregnant....bukannya senang nak buat ivf..memacam kena diharungi...lepas tu pelluang bbrp % aje......kalau lah ade cara lain yang membolehkan para istri mudah mengandung alangkah senang nya,,,

semua tu pengaruhi emosi kita....kan?

semuannya kita lakukan demi mendapat zuriat....semoga mendapat balasan Tuhan...amin...

Reply #13 alamaktuan's post

Demam panas + tirod yang dah severe.. 3 hari jer Aruah demam & meninggal pun dalam tidur..
Walau macam manapun saya redha... Aruah pergi dengan mudah.. cuma bila terkenang tu mula la air mata nie tak boleh ditahan...

Assalamualaikum...

Salam.,,

Nadyf mcm ne  ngan progress IVF u ,,?

calla pon ade hydrosalpinx kat 2-2 tube
detect masa buat HSG dulu
nak kata bengkak tak taulah pulak sbb dr. tak ckp camtu pon
penah buat iui kat pantai bulan 7 2009 tapi failed
dr. soh ikat tube and buat ivf terus tapi calla tak ready sbb masa tu dah dekat nak puasa and hubby pon takde
bulan puasa makan and minum byk kurma and disahkan pregnant pada bulan 10 2009
kire conceive masa puasa tu lah
skrg baby dah 6 bulan

my advice, jangan sekali2x ikat/potong or whatever yg akan menghalang u pregnant natural
kalu boleh, get many opinion before ikat tube
hydrosalpinx hanya boleh detect if dr. extract the fluid and test kat lab for toxin to embryo
kadang2x dlm HSG hanya nampak byk air tapi tak semestinya toxic to embryo
boleh buat ivf kalu nak tapi jgn ikat/potong tube

btw, u buat ngan gynae hospital mana sblm lppkn ?

calla
ko mengandung tahun 2008 dear
bukan 2009
ko beranak tahun 2009
adoiii...kawan aku nih

Hi.. ingatkan dah takde yg masuk rumah ni.. ..  
Dah bersawang...

Lepas buat IUI kat LPPKN 2 kali.. nadyf ambil keputusan utk buat IVF kat TMC damansara.
Dr advise utk buang endometriosis dan tiub sebelah kiri yg bengkak coz hidrosulfinx.

Nadyf ambil keputusan bln 4/09 buat laporoscopy buang endo dgn tiub blah kiri..
3 bulan ambil zoladex.. so bln 12/10/09 baru start IVF.. 15/11/09 egg pickup..dpt 6 jer yg ok... 17/11/09 embryo transfer.. 3 yg ok.. so dr transfer semua..

Alhamdulillah..
sekarang nadyf dah nak masuk 6 week.. minggu lepas scane nampak 2 kantong tapi yg ada heartbeat 1 jer..  Nadyf pun dah ada anak angkat umur 1thn.. so tak de la mengharap sangat dapat kembar.. kalau dah rezeki tu syukur la sesangat..

Calla.. kalau ikut memang taknak buang tapi dah bannyak kali sgt operate buang endo
so nayf dah tak larat rasenye asik kene operate je.. tu yg tak nak tunggu lagi takut endo tu dok naik balik je.. nasib baik buang sebelah.. yg sebelah lagi ok cuma tiub tak lurus sgt la.. dah kene ganggu dgn endometriosis...

12Next
Return to list New