CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: demonagirl6

Masa Korg Beranak...Korg Meraong ka Diam-diam?

kisah ngeriku di biilik bersalin melahirkan anak bungsu tak habis di situ je.  Lepas tu 2 hari aku tak boleh buang air kecil sebab saluran kencing bengkak, walaupun pundi kencing dah penuh macam nak burst out dah.  Kena keluarkan pakai tiub.  Tapi nurse tak bagi buat selalu takut nanti jadi malas, tak mau usaha.  Ada ke?  Aku spent masa sejam lebih kat bilik air everytime pundi kencing dah rasa nak burst out tu, tapi still tak mau keluar, dah jalan tu tutup habis, macam mana nak lalu?  Lepas tu kena leter lagi dgn nurse, as if aku takut sakit.  Definitely memang sakit, maklumla koyak sampai ke punggung.  

Menambahkan lagi sengsaraku, nurse yg tak habis belajar ni potong satu jahitan kat tut menyebabkan bukaan luka di tut ku besar sampai sekarang, dah cacat.  Dia ingat dia menolong aku, padahal takde effect langsung dgn boleh kencing atau tak.  Benda tu bengkak dalam.   Lebih sebulan, barulah jahitan sembuh sepenuhnya.  Adikku kata, lagi senang nak jaga bekas luka kat perut lepas ceaser, sebab tak payah takut terkena air kencing.  Dia punya seminggu dah baik.

Rate

1

Reply #181 aurorae's post

aduhh...ngilunyaa aku rasaa....

aku tahan gigit tuala kecik je ms 1st bb..2nd pun tahan x bunyi ape2 smp misi heran,siap tanya x sakit ke.huh x tau aku sparuh nyawa sabar..but nw bila dkenang jd sweet memories

tatuuuut... huhuhuhu~~ tp nk baby cepat2 gk.. uhuhuhu~ camna ek

Originally posted by gossip at 5-8-2008 02:20 PM
...alhamdullillah laa..aku xjerit...masih leh control kejelitaan lagi kekekeek..event sakit yg teramat sgt2...dr kul 5.30ptg aku msuk wad smpi selamat bersalin 12.50pg..fuh..tuhan je yg tau camne ...

Gossip, kau ni ada darah Arab ke mat salih ke?  Normal orang melayu habis besar pun 3.6 - 3.7 kg kan?  Kawan aku pun anak2 dia semua 4 kg lebih, sebab dah genetik Arab dia tu.  Kawan aku ni pun badan tinggi besar, almost 6 kaki.

Follow Us
Originally posted by gutes_madchen at 12-8-2008 01:30 AM

Jangan takut, masing-masing ada rezekinya.  Berdoa selalu moga dimudahkan.  Kes2 extreme tu cuma satu dua aje dari seribu.  Tapiiiiii....he heh ehe sakit tetap sakit.  You'll appreaciate your mom masa sakit tu, dah rasa sendiri betapa sakitnya dia masa berjuang nyawa nak melahirkan kita.

aku xpenah la beranak. tp hr tu aku jage kakak aku dekat sepital tunggu mase nk bersalin. ya Allah.. sakit btol. tp dia xmeraung. paling teruk pun dia menangis. kami sama2 genggam tangan dia. dekat 3 hari dia tahan sakit. kiteorg suma standby dkt lobi spital 24 hours punya risau. sampai mak abah ckp dkt suami dia klu ade ape2 maafkan la. suami dia ckp mmg xde ape2 yg dia nk maafkan. mmg lama gile. dia xbole tido langsung sebab sakit. aku pulak sampai menangis tgk betapa susahnye dia tahan sakit. insaf time tue. kakak aku ade bace doa ape ntah. aku xsure. tp dia ade la sebut "....maryam.... maryam " yg aku dgr bile dia tahan sakit. nk teran pun xkua ape lagi. sampai menangis2 dia tahan sakit. Alhamdulillah lepas 3 hari baby gurl lahir. comel sgt.. syg btl aku dgn anak buah aku yg sorang tue. aku rs mcm lebih menghargai n insaf dgn kehidupan nie. cewah

seronok dengar cerite korang
aku ... anak first tak de la meraung cuma mcm bisik 2 je tapi kebetulan aku ngan husband aku .. da labour room tu cuma aku sorang je so, nurse tu dgr... dia cakap kite orang islam ada doa, dan banyak lagi cara ... membebel la pulak ... atr last bengan ngan burse time dia kalih belakang aku jelirkanle lidah aku kat dia ... laki aku sengih esoknye dia cerite satu kampung ...
alhamdulillah senang gak ...
nak tgk malaysian idol ... tak tau nak buat apa
sakitnya x tertahan so aku nak tidur le kononnye .. tapi baru nak pejam mata pecah ketuban
pukul 10mlm,  nurse check 2 cm, time aku menahan sakit tu aku kat labour room le ...

dalam pukul 1.36 lahir le permata hati aku nur umairah syahmina

muhammad imran hanafi tandanya darah

pg bangun sahur dah sakit .. tarikhnye 5/11 so aku tak aspect apa2 ingat braxton hicks...
petang tu call mak , explain darah tu camne mak suruh gi hgospital... aku balik kampung sebab mmg kebetulan nak raya lagi 4 hari ... sampai kat hosp. dah 4 cm .8.15 mlm .. siapp tanda buku merah sbb tak isi yang pergerakan baby tu...

sampai nurse check 4 cm...

9.45 lahir le seorang lagi permata hati ku ... w/p tak sempat aku nak sambut aidilfitri  tahun itu, tahun 2006 le satu2nye tahun yang aku tak makan ketupat dan kuih raya .. tapi tak pe anak punya pasal

Rate

1

alhamdulllilah..

kelahiran permata hati ku yang pertama 4 bulan lepas dipermudahkan Allah..

aku bersyukur sangat2 sebab sakit sekejab jer..dan bersalin pun tak susah sangat..
aku tak meraung pun..istiqfar jer banyak2 dlm hati..

bersalin kat hospital kerajaan jer..staff nurse ngan budak2 pelatih tu baik sangat..lagik best, staff nurse tu jahit kemas sangat..seminggu jer aku dah elok..

pengalaman den masa anak pertama...dah lebih 8 hari dari due...
jadi masuk hri ke 9, den kena tahan kat wad..walau takde tanda2 berat lagi nak bersalin...
pastu...ingat lagi dlm kul 4ptg lebih...tok de bawa g nasi dan gulai ikan....suh den makan...takut nanti bila dah bersalin tak boleh makan..kena pantang...hehe

den pun makan..masa tu perut baru dok terasa sakit...tapi den tetap makan gak...makan slow2...sakit makin lama makin kuat..den tahan ...terus makan sambil air mata dok kuar meleleh...tahan sakit...merah mata dan muka den masa tu....

sampai tok den pun tanya den...nak panggil misi tak? den kata tak payah...terus makan...
last2 tak tahan baru panggil...dan masuk bilik bersalin...x kuar gak....abis tu den nak ilangkan rasa sakit...den tidor jer...haha

sedar2, dok rasa sakit sangat...
sib baik ada misi dok tunggu..
terus meneran....hehe
tapi den tak meraung lah...malu den...

Rate

1

aku tak merasa camna sakit masa bersalin normal...coz dah 3 orang anak...semuanya ceaser....sedar2 baby dah kuar.....1 hari tak leh bangun...anak plak nurse yg jaga........

berat baby2ku 3.05 kg, 3.9kg, 3.5 kg.....

tipu kalau kata tak sakit...
tp sebenarnya lagi sakit kalau meraung2..hehe
baik diam ajer...aku masa sakit tu aku diam ajer...

Balas #186 aurorae\ catat

beb, aku baru baca post ko...

xler ...aku mayu tulen...tp agaknya 1st bby..semua benda aku bedal n ubat doktor plus ngan supplement semua aku bedal..tu agaknya bby aku beso..aku pun xsangka...mmm..alkisahnya..

aku induced sbb air ketuban kurang.. ms tu 38wks dh, dh cukup bln..
sakit nk bsalin Tuhan aje yg tau sakitnye.. 2kali masuk ubat br ada respond..
alhmd aku xnngis, xjerit pun.. baca doa nabi yunus tu laa berulang kali..

dok push2 jantung baby lemah plak so doc proceed emergency caesar..
sudahnye aku jahit atas bawah laa..
xpelaa syukur sgt2 sumenye slmt.. alhmd..

dan saya dpt baby merdeka ekekeke.. arini dh 20hari.. =)
seronok sgt dpt muhammad syahmi, 31ogos 08 at 7.09am.. 2.9kg..

Rate

1

aku diam2 jerrr tapi sampai satu tahap menangis gak

aku baca surah2 yg ada kat dinding pusat rawatan islam. jgn menjerit2, seropa macam ******.

perlu ke meraung masa nak bersalin?kena jaga adab masa bersalin..

j lak masa nak bersalin..doktor sahkan anak j dah meninggal dlm perut sbb lemas. masa tu mmg j dah 39weeks mengandung. rupa2nye last2 minit tu darah j naik and menyebabkan uri j lekang dr rahim (abruptio placenta). masa tu j cuma rasa ngilu je kat bhgn bwh perut and rasa mcm perut keras sgt.

doktor terpaksa induce sbb nak kuarkan baby segera...huhu!! masa dah bk 8cm tu...sakitnye tuhan je yg tau.dgn mata j yg tetiba jd kabur and nampak sumer bende yg ada kat dpn j ade double. kecoh jap labour room sbb diorg takut j kene sawan sbb tekanan darah terlalu tinggi.

j terpaksa kuatkan semangat..sbb j tau baby yg akan keluar dah tak bernyawa.tuhan je yg tau mcmana perasaan j bercampur baur masa tu.disebabkanb contraction dari baby tak kuat sbb dia dah meninggal...akhirnye baby terpaksa divakum keluar sbb j dah tak larat nak meneran..!!

sedihnye bila tgk doktor pegang seorg bayi perempuan comel yg sememangnye ditunggu kehadirannya...dalam keadaan yg dah sedikit biru...takde suara tangisan...and kaku tak bernyawa..tp masa tu takde air mata yg kuar sbb j dah terlampau letih..lemah..thanks utk suami j yg setia susah senang dgn j...and tak jemu2 bg smgt kat j supaya terima kenyataan walaupun pd hakikatnya dia pun sbnrnye bersedih.

hmm..dah hampir 2thn kisah ni berllalu..and sampai skang pun j blm berjaya mengandung lg...takpele...allah mengetahui segala2nya...dah takde rezeki j nak timang anak lg...j redha!!

[ Last edited by  Jcatz at 26-9-2008 12:31 AM ]

nanti turn i plak .... insyaallah bln 1 thn dpn.... 1st baby... takut gakla tp member2 ckp bole je
hope bersalin normal