CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: demonagirl6

Masa Korg Beranak...Korg Meraong ka Diam-diam?

Originally posted by tintopten at 13-6-2008 09:59 PM
ni pengalaman tin . Bersalin lima kali pregnant 10 kali...5 kali gugur.. 1st baby hingga 3rd baby bersalin kat spital kerajaan je..tu saja yang termampu masa tu.. Masa  k ecik kecik dulu bila sak ...

wah tin..takjubnya bacerrr..baby bsr2 ek? alhamdulillah..rezeki..

Originally posted by tintopten at 13-6-2008 09:59 PM
ni pengalaman tin . Bersalin lima kali pregnant 10 kali...5 kali gugur.. 1st baby hingga 3rd baby bersalin kat spital kerajaan je..tu saja yang termampu masa tu.. Masa  k ecik kecik dulu bila sak ...

ngeri sgt bace pengalaman....

masih sangkut..............

Reply #102 buDak_gaTaL's post

ngeri ngeri pun kena beranak gak....kalau tak beranak kang lain pulak ceritanyer he he he

Reply #101 bzmommy's post

memang besar besar baby semua ....kalau naik ikut saiz badan tin macam tak caya je baby boleh besar gitu..tinggi tin tak sampai 5 kaki pun....tapi Alhamdullillah semuanyer normail....

meraung buat apa.....sakit tahan sendiri le....memang sakit tapi kena banyak berdoa supaya mudah bersalin...is dah rasa semua cara nak bersalin ni....bermula ceaserian, vakum, fosep dan normal.....tapi yg pailing sakit bila kena vakum tu.....Alhamdulillah anak is ada 6 tak pernah meraung pun bila nak bersalin.....kita kena ikut cara kita orang Islam.....

Rate

1

Follow Us
hani tak meraung sbb kena ceaser.......tak rasa apa pon.......rasa sejuk jek lepas kuar OT.......tak dapat nak merasai bersalin normal.......nak wat mcmana......hani kena attack high blood sejak preggy 5 bulan.........sepanjang preggy tu asyik kuar masuk spital jek......sbb pressure tinggi sgt.......lastnya masuk spital masa preggy 7 bulan......smpai dekat sebulan kena tahan.......last skali ceaser walopon kandungan baru 8 bulan 5 ari......sbb dr kata risk tinggi sgt.......dia takot hani collapse then baby tak cukup oksigen.......masa tu tekanan darah atas 210......bawah 190.....tinggi giler......doktor terpaksa bg ubat utk turunkan tekanan darah.....pas darah turun 160/90 terus ceaser.....suspen sgt sbb doktor ckp dia tak jamin baby boleh survive.....sedey sgt masa tuh......walaupon berat baby cuma 1.63 masa lahir tp alhamdulillah........semuanya selamat.......baby dok incubator 2 minggu pastu baru leh kuar.......hani pantang pon mcm tak pantang jek sbb kena ulang alik spital susukan baby.....skang ni mcm masih fobia nak ngndung lagik.......nntlah.....tunggu 2/3 taon lagik ker.......insya Allah......

Rate

1

aku lepas pecah ketuban bukaan baru 4cm.. nak tunggu jenuh gak. masuk labor room kul 9pm..2 am baru adam kuar.. masa mula tu sakit bleh tahan bila bukaan makin besar tak tahan gak sakit tapi aku tak meraung. dok ngucap n sebut Allah jek. bila adam kuar jek lega rasanya   hilang rasa sakit

Rate

1

janganler meraung smp nurse  komplen .. sebabnyer hari tu mak dia nyer meraung tak ingat dunia lepastu baby dia pun melalak wallah.. nurse kata macam mak dia jugak..

hmm..citer bab rasa sakit nk bersalin nih..iskh...x leh luper..

Tuhan saja tau bagaimana sakit nk bersalin nih...nauzubillah...azabnyer x terucap...

pengalaman aku masa bersalin seksa sket... actually kandungan dh overdue 10 hr..doc kasik surat masuk wad hospital besar (gov)... sblm masuk wad kena cek lu...hmmx buka lg..just 1 cm. kena masuk wad hr tuh....hmm...bohsan gilersss.... doc kata esok pg br induce... 1st induce x rasa papapun...x sakit langsung... tunggu dr jam 8pg - 2 ptg...dlm 2.30 induce 2nd time...hmmm still x der apa2... lbh kurang kul 4.30 ptg...dh start sakit...leh tahan lg...siap p jln2 kt dlm bilik bersalin tu...kuar masuk jumpa family kt tpt menunggu...hehhehe... kul 5.30 dh start sakit x tertahan... tang pinggang tuh...rasa nk putus urat pinggang...waaaa ...kul 8 doc cek..jln masih x bukak...masih 1cm...

kt mulut nih dh mcm2 aku baca...mengucap x abis2..rasa nk mati dh ooooo.... yg paling x puas ati dia org tau aku tgh sakit bagai nk rak..tp dia org leh tolak aku masuk wad biasa balik...dia org ckp esok pagi induce skali lg...seksanya.......dlm 15 minit aku mmg dh x tahan langsung...bising la gak mulut aku...tp x la merepek...just baca surah2 yg aku tau n berzikir jer... akak sebelah aku kesian nengok aku terus panggilkan nurse... pas tu doc dtg..cek lg..dia geleng kepala jer...pastu aku ditolak masuk blik labour room..hmmm dh jd mcm bhn eksperimen... aku mmg dh x leh nk gerak sgt...pinggang nih mencucuk2...smpai aku marah nurse tu sbb asyik2 buat ctg jer...aku nih dh x leh nk gerak2...tahan sakit beb!!!... aku merayu mintak ceasar..tp tau jer laa..gov nih..klu blh nk kita bsalin normal..so..sepanjang mlm aku bertarung nyawa tahan sakit...sakit aku nih bkn 5 min sekali dah...aku rs sepanjang masa dan setiap minit... lega sekejap jer...kira2 dlm 30 saat...bayangkan ler... tahan punya tahan smpai la esok pg...bibir aku dh pecah2 kering... jam dh 8.00 pg x sabar nk tunggu doc pakar dtg...doc biasa x leh nk decide katanya...masa tu mmg dh x bermaya...tp bila pandang gambar baby comel kt dinding hsptal tuh..aku kuatkan semangat.. dlm kul 9 lbh doc pakar pon dtg...dia ckp mmg x leh nk wat aper dh...klu induce skali lg pon maybe still poor progress...bila aku dengar aku rs bersyukur sgt... then dia org siap2 kan aku utk OT. dan skali lg aku diuji...betul2 dpn pintu masuk bilik OT aku ditahan dan mintak masuk labour room blik..dia org kata ada emergenci case...waaa....bengang pon ader...dh x tertahan sakit nih...ader sorang doc nih pujuk aku n tenang kan aku...(yang aku pelik..x kan ader 1 jer bilik bedah???!!!)hmm..wallahuallam... dlm 9.45 aku masuk blik OT...dia org leh lg nk sembang2 ngan aku sblm bius....aku nih dh ler x larat nk bckp. sabar jer laa... bila dh kena bius...fuhhhh...lega...hilang semua sakit...rasa mcm baby dh kuar... tepat 10.20 pagi 20/7/06 kuar ler my baby gurl...alhamdulilah..semua selamat....

AKU X PERNAH MENYESAL MENGANDUNG DAN MELAHIRKAN ZURIAT DR BENIH CINTA WALAUPON TERPAKSA MENANGGUNG SEGALA KESAKITAN. AKU ANGGAP INI SEMUA DUGAAN DARI YANG MAHA ESA...MUNGKIN ADER SESUATU YG INGIN DITUNJUKKAN PADA HAMBANYA...

Rate

1

Originally posted by nurmarsya at 17-6-2008 02:14 PM
AKU X PERNAH MENYESAL MENGANDUNG DAN MELAHIRKAN ZURIAT DR BENIHCINTA WALAUPON TERPAKSA MENANGGUNG SEGALA KESAKITAN. AKU ANGGAP INISEMUA DUGAAN DARI YANG MAHA ESA...MUNGKIN ADER SESUATU YG INGINDITUNJUKKAN PADA HAMBANYA...

bilalah saya dpt rasa semua ini

Reply #107 hani_karmila's post

hani....jangan serik nak mengandung lagi....bukan setiap kali mengandung tu kita menghadapi masalah yg sama.....yang penting kena jaga kesihatan.......kawal makan minum kita....itu semua utk diri sendiri jugak....

Originally posted by ayamserati at 11-5-2008 11:30 PM
mmg on arrival good HR>100 but poor respiratory effort..tu yang kene incubated n ETT suctioned..

one thing gud, doktor tgk yang lain bersalin normal and baby semua berat more then 3.5 kilos so ...

akak beranak kat mana??UK ke???
no wonder nurses baik2...
kalau kat malaysia ni...mulut nurse yg melayu mmg teruk..
kalau nurse chinese ok

Balas #110 nurmarsya\ catat

seriaunyer baca posting marsya nie....
tapi bila baby tu dah lahir dpt peluk dia mesti rasa sakit sumer hilangkan... bestnyer....

amoi entah lar bila boleh rasa menda2 mccm gini huhu

masa b'anak sulung mmg mawar jerit satu doniaaaaaa maklum ler mana ada experience kan....smp kena marah dgn nurse kat dlm labour room.....for 2nd n 3rd ok jerrrrr......yg bestnya no-4 kena ceaser masa ni bkn kata meraung ker melalak kerrrr......doc tgh operate mawar dah t'tidur...kaaahhhhh

Reply #99 zirrcon's post

zirrcon ... me beranak semua husband xx teman dlm sebab malas nak tenguk muka dia mase beranak ... lgpun mase tengah meneran tak cun ...     tp mase baby last doktor suruh masuk jugak. Confirm mmg menyemak je ... kita sakit dia mcm tenguk drama tak tahu nak buat ape .. lepas dah ok boleh dia tanya sakit ke tak ?  Dia ingat beranak mcm sronok masa buat anak .

Reply #109 ikhlasatilia's post

Nurse spital kerajaan boleh tahaan mulut ... tp spital swasta pun same sbb asalnya dri spital kerajaan jugak .. tp diorg ni mulut je ...ati baik sesangat. Tapi masa kat spital govt .. sampai tu dia suruh isi borang ..sambil dorg tgk berita ..borak 2 .. kita ni jenis x bising ..tunggulah sampai diorg melayan ... dah lama baru panggil doktor suruh check ... hooo baru kecoh ..baby dah nak keluar... siap cakap kenapa tak cakap dah nak keluar .. Ya allah aku dtg spital sbb sakit nak beranaklah .. siap cakap muka tak nampak sakit pun ... kan  buat muka sakit ..cakap org lain beranak pun x berlebih mcm ni.

da 4 bln da nih...kalau korang nak tau memula aritu mmg rs bangga n epila sbb preggy nih.tp sejak 2 menjak nih aku cam takutsesangat..nauzubillah..tp kekadang rs knp la aku nih preggy ni..tau lammg x elok ckp cam tu tp takot sesangat..kadang2 hubby balik lmbatsuruh dia balik awal.dia balik jer aku nangis...

Balas #118 zahliahani\ catat

zahlia banyak bersabar ...jgn fikir bukan2 .... anggap pengalaman baru ... enjoy je masa preggy ni .. masa ni lah org lyan kita lebih elokkan. Jgn takut .. give birth mmg sakit tp dlm masa sesaat lepas baby kluar dah hilang semua sakit tu .....  rasa bahgia sangat2 .... rasanya dapat beg HERMES BIRKIN pun tak sebahgia tu

Originally posted by nik2121 at 7-5-2008 08:51 PM
aku x meraong pun

aku meraoang yang teramat ........gembira bercampur sedih!!
meraong sbb dapat membuktikan kejantanan aku!!
sedih kerana start dari haritu aku terpaksa 'berpuasa' 100 hari dengan bini!!ekek