CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: demonagirl6

Masa Korg Beranak...Korg Meraong ka Diam-diam?

Originally posted by haliem at 20-6-2008 10:07 PM

aku meraoang yang teramat ........gembira bercampur sedih!!
meraong sbb dapat membuktikan kejantanan aku!!
sedih kerana start dari haritu aku terpaksa 'berpuasa' 100 hari dengan bini!! ...

org janten itu jer ler yg dipikirkan...sakit bini x nak tawwwww kerrrrr?????

aku tak meraung cume bunyi meneran dgn kuat!

beranak beranak beranak!!!!!!!!!!

ada kuar bunyi juga, bunyi meneran.. nurse kata jgn teran2 dulu, nnti xde tenaga... abis nk wat camna dh sakit sgt cam ada benda dh xsabar nk kuar, cuma xde pintu jer lg.. masa baby nk kuar tu, masa aku meneran, nurse bantu dgn tekan perut aku utk tolak baby kuar. Sbb die tgk aku dh mcm xde tenaga, and then dorg gunting sikit pintu kuar tu. Lepas tu xrasa baby dh kuar, alih je baby dh kat tgn nurse.. huh.. lega.. Tapi bukan takat tu jer sakitnyer, ade lagi sakit lain.. sakit jait yg kt bwh tuuuu... aduuu... lama plak tu die jait.. bila aku kata lama lg ker.. die kata sikit je lg.. sikit je lg.. tapi xjuga siap2.. pastu aku xleh duduk betul sebab sakit sgt kt bwh tu rasa cam nk terkoyak balik. 5 ari pastu nurse ckp aku punye jahitan ada sikit terbuka... waaaaa... bila wat check up nurse kata nanti die akan cantum juga... nangis aku.. sebulan menanggung siksa.. org lain seminggu dua dh baik.. tp aku sebulan lebih.. xleh duduk betul, takut buang air.. selalu sembelit lak tu.. eii.. tp dorg kata ank pertama jer susah.. anak kedua senang sket.. la ni aku tgh rancang anak kedua laa.. hehe..

Reply #124 advertisment's post

seram betul dengar citer u, teringat my cousin yg bsalin kat gov hospital, mcm tu gak lah, dia leh jahit "hidup2". pastu jahit cincai plak tu sampai terbukak. Nasib baik my gynae jahit halus2 n tak rasa langsung time dia jahit (bius kot). menurut nurse yg dtg check up kat umah after deliver, jahitan dr tu cantik n cepat baik.

Reply #110 nurmarsya's post

dasatnya pengalaman ko nih.......Alhamdulilah aku sakit 4-5 jam jek....semua induce...skali induce ubat tak jalan...doc tambah lagi ubat drip....semua berjalan dengan lancar.......4 org dah anak aku

Follow Us
Originally posted by kuntakpindek at 4-6-2008 04:41 PM
aku beranak dulu...xdela diam sgt
tp xla meraung bagai
nangis2...mengadu2 tu ada la...
tp aku punya sakit sampai termuntah la..

Aku pun camtu.... i tak hipokrit u... anak first... walaupun 2 cm sampai 10 cm dlm 3 jam jer... aku nangis... jerit tak jerit, meraung tak meraung aku tak perasan dah...yg aku tahu bergelen gak la air mata kuar...bergelen jugak air selusuh aku minum.... sakit beb.... nak2 bila dari 7 cm nak ke 10 cm... sakit kat pinggang tu Allah je la yg tahu.... teran lebih dari 5 kali.... tapi nurse bagi sokongan padu gittew.... nurse dok cakap sikit lagi...sikit lagi...kuarnya idak jugak.... siap aku cakap letih...nak stop dulu boleh tak...dorang kata tak pe...rehat je... lps tu baru teran (bila baby dah lalu kat pinggang tu sakit kat pinggang hilang dah...yg tau nak kasi baby tu kuar jer)...akhirnya kuar gak la baby aku... mmg di akui...sakit dia mmg tak terduga langsung...itulah rezeki (sakit) yg aku dapat...tak pe...sakit byk...dosa pun byk hilang...hehehehe be positif. Bila org beranak citer sakit... aku mmg paham...kadang2 sakit org tak sama macam sakit kita... itulah namanya rezeki, kalau nak menangis...menangis saja kalau itu akan membuatkan kita lebih selesa..cuma jgn lupa setiap kali sakit tu dtg...muhasabah diri, seksa api neraka lagi azab kan (itu la yg dok aku pikir waktu menangis...insaf kejap).... tapi skait itu sbnrnya indah... sbb anak2 la permata hati kita, harta kita.
masuk anak kedua... start 8 cm baru sakit... tapi dah ada penglaman... so kuar air mata je... mulut dok cakap kat mak (mak yg teman).."adoi sakitnyer".. pastu dok rayu kat nurse... boleh la teran....boleh la teran ekkk....  nurse tak bagi taku bleeding... degil...teran jugak... udah bleeding sikit.... tu la... lps tu cukup seploh cm.... ya start teran... macam biasa la...lebih gak dr 5 kali...mak aku ckp waktu teran tu mcm nak terkeluar bijik mata aku meneran...takut dia tgk...huhuhuhu akhirnya...elok azan asar berkumandang anak aku pun dok meraung.....
yg ketiga best.... contraction start dari malam (tak sakit dah.... cuma tak selesa), pagi kul 7 dah sampai hospital... cek2 baru 2cm. alahai.... mintak nak balik doktor tak kasik sbb takut baby stress...so dorang nak monitor.... boringnya dok kat spital... pukul 10pg dr check... 3 cm jer... so doktor waktu ukur tu dia cam pulas sikit kat bwh tu (sampai kuar darah la jugak) sbb nak bagi sakit/contraction lagi kuat (sbb aku tak mo induce...nak natural gittew). kul 11 mlm rasa sakit kuat sikit....nurse check baru nak masuk 4 cm... ayoyo.... baru 4 cm tu dah sakit...biar benar? nurse tanya nak epidural tak.... aku pandang laki aku.... pastuh aku cakap nak berak dulu...nanti baru decide... lps masuk toilet sakit hilang sama sekali.... so aku jalan je pi labor room, pastuh ckp kat nurse...sy tak mo baring la...nak jln2... dulu... so bila dah penat jln...aku duduk....bila dah letih duduk aku baring... pukul 2.30 pg nurse psg ctg... tgk contraction slow je... heart beat baby ok... so dia tanya...nak tido ke...aku jwb nak jugak...so di bg injection kat peha...aku tido dgn sdapnya.... dekat kut 4 pagi rasa sakit... tapi malas nak susahkan nurse n tido cam best je.... aku sambung tido...tapi tiba2 nurse dtg check...tgk2 dah 8 cm... kelam kabut call dr.... tak sampai 10 minit kendian doktor sampai.... dah siap pakai sarung tgn bagai...check2 dah 10 cm... air ketuban pon tak pecah lagi...so kasik pecah n masuk tong terus... n dia suh teran... aku tanya tak sakit camana nak teran... nurse pegang perut.... bila sampai waktu...dia suh teran...aku teran 2 kali.... kuar la baby.... nurse kata "waaa senang nye beranak"...paling senyap sekali sbb aku teran sore pun tak kuar... aku pun tak tau asal tak kuar ... koyak pun tak jahit pun tak....wah...dah teror....
tapi pada aku...ok la...aku dah rasa sakit dari peringkat paling sakit ke peringkat paling tak sakit..... kira semua aku dah rasa dah.... skang ni tgh mengandung anak yg keempat... gelisah jugak...camana agaknya sakit dia.... kadang2 tak tentu.... kalau Allah nak uji kita.... datangla ujian tu... cuma aku berdoa agar senang jugak la macam no 3.....
so pada yg baru first time nak beranak tu..... kalo nak menangis.... menangis je cuma jgn la macam org hilang akal..... huhuhuhu tapi ingat sakit tu nikmat sbnrnya......

Rate

1

beranak bising2 la best...stim bila dengar hehe

Korang citer membuat kan Intan takut lak nk beranak.. ishk.. ngiluuuunyerrrr

sakit mmg sakit... mcm sy dlu takder la jerit2.. senyap jek.. dlm hati nie doa byk2 minta dipermudahkn.. pastu pegang tgn hb kuat2.. dia yg byk bg semangat.. alhamdulillah...
  tp dlm tu tu kebykn jerit2.. sy yg dengar nie pn takut..  kalau dorg jerit2 tu lg kene marah ade la... ramai india ngan cina kot masa tu..

blom kwin lgi....tp otw..

pengalaman bersalin....bila fikir balik takde le rasa ngeri tapi.... azabnya bleh tahan gak..

31/05
masuk wad coz 8 hari lewat dr due date... dalam kul 10.30 pagi.... masa tu bukak dalam 1cm jer... masa nie tak rasa sakit lagi.... mlm tuk nurse letak benda kat ****... tak tahu namanya.... katanya nak bagi pintu tu terbukak.... still tak rasa sakit lagi

01/06
pagi tu doktor datang check... baru bukak 2 cm... masukkan lagi benda alah tu... sekali pagi....sekali petang.... dah start rasa sakit tapi bleh lagi gi merayau kat wad lain....

02/06
kul 3.00 pagi air ketumban pecah.... sakitnya masih bleh tahan.... just berzikir banyak2.... kul 7.00 pagi baru kena sorong masuk labour room... masa nie memang sakit memanjang.... bukan setiap 5 minit atau saat... tapi sepanjang masa sakit... tapi takde lah meraung.... just cakap sorang2..... dan tak rasa nak teran pun ..setiap sejam doktor check.... pintu tak bukak lagi.... bilik sebelah bertukar ganti je .... tapi turn mass tak sampai gaks. ade satu masa tu nurse tu siap cakap.... awak ok ker.... senyap jer.... tak berbunyi pun. last sekali.... kul 9.30pm doktor besar (bkn pelatih) datang check bukak just 4cm... tanya mass kul berapa masuk... mass cakap awal pagi lagi ade kat sini... cepat2 dia suruh staff lain inform bilik bedah.... emergency katanya.....

akhir sekali selepas 15 jam dlm labour room...kul 10.15pm... selamat melahirkan anak perempuan...

Rate

1

sy br ada sorang anak
ms mengandung tu.. selalu gak hiba sbb belum bersedia nak ada baby. tapi Tuhan dah bagi, takkan tolak kan. Lepas kawin terus lekat. sedangkan time tu usband keje daerah lain. So, iduplah sensorang ms ngandung. Cuma sekali/a dapat bermanja dgn usband.
Time ngandung sampai terfikir..lepas beranak, anak ni suh duk kampung, stay ngan mak bapak sy.. sbb takut tak dapat jaga kang.
pernah gak biler tertekan.. rasa nak gugurkan kandungan (nauzubillah).. sib baik saki baki iman masih ada.
Sampai masa nak beranak.. Tuhan bagi ujian hebat, mungkin gak balasan perangai kuat melenting dan hampir2 tidak bersyukur time ngandung.
sy pos date.. masuk hari keempat pos date.. ada sorang nurse tu buat bukaan vagina. dia cakap dah tiba masa nak beranak. padahal time tu doktor suh nurse tu buat ctg jerk. sakitnya susah nak cakap. hingga trauma nak jejak kaki kat spital. dengan selambanya dia cakap dah buat bukaan 2 cm.. so, mungkin mlm tu akan beranak. sementara tu dia suh balik umah (klu ingat smpi skrg..memang rasa nak sepak muka nurse tu..memandai jerk buat ve.)

tunggu punya tunggu.. masa bersalin belum gak sampai2. hinggalah masuk 10 hari postdate, doktor t'paksa admit d wad. buat bukaan vagina sekali lagi, dan tunggu tanda-tanda bersalin. hingga pagi, tak der rasa sakit nak bersalin pun.
pagi 11 mac, jam 10.30 pagi, doktor suh masuk labour room.. dia pecahkan air ketuban, dan induce.
setengah jam belum rasa apa-apa sakit pun. sempat suh usband bli soto dan makan soto tu. tapi malangnya, tak sampai suku daripada soto tu abis, tetiba lak datang sakit yang memang tak pnah rasa sebelum tu. rasa nak putus pinggang pun ader. serentak dengan sakit tu.. darah lak tak putus keluar. rasa nak pengsan pun ader.
masuk labour room, lr pulak penuh. terpaksa baring jap kat bilik menunggu. bla dah ada bilik kosong kat lr tu.. sy dipanggil masuk. time tu dah jam 12 kot. tapi lucky gak sebab tengah menunggu bukaan sepenuhnya, lr dah kosong, sy sorang bersalin time tu. time tu lah apa surah yang diingat semua baca.. zikir dah berbakul2, tapi tak der lah sampai meraung ker menjerit ker.. cuma kengkadang dalam membaca surah tu.. leh plak tunggang tebalik. jam 4, terasa cam nak berak. ilang rasa sakit..yang ada perasaan nak buang air besar. sempat cakap dengan nurse (doktor tak der).. nak g tandas, rasa nak buang air besar. Nurse cek dan cakap dah tiba masa nak keluarkan baby.. nurse bersiap.. dan diorang suh 'berak' jer kat katil. tak yah pg tandas.cuma tengah meneran tue.. tak sedar terjerit allahuakbar, dan termeraung ntah apa ntah. sy dalam 40 minit meneran hingga dah cakap dengan nurse tu minta vacuum jerk. memang dah tak larat..tenaga dah abis. lagipun sepanjang ms menunggu bukaan.. darah tak berenti keluar. alhamdulillah, tepat 4.42 petang, anak keluar dengan normal, dan time tu sy dah tak rasa apa-apa dah.. dah terkulai layu.. then pengsan.
time nurse tu jahit.. my usband di sebelah. dia pun panik gak time tu. tapi sy sempat cakap kat dia.. sy tak nak berpisah dengan our baby walau apapun terjadi (masa bersalin dah plan nak tinggalkan anak dikampung sementara sy kerja di bandar). sehingga sekarang sy tak dapat bayangkan, apatah lagi gambarkan perasaan indah dan gembira bla melihat baby yang dilahirkan, hilang segala kesakitan.. yang ada cuma nikmat tak terhingga (perasaan tu lebih indah berbanding perasaan time buat anak )..walaupun semasa melahirkan azab tak leh cakap. dan time tu gak sy terfikir.. andainya begitu sakit bersalin..alangkah bodohnya perempuan yg berpeluang bersalin tetapi mensia-siakan anak yang dilahirkan (yang buang anak dsb).
oh ya.. tang layanan nurse.. sy bernasib baik sbb walaupun ramai org komplen nurse di hosp gomen garang.. tapi time sy bersalin nurse tu baik yg amat. tak tau lah baik sangat. tq nurse sbb bagi layanan yang baik wlupun time meneran tu mulut sy agak bising

Rate

1

saya dah ada 2 org anak. yg sulung-girl 4 tahun, yg kedua-boy 2 bulan 8 hari dah....

saya bsalin anak sulung kat PPUM. sakit dalam 18 jam,sakitnya tak tahu nak kata la...saya terus sakit kuat 10 min skali, masuk drip 4 botol...mula2 bising gak mulut saya, sakitla itu la... bercakap sorang2 la, pastu banyakkan istifar, selawat ke atas nabi, baca surah yasin (mana yang ingatla)...pastu bila dah bukak 6cm dah diam dah...mungkin dah letih, mengantuk pun ada... bsalin dah dekat tgh malam tp teran sekejap je, lebih kurang setengah jam...alhamdulillah...jahit pun x sakit sangat sbb dibius. dr pelatih yg jahitkan, mmg teliti dan baik2 diorang tu... duk menyenget je la dalam pantang tu...

anak kedua ni kat hospital klang, nurse baik2 je... tp kali ni sakit tak lama..saya start sakit 2pg masa kat umah tgh tido, rasa cam mimpi lakk bila dah start sakit tu, tunggu sampai 4.30pg sakit tak kuat sangat w/pun 15 min skali. pastu ada kuar darah, terus kejut hubby gi hospital. tunggu kat hospital dari kul 5pg-8pg kat luar lr tu (kat wad biasa) tunggu bukak, masa tgh buat ctg tu, bb dah berak dalam, 8pg terus masuk lr, baru bukak 3cm, kul 9.53pg saya dah selamat bsalin, saya teran pun x lama x sampai 10 minit, bb dah keluar dah (x ingat teran brp kali), kali ni mulut x bising langsung, teran pun senyap je, masa tu baru bukak 9cm saya dah teran (xleh tahan dah), kena gunting gak,masa jahit yang tak tahan tu sbb x biussssss, adoi sakitnye....  serik dah kena jahit tu...nasib baik luka cepat baik, seminggu dah kering dah...

ingatkan bsalin no.2 ni x digunting tp trpaksa gunting sbb nak bagi baby cepat kuar sbb jantung dia dah slow sket.. jahit banyak lak tu.....adoiii....sampai dekat ke lubang montot...

mmg x rasa serik nak baby lagi sbb sakitnye kejap je...tp bila kena jahit yang tak tahan tu...
anak kedua, saya amalkan salindah, mmg berkesan salindah tu, kurang rasa sakit dan cepat bukak jalan...

[ Last edited by  sofia80 at 10-7-2008 10:24 AM ]

Rate

1

takutnye...bln 10 ni nk bersalin fst baby...hopefully semua dipermudahkan oleh Allah

Originally posted by yujin at 7-5-2008 09:35 PM
sakit la ms contraction tu tp nk buat camano kn bykkan bersabar istighfar aku alhamdulillah ms irst baby beranak kt klinik swasta masa jaht x rasa sbb bius kalau kt kerajaan sakit woo ada tu kwn  ...

X jerit pun biasa je teran menderam .  Yg first 4 kali teran baru keluar selepas 6 jam dlm labour room. Yg kedua 2 kali teran je dah kuar cuma 30 minit dlm labour room...Pas tu berjam2 lepak kat dlm labour room sbb misi suma cbok bukak puasa..... .  X de la sakit sgt pun kalu branak kena jahit kat spital kerajaan....biasa je dorg jahit. Kalu pelatih mmg cmtu....tp kalu bidan tu cantik je dorg jahit slow2 lak tu wat keja, mklum le org dah bnyk mnjahit

Originally posted by demonagirl6 at 7-5-2008 10:28 PM

aku penah gak dengar pengalaman cerita org beranak kat MPS..cerita kat hospital
ada sorg forumer tuh cerita..

pompuan India tuh....dia meraong masa beranak "oyama-oyapa"
aku rasa lah ..h ...

Mmg mcm tu lpas beranak, Masa anak first nmpk je baby trus nangis sbb sedih sgt trus tringat agaknya cam ni la dulu mak kita lahirkan kita....pas tu trus trmuntah sbb prut kosong lol.

Originally posted by ungu_lavender at 9-5-2008 10:08 AM
btol ke kalo kat spital kerajaan dlm labour room tu sume2 ibu mengandung dibaringkn dlm keadaan sedia nk bersalin? part bwh bior open je...

member ckp cmtu keadaannye...iye ke?? ...

Xde la.....tutup dgn kain la....bila doc dtg check singkap cket je kain tu...

Originally posted by ziela81 at 10-7-2008 12:31 PM
takutnye...bln 10 ni nk bersalin fst baby...hopefully semua dipermudahkan oleh Allah

Akak harap ziela selamat melahirkan baby pertama....sama bulan dgn akak, tapi akak da sudah taon lepas .

Originally posted by demonagirl6 at 10-5-2008 03:39 PM

takut

xde apa nk ditkutkan demonagirl....bukan kepala baby tu cedera kalu push bila serviks belom bape buka ni...doc tkut kepala baby tu jd lonjong sbb kita dh teran pas tu trik nafas than teran lg...sedangkan baby blom nk kuar...tu aje...Akak anak yg pertama cm tu gak doc nurse marah "jgn teran baby lom nk kuar nnt pala anak awak lonjong" pala otak dia jgn teran  kalu kita dah sakit megejang tu mmg rasa nk teran je :@ . Masa kuar mmg la nmpk lonjong pala anak akak tapi bila mndikan dia kita selalu usap ke belakang xde pun lonjong cam alien   pala anak akak tu, biasa je. X caya tu tngok avvy akak tu....