CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: demonagirl6

Masa Korg Beranak...Korg Meraong ka Diam-diam?

Originally posted by northen_light78 at 13-5-2008 01:49 PM
ada tips apa2 tak.. nak bersalin dalam june ni.. huhu

Bila teran jgn angkat punggung ni mmg sure leh koyak atas bawah....mcm sorang kwn akak tu.
Ngeri je atas bwh jahit...

aku nyerr Xperien camni lak.....
alkisah....dlm dok PJJ bole plak mengandung....maka jalanilah kehidupan sbg ibu2 mengandung sorang2....dgn takde pengalamannya......jatuh bangun ku sendiri. dalam ati risaunya bila kenang2 time sakit nak beranak nanti....kot tersakit takde orang hantar spital. hari2 bdoa supaya tcapailah hasrat nak besallin kat kg aku...
pagi bangun nak gi keje...ada tanda2 dh nak besalin......tapi tak sakit pun.darah je ada.dlm hati aku bkobar2 dah nak balik kg. tapi mak aku tak kasi. dia suroh aku gi spital tdekat dulu. member kelam kabut nasihatkan aku jgn balik kg la...branak je kat sini. aku takot gak sbb ramai yg mlarang. tapi ati aku tetap nak balik. dlm ati bkn jah pun 3 jam je memandu. pikir punya pikir aku trus pecut balik kg.siap suruh mak aku masah kari udang beso sbb aku nak makan sblm branak. mak aku kat kg cemas dah.....apa hal kakak jadi camni plak.....
mase tu aku tak takot kemungkinan2 yang bole tjadi...almaklumlah takde pengalaman. orang kg aku risau kot tkeluar baby kat highway jerr....dah lerr sorang2 memandu.....tapi time tu aku tak risau pun sbb tak sakit.
sampai kat kg.....tghari aku makan puas2...mak aku pujuk bkn main suruh pegi spital. tapi aku lengah2 jerr...
akhirnya pegi spital daerah.....dari daerah transfer lak ke spital besar.....katanya ada masalah.....
tepat kol 12 tgh mlm kluarlah baby girl aku.....kecik jerrr..2.97kg.....
senang gak aku branak...sakit tak lama...sbb aku banyakdlm pjalanan. yang dahsyatnya time jahit mjahit tu lerrr.......bayangkan memula jahit....pastu tetas sbb ada ksilapan teknik katanya pastu jahit lagi.....hampeh....sbg balasan aku cubit doktor tu cukup2 sbb siksa aku........dah la tak bius............

pastu anak kedua plak....pun still PJJ punya kes.....mcm anak ptama gak aku btekad nak bsalin kat kg aku.......
yg ni aku tak payah pecut balik kg.....tersakit masa tengah bcuti kat kg.....lega rasanya.......
yang lucunya.....aku start sakit perut cirit2 kol 4 pagi....berkali2 aku ke tandas.....dengan mata yg ngantuk aku asik sapu myk angin sbb sangkaku sakit perut sbb banyak mkn limau...tak tpikir plak aku nak bsalin..........
pastu bangun pagi nak solat....aku tengok ada darah....makna nya aku dh nak bsalin lerr...patutlah kol 4 tadi asik memulas.........
kali ni cam biasa aku nak makan kari kepala ikan....mak aku masak. masa tu dah rasa sakit kerap dh. aku pun gi spital kol 12 tgh. kali ni kat spital daerah sbb kat kg.masa tu buka 3cm. lepas je abis daftar n check semua2.... mulalah dtg sakit kaw2 tu..... kol 1.30 tgh aku pun dtolak ke LR.
mak datuk kali ni susah sangat bkali2 teran tak kuar2...sampai aku dh takleh tahan...aku suruh je doc tu toreh...tapi tau jelah spital gomen mana nak buat smua tu....misi2 situ pun cemas dah tgok aku....sbb aku makin lemah....diorang pun siap2 lah nak hantar aku ke spital besar. dgn caranya aku dibius ubat bagi tak rasa sakit....aku punyalah ngeri....ingat tak siksa ke nak transfer2 ni. dh la jauh 1/2 jam amik masa. bkali2 aku teran....ramai yg bagi sokongan time tu... akhirnya kuarlah anak aku..pompuan gakk.... rupanya berat 3.8kg..dah la tuh..ukur lilit kepala besar...
patutlah payah benor nak kuarnya.....
yg bestnya kami anak beranak dlayan bagai raja....sbb hari tu aku sorang je branak kat spital tu. kat wad bsalin cuma ada 2 orang je.sorang tmasuk aku. hahah.... dan lagi anak aku paling besar dlahirkan sejak sbulan lalu.....

aduhaiii...pengalaman..........

Rate

1

tambah skit lagi........oleh sbb anak kedua besor..dtambah plak ngan kpala beso..maka teruklah kena jahit.... bak kate misi tu...sampai ke punggung dik......
maka aku pun mintaklah dia biuskan....nasib baik pmintaan aku di makbulkan....lega rasanya.....

takutnya bila baca......teringat kat mak yang seksa masa melahirkan.....

petua nak beranak

bakal ibu minta lah pada ibu air selusuh...

mesti tak meraung.....

bila nak buat je, meraung sedap...

Follow Us
Originally posted by demonagirl6 at 2-6-2008 02:04 AM

Good Point...tapi klu tau sakit...nape ada yg maseh beranak sampai 4....5..org?

Masa beranak je sakit demon lepas beranak dah x sakit lg dah lupa suma kesakitan dan dpt sedap tu yg sedar pregnanat lg . Alah mak akak dulu lg la 13 kali beranak 12 org kat umah yg last sekali kat hospital. Xde apa2 pun ok je dia ckp sakit nk beranak ni mcm nk trberaknya rasa sakit perut . Tapi bila akak dah alami sndiri baru tau seksanya mcm mana. Mmg sakit tp tu kan lumrah bila kita berkahwin mesti nak anak so kalu nk anak mesti la nk pregnant dan beranak kan? .

Originally posted by hani_karmila at 17-6-2008 10:27 AM
hani tak meraung sbb kena ceaser.......tak rasa apa pon.......rasa sejuk jek lepas kuar OT.......tak dapat nak merasai bersalin normal.......nak wat mcmana......hani kena attack high blood sejak  ...

Huiyoooooo....ngerinya baca u punya BP   tinggi btol tu. Mcm my mom punya BP last year, trus collapse msuk spital 2 minggu. Kesian dia.

Originally posted by ea208964 at 19-6-2008 04:13 PM
zahlia banyak bersabar ...jgn fikir bukan2 .... anggap pengalaman baru ... enjoy je masa preggy ni .. masa ni lah org lyan kita lebih elokkan. Jgn takut .. give birth mmg sakit tp dlm masa sesaat ...

Btol tu zahlia bnyk2 kan brsabar....seronok peknen ni sbb leh manja lelbeh . Akak paling x sabar masa beranak sbb walopon sakit nk tngok rupa baby camana, ikut muka mama ke papa dia. Semoga zahlia selamat melahirkan baby baru tu nanti. Aminnnnnnnn.

Originally posted by haliem at 20-6-2008 10:07 PM

aku meraoang yang teramat ........gembira bercampur sedih!!
meraong sbb dapat membuktikan kejantanan aku!!
sedih kerana start dari haritu aku terpaksa 'berpuasa' 100 hari dengan bini!! ...

Adehhhh la ko ni haliem, aje mmg........buat suspen orang je . Bila dah buktikan kejantanan mmg la kena pose...xkan nk taram gak bini tgh dlm pantang

Originally posted by advertisment at 23-6-2008 08:42 AM
ada kuar bunyi juga, bunyi meneran.. nurse kata jgn teran2 dulu, nnti xde tenaga... abis nk wat camna dh sakit sgt cam ada benda dh xsabar nk kuar, cuma xde pintu jer lg.. masa baby nk kuar tu, m ...

Lain kali kalu beranak jahit kat bwh tu lmbat nk baik jgn pakai ubat kuning (iodin)tu....mmg lmbat nk baik xkira la jahit mcm mana pun kalu pakai ubat kuning tu. Akak bila balik je umah x pakai pun ubat kuning tu soh hby g sinseh bli ubat serbuk luka utk pompuan lpas jahit bersalin (warna putih). Taburkan je kat bwh tu....dlm 10-12 ari dah baik, dah leh jalan mcm askar nk gi perang . Masa lpas branak anak pertama dulu sapu ubattu dgn sapu manjakini.....fuhhh cpt je baik..ketat lg.. .

Rate

1

Akak ipar saya anak dah lima... tapi tak pernah lagi kena jahit kat bawah tu... orang dulu-dulu jaga posisi badan time bersalin tu supaya tak koyak atau dikoyakkan

Rate

1

entah .. tak ingat ... cuma yg aku ingat ...
1st baby - staff nurse ajar aku meneran ...
2nd baby - ala kak .. kepala baby dh nampak .. akak teran j la!!! (doktor pelatih lelaki)

cuma yg aku ingat .. doa Nabi Yunus ... istighfar .. subahanallah .. a'uzubillah .. takbir .. tuh tak lali dr lidah ..

kuat tak kuat tu tak tau la .. aku dlm keadaan kurang sedar n tak terkawal ..

dengar j baby nangis .. aku lega ... nurse letak j baby ats dada, aku nangis ..

Rate

1

Beranak pengalaman yg sangat manis...

In my case, alhamdulillah sakit kuat tak lama walaupun induce...sakit kuat takat 2 jam je...

Nak kata meraung tu tak la...
Tp everytime contraction, saya akan terkejang kejung kat atas katil...
Kalau nak ikut sakit dia mmg nk jerit je tp set mind tahan....tahan...dan tahan....
Kena ada sifat malu gak kita sebagai seorg Islam kan
kesimpulannya...diam2 je la....

Tak de la mcm dlm drama melayu tu....kita tgk pun naik takut kan...hehe..

Time sakit sgt tu mmg hubby dok kt atas kepala je le
dgr dia dok baca2 ayat...ntah apa yg dibacanya masa tu mmg tk amik port...
psl asyik suspen tunggu contraction...

Rate

1

aku tak sempat meraung sebab dah lemas terlalu byk sedut apidurel (betul ke ejaan dia) yang aku ingat adalah terasa sakit sikit2 last2 pengsan...bersalin melalui pembedahan......
mcmana aku tak takut dahlah 1st baby, doktor pelatih tu masa seluk blh beritau member dia yg dia rasa ada jari baby terkeluar, pegang gunting mcm nak potong jari anak aku , then datang nurse pulak terus tekan epidural tu kat hidung and suruh sedut...terus le aku khayal........ sedar2 dah jadi ibu pada sorang baby boy yang makin nakal sekarang nie..

Rate

1

aku ngerang bukan meraung.. ngerang kesakitan..

tak meraung tapi sesak nafas..tak cukup oksigen waktu pembedahan..

sakit masa contraction.. pepagi smpi ptg kol 5 br nak buka 3 cm.. aduihhh tak larat dah. makan pun tak mau. last2 kol 11.11 mlm br melahirkan.. kembar darah.. sakitnyer tak terkata, tapi aku tak jerit sbb hubby ada seblah, sbut Allah ajerlah dan alhamdulillah bila bb dah kuo.. banyak gak kene jahit. tapi tak terasa masa dijahit sbb yg jaiht tuh makcik nurse yang dah expert.   so relax jer. tapi kat labour room smpi esok paginyer..

Rate

1

ada tak yg teran sampai terberak? bnda2 ni le nk citer...nk cover watper..nanti bakal2 ibu dpt a distorted info dr korg lak...

Reply #155 syamaqad's post

errr epidural bukan sedut.. yg sedut tu laughing gas.. kalau epidural dia bagi kat spinal cord..

Rate

1