CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6485|Reply: 37

Jangan Benci Kucing...

Jangan Benci Kucing - sama-samalah kita ambil pengajaran..

Budin seorang yang amat benci pada kucing, entah apa silap yang telah dibuat oleh kucing padanya tiada siapa yang tahu.

Walaupun begitu, jodoh pertemuan sememangnya ketentuan Ilahi, Budin bertemu  jodoh dengan Gayah yang sememangnya amat suka dan cinta pada Kucing. Bukan itu sahaja, sebelum berkahwin dengan Budin, Gayah sudah sedia ada membela
seekor kucing siam.

Maka dari hari ke hari, bertambah benci dan meluatlah Budin pada kucing  terutama si Tompok, kucing siam peliharaan isterinya. Apa tidaknya, Gayah lebih memberi tumpuan kepada si Tompok dalam kehidupan sehari-hariannya.

Hal ini membuatkan Budin beranggapan, Gayah lebih sayang si Tompok berbanding dengan dirinya.

Akibat tidak mahu terus tertekan dengan keadaan ini, Budin membuat rancangan untuk mengusir si Tompok dari hidupnya dan hidup isterinya, Gayah. Maka, bermulalah dengan rancangan jahat Budin.

Pucuk dicita ulam yang mendatang, ketika isterinya sedang asyik mandi , Budin dengan tanpa segan silunya telah menangkap si Tompok, disumbat dalam karung beras Mahsuri. Tanpa berlengah terus merempit motor kapcainya sehingga jauh dari rumahnya , lebih kurang 10 km lalu dihumbanlah si Tompok tanpa belas kasihan. Dengan hati gembira, baliklah dia ke rumah dengan siulan mengikut rentak lagu Nak Dara Rindu nyanyian P. Ramlee.

Tapi, kegembiraan hanyalah sementara bila tiba di rumah si Tompokdengan sombong bongkaknya melangok depan pintu lagaknya menyambutkepulangan Budin. Sakitnya hati Budin tak dapat digambarkan.

Besoknya, Budin meneruskan rancangan jahatnya. Kali ini lebih jauh dibawa si Tompok, 20 km dari rumahnya. Tetapi seperti semalam Tompokberjaya mendahuluinya pulang ke rumah. Budin tidak putus asa begitusahaja, alang-alang peluk pekasam, biar habis basah sampai ke pangkallengan.

Maka nekadlah Budin, kali ini dia bukan sahaja hendak buang Tompok lagijauh tapi dibawanya Tompok pusing-pusing dahulu. Habis semual jalanditempuh, sekijap ke kiri, sekejap ke kanan, yang lurus, yang bengkok,segala kona, segala selekoh habis dirempitnya dan akhirnya si Tompokdibuang begitu sahaja.

Selang berapa minit kemudian, Budin menelefon Gayah. Budin: Ayang, Tompok ada kat dalam rumah tak, tanya Budin dengan penuh suspen lagi berdebar-debar. ..

Gayah: Ada, ada dekat depan pintu tu ha, kenapa? tanya Gayah kehairanan.

Budin: Panggil dia! herdik Budin dengan nada yang tinggi...

Gayah: Kenapa? tanya Gayah lagi.

Budin: Aku nak tanya dia, bagaimana nak balik ke rumah. Aku sesat ni...  

Reply #1 kupia's post

Lerr....lawakk lawakkk
ni patut duk kt J&H kott

nie citer dongeng ker, citer benar?

Reply #1 kupia's post

tu laa kan da sesat

Tapi memang betul....dulu masa aku kecik-kecik, kat umah atok aku mmg byk kuching...so adalah kuching yg atok aku terpaksa buang kerana berak kencing merata...aku pernah ikut atok aku pi buang seekor kucing tu...jauh sgt dari rumah....tapi kucing tu tau je balik umah....sampai ari ni aku tak tau camne kucing tu blh balik umah...sesapa tau, blh jelaskan tak?

cerita ni aku penah dengar dah dulu..

Follow Us
Kucing ada deria bau. Tu yg boleh trace bau yg penah kau dan dia jalan.

Nak elak kucing ni balik semula, masa nak buang dan balik dari proses pembuangan tu, redah anak sungai ke, lopak air yang lebar ke, jalan atas jalan yang penuh petrol ke... baru die takleh trace balik jalan yg dilalui tadi ataupun jalan yang kau balik.

Originally posted by SQUIRREL at 8-5-2008 11:02 AM
Tapi memang betul....dulu masa aku kecik-kecik, kat umah atok aku mmg byk kuching...so adalah kuching yg atok aku terpaksa buang kerana berak kencing merata...aku pernah ikut atok aku pi buang se ...

kucing ...deria bau dia kuat...so salah satu maybe dia cari bau tu sampai dapat

aku pon pelik
makcik aku buag kucing.. last last kucing tuh balik u mah sendiri...

ni dah kire paranormal nieh

menarik!

Reply #5 SQUIRREL's post

kucing & anjing mempunyai deria bau yg kuat..masa ko nak g buang dia, dia bau keadaan sekeliling dia..dan dia boleh balik sendiri melalui deria bau yg pernah dia bau dulu..

masalah berak merata2 tu kita boleh train..org selalu gini..ckp syg kucing..tapi bila kucing berak merata2 terus angkat g buang dia..nasib la jadi kucing..

las2 crk tompok gak!

kira international gak la

nak buang kucing.. bawa sekali minyak cap kapak..

sampai aje kat tempat pembuangan, sapukan minyak cap kapak di misai dia..

gerenti tak balik lagi.. tapi ingat.. buang kat pasar.. kucing pastu suka..

kenape mesti buang kucing kat pasar, rumah org, kedai makan, etc...kalau buang kat situ, kucing2 tu dijaga ke, diberi mkn?

yg selalu aku tgk, disepak tendang ada lah..kesian aku tgk kucing2 tu..:@ :@

mak penah cite.. arwah atuk eda buang kucing.. ni cite zaman2 dulu la..
mula2 buang dlm utan blakang umah.. bile blk tgk2 kucing tu dh syok landing2...
esok nye atuk g buang lg.. kali ni cross sungai plak.. zaman dulu klu nak cross sungai pakai rakit then tarik ngan tali...
dh buang tu nak blk la seberang sini blk.. tp atuk x sedar kucing tu berlumba nak blk umah ngan dia..
dia smpai umah kucing ada lg..
last2 give up..

ni cite zaman skang plak
sepupu eda plak nak buang kucing ni.. coz berak merata.. mak dia soh buang kt hospital..
bwk la kucing tu dlm guni naik motor.. dan2 kwn tu smpai umah, kucing pon smpai gak
kesimpulan nye jgn la buang kucing..
kucing2 belaan ayah eda xde pon berak bersepah.. nak berak pandai diorg berlari g cari tanah...

tp haritu blk mak kucing si kenit xde kt umah.. mak bising suh buang coz anak2 dia pon betina gak.. sume asik dok wat anak jek.. tp xde la buang pon.. ayah amik letak kt skolah dia keje.. situ pon ada gak kucing2 belaan ayah.. dia slalu bg makan..
kire nye xde la jauh dr mata ayah.. kucing2 kt skolah tu klu nmpk motor ayah dr jauh berlari2 diorg ikut..
psl diorg tau dlm bakul motor ayah ada 1 plastik makanan tuk diorg..
cuti2 pon ayah akan g gak bg makan kt cucu bulu nye itu

aku tak suka laa org yg suka buang2 kucing..x de perikemanusiaan..masa suka..kutip..bila dah x suka atau kucing tu buat hal, mula lah buang sana sini..korang sanggup ke bg anak2 korang sana sini?:@ :@

ade acik kat area umah akak ni dia amek jalan mudah...hemak kucen yg dia bela dah branak..kendian dia dah pasang niat anak2 kucen tu nak dibuang kat pasar...dia offer kat aku...sbb kesian aku amek...anak2 kuceng tu punya misai abes digonjengkannye (kasik gunting) aku tak lah tanye kan..tapi mcm tau jek kunun tamo kasik bebudak kucen tu tau jalan balek ke rumah... ..kontot jek misai2..adeii geram aku..tapi aku sempat bela dorang sbulan lebih jek..lps tu aku hanta dorang g umah jiran kat umah mak aku...sekarang nih seme dah besar2...elok jek slalu aku balek keje aku nampak dorang lepak adek bradek kat umah makcik tuh...

psstt terlatest...bila aku lalu dpn umah dia..aku nampak sekor anak tucen kale futey kira semilong hair..comel...usha2 mcm betina gak...pastu paling kelaka..ada stompok kaler oren atas kepala kucen tuh...bwakakakka entah dia cuba nak dye ke ape kuceng tu...aku geleng kepala jek..kesian pon ade ...oren mcm kunyit siot...esok2 tu kalo dah bunting ada la lagik anak2 kucen yg nak di hantar ke pasar......

Reply #18 hatemetoday's post

ayoyo

Reply #18 hatemetoday's post

cuba bagi dia leaflet SPCA suh dia baca about neutering!
benci giler org camni :@ !

12Next
Return to list New