CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 50552|Reply: 66

tinted tingkap

salam.....

kalau nak tinted tingkap rumah mahal ke???? ada yg telah tinted tingkap??? bole bg pandangan dr segi harga. lagi satu yang mana okey tinted yg 1 warna atau yang bercorak2. tq

anakperantau This user has been deleted
kami tinted semua cermin tingkap, dan sliding door.. yang belah hadapan saya buat begini... dari luar warna hijau dari dalam warna tu  macam perak, tapi bila dah lekat kat cermin tu, warna perak tu tak kelihatan... tapi warna terang.. maksud saya, tinted tu tak menggelapkan ruang.. tingkap bilik belakang pula saya buat tinted biasa, warna gelap tu, yang ni paling murah, dan akan menjadikan ruang nampak gelap. Tinted yang pertama saya sebut tadi lebih mahal, tak menggelapkan ruang, tapi menahan cahaya terik masuk rumah, so kalau siang selak curtain semua pun orang tak nampak..  tak semua buat yang ni sebab mahal wei.. itu pun bukan yang paling mahal. Jiran depan rumah buat tinted yang dari luar nampak warna emas.. yang tu lebih mahal kata orang yang kami upah tu.

Cuma tingkap bilik utiliti dan dapur jer saya tak tinted sebab nak sambung buat wet kitchen kelak.. yang kat kitchen tu saya beli sendirilah pelekat bercorak kat Tesco, tapi tak professional pasang (pasang sendiri), ada gelembung2 juga walau ikut arahan betul.. saya perhatikan cina yang saya upah pasang tu memang teliti betul.. buat kerja semua lebih separuh hari.. walhal rumah saya cuma immediate teres 2 tingkat jer.. kos saya pasang - dalam RM600 lebih gitu.. nak tahu cina tu kata ada datin duduk kat glenmarie pasang tinted rumah jer dah RM30 ribu.. hai sama rege rumah kos rendah!

lupa nak jawab tentang sama ada corak atau plain yang sesuai..

sebenarnya bergantung kat kita.... saya n husband ni jenis suka konsep moden, so corak2 tu kami kurang sikit sebab nampak sarat.. lagi satu kalau corak2 kami rasa cuma cantik jer. tapi tujuan asal nak menahan panahan matahari tak tercapai.. sekali lagi tu personal preference...

hantu1 This user has been deleted
Paste ler kat sini gambar tinted tu...
Hans tak dpt imagine cam ner tingkap tinted anakperantau...pls...

o...rupanya kita bole tinted dalam dan luar yea. first time tahu. kalau kat luar tu kalau kena hujan tak rosak ke atau kotor?berapa panel yang tinted???

dulu ada gak contractor offer saya tak mahal sgt dlm minima RM2000 depend pada jenis tinted tapi tu harga untuk rumah jenis semi-detached la..

Follow Us
bukan yang saya maksudkan tinted tu luar dan dalam tapi kertas lapisan untuk tinted tu dua warna, warna yang nampak dari luar lain, dari dalam lain.. semua ditampal dari dalam.. ni saya sertakan gambar rumah diambil dari depan.. saya buat sliding door dan semua tingkap yang menghadap hadapan.. tingkap2 belakang pula saya tinted yang murah jer, yang hitam macam biasa kita selalu tengok tu.. orang yang buat tinted ni kata kalau beli kaca gelap terus sebenarnya lebih murah dari tinted tapi dengan syarat rumah bina sendiri boleh pilih apa kita nak.. tapi tinted warna macam saya buat tu, memang kena pasang kemudian... .  Perlu diingat tinted ni macam2 ada tu yang setengah orang kaya ambil yang paling mahal agaknya ..sampai berpuluh ribu habis.. kalau nak cantik, boleh pilih warna, biru, hijau, emas, perak.. dll.. fuh rambang mata wei!

Yang ni pula kami pasang sendiri kat dapur... hajat hati nak buat wet kitchen bila balik Mesia nanti... tu yang sebelah belakang tingkat bawah tak pasang tinted..

sorry gambar tu kecil jer, teman tak pandai lah nak besarkan... masih baru belajar

berape rEgE die, mahal x?

disebabkan gambar kecil. yg dapur tu pakai yg corak2 ke????  brp harganya????

kat rumah mama developer dah pasang tinted ni siap2 kat seluruh tingkap...warna gelap mcm coklat kehitaman...dlm rumah kalau siang tak gelap pun sbb cahaya boleh masuk cuma tak direct mcm kaca biasa...selak curtain aje pastu semua ok....

tapi, mak mama tak suka sbb dia kata tak nampak langsir dari luar....kalau tak bukak tingkap dr luar nampak mcm rumah hantu...hehehehe....

saya suka tengok rumah org yg bertinted. leps tu berbagai color. suka sangat nampak macam mewah kalau yang bersinar2 tu lagi lawa.

Originally posted by bby2124 at 8-9-2006 08:31 AM
disebabkan gambar kecil. yg dapur tu pakai yg corak2 ke????  brp harganya????

Yang kat dapur tu pasang sendiri saja.. beli kat Tesco Damansara... tapi as I said pasang tak professional... kalau nak elok, kena buka getah keliling cermin tu... kira proses tu kena sabar lah... plastic corak2 tu rasanya kalau tak silap segulung dalam RM30... tak berapa ingat dah setahun.

Ok, teman hantar semula gambar tingkap dapur ni.. harap kali ni percubaan menjadi

Ok, yang ini pula gambar cermin sebelah hadapan yang ditinted warna hijau dilihat dari luar

teman kat ober-c sekarang, kalau tak boleh ambil gambar rumah jiran depan rumah yang tinted warna emas... lagi nampak class gitu... reganya memang lebih mahal dari yang hijau macam rumah teman ni...  Pada teman, kira berbaloi lah tinted ni sebab yang kami pilih ini ada UV protector... so memang kalau selak langsir ke, cahaya terik langsung tak terasa...  dulu teman ada merayau2 kat PKNS shah alam, nampak ada kedai yang boleh pasang tinted ni.. tapi masa tu dah siap pasang, so tak tanya rege mereka... company yang kami upah tu kat USJ.

Salam ...

Dah masuk umah baru nie, teruja betul la nak pasang tinted ... :love:

zigzag This user has been deleted
klu pandai psg sdri mmg jauh lbh jimat.. contohnya.. my office door nih, psg tinted yg biasa jer... klu bli & psg sdri baru RM1.80/ kaki persegi.. tp klu skali ngn upah pasang Rm5/kaki persegi..

Originally posted by anakperantau at 8-9-2006 09:19 PM
Ok, yang ini pula gambar cermin sebelah hadapan yang ditinted warna hijau dilihat dari luar

ff:   sape yg tgh kunci gate tuuuuuu

sedara teman yang jaga rumah tu, kenapa?