CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pooh83

umah misteri (yg perlu diselesaikan)...wujud ke??

Reply #15 pooh83's post

ko ni laki ke pompuan..
kalo laki mesti hantu tu dah jatuh cinta kat ko..
kalo pompuan, aku rasa dia berkenan nak jadikan ko menantu

Reply #20 pooh83's post

suh la mak register cari.. pastu kita ade sumber citer byk byk byk..

Reply #21 mesmerize's post

aku pompuan la..hehe..ade ke camtu pulak...nasib baik aku dah kawen...xleh la die nak kenenkan aku ngan anak die..

Reply #1 pooh83's post

jangan jangan mayat dia ada ditanam di rumah tu dan sampai sekarang org tak boleh cari jadi roh nya tak sempurnalah.bilik awak tu tempat mayatnya ditanam kot atau somewhere in<br />the house.orrrrrrrrrr someone  kill her n bury her near your house ke

[ Last edited by  poshbabe01 at 13-5-2008 03:14 PM ]

Originally posted by pooh83 at 13-5-2008 01:57 PM
aku x try carik pon..sbb masa tu aku kecik lagik kan..aku pun xtau kot2 aku penah jer main polis2 kat tempat tuh..

tapi sbnrnyer, yg menguatkan lagik syak wasangka aku pasal pompuan nie  ...

seram aku  baca ngan ceta ko ni

mcm ceta mat salleh.. betul2 menyeramkan..

mungkin betul ngan apa yg ko pikirkan tu.. agaknya, dia nak minta tolong sbb roh dia tak aman  berkeliaran tak de tujuan , klu ada tujuan pun, dia nak perolongan dari korang..

Originally posted by pooh83 at 13-5-2008 02:41 PM
aku x penah dgr la pulak..aku pun x penah nak korek2 citer dari parents aku...setakat yg aku tau xde..papepun, yg pntg aku dh x nmpk mende2 nih skrg..aman idup aku..

back to the topic..ade x a ...

ada baiknya ko gi korek2 citer dari parents ko tu.. manala tau, kita kat sini bleh selesaikan misteri yg ada...

Follow Us
Originally posted by pooh83 at 13-5-2008 02:05 PM
mula2 dulu mmg rasa takut..tapi biler dh lama2 aku rasa tension..huhu..sbb asik ngikut aku jer..tapi aku x penah lagik nampak yg buruk2 giler..cam org slalu citer tu..yg tercabut mata ke ape ; ...

tp kalau korang adik badik tak tolong dia, sapa yg dah sempurnakan mayat dia??

Reply #22 syahza's post

hehe..mak aku skang suka main game jer...haha.. die xde masa nak layan forum2 nih..

haha...mai aku tolong citer pengalaman mak aku...aku start dgn yg paling takut la..

masa tu mak aku tgh pegnen adik aku yg bawah aku ni...masa die dh sarat tu, die tido la kat bawah atas tilam...pastu dlm bilik die tu ade tv letak atas satu cabinet nih..so, satu mlm nie die terjaga sbb rasa nak g bilik air..(org pegnen kan slalu rasa nak terkucil)..

masa die nak nk g baring balik tu, die dgr ade org gelak..die pandang kat tv, die ternampak sorg lelaki nie..itam giler...bogel lak tu..ala2 org minyak camtu kot.. meneringai kat die..laki tu die duduk atas tv tuh...die kata kat mak aku.."aku amik anak ko nanti, aku amik anak ko nanti"..pastu die menyeringai lagik kat mak aku...

mak aku pun takut la..terus nangis2 kejut ayah aku...tapi biler ayah aku g idupkan lampu, laki tu ilang...

lepas mak aku bersalin pulak, lelaki itam tu dtg lagik..kali ni die dtg betul2 dekat baby tu (adik aku la..)
mak aku tgh baring nak tido masa tu, die pusing jer badan die, terus die nampak muka lelaki tu dekat giler dgn adik aku...still macam dulu menyeringai gitu...mak aku terjerit la kot masa tu, ayah aku bangun terus on lampu, die ilang :@ :@

lepas tu jer, badan mak aku kene "masuk" bende..sbb masa tu aku kecik lagik, so, aku x ingt ape jadi kat mak aku...yg aku tau, ada ustaz dtg ubatkan mak aku..die kuarkan ikut ibu jari mak aku..menggigil mak aku nak tahan sakit mende tu nak kuar

tapikan, setiap ustaz yg dtg umah lama aku tu, akan pesan kat kitorg banyak2 baca quran..sbb diorg kata umah tu dah jadi macam tempat "mende2" nie berkumpul dah...dah banyak sgt dah

Originally posted by pooh83 at 13-5-2008 01:44 PM
owh..family aku sumer penah kene gangguan masa dok kat umah tu..cumer caranyer lain2..

biler aku dah besor ckit..aku tny la mak aku, nape tiap2 mlm die dok pintu bilik air tu.die ckp x penah p ...

ni kisah lipas ni yg wat aku tambah seram

semangat waja sungguh ko ni yea.. kalau aku, tengok nak sebut lipas jer nak rasa nak pitam  phobia ya amat..

offtopik jap:dulu masa kecik pun , mcm rumah ko gak.. sbb asal malam jer, rumah gelap gelita, my parents tak nak buka lampu... jd , klu nak g toilet, baru la pasang lampu.. sebaik jer lampu on, byk la makhluk tu, mcm pesta... ada yg terbang, merayap dan berehat... .. sampai la ni, aku mmg phobia dgn makhluk merayap tu..

Reply #27 reddots's post

tu la kan..aku pun terpk jugak..tapi may b gak org2 gomen yg dah keje kat c2 (skali lagik aku gtau..umah tu dah dijadikan ofis)..yg sempurnakan kot..

sbb lepas kitorg pindah dari umah tu..ade satu family lain yg masuk..diorg dok 2 minggu jer, x tahan terus cabut...dgr kata lagik dahsyat diorg kene kaco..

cnthnyer...satu hari tu sumer kipas dlm umah tuh rosak...biler tgh mlm jer...sumer kipas pusing serentak laju giler cam nak tercabut...huhu masa kitorg duduk dulu, x penah jadik camtu..

tapi lepas gomen wat ofis umah tu, aku xtau la still ade ke mende tu..

Reply #29 reddots's post

eii...geli kan..huhu...

tu lipas betul ke x?? umah ko pun bermisteri cam umah aku gak ke? citer la...

Reply #31 pooh83's post

makhluk betul   umah aku tak de la citer2 misteri tu.. cuma yg buat misteri tu, asal malam je, byk la makhluk tu kuar berpesta.. aku mmg tak brani dgn makhluk tu.. ibu aku ckp, byk.. mungkin sampai ratus ekor..

umah kampung.. pastinya byk la tempat makhluk tu beranak pinak...

bila kat toilet, tu yg tak tahan tu.. sdg buat hajat.. depa terbang2 merayap dpn aku..

Reply #32 reddots's post

hish...aku rase ko lagik seram..hikhik...gelinyer...kalo aku, sanggup g numpang umah jiran nk lepas hajat tuh

seramnyer...

Reply #32 reddots's post

iskh2...mesti ko terseksa kan sbb setiap kali nak berhajat kene kaco..bahaya tuh..tak kene sembelit boleh kena batu karang tue...

Originally posted by azwandyazizan at 13-5-2008 06:17 PM
iskh2...mesti ko terseksa kan sbb setiap kali nak berhajat kene kaco..bahaya tuh..tak kene sembelit boleh kena batu karang tue...

aku cam nak terbayang2 jer reddots nak lepaskan hajat sambil di kelilingi lipas yg berterbangan

Reply #35 azwandyazizan's post

huh!! memang seksa..dan turut "menyeksa' mak aku   sbb asal nak buang hajat, mak aku terpaksa buru semua makhluk tu dulu... tu yg ada kat laluan dari bilik tido ke toilet jer...
tp yg dlm toilet huhuhuhuhu kena buat sendiri..

Reply #36 pooh83's post

korang bayangkan je la... mmg seksa.. mana nak buang hajat, mana nak jaga keamanan bontot aku dari diperati leh makhluk tu
habis2 aku sembur ngan getah paip..sampai lunyai.. klu yg termasuk ke toilet bowl, lagi baik.. sedang keja aku..terus pam jer

kelako lak aku mmbayangkan aksi2 reddots

Aku terbayangkan reddots dgn aksinya ala-ala avatar dia tu....

pooh... ko punya citer ni lain dari yg lain... menarik dan interesting... pasal nampak benda2 halus ni... wife aku dgn adik dia boleh nampak menda tu... tapi wife aku sesekali la.. yg adik dia ni mmg boleh nampak banyak sgt kot.. sampai dia tak takut dah... org2 sebelah dia plak yg takut... hehe...

tapi arwah nenek wife aku tu dulu mmg bidan kampung aka bomoh jugak la... tu yg turun kot...