CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: minah_ronggeng

duromine/duramine..tatau nak eje..

ubat lain xde ke..berkesan,cepat n xde kesan sampingan

aku penah amik gak duromine nie...
so far berani amik coz g cek doc skali n doc kasi yg 15mg jer..
so x kuat sgt..
memang nafsu mkn x der, bdn pun energetic jer...
tp mkn jgn skip la..as long kenyang pun, kena mkn gak..
yg stop mkn tu yg kasi effect negatif tu..n for me x der bad simtom pun..amik pun x lama x smp sebulan n dpt berat yg best...trus stop...

Salam...

Lama x menjengah kat sini....nak tnya mana nak dapat Mediaxal?...ada sesiapa yg bleh tlg li kan x? urgent nak ni...boleh pm saya

myself pun pernah try amik duromine ni..samela cam rzman_07 ckp..result mmg gerenti turun tp tuler..azab..btw pada yg berkira2 nak terai..rentikan ler..now i go for resviva+soyfiber+alkalark..eventho mahal tapi i feel more healthy...bkn takat cut the fat, kolestrol and all those harmful toxic dalam badan pun boleh remove, as the formula from tumbuh2an..and alkalark tu pulak air beralkali tinggi..ur portable water filter..i diberitahu sape yg merokok xpayah stop..but make sure amik this water utk cuci balik asap2 yg menyerap dlm peparu tu..sound mcm tipu kan..but its true..produk baru tan chong..

Salam...

Lama x menjengah kat sini....nak tnya mana nak dapat Mediaxal?...ada sesiapa yg bleh tlg ...
daniaryssa Post at 22-11-2010 11:12

mediaxal tu rasanya boleh je dpt kat farmasi kan? sbb me pernah beli..
duromine pun me pernah ambik.. mmg turun cepat.. lps tu stop nak pregnant... tp bila ambik balik, mcm dah takde kesan.. lgpun bahaya.. sekarang ni me ambik jenis fiber je..

Reply 285# zaida

zaida...dulu mmg mediaxal leh dapat kat pharmacy tp skrg dah x de dah puas mencari....atau ada sesiapa yag tahu mana bleh dapat AXAL pls pm saya..

Follow Us
i lose 5kg in 3 weeks with duromine

i baru cuba duromine 11 hari. so far okay la. tang pinggang da susut skit. mula2 nak amek tu cam takut gak la coz ramai yg ckp benda alah ni banyak side effect. but stakat 11 hari ni i rasa okay je. mungkin serasi dgn badan. apa yang penting, dptkan dulu nasihat doctor & every month buat check up. Insyaallah tak ada apa2.

gejala2 y i dengar:

1) sakit kepala = 3  hari pertama i makan mmg sakit kepala. lepas makan je trus kepala berdenyut2. tapi sekejap je. dlm stengah jam tu da okay. lepas 3 hari amek mmg da x ada sakit kepala.

2) kehausan yg melampau = mmg tekak terasa kering sangat2.

3) mood swing = tak ada pulak. masih bergelak ketawa dgn kwn2 & family.

4) degupan jantung laju = tak ada pun. normal je.

5) berpeluh dgn banyaknya = yup! kadang2 tu rasa macam mandi. banyak gila berpeluh.

6) sukar tidur malam = tak ada. i letak je kepala, tros melayang..

7) energetic = rasanya masih pemalas mcm dulu

sekian laporan khas dr cik milera

Ok.. Just sharing ngan U all, saya pernah makan Duromine ni bertahun2 yang lepas , family saya pun sama, paling lama kami leh makan ialah 3 bulan je, lepas berhenti beberapa bulan, baru leh makan balik... Sebenarnya side effect memang banyak, better jangan makan, My sister inlaw makan benda ni bertahun2 cam saya , hati dia dah bermasalah, hari tu baru buat pembendahan hati...me pun sama sekrang camtu,cuma tak kena bedah lagi, sbb fungsi Hati still ok lagi,cuma jantung dah tak kuat..  doktor saya marah giler2, dia tak bagi saya makan apa pun jenis ubat diet, it's not good... Dia cakap cara terbaik untuk kawal berat badan, exercise n kawal permakanan dengan makanan yang seimbang, memang lambat turun-2kg sbln, tapi kita tak sakitkan? Untuk pengetahuan u all saya makan duromine tu dari umur saya 17tahun ke 29 tahun, on n off..Thanks...

Reply 289# aries2007

Uiks.... baca komen u pun mnakutkan..   jd baik jgn ambil ubat ni kan...

Reply 290# Jemma_Jairule

Yesssss, baik tak payah, kesannya bukan dalam jangka pendek leh nampak, dalam jangkamasa panjang , baru tahu, most problem kat HATI, JANTUNG n BUAH PINGGANG

Post Last Edit by elyntt at 26-9-2011 00:19

Kawan saya pernah makan duromin ni.Sebelum makan duromin berat badan dia 88kg.Doktor bagi dia pil ni kerana dia dah tergolong dalam obes.3 bulan dia makan,berat dia turun ke 66kg.Lepas tu dia berenti makan sebab pil duromin ni cuma boleh dimakan utk 3 bulan je.Masa saya jumpa dia dalam tahun 2005 memang terkejut tengok dia turun banyak.Penghujung tahun 2009 saya ada jumpa dengan dia.Saya terkejut giler tengok dia berganda gemuknya.Saya fikir dia dah balik berat badan cam sebelum dia makan duromin tu.Saya tak berani lak nak tanya,takut dia tersinggung.Untuk makluman u semua saya dah pernah cuba makan duromin pada tahun 2007 tapi saya tak tahan sebab jantung asyik berdebar je,susah nak tido (tapi masa tu saya sambung belajar so...senang bersengkang mata buat assignment),bibir kering dan selalu rasa haus.Masa tu saya ambil tak sampai sebulan kalau tak silap dalam 3 minggu gitu.Sebab utama saya berenti ambil pil ni kerana tak tahan degupan jantung yang kuat,tangan dan kaki rasa sejuk,susah tidur dan yang paling saya takut ialah adakala time driving saya rasa hilang tumpuan dan rasa cam di awang-awangan saja.Sekarang ni dah 4 tahun habis belajar berat badan memang naik.Saya jumpa doktor memang confirm obese.Doktor rekemenkan ambik adipex untuk 1 bulan.Sebelum tu dia minta saya cuba makan 2 biji  untuk 4 hari.1 biji selang sehari.Bagi saya adipex lebih ok dari duromin.Saya tak rasa berdebar,tak rasa khayal seperti ketika ambil duromin dulu,kurang rasa lapar tapi masih boleh terima makanan dan tidur pun ok juga.So...hari ini adalah permulaan untuk saya guna adipex retard ni untuk 1 bulan.Harap dapat turun berat dan saya memang dah mula bersenam  1 tahun 5 bulan.Mudah-mudahan kombinasi pil diet dan senaman ini berkesan.

Ada sesaper yg bleh dpt stok duromine/adipex.. please pm / sms 019 3122 334 tq

Huh penah gak makan duromin nih..sehari memula mkn turun 1kg..aku mkn sebulan jek turun 10 kg.mkn 3 bln turun 20kg..pastu stop gatai plop try xenical...mak aih asyik terkeluar minyak pekat giler Dr d__ _ _ r..mmg melekat kalo x pakai sabun...kekadang kuar gitu jek walau tak buang air besar pon..hehe turun gaks 5 kg sbln..pastu lps kawen n beranak berat naik berkali ganda Dr 54 ke 104.5kg...haha padan muka aku

Cousin tea penah amek... Tp as prescribed by doc la.... Dia cakap jadi debar sket jantung dia sbb pil ni drug utk increase metabolism,.... Cam fat burner tu kot ek... Dia tak leh makan saje... Dia kena couple with healthy diet and exerciae.... Baru effect dia menjadi sbb pil ni tolong increase metabolism, bagus utk gi eksesais....

Tea tak berani amek chemical, kalo xperlu... Kalo you nak kecikkan bahagian paha, dan berat you mmg dah dalam category ideal, u can try buat squat& lunges utk tone your thigh....  Ni utk BMI rang 19 -22... Luar dari range tu, Kalo lebih 22, banyakkan buat cardio dulu utk lose weight... Kalo kurang berat, kena eksesais weight utk tambah muscle weight plak...

doramine ni ok memang ok tapi dia ada effect kat jantung pada sesetengah orang produk ni tak elok di ambil selalu. kawan pernah ambil sampai kini tak boleh tidor saya pun ada jugak mengambil nya lama dulu tapi ada kesan sampingan sikit saya berhenti ambil.

I pon pon duromin..tp byk kes org kene kerosakan hati n kidney..risaunyer.. Pastu doctor tak bg amek..die suh join program weight loss kt klinik ayu jelita ampang.. 4x injection bg membuang lemak degil..cost 2.7k.. Tp lebih selamat..hmmm..i rekemen yg ni.  Within 41 days sure susut

saya pernah makan duromine. 2 bulan turun 12 kg tapi bila berhenti naik 20 kg. kesannya tak dapat tidur dan tak lapar langsung. kalau dilayan ko akan pengsan sebab tak makan.

PIL Duromine boleh mendatangkan bahaya jika digunakan tanpa merujuk kepada doktor terlebih dulu.

Keinginan mempunyai badan yang cantik dan langsing dengan cepat menyebabkan sebilangan pengguna hari ini tidak menghiraukan kesan sampingan daripada pengambilan ubat-ubatan yang boleh membahayakan diri mereka.

Ada antara mereka yang cuba mengambil jalan singkat untuk mengurangkan berat badan tanpa mengamalkan diet yang seimbang sehingga menyebabkan mereka menderita penyakit seperti bulimia (memuntahkan makanan) dan anoreksia (takut untuk makan).

Lebih membimbangkan, terdapat pihak yang terlalu taksub dengan kempen penjualan pil-pil kurus seperti pil Duromine yang sebenarnya boleh memberikan kesan buruk kepada diri sendiri.

Pil berkenaan tidak boleh dibeli di farmasi ataupun kedai ubat kerana ia merupakan ubat kawalan dan boleh didapati melalui preskripsi doktor sahaja.

Menurut seorang pengamal perubatan, Dr. Hamdi Mohd. Noor (gambar kecil), pil Duromine sebenarnya hanya dibenarkan kepada mereka yang mengalami risiko perubatan sekiranya terus mempunyai berat badan berlebihan. pil tersebut akan bertindak merangsang otak untuk mengawal selera makan seseorang.

“Duromine juga cuma diberikan kepada mereka yang mempunyai indeks jisim badan (BMI) yang melebihi 30 agar berat badan mereka dapat dikurangkan.

“Ia selalunya diambil untuk tempoh masa yang singkat dan sekiranya tidak menunjukkan sebarang perubahan selepas dua minggu maka pengambilannya harus dihentikan. pil tersebut mempunyai banyak kesan sampingan yang boleh menjejaskan kesihatan seseorang.

“Sesiapa yang mengambil pil tersebut sebenarnya berisiko tinggi untuk mendapat pelbagai jenis penyakit seperti kegagalan buah pinggang, gangguan atau susah untuk tidur, sembelit, mati pucuk dan banyak lagi.

“Pil tersebut juga akan mengganggu metabolisme hati di mana hati tidak dapat memproses glukosa dengan sempurna dan akhirnya ia akan menjejaskan kesihatan.

http://www.kosmo.com.my/kosmo/co ... ra&pg=ne_11.htm

Yes but need prescription from doctors. If want buy Duromine can contact me +6011-26802125 area Malaysia Sarawak