CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: minah_ronggeng

duromine/duramine..tatau nak eje..

duromine eeyyyy takut seh...seb baik aku tak gila...tp aku berterima kasih gak kat ubat nih...aku amik waktu remaja...badan gemuk gak...bila dah amik nih...aku serik dan aku diet cara sihat...smp sang aku maintain kurus...kesimpulannya ubat berasaskan chemical mmg bahaya sikit

Reply #81 kacang^soya's post

buka skit soya..bahaya banyak

boleh makan tp kena dgn cara yg betul la....ratu pn penh makan dura ni...tp takla tetiap hari makan...2-3 ari skali je makan sbiji...jd kesan sampingan dia tak terlalu kuat utk kite...just utk memotivasikan otak kite je....control makan tu....jgn mkn cam ank jin..ehehehe...kalau nk benti pun takble benti serta merta..kena slow2...kurangkan pengambilan...kalau stop serta merta tu yg berat jd 2 kali ganda.

elle pernah ambil ubat ni 2 years ago..
so far takde masalah berat badan and masalah kegemukan.
cuma gatal nak diet and kurangkan gelebeh2 kat perut.
tapi, seriously.. i tubat tak akan ambik pil ni lagi.. pengalaman 3 mth ambik ubat ni dah cukup membuatkan i serik..

effect benda ni pada diri elle... jantung berdengup pantas, muram, badan kurus sangat2 dan seperti melayang, tak boleh tidur, muntah yg teruk, pening yg sgt teruk, badan lemah, tak boleh berfikir dengan betul.

mmg tak dinafikan, senang sgt utk kurus ambik ubat ni.. tapi setelah mendapat khidmat pakar,
risiko terakhir ialah ROSAK BUAH PINGGANG.. (my untie rosak kedua dua belah buah pinggang kerana pil ni...)bila dah sakit.. terlantar, kecantikan dah tak berguna..

exercise je la n control makan..tu je yg plg mujarab..

Reply #84 elle_gogo's post

tu pasal reen dh tak berani amik ubat ni lg

Follow Us
kalau boleh kawal selera sendiri jauhi lah dari pil2 yang mengurangkan selera ni....

tak sume yang makan pil ni tahu macamane nak makan cara yang betul...salah cara makan buruk padahnya....

hi nk share jgk pengalaman my sister mkn duromine..she took this pill 2 years ago..masa dia amik, within 1 month berat dia turun 10kg..dctr yg kasi pun t'kejut..from 62kg ke 52kg..yg kesiannye lebih kurang 6 bulan lepas tu hati dia b'mslh..kluar masuk hukm..dctr kata kesan dr pengambilan ubat kurus..skrg tk amik lg..nk kurus punye pasal, smpi effect kt hati dia..bila dia stop mkn duromine tu berat dia mcm yoyo,kjp kurus,kjp gemuk

huhuhu..takut kan..

Originally posted by syahilwa at 16-5-2008 08:38
kawan aku..dia mkn ubat nih..mmg kurus....dia amek 3 bulan atas nasihat doktor gak la...ok jer..sampai la nih aku tgk dia maintain....dia kuruskan badan pun sbb nak jaga kesihatan dr penyakit lai ...

aku setuju dgn ko, aku dulu ada ambik gak lepas tu maintance la sendiri bila berat dah turun, jgn bergantung pada ubat tu je. mula2 aku ambil 30 biji next monthnya 20 biji,  the nextnya makin kurang la pengambilannya, ok je aku maintance sampai sekarang anak dah 4 orang, sbb bila perut dah kecik kita pun makan makin kurang la.................

huh serik aku dg pil nih.penurunan kg mmg tip top n mabeless tp xmo tdo.tkebil2 sengsorang tgh mlm..

sapa nak cuba angkat keyboard....

makan sebiji je baru....tak sesuai lar.... ada balance banyak tuh.....

tolak murah2 jekkk

Originally posted by elle_gogo at 6-5-2009 10:01
elle pernah ambil ubat ni 2 years ago..
so far takde masalah berat badan and masalah kegemukan.
cuma gatal nak diet and kurangkan gelebeh2 kat perut.
tapi, seriously.. i tubat tak akan ambik p ...

setahu i doctor pernah cakap dgn i, bila makan apa2 ubat (deit) kita kena minum air kosong banyak2, salah satunya ada kaitan dgn buah pinggang la....

Based my experience arr..dulu aku amik time belajar..memula mmg aktif..xleh tido of coz.tp x smpai setengah hari rasa ngantuk letih..selera makan mmg tarak..mmg berat turun abis tp cepat moody n sensitive.selalu nak buang air coz dehydration..mulut kering ,dahaga dan cepat rasa peluh.ble dah stop hampir 2 tahun try makan balik tp rasany  kesannya dah x mcm dulu..

duromine mmg ade side effect yg teruk...ramai my friends yg ambik duromine tak berpuas hati dgn hasilnyer...

memang la bukan semua boleh amek ubat ni. jangan la sesuka je nak makan pil2 macam ni

yg terbaik ialah pengawalan makanan dan exercise...tapi i ubat yg lebih bagus dr duromine..takde side effect..sgt berkesan menurunkan berat bdn

nak tanya sikit..
semlm tqah ada pegi jumpa doktor..
tanya pasal berat badan ni..
pastu doktor terus bagi mkn ubat duramine ni..
nak tanya, mmg semua org yg mkn ubat ni, bila stop naik 2 kali ganda ke? ke ada yfg dpt maintan? kalau mcm tu tqah xberani nak mkn..
xboleh bayangkan kalau berat naik sampai berganda-ganda..

Duromine tak okay. Too much side effects

Ionamine okay..tapi susah nak dapat

Reductil pun okay. Side effects tak banyak. Tapi mahal sikit.

nak tanya sikit..
semlm tqah ada pegi jumpa doktor..
tanya pasal berat badan ni..
pastu doktor terus bagi mkn ubat duramine ni..
nak tanya, mmg semua org yg mkn ubat ni, bila stop naik 2 kali gand ...
atiqah_bea Post at 12-8-2009 17:06

I pernah ambil duromine ni...lepas makan 2bulan ( makan alternate day ) turun 6kg.
Bila stop makan just naik 2kg saja itupun sebab tak control makan.
Kalau control rasanya boleh maintain.

Cuma I tak suka makan duromine ni asyik menguap saja.Dalam meeting boleh aku menguap 4-5kali sampai boss pun asyik jeling2.