CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: selipar_hijau

Apa MASALAH KANCIL Yang Akan Dihadapi Lepas 3 Tahun Guna??

Reply #224 nenektua's post

belakang ke depan?...

klao belakang ade org kate bearing... xtau depan ade bearing ke tak....

Originally posted by Fast-N-Furious at 6-10-2008 02:22 AM
haku rasa masalah paling utama, kete dah buruk.. hehehhe

betul, betul, betul  

Rate

1

Originally posted by selipar_hijau at 18-5-2008 01:54 PM
Aku just nak tanya pasal Kancil ni. Aku br pakai awal tahun aritu. Amik baru la.
Tapi nak tau gak cemana mentenen dia. Aku zero bab2 keta ni.
Yg aku tau, gi hantar je kat Perodua bila cukup ma ...

ikut pengalaman saya yg dah 7 thn pakai kancil ni............lepas tiga thn saya pakai masa tu, biasa jer, cuma masalah yg biasalah mcm pintu dia berbunyi, enjin tu tak lah bunyi sgt kalau kita pandai hntr service selalu.......so far oklah saya pakai kancil saya selama 7 thn ni. Agaknya kalau owner dia perempuan cermat sikit kot cara pemanduan dia, so kureng masalah...sbb tulah bila dah nak hbs byar ni ramai yg na beli keta tu dari saya, tp saya ngan my hubby tak akan menjualkannya, sbb kereta kancil saya tu tidak pernah mendatangkan masalah yg besar2 pada saya...

Yg penting bila tiba masa utk service, g lah service.....itu jer cara utk mengelakkan permasalahan yg besar berlaku. Masalah yg kecil2 tu biasalah lah, mcm tukar absober, drive shaft, tu biasa.....bila dah pakai lama mmglah kena tukar benda2 mcm tu.

Balas #243 ashiqien\ catat

aku pn kalau ada rezki lebih nti, aku x kan jual kanchil tu.

saya pernah ada kancil, memang senang bela dia, janji minyak tukar on time, ada rosak sikit gi repair, senang sungguh, tak memeningkan kepala. Murah pulak tu.

Originally posted by selipar_hijau at 6-10-2008 11:10 AM

betul, betul, betul  

sebab sukung haku, nah amik tangan sket.. miahahah

Follow Us
Satu lagi masalah kancil ni kena ingat dia punya penyambung kat radiator. Ada satu penyambung bentuk T untuk sambungan paip radiator ngan enjin rasanya.Palam T tu dibuat dari plastik, jadi lepas beberapa tahun boleh pecah tanpa amaran..keta member aku dah kena kelmarin.Panggil AAM cek, nsib baik berenti dulu.
Ini kira problem yang aku tgk x ramai org highlight pun..

[ Last edited by  zaman_80 at 8-10-2008 07:41 AM ]

Originally posted by olaklempit at 7-10-2008 10:16 PM
saya pernah ada kancil, memang senang bela dia, janji minyak tukar on time, ada rosak sikit gi repair, senang sungguh, tak memeningkan kepala. Murah pulak tu.

betul tu, aku sokong 100% :victory:

Reply #247 zaman_80's post

aku dah tukar benda nih jadi besi.... pakai halfcut punye... rm25...

so far dah pakai kancil hampir 5 tahun memang x de masalah.. hantar servis bila dah sampai waktunya... kalau ada apa2 kerosakan baiki segera sebelum jadi parah... kalau yg lain2 tu biasalah... tukar cluch plate.. align n balance.. mcm org cakap jaga makan minum dia... n kaler kancil biru aku masih elok lagi.. lg pun huby jarang basuh guna air sabun.. dia tembak ngan air je n lap mcm biasa... so sampai sekarang orang ingat aku amik kereta baru sbb kilatnya macam baru amik kat kedai... n bila huby aku g keje dia parking kat tmpt keje dia... ada org tanya dia kereta nie tak mo jual ke... oh tidakkk.. biarlah comel mcm tu.. banyak jasanya buat kita orang sekeluarga... di samping kos nak repair tu lagi murah jika dibandingkan ngan kereta2 lain....

mmg T connector tu Pero2 provide plastic je waktu beli....lps 1 tempoh mmg kena tukau pki yg besinye...aku wat thn lps...kena bp tah...aku x hengat....

mmg pon ramai yg tak berapa perasan ttg penyambung bentuk T jenis plastik kat radiator tuh..
saya pon dulu x prasan sehingga suatu hari bila saya tukar driveshaft ngan buat servis enjin..pomen saya ckp yg penyambung T nih dah merekah.tunggu masa je nak pecah..langsung tukar baru dari tembaga punya..ini kisah 2 tahun lepas..x salah 4 bulan lepas beli kancil ini secondhand..sampai sekarang kancil saya masih OK

erkk lupa lak..arituh aku terlanggar tembok batu depan rumah abg aku..abih bumper depan aku retak..nasib baik x jatuh..
yg aku nak tahu..berapa harga bagi satu bumper depan kancil baru @ yg terpakai nye..sedihh ooo tgk kancil aku yg tersayang jadik gitu

mendap ke woi ?

aku pun tgh cari kancil 2nd hand nih
kalau ada sape2 nak jual kancil pm aku plssss

alamak...page mendap ke????

Reply #251 naedia's post

cek balik resit @ bil, pastu bgtau kt sni.   

aku dah guna keta kancil 6 tahun so far tak der masalah...cuma pintu belakang ada problem sikit yelah asyik naik sorang jer....selalu ikut timing for services...basuh sebulan sekali...tu pun kalau rajin....hehehe

Originally posted by melati_26 at 16-10-2008 11:47 AM
aku dah guna keta kancil 6 tahun so far tak der masalah...cuma pintu belakang ada problem sikit yelah asyik naik sorang jer....selalu ikut timing for services...basuh sebulan sekali...tu pun kala ...

adik haku 6 tawun pakai kancil gak, masalah besar jer adalah, skang gatal nak tukar kete lepas habis bayar..

Balas #257 selipar_hijau\ catat

resit pun ntah ke mana tah...ko x tukau2 lg ke?