CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: selipar_hijau

Apa MASALAH KANCIL Yang Akan Dihadapi Lepas 3 Tahun Guna??

Kancil aku x penah ada problem lepas guna 3 tahun... Kitaorg beli sejak tahun 1996... hanya start tahun 2004 barulah timbul problem... yg pertama aku x tau la nape, problem enjin kot sbb setiap kalo aku memandu dlm tempoh dkt sejam, enjin dia tetiba je mcm nk mati.... sblm enjin tu nk mati, terasa mcm tersangkut2 & terus mati enjin dia... Pastu x bleh start... kena biarkan dlm 5 minit baru bleh start... pastu kalo diteruskan jugak perjalanan x sampai 10 minit masalah ni akan berulang lagi... mmg kenangan pahit btul sbb masa tu aku tgh drive kat highway dari Melaka ke Seremban... sib baik dh nk sampai tol... aku kol bapak aku... dia dtg & terus tunda Kancil tu bawak ke woksyop... kat situ kena tinggalkan utk betulkan enjin, kena angkat enjin kuar... lepas 2-3 hari dh ok, sejak tu mmg masalah enjin dh x timbul lg sampai la skrg...

Pastu tahun 2006, problem kat disc brake dia... sbb masa brake kita akan terasa mcm keta tu terhangguk2, kuat gak... Bapak aku dh betulkan tahun lepas.

Maybe sbb Kancil aku manual... power window pun tadak... so problem lelain mmg x de.

Kancil aku x penah ada problem lepas guna 3 tahun... Kitaorg beli sejak tahun 1996... hanya start tahun 2004 barulah timbul problem... yg pertama aku x tau la nape, problem enjin kot sbb setiap kalo aku memandu dlm tempoh dkt sejam, enjin dia tetiba je mcm nk mati.... sblm enjin tu nk mati, terasa mcm tersangkut2 & terus mati enjin dia... Pastu x bleh start... kena biarkan dlm 5 minit baru bleh start... pastu kalo diteruskan jugak perjalanan x sampai 10 minit masalah ni akan berulang lagi... mmg kenangan pahit btul sbb masa tu aku tgh drive kat highway dari Melaka ke Seremban... sib baik dh nk sampai tol... aku kol bapak aku... dia dtg & terus tunda Kancil tu bawak ke woksyop... kat situ kena tinggalkan utk betulkan enjin, kena angkat enjin kuar... lepas 2-3 hari dh ok, sejak tu mmg masalah enjin dh x timbul lg sampai la skrg...

Pastu tahun 2006, problem kat disc brake dia... sbb masa brake kita akan terasa mcm keta tu terhangguk2, kuat gak... Bapak aku dh betulkan tahun lepas.

Maybe sbb Kancil aku manual... power window pun tadak... so problem lelain mmg x de.

kancil aku lak brek prblem laaa
cpt abis then aku tgk kancil aku gak
enjin berbunyi aaaa

zarul

masalah radio stakat ni aku ok lagi. ada efek jugak ke kalau dh tuko ke vcd player?
tang gear 1 ngan 2 tu mmg, keras kalu nk masuk, kna main2 cluth skit br ok. mekanik tu kata mmg kancil gitu pe'el nya.

apa2 hal di masa hadapan, jgn dia mati tgh jalan udah.

Originally posted by selipar_hijau at 14-6-2008 09:27 AM
masalah radio stakat ni aku ok lagi. ada efek jugak ke kalau dh tuko ke vcd player?
tang gear 1 ngan 2 tu mmg, keras kalu nk masuk, kna main2 cluth skit br ok. mekanik tu kata mmg kancil gitu pe ...

yes liz pun tukar ke cd. Memang takleh pakai pun. hancus

Reply #119 tomatogirl's post

eh....kancil aku pn bt hal volume gak bebaru nih.....

Follow Us
eloopppppp  page tak kuarr

tadi aku pergi servis kereta...diaorang tukar minyak hitam...tambah benda yang warna hitam macam spam letak dekat bawah hood....katanya nak bagi enjin kurang panas...

kena lah dalam rm 169.....nasib baik ada boucer

by the way....kereta aku baru jalan dalam 820 km....beli pada 16 hb 4  2008

baru 2 bulan lebih....dah tukar minyak hitam ....kenapa dia tukar awal sangat....

tapi lepas tukar kurang lah skit bunyi enjin tu...

tadi aku pergi servis kereta...diaorang tukar minyak hitam...tambah benda yang warna hitam macam spam letak dekat bawah hood....katanya nak bagi enjin kurang panas...

kena lah dalam rm 169.....nasib baik ada boucer

by the way....kereta aku baru jalan dalam 820 km....beli pada 16 hb 4  2008

baru 2 bulan lebih....dah tukar minyak hitam ....kenapa dia tukar awal sangat....

tapi lepas tukar kurang lah skit bunyi enjin tu...

tadi aku gi buat balancing ngan algmnt keta. just nak tnya pndapat/komen korg.

1. dia kata satu spotrim aku bengkok skit, kna hantar kt kilang balik.
2. ms buat algment tu, dia kata kna tukar camber skru [?], kiri kanan. bapok mahal, rm90. padahal skru saja.

soalannya, betul ke yg pasal skru tu mmg kna tukar. mekanik tu kata kalau x tukar, x leh buat mende alah aligmnt tu. ke aku dh kena 'kencing' kat situ?
susah btul jd org yg x reti pasal keta.

Reply #130 selipar_hijau's post

kalau ade duit..boleh tukar camber skru tuh..sbb aku terbaca kat satu forum lain bahawa skru ori kancilnye xleh adjust

Originally posted by mexz at 22-6-2008 07:54 PM
kalau ade duit..boleh tukar camber skru tuh..sbb aku terbaca kat satu forum lain bahawa skru ori kancilnye xleh adjust

tu la. mekanik tu pn kata, skru ori kancil x leh ejas. kna tukar. tp mahal btol skrunya. igtkan rm10 satu.  

Reply #132 selipar_hijau's post

camber tu mmg mahal....aku da tuka...nsb baik sblh je.....da lame da tuka....rege mmg rege tu x silap aku...dulu aku dpt rm 40 je..tu pun tuk sblh....

ni baru2 ni aku g wt alingmen....mule2 tokei tu ckp dpn blkg alignmen 20...aku da hepi da...trus park kete aku...las2 die ckp kt aku....tyr kiri dpn lari.....kena adjust camber...adjust je 25...dgn x rela aku ckp ok la....tp yg aku pelik nye tokei tu adjust camber buka tayar.......aku jd konpius tp nak wat cmne...tgk je la.....

tgh2 die buka tayar aku tu 1 skru die kate ketat nk buka...yg lain ok......siap bgtau aku kalu patah skru kena ganti lain...kalu x ganti ade risiko bwk kt heway.....pastu aku tanye la kalu ganti skru bp rege...die ckp 30....mak ai...skru je....smpi mahai gtu rege.....skli betul patah bile try buka...die kate kalu pki M16 skru tyr mmg slalu lari.....aku yg da bengang n xle pk ape ni ckp ganti je la dgn muke cm tah ape2.....mmg aku da agak tokei tu akan sembelihnye tgk aku pompuan....tp aku nk wt cmne.....sumpah aku x g kedai die lg da pasni....da la tyr mahal.....aku terpakse g kt kedai tu sbb aku xnak tyr baru yg aku tuka kena mkn lg.....nasib2....

cmne la nak cr pomen yg bole dipercayai.....sume suke kencing je skrg ni.....

kancil bole pakai NGV x?

Reply #133 naedia's post

tu la pasal. mahal btol skru tu. aku ingat cantik sgt la skru yg tukar 2.
skali skru biasa je pun. aku pn buat depan je dua

Oil Seal

aku nk tanye la...oil seal kalu tuka nak kena turun enjin ke?

aku nye minyak itam slalu kurang...bile tgk bwh xde lak leaknye....aritu bile aku wat servis..pomen tu bgtau aku oil seal bocor...kalu nk tuka kena bwk turun enjin...betul ke?pastu suruh aku tuka clutch.....yg clutch ni die ckp kalu kete kancil mmg femes rosak lps 2-3 thn.....

Reply #136 naedia's post

pasai minyak itam ni.
dah lama gak aku punya keta ni minyak hitam asik berkurang je.
tapi tiap kali sebis, takde plak tokey kedai tu cakap apa-apa. *kompius*

tapi so far ok la.
cumanya,sekarang ni, kenapa ek stereng aku tu kalo taim bawak, then brek dia akan gegar2. mcm nak runtuh plak aku tengok stereng tu. masalah alignment ka? atau lain?

haii.. kalo cina tuh kata clutch dah nak abis maknanya bila kena tukar?

liz dgr clutch Rm700 betul ke?

kalo tak tukar apa akibatnya?  :bg:

rm700???  kt tmpt aku nk tuka rm 600....baik beli sdri je pastu upah psg....kalu siap2 beli kt pomen markup gle2 nye la....

Reply #137 nenektua's post

masalah gegar ni, keta aku pn dh buat algnment+balancing semua. ttp gegar gak.
aku pn x tau nk buat apa lg.
keta aku tu br pkai 7bulan.