CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: eiyoei

Sidang para wali

Eiyoei! kamu dari gerakan tareqat aliran mana? naqsyabandi?
apa apa hal kita solat dulu...

[ Last edited by  kupia at 21-5-2008 07:42 PM ]

Originally posted by eiyoei at 21-5-2008 07:32 PM

banyak yang kata majlis aulia di bukit Qaf

jika allah membuka hijab di depan mata kita.. insya allah kita akan nampak. bukan org tarekat je.. sapa2 pun kalau allah 'nampak'kan.. kalau jadi.. ...

talk is cheap...and i dont buy cheap stuff...
ya mmg aku pertikaikan...
bagi aku karut....dan karut...

[ Last edited by  obelisk at 21-5-2008 08:11 PM ]

Kalu tak tahu hal sebenar agama, jangan sembang pasal wali ni... sebenarnya kisah wali-wali ni karut semuanya... wali 9 ker, wali apa ker. sheikh abd khadir jailani jadi wali ker... semuanya adalah akidah terpisong... syaitan telah berjaya menyesatkan umat islam dengan kaedah yang tersediri...
Dalam islam sebenar yg diajar oleh rasulullah dan diwarisi sahabat, tidak ada semua yg karut ini... sampailah di suatu ketika ada gulungan yg ingin lebihkan amalan dan ibadat yg tidak pernah dibuat oleh nabi sendiri... itu bidah... bukan seperti sangkaan pengikut sesat wali-wali yg mengatakan apa yg orang tahu hanya kulit tapi yang tasauf amalkan islah isinya.. dalam islam tak ada beza kulti dan isi... nabi pun tak pernah kata macamtu..

maka lahirkan kononya pencapaian maqam tertentu... zikir tertentu, dalam jumlah tertentu... itu dan ini yang nabi tak pernah ajar. semuanya pada sangkaan pengikut tasauf adalah benar tetapi sbenarnya adalah kesesatan yang teramat sangat.  

Jangan percaya pasal cerita wali-wali ini.. Cerita kisah Shiekh Abd Kadir Jailani pun banyak yang jauh dari benarnya... kalau benar, sudah tentu dengan beberapa orang wali saja akan memusnah yahudi@srael yang paling nyata membunuh jutaan umat islam.  Apakah pihak yahudi@israel lebih kuat dari wali-wali yg ada?... fikirlah dengan otak yang siuman... mana peranan waliu-wali ini... adalah membiarkan begitu saja jutaan orang islam dibunuh padahal mereka kononya selalu bersidang?...

Kembalilah kepada ajaran islam yg sebenar yg dibawa oleh rasulullah!... Ahllahuakhbar!..

Reply #41 kupia's post

Eiyoei! kamu dari gerakan tareqat aliran mana? naqsyabandi?

aku x join mane2 tarekat. Apetah lagi abuya. tabliq pn sama. x join. Aku natural cam ko gak.

Originally posted by kupia at 21-5-2008 07:07 PM

selepas ilmu mengenal diri sekarang kamu cuba bawa konsep haqul yakin pulak...  typical orang tareqat  ni
sekejap lagi keluarlah pulak ilmu laduni kamu tu kan?

Mintak maaf la abg kupia.............aku tak pernah join mana-2 tareqat.............sbb aku takut tareqat ni, silap bawa boleh terikat...............hehehe...........prinsip hidup aku mudah............selagi ianya tak bertentangan dgn AQ dan Al Sunnah aku ikut.............dan aku juga tak terus menolak sesuatu yg aku belum tahu..............sbb Allah dah berikan kita akal utk berfikir dan menilai akan sesuatu kejadian ..............

Originally posted by selendangmerah at 20-5-2008 10:23 PM
jgn salah paham bro..

wali..

pada mula2 dlu tu.. yg 9 tu.. mmg wujud masa idup..

sbb .. indonesia pada waktu .. brada dlm tahap yg kronik dah..

kena ada org yg sampaikan agama allah n ...

sapa yg angkat kan diorang jadi wali?
sapa bagi tahu kamu mereka di angkat kan jadi waLI??
allah yg bagitahu kamu ker??

Follow Us
Apa yg aku faham, maaf la kau tersilap Wali ni boleh dikelaskan kepada 2 :
1. Golongan yg dilantik oleh Allah secara terus
dan
2. Golongan yg mempelajari dan beramal untuk menjadi wali

harap sapa-2 yg lebih arif boleh huraikan..................

[ Last edited by  paktam at 22-5-2008 12:23 PM ]

firman Allah :
揑ngatlah, sesungguhnya wali-wali Allah itu tidak ada kekhawatiran pada mereka dan tidak pula mereka bersedih hati. Yaitu orang-orang yang beriman dan mereka selalu bertakwa.

makluman

sebenarnye wali (atau aulia) ni ada 2 makna.
1. wali - orang yang dicintai Allah
2. wali - pemimpin

aku rasa wali allah seperti Khulafa' al-Rashidin dimaksudkan sbg pemimpin. Begitu juga kpd wali songo. Anak murid yg panggil diorg wali.

menikah pun kena ada wali...

Reply #12 kupia's post

aku pelik ko ni..kalu ye pon nape nk kutuk2 HABIB NUH ngn SHEIKH LINGGI tu..
kedua2 figure besar ni tggi budi pekerti die tau..
kalu ko idup sezaman ngn dua figure ni msti ko kagum..
org ckp die wali sbb karamah2 yg Allah SWT bg kat die..
kalu ko tak pcya jgn la kutuk2..
kan dgr di sedara2 die tak ke terasa ati..
ko ni..agak2 la..

Originally posted by cronicle86 at 25-5-2008 08:38 PM
aku pelik ko ni..kalu ye pon nape nk kutuk2 HABIB NUH ngn SHEIKH LINGGI tu..
kedua2 figure besar ni tggi budi pekerti die tau..
kalu ko idup sezaman ngn dua figure ni msti ko kagum..
org ckp die wali sbb karamah2 yg Allah SWT bg kat die..
kalu ko tak pcya jgn la kutuk2..
kan dgr di sedara2 die tak ke terasa ati..
ko ni..agak2 la..

kalau dia tak tau dia wali macamana dia boleh mengaku diaketua segala wali-wali...

pegi meeting kat alam ghaib mana ntah dia jadi chairmanRasulullah saw jadi ahli biasa je...

dahlah gitu bila anak murid dia mati nanti kena tanya soalanmalaikat dalam kubur, bila seru nama sheikh walii dia, malaikat tak jadi tanyasoalan...

di padangmahsyar nanti wali dia mengaku boleh antar dia direct masuk syurga tak payahhisab lagi...

cukuplah tu, Allah dan RasulNya tak pernah mengajarkan umatada manusia yang macam ni punya power giler....
yang mengajarkan benda2 karut semua guru2 tareqat yang melampau aja...

Apa yang aku tulis tu bukan tuju khas pada Habib Nuh pada Sheikh Saad Linggi, tapi pada semua guru2, sheikh2 tareqat sesat yang mengarut ngarut yang bukan bukan, termasuklah anak2 murid mereka yang taksub yang percaya pada cerita katun macam tu. Memang tak patut dihormati orang2 yang mengajar ajaran sesat macam ni, merosakkan ugama Islam.

Ko tengok sendiri bangunan yang orang buat kat makam habib noh kat singapore tu, ko tengok bebondong bondong orang datang bawak macam2 jamuan, siap berzanji berselawat semua atas kubur orang mati... berapa banyak orang datang bayar nazar kat kubur habib noh tu.  Ini semua kerja syirik kerja khurafat bukan kerja orang Islam, kalau dibiarkan lama lama semua orang islam jadi penyembah kubur... Orang yang dah mati tak boleh buat apa2 dah, apa lagi dia nak bantu orang yang hidup.. doa mintak sendiri pada Tuhan bukan melalui  orang yang dah mati.

Reply #56 kupia's post

yang selalu menaikan taraf tok guru ni ialah anak murid atau cucu murid.  Tok guru dengan murid selalu tak ada apa-apa jer.  Macam Sheikh Kadir Jailani, cucu cicit murid yang lebih sudu dari kuah.  Bukan setakat cucu cicit murid, orang yang dengar cucu ciciti murid pun ikut sama.

Reply #57 ibnur's post

dengar kabar gak, org kg sheikh kadir tak berapa kenal beliau n terkial2 lak bila citer psl kehebatan beliau...huhuuu

Originally posted by ibnur at 26-5-2008 09:33 AM
yang selalu menaikan taraf tok guru ni ialah anak murid atau cucu murid.  Tok guru dengan murid selalu tak ada apa-apa jer.  Macam Sheikh Kadir Jailani, cucu cicit murid yang lebih sudu dari kuah ...

Benar .... mereka ni taksubnye lebih dari guru sendiri ...

iman senipis kulit bawang.....ulamak yang kerja dengan pemerintah jangan di ambil bulat-bulat(biasanya cuma syariat saja yang di amalkan)...cari yang tak terikat dengan harta dunia...

syariat ni asas je...nak lebih kena belajar yang lelain...yang tinggi tasawuf...biasanya para wali ni beribadat atau berbuat sesuatu iklas kerana Allah...bukannya buat sesuatu atau nuntut ilmu kerana nak dapat keramat...dia tak minta pun nak keramat boleh jalan atas air,boleh teleport,dan macam-macam....Allah yang bagi ilmu tersebut...

para wali pun tak tau yang dia tu wali...