CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eiyoei

Sidang para wali

Tak payah la kita nak mempersoalkan persidangan para wali ni ujud ka idak.........yg penting kita perbetulkan arah tuju kita dulu............pada yg belajar atau mengaji hanya bab syariat tu tumpukan bab syariat...........tak payahlah nak mempersoalkan bab-2 org yg belajar tarikat , hakikat dan makrifat...........pada yg belajar bab tarikat, hakikat dan makrifat tak payah la nak nak mempersoalkan golongan-2 yg hanya berpegang kepada syariat ...............itulah ketentuan dari dulu hingga sekarang..............air dan minyak takkan bercampor...................walaupon kita ketahui yg Syariat, Tarikat, Hakikat dan Makrifat tidak boleh dipisahkan..............

Originally posted by paktam at 21-5-2008 11:46 AM
Tak payah la kita nak mempersoalkan persidangan para wali ni ujud ka idak.........yg penting kita perbetulkan arah tuju kita dulu............pada yg belajar atau mengaji hanya bab syariat tu tump ...

Tidak ada siapa pun harus mempertikaikan "syariat Islam" yang dibawa oleh Muhammad saw yang telah lengkap dan sempurna, tidak ada satu pun yang disembunyikan atau dirahsiakan oleh Rasulullah saw...

Ada seribu satu alasan tareqat, hakikat dan makrifat boleh dipertikaikan... Ahli ahli tareqat yang menyatakan bahwa kononnya Rasululllah saw ada merahsiakan ilmu makrifat yang kononya hanya diketahui orang2 istimewa sahaja adalah satu pembohongan besar yang haru dibongkar habis habisan... malang kita tidak bercadang berbicang soal ini dalam board MPS...

Reply #16 JexSpero's post

trust u to say this

Reply #20 obelisk's post

better dok atas pagar. sebab kita taktau benar/palsu dalam hal ni.
dari kecik aku dok dengar dan study kesah tok kenali.
banyak acknowledgement tentang tok kenali datang dari pihak luar yg aku tak reti nak sangkal.
so, aku tk berani nak pilih percaya atau tidak. just... still waiting and looking in in "such" cases.

aku percaya sidang wali ni mmg ada.. bukan taraf kita lah utk pertikaikan kemampuan ulama mcm ni. ulama2 mcm ni bukan mcm kita, makan gaji.

Aku pernah sembang panjang ngan satu ustaz biase (yg berguru ngan ulama) siap cakap aku x percaya rezeki tuhan sbb percaya dengan majikan.. kira aku ni berharap gaji dari majikan. sedangkan allah sebenarnye pemberi rezeki.. camtulah.. itu baru bab rezeki.. blom bab makanan halal lagi..

jadi adakah seseorang yang mimpi bertemu rasulullah kira penipu? sedangkan dia solat x tinggal tahajut x lupe.. bukan org mcm kita boleh pertikaikan.. sbb allah nampak ape yg kita x nampak..

jadi sape x percaya.. terpulang. Jadi aku bukak threat ni utk yg percaya je. Jadi selendangmerah bolehlah teruskan bualbiacara.. aku pun tgh kumpul maklumat utk share kt sini

Hidup ini atas rahmat Allah. Jd byk2lah bersyukur wpun kita bukan wali.....

Hidup jd kekasih Allah nih byk dugaan, terutama finah doniaa......

Follow Us
Dalam bab ni sapa yg mengaji, mengkaji dan mengalami, maka dia akan faham dan akan mengakui akan kewujudan perkara-2 sebegini............sebaliknya bagi yg hanya mengaji dia tak akan mempercayainya la............so dlm bab ni bagi aku kedua-2 tak bersalah............kerana itu ketetapan DIA.......... " Kenal lah diri kamu maka kamu akan mengenal akan TuhanMU "...........

Originally posted by paktam at 21-5-2008 01:13 PM
Dalam bab ni sapa yg mengaji, mengkaji dan mengalami, maka dia akan faham dan akan mengakui akan kewujudan perkara-2 sebegini............sebaliknya bagi yg hanya mengaji dia tak akan mempercayain ...

perlu dijelaskan hadis berkenaan  mengenal diri ini adalah hadis "PALSU" ciptaan gerakan tareqat dulu2 telah dibuktikan oleh ulamak pakar2 hadis.  Berhati hati kerana hadis hadis ciptaan gerakan tareqat kebanyakannya adalah hadis palsu.  Berdusta atas nama Rasulullah saw dengan hadis palsu adalah satu perbuatan keji yang tempat kembalinya adalah amat buruk...

Saya tidak menuduh sesiapa dalam forum ini yang memalsukan hadis hadis...

Reply #28 kupia's post

terdapat perdebatan mengenai hadis mengenal diri dalam board HM&L sebelum ni..

Reply #24 bzzts's post

bukan tempat aku utk duduk atas pagar
kalau kebenarannya ada tunjukkan dengan bukti2 yg nyata
buat apa nak selindung2 dan dikhabarkan dengan bentuk penulisan yg murahan..
or else suatu benda ghaib yg tiada sokongan dr hadis dan alquran pada aku adalah karut.

Kita ni kan hamba.........masih banyak kekurangan-2 yg ada pada diri kita ni............dari itu kita kena ingat, yg bukan semua perkara kita boleh tunjukkan dengan bukti2 yg nyata........ada sesetengah perkara kita perlu haqulyakin semata-2...............so terpulang la pada kita di mana kita nak meletaknya.............

Originally posted by obelisk at 21-5-2008 01:43 PM
bukan tempat aku utk duduk atas pagar
kalau kebenarannya ada tunjukkan dengan bukti2 yg nyata
buat apa nak selindung2 dan dikhabarkan dengan bentuk penulisan yg murahan..
or else suatu benda g ...

terpulang pada empunya diri. kita ada ground masing-masing.
pada aku, bende yg takde "dalil quran/hadis atau persetujuan ulama [fatwa]" memang relevan disangkal selagi kita punyai hujah yg logik.
hmm... sejauh mana kita usaha kearah menemui bukti/dalil tersebut?
adekah kita hanya menunggu? tunggu posting di forum? google? cari kitab di toko-toko buku?

[ Last edited by  bzzts at 21-5-2008 03:23 PM ]

Originally posted by selendangmerah at 21-5-2008 12:24 AM
wali tu... panggilan kita jew..

zaman dorang maybe nama lain..

who's know..

kitab mana x pasti..

nanti aku check balik..

dlm quran mmg ada tulis wali Allah check
Yunus:62

Originally posted by eiyoei at 21-5-2008 06:51 PM

dlm quran mmg ada tulis wali Allah check
Yunus:62

Kita bukan pertikaikan ada atau tidaknya wali2 ni, cuba tengok balik pokok persoalan yang dibincangkan...

siapa yang memberi taraf wali2 ini? Allah atau manusia?

Originally posted by paktam at 21-5-2008 03:00 PM
Kita ni kan hamba.........masih banyak kekurangan-2 yg ada pada diri kita ni............dari itu kita kena ingat, yg bukan semua perkara kita boleh tunjukkan dengan bukti2 yg nyata........ada ses ...

selepas ilmu mengenal diri sekarang kamu cuba bawa konsep haqul yakin pulak...  typical orang tareqat  ni
sekejap lagi keluarlah pulak ilmu laduni kamu tu kan?

Reply #33 eiyoei's post

takde siapa yg menafikan perkara kewalian ni. Cuma aku sangsi adanya persidangan para wali di indonesia ni..

Reply #34 kupia's post

siapa yang memberi taraf wali2 ini? Allah atau manusia?

manusia.
Sheikh Qadir aljailani pun x gelarkan dirinye aulia. Anak murid yang panggil. dan banyak kisah yang mengatakan dia sultanul aulia. itu kena check la dulu.

Originally posted by eiyoei at 21-5-2008 07:28 PM

manusia.
Sheikh Qadir aljailani pun x gelarkan dirinye aulia. Anak murid yang panggil. dan banyak kisah yang mengatakan dia sultanul aulia. itu kena check la dulu.

Sheikh Abdul Kadir Jilani bermanhaj salaf, fiqh aliran Imam Ahmad Ibn Hambal, pengikut pengikut tareqat yang mereka reka berbagai cerita karut mengenai imam besar ini... rahimahullah tidak pernah mengaku dirinya sebagai wali dalam hayatnya. Sila baca kitab2 tulisan beliau sendiri...

Reply #36 obelisk's post

takde siapa yg menafikan perkara kewalian ni. Cuma aku sangsi adanya persidangan para wali di indonesia ni..

banyak yang kata majlis aulia di bukit Qaf

jika allah membuka hijab di depan mata kita.. insya allah kita akan nampak. bukan org tarekat je.. sapa2 pun kalau allah 'nampak'kan.. kalau jadi.. maka jadilah..

rajin2lah tahajud ye.. amal byk.. jgn dok pertikatkan je

Reply #38 kupia's post

rahimahullah tidak pernah mengaku dirinya sebagai wali dalam hayatnya.

anak muridnye yg cakap. bukan dia.. betullah tu..