CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tak_tahu

hantu paling seremmmm..![edit-bergambar][UPDATE]

cairel_azlie replied at 5-6-2018 10:10 AM
Tak pernah jumpa lagi kalo nak cerita... hahaaha

ingatkan tau sbb ckp jahat bengis dan suka menganiya..

Camni.... Aku dulu selalu macam2 imaginasi tentang hantu2 ni... Sampai laa aku jadi seronok tgk team paranormal... Alaaa... Geng2 cari hantu ni.... Setiap malam kul 1 pagi keatas, aku layan dorang buat live hunting cari hantu samada grop paranormal di facebook yg melambak2 atau di bigo live....

Jadi, bila lama kelamaan aku tgk live paranormal ni... Aku dapat paham satu benda.... Hantu2 ni dia takkan berani berdepan dgn kita.... Abis kuat duk hujung2 agak jauh dari kita dgn jelma diri... Kebiasaannya dalam imej kabur dan tak jelas sangat duk di tepi dinding, celah2 pokok, tepi tiang.... Ataupun dalam keadaan kita tak perasan, dia akan lalu sebelah.... Tapi dalam nak kata hantu ni cekik kita ker, pegang kita ker... Mmg tak bleh.... Hantu ni cuma boleh buat suara2 dia jerit, ketawa, bercakap... Rasuk...? Hntu mmg bleh rasuk kita tapi bukan mudah kecuali dalam diri kita mmg dah ada lubang untuk mudah makhluk hantu ni masuk... Lubang di badan kita ni terjadi kalau sebelum ni kita pernah histeria ker, dihantar sihir dek org ker..., dn lubang ni mmg takleh ditutup kecuali amalan kita jer....

Ok, berbalik pada hantu.... Hantu ni kita jer yg letak nama.... Dan rupa2 hantu ni adalah mengikut imaginasi kita dan keercayaan setempat.... Kenapa dekat amerika takder pontianak..? , kenapa kat uk takder toyol..? Kenapa kat jepun takder penanggal...? Sebab itulah..kepercayaan sesuatu kaum...

Sebenarnya srgala jenis hantu ni adalah jin, jin ni makhluk yg kita tak nampak yg sentiasa dari lahir hingga kita mati mahu menyesatkan umat manusia... Dan jin boleh berupa apa2 benda dan rupa sekalipun... Di bleh jadi korang, jadi mak ayah korang, jadi kawan2 korang, jadi ular, jadi harimau, jadi rupa manusia yg hodoh yg kita cakap pontianak, polong, jerangkung tuh semua...

Jadi, benda ni bila kita interaksi cara baik, mereka akan ikut arahan dgn baik... Kalau kita handle cara kasar... Mereka akan bertindak kasar.... Dan kebiasaan yg mengganggu manusia adalah jin kafir... Jin islam takkan sesekali ganggu manusia...

Jadi tuh laa serba sedikit...

aku vote semuaaa
semua spesis hantu aku seremmmmmmmmmm