CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7208|Reply: 42

Bukak Pintu

Sebelum aku pindah ke rumah sewa sekarang, neighbour aku penah citer, yg budak dpn umah aku tu penah nampak org laki tanpa kepala kat depan pagar umah aku, pakai baju putih, tp aku wat dak jer.. Bila aku pindah ke umah tu pun, alhamdulillah tak der aper.. After 1 year, pada satu malam tu, hubby aku g meeting, after 1/2 hour aku pun nak masuk bilik nak tidur, masa tu anak aku dah tidur, bila aku tutup jer pintu bilik, pas tu baring jer atas katil, terdengar macam org nak bukak pintu bilik aku, tapi x terbukak la, pas tu dengar orang berjalan... aku terus terkaku kat atas katil tak tau nak buat aper sampai terlelap hingga ke esok pagi... esoknya aku citer ngan hubby aku, dia nak sedapkan hati aku, dia ckp tak der aperlah perasaan aku jer.. tetiba last month.. dlm kul 12 gitu, maid aku call dari bilik dia, dia ckp ada orang nak bukak pintu bilik dia, pas tu dgr org berjalan.. menangis2 maid aku, aku pun g la ke bilik dia ngan hubby aku, check satu rumah, tp pintu suma berkunci... that's means bukanlah pencuri.. pengalaman yg sama yg aku alami.. esoknya barulah hubby aku citer, sebelum ni pun dia penah nmpak.. waktu tu dah tengah malam, tetiba dia terasa nak buka tingkap, dan masa tu dia ternampak salah satu pokok pisang kt dpn pagar umah tu bergoyang dgn kuatnya padahal masa tu tak der angin pun... dan aku pun baru teringat sebelum ni pun, masa aku nonton tv sorang2, pernah dgr mcm org langgar pintu dgn kuatnya padahal x de orang pun kat luar.. lepas kejadian tu, terus aku beli ayat kursi tampal kat suma pintu dan tingkap.. alhamdulillah.. until now.. x der aper2 lagi la

Originally posted by raimina95 at 23-5-2008 12:24 PM
Sebelum aku pindah ke rumah sewa sekarang, neighbour aku penah citer, yg budak dpn umah aku tu penah nampak org laki tanpa kepala kat depan pagar umah aku, pakai baju putih, tp aku wat dak jer..  ...

wa takkan bukakkkkkk

waa...
scary nye...
nie yg takut nk pindah umah nie..

Reply #1 raimina95's post

uhhhh..takde bran nak hadapi mende cenggitu...

dulu rumah arwah nenek kena camtu, cuma lagi teruk.. ada bunyi orang lari2 lar kat tingkat atas.. bunyi pintu belakang cam ada orang ketuk kuat2, rasa nak roboh pintu tu.. pastu ada orang menyahut dari luar rumah, macam memanggil, jenguk kat tingkap takde sape..

.. pastu ada maid tu, masa arwah nenek hidup lagi, dia ni lar jaga nenek.. pandai bab agama sket.. dia kumpul ayat2 Al-Quran yang sesuai dibuat pendinding.. sambungkan jadik satu kertas, photostat banyak2, tampal satu rumah..

pastu dah takde dah gangguan..

fuhh..seremm siottt......kalu aku pun mau nangis agaknya.....dibuatnya org jahat ke...tak ke naya.....at least kalu antu dia ganggu2 camt ujer...kalu org!?....dibunuh ke...dirogol ker.... ....takuttnyerrr...

Follow Us

Reply #6 melia_star's post

ye laa...kat sini kau takott ehh...
kat rumah JAY-Z sana kau tak takut...

Tutup Pintu

Reply #1 raimina95's post

biasakan membaca AlQuran dalam rumah dengan ikhlas kerana Allah

Selain tampal2 atau gantung ayat quran kat dinding, aku rasa kalau selalu baca ayat quran pun bagus gak

Originally posted by raimina95 at 23-5-2008 12:24 PM
Sebelum aku pindah ke rumah sewa sekarang, neighbour aku penah citer, yg budak dpn umah aku tu penah nampak org laki tanpa kepala kat depan pagar umah aku, pakai baju putih, tp aku wat dak jer..  ...

ni mesti jin asyik dah ngaruk ni.. dia memang suka bini orang...

hantu nie mmg jin..sebab dlm Quran xde pon citer pasal hantu..UFO tue pun sebenarnya keja jin jugak...

Originally posted by kupia at 23-5-2008 09:08 PM

ni mesti jin asyik dah ngaruk ni.. dia memang suka bini orang...

jin tuh x der kepala tuh yg asyik terhantuk pintu jer....

Originally posted by akunitengah at 23-5-2008 09:04 PM
Selain tampal2 atau gantung ayat quran kat dinding, aku rasa kalau selalu baca ayat quran pun bagus gak

Jangan jadikan ayat2 suci itu sebagai perhiasan dinding rumah, baca dan amalkan...

emm.... takut gak dengar citer kome nih, kes arwah tuk aku pun lebih kurang la, tapi tuk aku lebih berani, ada beberape malam pintu umahnye di cakar2, mula tuk aku tak citer ape2 la... dah lame lepas kejadian tu, baru la dia citer, dia kata SAKA arwah2 yg dulu datang suh tuk aku jaga lak, tapi tuk aku taknak lepas dia duk tanya ustaz2 pasal bende2 ni, ade satu malam tu la penghabisan bile tuk aku cakap "dah la pogi la,aku taknak kawu,pogi tompek lain", lepas tu dah tak ganggu dah...
tapi umah yg tuk aku tinggalkan sekarang ni mcm ade sesuatu la.....

hehe okey je tu. lama-lama nanti bila dah biasa dah tak kisah dah. mula2 je takut.

kenapa kalau mimpi hantu ke apa ke..mcm susah giler nk baca ayat2 quran masa dlm mimpi tu
...rasa cam lidah terkelu..hahhaa...tu baru mimpi..kalau reall ..ermm...xtau la..

Reply #16 airyfairy's post

aku pernah mimpi hantu sampai terngigau ngigau baca ayat kursi...heran bapak aku time kejut aku subuh

Reply #13 kupia's post

btol2. kalo hiasan dinding je, nnt dinding tu yg pndai bace quran, kita ni x pandai2 sampai sudah.

syaitan mudah merasuk mengganggu akibat dpd hati2 manusia yg lemah
camner nak kuatkan hati dan iman?
sentiasa menambahkan ilmu pengetahuan dan istiqamah dlm amalan kerohanian..
cth amalan kerohanian...bersolat, bersedekah, membaca quran, mendengar ceramah agama..
yg penting niat ikhlas lillahi taala

Originally posted by obelisk at 25-5-2008 10:45 AM
aku pernah mimpi hantu sampai terngigau ngigau baca ayat kursi...heran bapak aku time kejut aku subuh

sib bik time tu ko mimpi antu, di buatnye mimpi yg bukan2 kan naya bapak ko dgr......hehehe