CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leotazz818

The Beauty of Stray Cat (Story & Photo Sharing)

Close [Copy link]

kesian stray cat ni.... jumpa kat kedai mkn sect. 3, shah alam tadi. kurussss sangat, rasanye sakit.

mintak simpati org bagi mkn ....

kadang2 tak paham macam mana org bole continue mkn bila nampak kucing lapar dtg tapi tak nak bagi kucing tu mkn sikit pun ....

ni boocik bagi dry food yang boocik bawak dlm keta untuk kes2 emergency camni....

[ Last edited by  boocik04 at 21-4-2008 12:34 AM ]

Rate

1

Reply #181 boocik04's post

...nape dunia kejam pada mereka yg tak bedayeee....

Reply #174 Jcatz's post

ini kalo buat dpn mate laki aku..memang siap la bera muke tuan kedai...penah tejadik kitorang dah duduk dah oder...skali kucing stray tu tuan kedai tu maki sambel acah2 ngan kosi soh dia blah...laki aku bangon ckp jom la kita g carik kedai lain...tak sanggop nak makan kat kedai oang tak ade hati peghot...dia angkat kucing tu blah la kitorang p gerai selang seblah...aku oderkan kucing tu makan..hah elok jek tak kacau orang..dia makan kat bawah meja ..ni skang ni sape yg tak ade otak..? kucing tu ke tuan kedai tuh?..tapi so far itu la satu kedai yg kitorang rase paling tak menerima kehadiran kucing...lain2 kedai seme ok jek..dorang pon paham..watpe nak mengenaye minatang kesayangan nabi..even satu kedai moto cina kat area tmn midah tu pon aku nengok kat tepi luar kedai dia ade bekas makan...aku tanye sapa punye makan? tokeh tu kate..ada kucing maa hali hali dtg makan sini..banyak kasian...

Reply #181 boocik04's post

siannyaa.. ntahle boocik.. kurus sangatlaa.. harap muka dan mata aje besor.. org2 yg makan kat gerai ni kekadang wat haku meluat pun ada bila kita kasi makan kat strays ni.. derang cam pelik dan wat muka.. ada juga yg baik hati.. ada yg turut sama kasi ayam ke ikan ke  dari hidangan derang ada tu lah..

syukurlaa boocik bior apa org nak ckp.. yg penting bila kita dah kasi makan tu.. bukan kita nak bangga.. tapi terselit perasaan sket gembira harap2 strays ni kenyang tul tak.. memang lain sungguh perasaan bila kita dapat membantu.. moga2 boocik dirahmati Allah selalu.. syabas yaa..

Reply #183 hatemetoday's post

garang gak laki ko nyah.. tapi garang cengini aku salute.... kita idup lam dunia ni bukan tak leh sombong ngan manusia aje.. bahkan ngan seme makhluk pun.. coz derang pun ada nyawa hati dan perasaan kan..

mujurlaa kedai sebelah tu tak sombong dan tak geli ngan bekas2 kucing makan nih..   syukurlaa hate..

derang yg sombong2 ni tak taw.. betapa besor pahala yg menanti.. kalu derang taw abih segoni ikan tu derang dermakan utk kucing2 terbior..

kita ni bukan semata2 mengharapkan pahala.. yalah sebab pahala juga yg dapat tolong kita utk memudahkan kita kat sana ye dak..

tapi kerna naluri kita dah camtu.. paling utama sifat kahsian harus ada lam setiap individu..

Reply #177 Zep's post

harap2 tak ada apa2 terjadi pada dia.. tapi tengok kucing ni cam hepi dan gemuk.. syukurlaa mebi ada insan yg prihatin dan selalu dpat ihsan orang..

santek gak gambor yg ko amik ni zep.. tampak sharp gak.. cam ada sepesel efek pun yaa..gemuk tul laa..

[ Last edited by  meowlin at 20-4-2008 10:47 PM ]

Follow Us
Originally posted by meowlin at 21-4-2008 04:35 PM
siannyaa.. ntahle boocik.. kurus sangatlaa.. harap muka dan mata aje besor.. org2 yg makan kat gerai ni kekadang wat haku meluat pun ada bila kita kasi makan kat strays ni.. derang ca ...

tq, meowlin....

boocik bagi kucing mkn sbb kesian tengok dorang, bukannya mcm manusia bole gi keja carik duit....

tapi yg tak sukanye bila kita bagi mkn, org lain selalu ada je nak nyampuk! nyampah !

Originally posted by boocik04 at 21-4-2008 12:29 AM
http://i1.bebo.com/040b/5/large/2008/04/20/16/4035635614a7505780772l.jpg

kesian stray cat ni.... jumpa kat kedai mkn sect. 3, shah alam tadi. kurussss sangat, rasanye sakit.

mintak simpati  ...

mulianye atimu boocik . j salute abih. hanye allah yg dpt membls segala ape yg boocik dah lakukan

Originally posted by WeirdLady at 25-2-2008 11:29 AM
hari last aku tengah bekemas brg nak pindah.. derang sume tgkkan aku mcm pelik.. mcm sedih pun iyer..
omg.. sedihnya aku skrg nie te ...

alamak ko punya kes mcm teman juga, tunggu masa jer nak tinggalkan diaorg ni.............selalu teman rajin bagi makan pada kucing ni, waktu malam teman bawak masuk rumah letak kat beranda rumah, esok pagi teman lepaskan,bukan aper takut kena makan di anjing jer anak2nya.  teman dah ler nak pindah cuti sekolah ni kesianlah kat depa ni.  harap2 adalah y ang perhatin lepas ni.

Reply #187 boocik04's post

tak apa2 boocik ku paham laling coz haku pun sering mengalaminyaa..

haku penah dengar ceramah.. sebenarnya duit yg kita ada.. atau kita dpt rezeki tu tak semestinya Tuhan berikan 100% utk kita.. coz katakan dlm 1000 yg kita dpt.. mungkin 100 atau 200 tu seharusnya kita berikan kepada yg benar2 memerlukan..
sebab itulaa kekadang ada diantara kita bila dpt duit terkadang hilanglaa..kena curilaa sebab terkadang kita lalai dlm pemberian rezeki yg Tuhan beri kan itu.. bukan utk kita semata2.. wallahualam... pulaklaa sori boocik haku ter emo sket nih.

macam haku kalu ada org sampuk memang haku balas balik.. bukan nak tunjuk lagak.. tapi haku pekenakan derang ngan kata2 perli semula.. bior derang terkedu..

Originally posted by boocik04 at 21-4-2008 12:29 AM
http://i1.bebo.com/040b/5/large/2008/04/20/16/4035635614a7505780772l.jpg

mintak simpati  ...

sama la kita boocik...dlm kete ada satu tupperware makanan kucing utkstray cats....actually kucing aku memilih makan...so yg mana yg diorgtaknak.aku letak dlm kete....

Originally posted by meowlin at 21-4-2008 10:11 PM
tak apa2 boocik ku paham laling coz haku pun sering mengalaminyaa..

haku penah dengar ceramah.. sebenarnya duit yg kita ada.. atau kita dpt rezeki tu tak semestinya Tuhan berikan 100% utk kit ...

boocik setuju tang rezeki tu. kalau kita ingat rezeki tu 100% kita punya takkan kita diwajibkan berzakat, kan?

sama la meowlin dgn boocik.... kalau bab hewan ni mmg jadi emo!

Originally posted by AtA_JanE at 22-4-2008 09:37 AM

sama la kita boocik...dlm kete ada satu tupperware makanan kucing utkstray cats....actually kucing aku memilih makan...so yg mana yg diorgtaknak.aku letak dlm kete....

ok la tu ata.... tak membazir !

Reply #192 boocik04's post

cayunk boocik..

Reply #191 AtA_JanE's post

moga2 Allah akan merahmati Ata juga..

thanks sgt pd semua yg mmbela stray cats ni..
we need more ppl like you guys in Malaysia.Kdg2 org berpelajaran tinggi pun dungu pi sepak2 kucing:@ benci btul!
kdg2 kita kena stand up for the cats yg tatau nak wtpe..
hanya kelaparan dan cuba nak isi perut yg kosong je,tuk idup.
apa laa salah dorg...

tabik spring laa kt hubby kak hate!

Reply #184 meowlin's post

laki mak tak garang nyah..cuma dia sensitip sket bila bab oang mengenaye nih...kekekekekekkee...ade gak skali dia p cekak pinggang kat anak sape ntah kat flat nih..budak tu pi jerot leher kucing tu ngan beg plastik bising...pastu heret2...as if mcm tengah bawak puppy jenjalan..hah ape lagikk...aduii ...mak dah nyorok kat dlm kete...ahahahhahah tapi hati aku saket gak nyahh... cekak pinggang jek tau..budak tu ape lagik menggelupur lari...

Reply #196 ati1402's post

biase tu ati..muke je mcm ahlong tapi hati sentimentol...*mati le mekkk kalo dia tau aku taip muke die mcm ahlong

Reply #197 hatemetoday's post

wow!!bravo! *tepuk tgn!!
salute laa hubby kak hate..

Reply #197 hatemetoday's post

apa2pun kita laungkan.. idup laki hate.. idup laki hate.. apa nama dia sepul kan..

sori aku terover laa..

haa isk.. ada ke dak tu wat gitu.. haku ni dari kecik pun dah taw kesian dan sayangkan kucing.. astaqfirullahalazimmm

[ Last edited by  meowlin at 22-4-2008 02:24 AM ]