CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anticuado

Saujana Utama, Sg Buloh....

hajar,ari tu saja la survey2 kitchen cabinet kt subang 2 tu,vs premier tu lum jumpa gik,tp x pe ada masa gik,table top hajar wat ngan org lain kn,kalau wat ngan concrete cantik x?pas tu cari tiles yg 2'x2' jd kn table top dia,ada x jumpa mmber2 wat cam tu?

Nk nanyer hajar lg la,perasan x dapur rafflesia tu,tau x estimate kalau renovate dapur yg kt luar tu (yg kt yard tu) tutup jd ada atap,kt c tu leh wat dining hall ker,ish2 mcm Hajar lak contractor hehehhe.....

candy 85, downpayment selalu memang guna kwsp untuk yang dah lama keje.. yang baru keje leh la pinjam dengan mak ayah dulu..nanti leh bayar..
Pastu kalo nak buat pinjaman bank.. gaji kene cukup untuk dapat bank yang power dengan interest rendah..sebab keje private.
kalo bank yang biasa2 dengan interest tinggi mungkin leh dapat kot.. kalo dah kawen leh buat kongsi dengan husband,,,

Fadzil, memang la table top tu buat dengan konkrit.. hehe.. kalo yang buat dengan lagi satu material entah ape nama ntah... tu cepat kembang.. yang selalu kedai kabinet jual satu set sekali dengan kabinet dalam 8k...
Nak buat backyard tu sebagai tempat lepak boleh le .. kalo setakat bumbung.. kalo nak buat dining.. tempias le fadzil.. mau kembang kerusi dengan meja .. lain le nak guna kerusi dengan meja batu.. boleh la kot..... kawasan kita ni ujan nye lebat dan berangin.... kalo ada duit lebih tambah le sekali dengan dinding..

Salam Hajar, boleh panggil sy lyd. Sy bakal penghuni Sapphire Homes.
Dlm proses menunggu S&P, actly forum ni bagus sebab ada guidelines drpd penghuni2 SU dan relationship utk komuniti sgt baik. Kawan sy beli rumah kt SU3-Jln Selasih dan hampir 3 tahun. Selama 3 tahun ni sy kerap berkunjung ke SU, akhirnya terbuka hati husband nk beli rumah kt SU (mula2 dulu nk cari di area keramat, wangsa maju) tp rumah 2nd supaya senang nk berurusan kerja dan dekat ngan pejabat. Alhamdulillah si suami beralih arah ke SU.

InshaAllah, berkat panduan komuniti2 warga SU boleh beri good guidance pada kami.

floor plan utk penambahan buat sendiri since x byk nk renovate (part dapur shj)

candy85 - sy cadang beli rumah dgn awal, utk kaw Bukit Saujana tu developer sdg melaksanakan perancangan rumah baru di kawasan bukit. Kawan pejabat sy call glomac, berkemungkinan harga dlm RM3++K. Then sy ada berbual dgn banker (EON Bank), last year sehingga 31 Dec 2010 mereka offer BLR -2.2/-2.3 dan skarang 2011 BLR -1.8, current BLR 6.3

Candy85 cuba call glomac SU 03-60385786.

jeruy.. pagar tu X wajib.. kalo u awal2 dah buat pagar.. nanti jiran pun X nampak.. kasik la mesra2  ...
shajar_78 Post at 10-1-2011 17:05

hehe, bukan nak buat pagar batu tinggi2 pun.. cuma pagar dawai hijau tu macam tak selamat. Dgn jiran mmg wajib bermesra, if pagar batu pun saya akan hantar lauk kat jiran.

Follow Us
Reply 939# shajar_78

Saya bukan nak besarkan rumah,cuma nak renovate rumah je.yang basic je like kitchen cabinet,rumah depan nak tiles dengan pasang pagar automatik.Kena buat permit gak ke ngan MDKS? shajar dok kat taman perumahan greenwood Jalan Bidara ke?
Lagi satu nak tanya, apakah yang dimaksudkan dengan contractor luar dengan kontraktor dalam nih?

Reply 946# jeruy

siap letak pic rumah baru lagi...bab lauk tu sy suka..jgn lupa ye jiran tdekat n..selang spintu je...

candy 85, downpayment selalu memang guna kwsp untuk yang dah lama keje.. yang baru keje leh la pinja ...
shajar_78 Post at 11-1-2011 00:28

ermmm thanx shajar_78 coz bg pendapat ..sy akan cuba usahakan utk dpt umah tu..insyAllah

Salam Hajar, boleh panggil sy lyd. Sy bakal penghuni Sapphire Homes.
Dlm proses menunggu S&, actly ...
lydaidyl Post at 11-1-2011 08:49

thanx coz bg pendapat lydaidyl actually sy dh call glomac tu n tnya development bru yg dorg nak uat kt atas bukit tu,
harga bole tahan la ..sy x kawen lg so sy rasa nak join acc ngn adik aje ..
tp biasa la bru keje so kene pk 10% dri harga umah tu,klu dah rm300++k =rm30000 d/pymnt ..uishh bnyknyerrrrrr..
sy dh tgk umah cth sapphire homes tu memang sgt cantikkkkk....x rugi lydaidyl bli

Jeruy, bukannye ape.. yang buat pagar2 batu nie..batang idung pun X nampak.. buat le pagar simen separuh pastu metal separuh... pagar ijau tu X selamat sangat la.. tapi kalo pagar batu si penduri terus nyuruk..orang luar pun X nampak hehe....
Adwim, macam tu X yah... tapi X jamin gak sebab kalo ikut MDKS .. buat kitchen kabinet pun kene minta permit... nasib masing2... kontractor dalam tu  yang ada dalam saujana..selalu dengan kontractor dalam saujana mdks X menyibuk...

Candy85
Alhamdulilah, beli rumah atas niat nk bg perlindungan kepada keluarga esp ibu.
Actly, ada tnya sales glomac pasal Sapphire kalau2 ada unit2 tertinggal ke (mana tau ada yg rejected/unapproved loan ke). Kalau rumah baru, biasanya Sales Glomac akan tolong and xde lah smpai 10% dep. Kalau rumah 2nd, ye memang wajib 10% kena inhand. Saya pernah hampir membeli rumah semi-D kt SU 2 dgn Jalan Bidara melalui agent (harga dlm 250~270) tp itulah bukan rezeki kita kan.
Kalau candy85 x kisah, boleh survey2 rumah 2nd hand.

Reply 951# shajar_78

Berminat nyer nak tau nih.. permit tu utk interior (KC) n exterior (extension) ke? Saya perlu design floor plan (extension) utk submit ke MDKS ke? Prosidur melantik kontraktok luar dan dalaman lain ke? Saya tinggal area KL (current), so nk ke SU pun 1bulan sekali tgk progress project.

lyd, awak beli rumah sapphire tu kan? Mmg cantek rumah tu. Saya mmg sangat suka design rumah kalau tangga kat tepi, lepas tu hall luas sambung ke dapur. Mmg sangat terbaek. Nasib baik time saya book rumah rafflesia ni sapphire tu takde lagi, kalau tak sure saya dah beli sapphire tu.. hehe
Geng2 yg beli rumah sapphire tu dah buat group kat facebook, diorng dah bermesra2 dgn bakal2 jiran masing2. Geng2 beli rumah raff bila lagi nak buat group facebook?

Sitinur, saya tggu awak hantar lauk dulu k, nanti saya balas guna bekas awak.. huhu

salam...nak tye la...ade x sape2 tau area2 saujana utama atau area berdekatan kalau ada ustad2 yang boleh mengubat org????yg recommended la ek...jgn la yg pelik2 tu....hehe klu dpt bagi contact details .....tq!

hi jeruy, di forum ni mengeratkan silaturahim sesama warga SU.
X sangka ditakdirkan bertemu tempat berteduh di sapphire homes walaupun sebelum ni terpikat dgn rumah type lavendar. Rumah yg dibeli oleh jeruy pun shantek jgak (jd profile pic lg) dan mostly rumah2 kt SU semua shantek2 belaka.
nnti boleh adakan sesi suai kenal antara semua komuniti. InshaAllah, 22hb saya akan ke SU ada jemputan majlis akikah di SU3 jalan selasih.

pada kawan2 semua yg dah beli n tak sabar nak pindah rumah baru atau pun yg berkira2 nak beli tu.... bila jumpa pemaju @ glomac tanya la sikit, takkan jalan masuk kesini tak nak improve kot...
pagi2 jem memang teruk sekarang ... even kul 6.45pagi dah start jem... jem nyer dari depan saujana utama 3 dekat2 rumah contoh tu sampai la ke trafic lite jalan besar... bayangkan berapa jauhtu... dalam 20-30minit baru lepas nak kuar dari SU.... mmg teruk...

Reply 957# anticuado

En anticuodo, InsyaAllah waktu sign S&P (jangkaan minggu depan) dgn developer saya akan tanya. Actly saya tau entrance kt Batu Arang tu je..

Reply 954# jeruy

FB..bernas gak idea tu...awk la jadi tuan tanah nyee...sy jadi tukang sibuk nyeee....insya-ALLAH...bab masak2 n..klau mak dtg dari kg tu leh la sy antar apa yg patut

Reply 957# anticuado

jem teruk tu...sy klau g pon tggu ambik kunci la jwbnye...SU dah jadi cam bndar besar ye skrg...