CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anticuado

Saujana Utama, Sg Buloh....

Reply 917# shajar_78

taman yg mana dah jadi kwsn perumahan..yg sblh refflesia tu ke?

Post Last Edit by jeruy at 8-1-2011 11:41

salam sitinur,
awk selalu ke tgk progress rumah rafflesia tu? sy last sekali tgk akhir bulan 11 lepas, progress dia mcm dlm gambar ni :

http://www.facebook.com/photo.php?pid=5687756&l=36bc8c780f&id=617588561

Rasa mcm nak pg tgk progress terkini, tp rasa mcm jauh plak.. malas plak.. huhu

Nak tanya,nak mintak permit tuh berapa yer nak kena bayar MDKS? Jenis renovation yang macam mana yang perlukan permit? Korang bayar kat Glomac RM1000 ke masa nak renovate?
Saya pun bakal warga SU3 greenwood nih..Hehehehe.....

Reply 922# jeruy

sy g tgok bulan12..lebih kurang la..tu pon puas pujuk...

adwim.. nak renovate besarkan rumah kena la mintak MDKS..bayaran X tau..sebab X renovate besar2..kalo guna kontractor area sauajan..dorang yang applykan...

SITI NUR,Taman yang kat SU3 tue le.. yang dulu show house GLOMAC.. dah tukau jadi kawasan perumahan...Umah saya cikai ajee.. camne nak buat umah contoh..hehe.. tapi kalo nak dari idea dekorasi murah..leh tanye saya.. tu pun ada la sorang kawan lama tengok.. dia kutuk sebab kata saya kedekut.. hehe.. lantak le.. hiasan je bukannye leh pakai..

Reply 925# shajar_78

oic..ari cuma perasan kat dpn rumah contoh glomac yg byk2 tu dah naik rumah..sayang la,taman pmainan tu cantik..leh main kejar2kan..nnt kita g taman yg sblah refflesia..ok la kan...rumah awak ok la..sy klau dpt hias camtu pon kira dah ok sgt2..tambah2 kc awak yg merah tu..i like la...

Follow Us
Reply 925# shajar_78

Ooohh.Kalau kita tak besarkan rumah tapi porch kat luar tuh kita nak tile kena gak ker? Shajar bayar tak glomac RM1000?

setakat tile takde masalah dengan MDKS.. tapi kalo ambik kontractor luar kawasan perumahan  baru bukak dia kacau gak.. member pasang kitchen kabinet pun kene saman Ooooii..sebab dia antara orang mula2 masuk dan dia guna kontractor luar..begitu le ceritanyeee
tile sekarang dah X de trend... sebab mahal kalo trend yang lawa2....sekarang trend pebble wash dengan simen kaler.. lagi cun..hehe...campur pebble wash dengan tiles pun cun gak... ish ish..harga je X sanggup nak bayor.. maklum le baru start biz kecik kat umah tahun ni..malas nak keje makan gaji lagie...hehe..
payment 1000 tu untuk ape? untuk ambik kunci ke? hhmphh..
kalau untuk ambik kunci... pandai buat surat minta kurang..saya pun Xtau dulu tapi masa saya kene bayar 200 lebih aje..hehe..x le ralat sangat..adwin ambik loan gomen ke? selalu loan gomen menag kene bayar banyak..sebab gomen lambat kuarkan duit loan kasik kat developer/..lebih kurang interest la... nanti buat surat rasmi ..
ape2 pun kasitau saya dulu 1000 untuk duit ape yer.. saya pun X berapa ingat...yang ingat last sekali tu le masa nak ambik kunci...

Siti nur.. minat kita sama kot..hehe.. saya buat kitchen kabinet yang murah2 aje le.. hehe.. tapi orang yang buat tu memang hasil kerja dia kemas..Dia X gune pendatang asing.. dia buat dengan pekerja cina gak.. tu yang puas hati.. kawan2 datang pun ada yang ambik dia .. alamat ada dalam post saya sebelum nie...ada kawan tu minat tapi dia jenis alim siket.. dia ambik dengan orang melayu jugak.. saya ada reason sendiri kenapa saya X gune orang melayu.. tapi biar le saya simpan..takut ada orang terasa nanti..
Kalo ada pe2 nak hias umah dengan harga murah..dan barang2 murah tanye la saya.. saya ni kaki barang murah..... husband saya pandai pasang lampu dan kipas..ada ape2 masalah ..boleh le saya tanyakan husband..tapi jangan minta dia pasangkan dah le.. hehe..

jeruy,aku duk kt D 02,jiran setaman,walaupun jauh kit,apa2 pun salam perkenalan....

shajar,contractor soon siong tu kt saujana gak ker,kalau gril biasa mcm umah shajar tu boleh ingat x brp,sy pun mmg kaki brg2 murah jer,janji puas hati,org nk komen x de hal,umah kita,kita wat la apa yg mmpu.........husband u leh wat wiring ker?

Ooho okeh.thanks for the information.Saya memang dah ambik kunci.Tunggu nak renovate rumah jer.Apa yang dimaksudkan contractor luar kawasan perumahan?Yang ofis dia luar saujana utama ke? Saya planning nak ambik dengan LCH (toke dia nama Ah Hock,mesti you kenal punya). Yang bayaran RM1000 tuh bukan ke kena bayar kalau kita nak renovate rumah? Kan masa kita ambik kunci tuh dan check rumah dalam borang dia cakap kalau kita buat kerja cement kat luar kita kena buat deposit RM1000?
Please enlighten me.

Post Last Edit by jeruy at 10-1-2011 10:38

jeruy,aku duk kt D 02,jiransetaman,walaupun jauh kit,apa2 pun salam perkenalan....
fadzil Post at9-1-2011 18:59
file:///C:/Users/AZRUL_%7E1/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif

Salam perkenalan bro fadzil.. seronok plak rasa dapat kenal dgn bakal jiran2 ni, bole la tolong menolong bantu membantu berkerjasama.. file:///C:/Users/AZRUL_%7E1/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.gif

Hajar, tau tak pasal renovation pagar batu yg murah2? rumah rafflesia ni pakai pagar dawai hijau tu je.. rasa tak selamat n tak best pulak. Kalo bole masuk rumah tu nanti nak buat renovation2 wajib seperti :-

• Grill
  • Kitchen Kabinet
  • lampu & kipas
  • Pagar

Lagi apa yg wajib ek? Taktau la saya.. almaklumla 1st time masuk rumah baru, excited je lebih nak buat tu buat ni.. ongkosnye takde pun.. huhu

Salam, saya bakal penghuni Bukit Saujana. Apa khabar semua warga penduduk saujana utama dan salam 1M. Pohon pendapat semua berkenaan prosidur untuk renovate rumah yang perlu mendapat kelulusan Majlis Daerah. Dijangka pindah awal tahun 2012, so better buat checklist dan persediaan awal. Syukran ya jazilan.

fadzil.. wiring untuk sendiri2 pakai tu boleh la.. wiring yang besau2 x reti la.. lagipun Xde certificate wiring... mau je meletup karang hehe.. soon siong ambik dalam 1800 rasa nye.. umah saya 1200 aje...ambik dengan org lain... tapi dia buat cikai la.. memang X puas ati.. sebab X sampai setahun dah karat teruk... dah le minta kaler lain capat kaler lain.. last2..saya  cat sendiri.. hehe...member yang ambik dengan soon siong tu walaupun kaler putih.. still nampak lawa lagie sampai sekarang...saiz pun besar...

Jeruy. kalo ambik kontractor .. mau makan 4k untuk pagar.. saya cadangkan masuk umah dulu..... pas dah X de pekerja2 MDKS buat round.. ..(biasa kawasan baru asyik nampak muke dorang jerrrr..nak menyaman orang.
kawan saya dia buat sendiri..umah besar.. lot banglo lagie... dia beli barang dalam rm500 aje.. pastu upah indon buat.. total dalam 800 aje hehe.. beza tue... tapi pastikan indon ada permit laaa.. kalo idak soraang indon polis dapat tangkap denda 3000 ...hehe.. cari yang keje hari biasa..ambik dia keje sabtu ahad... pastu jangan bayar gaji ari.. nanti dia cengkelat.. jeruy agak2 berapa ari leh siap.. pastu kasik lumsum terus... bila dah siap.. purata harga upah 1 hari rm50...

lydaidil nie dok dekat dengan umah saya lee.. taman sebelah..

jeruy.. pagar tu X wajib.. kalo u awal2 dah buat pagar.. nanti jiran pun X nampak.. kasik la mesra2 dulu.. baru wat pagar....

adwim.. x penah tau LCH pun... mmph..contractor baru kot... bila masuk umah biasa la macam2 contractor datang.. X penah tau pun kene bayar rm1000  untuk renovate umah bayar kat glomac.. u nak renovate pe tue? nak besarkan umah ke?

salam

sy org baru kat laman nih...bru bercadang nak bli umah kt bukit saujana..
tgk tmpt kat saujana utama tu mcm besh jer ..so teringinn sgt 2x nak bli umah kt ctu ..melayu pun ramai ..heheh
tp nak tanya ckit ..sy nih bru aje keje ..keje pun private ...dlm epf pun lom smpi berpuluh ribu lagi...
cmne nak byr d/pymnt umah tuk 10% nih..
nampk gaya nyer harapan tinggal harapan ajelahhhhhhh...

abg2x kakak2x ade cadangan tak yg bole dkongsi..