CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3999|Reply: 2

kenangan manis masa zaman kanak2 ribena dulu..super sentai,etc..

saje je bukak thread ni..lepas usha2 video kat youtube tadi..

ya Allah,words can't express it..aku rasa terharu sgt dpt tgk video2 lama dari rancangan2 yg jadi kegilaan aku masa zaman kanak2 dulu..

aku ingat lagi..masa aku tadika..masa tu tahun 1994..bapak aku banyak belikan aku tape KAMEN RIDER BLACK ngan KAMEN RIDER BLACK RX..haha..tape kamen yg paling old skool(kamen rider 1)  pon aku ada masa tu..then ada ULTRAMAN ACE..haa..yg ni aku btol2 ingat..tunggu depan tv..ultraman ace start lepas iklan pakaian kanak2 ROCKY ONE..ala..yg beruang tinju tu..heh3..ULTRAMAN TARO ditayangkan tak lama lepas tu..masa tu mmg best la..

then darjah 1..tahun 1995..kuar plak rancangan super sentai..FLASHMAN..woh..best gila masa tu..balik kampung kumpul ngan geng2 duduk depan tv..tgk flashman ramai2..

then kuar plak MASKMAN..lepas tu JETMAN..layan..tambah2 bila POWER RANGERS mula ditayangkan..wah..mmg meriah masa tu..siap gadoh2 ngan kwn2 sebab masing2 nak 'cop' jason..ranger merah tu..then bila ranger hijau (tommy) keluar,masing2 berebut nak 'cop' tommy plak..

then ada CYBER COPS..best gak..aku jadi fanatik cyber cop plak..sanggup kumpul action figures tu..beli kat supermarket..zaman tu supermarket banyak jual action figures ni..

then tak silap aku masa darjah 2..tahun 1996..fenomena DASH! YON KURO melanda..wahh..dasyat time tu..masing2 nak beli kereta TAMIYA..aku ada beli gak..original lagi tu..PROTO EMPEROR warna purple..megah gila time tu..siap bawak gi skolah..heh3..

ada gak siri ultraman kartun yg kecik2 comel tu..siapa ingat tajuk dia..best gak tu..comel2 je ultaraman dia..travel guna kapal angkasa pergi planet2..heh..
tomato man..doreamon tak dilupakan..mcm2 lagi la..
banyak..mmg banyak rancangan2 TV yg menjadi kenangan masa kita kecik2 dulu..ada sesiapa ingat lagi rancangan yg best2 masa zaman kecik2 dulu?

duh..bila tgk blk video2 lama tu,rasa mcm dah tua jer..hehe..i miss those days..

and the kids now will feel the same when they are old.diorang plak akan merindukan cite2 skarang cam power ranger,ultraman mobius,daigunder laa,and super sentai yg slalu kuar kat tv3 tu.ala2 cybercop sket.

wa paling suka flashman dgn cybercop...best ar dapat tengok balik teringat zaman dahulu kala...