CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KBRExtreme

PENGALAMAN KAU ORG DENGAN AIR ASIA

Close [Copy link]
i used to pegi travel here n there atas urusan kerja/personal..sometimes naik air asia, sometimes naik MAS...so kat luggage tuh mmg lah bermcm2 sticker/tag diorang tampal kat beg tuh masa time check-in...

ada one morning tuh..patutnya flight around 9 pg..diorang cancel..so tukar 1st flight pkl 6 lebih pg...dah namanya pagi2 buta punya flight, so kelam kabut lah sikit sampai terlupa nak cabut sticker2/tag kat beg tuh..masa check-in kaunter air asia minah kaunter tuh terus muka masam cabut tag tuh sambil ckp 'lain kali cabut dulu tag2 nih sebelum check-in, x lah menyusahkan org jer'...terkedu aku dgr ayat dia...aku assume dia tgh pms, or sbb shift pagi2 buta tuh yg dia naik angin kot...or maybe sbb aku x dress-up pg2 buta naik flight, so dia layan aku cam org low class?

owh yer satu lagi...hotline air asia kalau call, sempat masak steak dulu baru diorang angkat...

hehehe...

Originally posted by elecom at 3-6-2008 05:43 PM
i used to pegi travel here n there atas urusan kerja/personal..sometimes naik air asia, sometimes naik MAS...so kat luggage tuh mmg lah bermcm2 sticker/tag diorang tampal kat beg tuh masa time ch ...

kalau AA ni cakap camtu ngan me..
mau kena sergah ngan laki me..
hari tu masa kat LCCT kaunter kata no ni.. tapi rupanya tempat lain..
laki me tanya kenapa.. semua pakat pakat tunduk
me ketawa ajelah walau lepas tu konpem semua umpat laki me..

Originally posted by Eddlisa_uyuk at 4-6-2008 03:24 AM

suka lagi gan MAS

lisa tak brp suka gan AA nih cos dlm kapal tuh pun dah sempit,
bygkn lisa nih kaki pnjg & mmg org yg tinggi, so agak terbatas kaki nak himpit2 antara kerusi2 yg ada,
...

Sempit antara ruang hadapan ngan kita mmg dijangkakan sebab ianya pesawat kecil iaitu A320 Airbus...bukan di Malaysia ajer di mana mana dunia pun ada guna pesawat ini...kerana ianya lebih jimat dan tidak mengunakan minyak yang banyak....malah maintanance pun rendah....

pada aku tu bukan masalah selagi kita travel domestic ...satu lagi masalah sempit tu tak la kritikal sangat sampai ley cramp kaki....aku ni lagi badan besar tapi tak menghadapi masalah sangat bila berada di tempat sempit seperti dalam kereta atau Air Asia....4-5jam no hal nyer....

masalah keselamatan tu ...itu adalah airport dan pihak berkuasa dan DCA punya kerja takde kena mengena ngan Air Asia....

aku pelik ngan org malaysia ni..kat UK org mmg suka ngan cheap airlines macam Easy jet iaitu syarikat tambang murah disana ...kat malaysia lagi org dah tempah siap siap nak naik easy jet merentasi eropah tak plak kecoh kecoh....

Air Asia pada mulanya mmg beroperasi di Subang tapi kena alih ke LCCT... airport ni mmg untuk tambang murah...so kos pembinaannya juga rendah...jadi  penumpang tak laa kena tax mahal....that why diorang boleh jadi syarikat tambang murah....kalau mas masuk sini pun tambang boleh rendah lagi....kalau airasia masuk terminal klia ...kos meningkat...penumpang yang kena bayor....

ini perbezaan MAS ngan Air Asia

MAS :
Skybridge( masuk ajer tak kena hujan atau panas dan tak perlu menaiki tangga) ,KLIA first Class( Expensive),Makanan dalam pesawat,ruang tempat duduk yang lebih luas dan fixed.

AirAsia
LCCT(kalau dari KL),kena berjalan kaki dan menaiki tangga ke pesawat,kalau hujan pakai payung, Makanan di LCCT murah,orag bersesak sesak cam puduraya,Tiada makanan di pesawat kecuali berbayar,ruang tempat duduk yang agak sempit,tiada pilihan tempat duduk...main duduk ajer....ada kemudahan untuk oku....

dua dua bagus....aku pilih Air Asia untuk ke Penang dan kosnya sangat sangat murah untuk 2 org pergi balik....sedangkan MAS hanya seorang pergi pun dan macam airasia pergi balik untuk 2 org....waktu penerbangan ada 4-5 kali sehari....boleh tempah 4 jam sebelum menaiki pesawat...boleh check in lewat skit....takde tiket standby macam MAS

aku beli tiket kat terminal so tak kena masalah cam saudara tadi...tapi aku bengkak skit org yang jaga kaunter tiket tu duduk jauh dari kaunter bila dier bercakap tak berapa dengar...so aku kena ulang dier cakap....muka dier jadi semacam....macam malas nak ulang ajer....

dulu suka naik airasia..pasal murah lagipun aku suka travel yg ekonomi...

tp now dah kurang sejak beberapa insiden yg buat aku marah bersama AA terutama tahun ni..

pasal benda2 yg berbunyi bila lalu scan tu mana2 tempat pun sama jer...even kat Bangkok pun aku dipaksa punggah barang sbb kastam thai ternampak benda yg pelik dalam hand luggage aku..satu beg dia punggah tapi yg bezanyer they were very polite and apologised after that..

kat Bali pun sama, sampai selipar aku dipaksa tanggal sbb lalu bwh scan berbunyi..adsa mat saleh tu kena buka tali pinggang lagi..

kalau aku, mmg aku pejam mata jea kecuali kalau dah terlalu kurang ajar..
selama duk naik aasia ni, tak pernah lak kena mcm citer2 kat atas tu..
kalau kena mcm tu, mmg bara jea tapi tak halang aku utk tak naik aasia ni..

Follow Us

Reply #45 KBRExtreme's post

thank eak....

2 la terpaksa la burn jee kot...
call customer service dia mcm ape jee...
naik tercabut cari penat jee dgr iklan dia smpi berasap...
apela airasia nie mmg la semua org leh terbang tp service 2 maintain la...

Reply #54 mummydhani's post

kalu jakarta ke bandung ko naik train lebih kurang 2 jam

syukur la ...so.far tak pernah ada problem apa2 ngan AA nih...penerbangan sume on time jekk....
then staff pun jenis baik jek..(yg me dapat la...)...siap main ngan anak2 saya lagi...
tatau la in the future nanti...

Reply #67 uglybetty08's post

tu yg aku nak bincangkan kat sini ttg servis di org......

Reply #54 mummydhani's post

kalu jakarta ke bandung ko naik train lebih kurang 2 jam

pat cek barang dalam beg tu, mmg prosedur mcm tu. kene bukak semua barang dlm beg, pastu mmg kite sendiri yg kene keluarkan dan masukkan balik dalam beg. sebabnye.. mmg prosedur mcm tu kalo org cek tu yg selongkar sendiri, buatnye nak naya kite ke nak seludup dadah masa tgh selongkar tu dia boleh selit barang2 larangan ni dlm beg kite. itu rasionalnye kenape kita sendiri yg kene buat

kazen aku tak letak kosmetik dia dlm plastik lutsinar terus scanner bunyik pastu kene bawak pegi sebelah scanner tu kene selongkar segala mak nenek brg dlm beg.dah ler beg tu dia isi baju kotor.. hehe  habih terkeluar sume kain batik kat Incheon plak tu.. kekeke aku dok sebelah ni gelak je la.. org dah pesan brg2 mcm tu jgn lopa tp dibuatnye jugak..

Kalau nak citer psal bad things psal AA mmg byk la,tapi aku still pilih AA, stakat nak balik Ganu 45 menet je tu, kalau ada law kata bulih berdiri naik flight aku sanggup, dulu naik bas henti2 pernah 1 jam lebih berdiri. Dah bayar murah kan..
Bab delay ni, dgn Mas pun byk kali gak aku terkena dulu

kan dah kntoiii malu aje.....hehehhe

Originally posted by cupcakes at 4-6-2008 08:39 AM
pasal benda2 yg berbunyi bila lalu scan tu mana2 tempat pun sama jer...even kat Bangkok pun aku dipaksa punggah barang sbb kastam thai ternampak benda yg pelik dalam hand luggage aku..satu beg di ...

pasal kena punggah brg2 dlm beg...stended lah..prosedur..kat mana2 tempat pun sama bukan terhad hanya di LCCT, ari tu kat Airport Bandung...masa scan ternampak botol lam beg...then dorang suh bukak & punggah2...rupe2nya yg dlm botol tu hairspray ke apa ntah....sib baik dorang luluskan utk bwk masuk...tp tu check in luggage lah...bkn hand luggage...

Pastu ada family dari M'sia gak kena punggah2/buka beg...bila cek rupe2nya ada 2 botol ubat apa ntah...dgr2 dorang cakap mcm ubat utk kulit...haaa...yg ni memang tak lepas...security airport bandung tu amik...

Saya baru balik dari Langkawi Jumaat lepas..syukurlah tak ada apa-apa masalah dengan AA...beli ticket on line jer..ok lah tak de delay..memanglah rasa macam naik bas..duduk pun berebut seat tapi nak buat camana...dah tu jer yang mampu nak pergi bercuti 6 orang anak-beranak...

cuma yang tak best skirt pramugari tu seksi sangat la..malu dengan anak-anak...

Reply #76 pinatbate's post

heh..kalau nak pakai skirt sekalipun pakailah longgar2 skit..kdg2 tgk skirt tu mcm ketat semacam..Mcm skirt tu tak muat tapi nak pakai juga..

Reply #63 abgboroi's post

biar ler dia abg boroi.....cik eddissa kita kaki panjang.......tak sesuwai naik AA
dia sesuwai naik MAS dan yg sewaktu dengan nye jer...

aku tak kisah....janji sesuwai ngan pocket aku....kalu pocket aku agak kembong...naik ler ailines lain ...better service...(huh...ye ker?tak juga..ader gak kes terpencil..malas nak citer panjang la..)

tapi kalu stakat travel sorang..tak bawa budak kecik..aku belasah AA jer....save duit aku...boleh buat bender lain seperti soping, htel etc....

just my 2 cents

Actually bagus sesangat ada yg suka MAS ada yg suka AA...sape ada duit lebih naik MAS...sape ongkos kurang naik AA....

so fair n square lah tuk MAS & AA....nantikan kalo sume naik AA...MAS lak rugi....so bagi sama rata lah....

kenkawan..sori ya nk off topik sat..

Nk tanya ni..kalau g nk bawa susu anak (yg dlm peket) letak dlm hand luggage leh ke? derang check ke hand luggage?