CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fadzssha

halau cicak

Reply #30 whiteDhahlia's post

Sorry tak tahu details.Hanya tiap2 bulan di sembur,each time RM50.00

geli betul baca cite pasal cicak ni....tak sukaaa...

memang geli...dah x ble tahan tengok..

Reply #43 fadzssha's post

yana geli tu takdelah sangat.... yang tak tahan dia suka berak kat dinding nak cuci pun susah mengotorkan pemandangan..je

aku mmg fobia giler dgn binatang ni mau aku menjerit kejap tak tentu arah lari kalau ternampak....bukan yg live aje gambar kt buku,suratkhabar ke kalau aku terpegang aku menangis-nangis tak nk nengok tangan aku.....dah puas kena bebel tapi itulah aku...kesiankan

rumah saya pun ada cicak terutamanya bahagian dapur....
memang geram rasanya jika ada bunyi dia tu

Follow Us
Originally posted by titanium at 10-6-2008 10:48 AM
pasar tani di jb ada byk...yg kat mana ye?

Sori lmbt reply la plak. Pasar tani kat Stadium Larkin tu. Bli kat sorang Cina nie. Kat tmpt die ada jual racun semut, lipas dll.

Reply #40 wardatulhamra's post

cicak transparent?? yuckksss   geli aku dengarnye....hisshhhh aku mmg geli gier dgn cicak ni...kalo duduk memana....mesti aku pandang siling atas..kalo ade cicak konpem aku x duduk situ

ramai rupanya ada masalah cicak ni....memang najis dia yg paling tak tahan...
kat rumah skrg ni tengah aim sekor cicak hitam yg nyorok kat cabinet
dapur dan hari2 buang najis...tak kira malam @ siang..kalau letak makanan
atas cabinet dan tak tutup..alamat selamatla tak boleh makan...tak yah
lama... tinggalkan 2-3 jam je dia dah berak....dan jatuhlah dalam makanan
tersebut....memang tension gilos...:@

nanti nak cuba sembur ngan ubat anai2 macam yg ssbrosi cakap tu....
harap2 misi berjaya....

Reply #45 titanium's post

aku pun same fobia....mmg kalo ade cicak jer aku menjerit2...pastu mak aku marah suruh aku overcome aku nyer fobia...hisshhh
aku byk citer pasal cicak...hampir nk mkn cicak pun ade....gelii   yg herannye aku jer yg byk kena ngan cicak ni....org lain xde plak.....menci tul aku...hishhh
GELI..........uwekkkk....cicak kat umah aku ni dah banyak kali kena sumpah ngan aku...hahaha....kekadang rilek jer dia dok dlm jag air yg xde tutup....jag tu kosong jer...ade tu cicak tu elok jer dok atas kek coklat....aku ingatkan ape..rupanye cicak hitam bodo.....aiyaarrrkkk....

cicak skrg memang dah berani...kat dapur rumah org cicak jalan atas lantai selamba je...buat mcm rumah dia plak..huh..kalau org nak masuk dapur mst hentak2 kaki dulu..biar dia lari...kang takut terpijak....kalau adik org lagi la...nampak cicak menjerit satu rumah....

geli tol..lelagi tgk ekor die yg tergedik2 jatuh lantai..tak pun die ngintai kite dari celah jam ke...ngendap2 serangga nak makan..x senonoh tul

Originally posted by kiel56 at 12-6-2008 03:34 PM
aku pun same fobia....mmg kalo ade cicak jer aku menjerit2...pastu mak aku marah suruh aku overcome aku nyer fobia...hisshhh
aku byk citer pasal cicak...hampir nk mkn cicak pun ade....gelii   ...

Mul ni dgn cicak, takla fobia sgt. Cuma geli geleman jek. Lebih2 lagik bile teringat mase sekolah dulu ..Time basuh kasut skolah, mestilah masukkan tgn dlm kasut sementara tgn sebelah lagi menyental bhg2 yg kotor. Tiba2 rase ade mende gerak2 kat jari. Kuarkanla.. tgk2 rupenye cicak yg kelemasan dlm buih sabun! Yuckkk!!!
Mul ni kalo nak letak racun ke.. ape ke.. utk bunuh cicak tuh.. nnti pikir balik, kalo depa dah mati bergelimpang dlm rumah, satu kerja lagik nak bersihkan.. geli weyyy.. Yg pakai gam lekat kat kertas tu lagi laa.. dah lekat kat kertas tu, tp masih tergedik2 lagik nak lepaskan diri..

aku tak penah lak nk cuba yg pelekat utk cicak tu...kang dia melekat jer...bukan mati pun...sape lak nk buang...hishh...

yg shieldtox spray tu pun...aku nk dekat ngan cicak pun x berani...xkuasa lak aku nk spray kat cicak tu...huuuhu

aku ade dgr petua letak bulu burung merak kalo x salah aku....aku x pasti lak keberkesanannye

ni aritu aku bace dlm magazine jusco edisi baru...kalao nk halau cicak...pecahkan telur mentah tu...basuh kulit dia...pastu taburkan kulit tu kat sekitar tempat yg byk cicak....isyyy....x maw laa...kang lg byk cicak tu kat situ...huhuh...kesimpulannye aku mmg fobia ngan cicak ni....

semalam aku tgk bola sampai 2pagi....adehhh banyak plak cicak kat siling umah aku....berpasang2an lak tu...gemuk2 lak tu....

pelekat lalat tu pada aku mmg berkesan... kat rumah aku pakai tp aku letak kt luar atau bwh sinki yg tertutuplah sbb kalau dh terkena tak payahla aku cuci mata kang tak masuk dapur lak nnt...lg satu sbb kalau takde org tolong buangkan pelekat tu aku biar je smp dia mati kering hahaha tunggu penyelamat buangkan

ada satu hari pelekat yg aku letak kt balkoni aku jenguk ada lah 5-6 ekor skali terkena...terus nk termuntah aku dibuatnya... aku rasa dia nk tolong kengkawan dia kot.....pelekat ni tahn berbulan-bulan getah dia mmg kuat gilerr so kena berhati-hati kalau ada budak kecil atau kucing yg tak reti duduk diam...

mari kita pakat ramai-ramai kurangkan binatang ni......rumah pon bersih pahala pon dapat

cicak ni mmg siut habis....belagak jek asik duk bunyi2...geram je rasa tp aku penakut nak tangkap...eeiiiii

Reply #56 titanium's post

mana nak dapat pelekat nih? Apa nama/brand dia?

cicak mmg sewellah...
nak bunuh dia kekadang tak samapi hatilah pulak.
Tu igt nak beli spray penghalau cicak kat Giant tu.
Tapi mahal harga dia..