CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: dollah_bedwi

Dirasuk makhluk bermata merah

Reply #6 dollah_bedwi's post

Bukan ahkak ler..mentang2 ler avatar aku nyah sket..muahaha...aku paling ingat masa batch aku..masa tu aku form 4...kena import 12 org bomoh dari Kelantan...masa tu gangguan mmg menjadi2...aku igt lagi diaorang siap sembelih sekor kambing hitam pastu suruh dewan makan masak makan ramai2 utk student..aku mati idup balik tak pegi makan sbb naqib kata sembelihan tu haram..dijamu utk makhluk ghaib...huhuhu..seram sejuk aku..

Feymes jugak SMSTSP wpun aku rasa nielah SBP paling hampeh seluruh Msia..siap penah student SPM dpt S.A.P lagi..

Reply #21 azwandyazizan's post

korban tu ialah apa yg makhluk tu mintak. bomoh tu ikut, kira macam "bayar tebusan" la. mmg haram.

contohnya camni la; makhluk halus tu rasuk, pastu bomoh tu dtang. dia cuba buang tapi makhluk tu power sikit, so takleh la bomoh tu buang. bomoh tu pun buat rundingan, cemana nak suruh makhluk tu blah... makhluk tu pun demand la suruh korban - hadiah org2 lain makan, ataupun ada jugak yg suruh buat tahlil 40malam, ada jugak yg mintak baca surah Ya-sin beramai2, ada jugak yg mintak buat solat hajat ramai2. memacam la syarat dia.

dalam kes camni, ( "hostage situation" ), sapa yg dapat benefit/faedah dari apa yg ditunaikan? tentu la pihak yg demand kan? iaitu makhluk halus tu. cemana diorang dpt benefit? iaitu-lah amalan tersebut (amal ibadat-sedekah-kenduri, makan[korban], etc...) akan "pergi" pada makhluk tu. walaupun masa kita nk buat bende yg dimintak tu KITA niat "kerana Allah" sekalipun. sebab bende tu ditunaikan SEBAB : makhluk halus tu yg mintak - manusia yg laksanakan.

umpama kontraktor suruh sub-kontraktor buat keje = main kontraktor dpt nama.

sama la kes-kes manusia yg beramal ibadat dlm arena persilatan (beramal diatas panduan guru silat) yg bertujuan mendapat khasiat/jurus/keramat/etc. lebih bahaya bila ada orang yg ber-amal utk panggil duit, lariskan perniagaan, pendinding diri, pemanis muka, nak pikat perempuan/lelaki, dan byk lagi amalan2 ibadat yg berasaskan kepentingan diri "yang datangnya dari alam ghaib/makhluk halus" = sebab tu penting kita beramal dgn panduan guru mursyid yg amalannya diturunkan secara "silah/wasilah" iaitu dari sumber yg soheh.

[ Last edited by  bzzts at 20-6-2008 09:10 AM ]

huhuhuh teringat zaman sekolah kat SBP dulu muahahhahaha....tiap2 ujung tahun ada jamuan akhir tahun utk setiap kelab..... one yr ade satu akak ni very the alim ulama one... selalu jadi imam kat surau pompuan, ngaji sedap, lawa .. tudung labuh, baik hti selalu tolong org....

lepas jamuan akhir tahun tu.. dia kerasukan... cian dia.. last2 dia dok luar x dok asrama...ulang alik mcm sekolah biasa je

Reply #23 redsentra's post

org yg beramal sentiasa jadi target makhluk tu. sbb jin setan nk ambik kesempatan - makan pahala.

dulu aku ada test main spirit tp x jadi lak...
tapi yg lawaknya lepas x jadik tuh kita org
balik masok asrama..tau2 lepas setengah jam jer
kecoh asrama pompuan kene rasuk...owhh no

dulu aku ada test main spirit tp x jadi lak...tapi yg lawaknya lepas x jadik tuh kita orgbalik masok asrama..tau2 lepas setengah jam jerkecoh asrama pompuan kene rasuk...owhh no

Follow Us

Reply #25 pisang_goreng's post

spirit of the coin ke? atau ouija board?

tp once dah kene rasuk, mcm lama plak nak baek kan. time aku skolah dlu, ada minggu orentasi, ramai gila kene rasuk, smpi tahap campak surah yassin. pehtu siap bjangkit2 lak tu. ada sorg sis ni, mmg jenis lembek, pehtu tiap kali histeria je, mst dia join sama. muka lak pucat 24 jam. wallahualam.

p/s:- tp time tu aku tgk, ramai yg buat2 kene rasuk, sbb bro2 senior ensem2, so seko2 meghenyam
cube kalo laki histeria, sapa pun x heran

eh.. skolah aku ni... zaman aku dlu xde lak mende ni ye...

menakutkannye...
dkt je dgn tmpt keje aku...
sib baik hantu tu tak dtg lepak sini...
eh lupe, tmpt aku mmg dah sedia ade hantu yg permanant

sempat lak tu ambil kesempatan... kang kena rasuk betul2... ntah bila nak baekk.. hiskk... seremmm...

Originally posted by tak_tahu at 20-6-2008 10:26 PM
tp once dah kene rasuk, mcm lama plak nak baek kan. time aku skolah dlu, ada minggu orentasi, ramai gila kene rasuk, smpi tahap campak surah yassin. pehtu siap bjangkit2 lak tu. ada sorg sis ni,  ...

sempat gam ambil kesempatan... kang kena rasuk betul2.. ntah bila leh baek... hiskk.. seremmm

Originally posted by tak_tahu at 20-6-2008 10:26 PM
tp once dah kene rasuk, mcm lama plak nak baek kan. time aku skolah dlu, ada minggu orentasi, ramai gila kene rasuk, smpi tahap campak surah yassin. pehtu siap bjangkit2 lak tu. ada sorg sis ni,  ...

x penah tgk org kene rasuk... rasa2 mcm teringin nak tgk.........

dekat sekolah aku tu
ade org kena rasuk
setan tu suruh dia bunuh diri
sebbaik warden sempat tangkap
budak tu dr terjun balkoni

eh skola anak buah aku nie... leh refer kat dia kang..

ckp pasal skola.. dulu skola aku pon pena kena.. ni akibat student hindu yg men coin spirit petang2 after skola   dah main x seru pulang..

abes satu blok antu tu kaco

Reply #2 azwandyazizan's post

galol....aku pon tetiba tingat zama skolah dulu..aku pon penah kena..

Reply #31 mieraedoera's post

time tu kalo kene pegang ngan bro2 senior, mmg menggeletis abeh dk2 ppuan. xyah ckp histeria la, time sukan skola pun, ade je yg gatal buat2 teseliuh, ape daa

once kalo dah kene rasuk rsnya lepas tuh senang nak kene balik.....

sekolah ni hari wa lalu nak gi kerje.. nanti bila free , wa snapkan gamabr..

kat belakang sekolah ni nampak kerje giat nak membangunan tanah lombong yg dah lama dikambus itu...

tu yg penghuni situ mengamuk... derang tak bagi mkn kut

Reply #38 sosimple's post

yupz.. sedara aku 3 kali kene rasuk..

the last one la plg susah coz adik dia kena skali n yg merasuk tu jin adik bradik

pantang dengar azan mengeliat2 tp aku x brani nak tgk..

12
Return to list New